Śląsk Wrocław - Trefl Sopot 80:73. Porażka na otwarcie, powrót lidera nie pomógł

mip.
6 maja 2023 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (9)

Powrót Garretta Nevelsa nie pomógł koszykarzom Trefla Sopot w pierwszym meczu ćwierćfinałowym. Powrót Garretta Nevelsa nie pomógł koszykarzom Trefla Sopot w pierwszym meczu ćwierćfinałowym.

Trefl Sopot przegrał ze Śląskiem Wrocław 73:80 (19:25, 13:21, 18:20, w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Energa Basket Ligi. Żółto-czarni przez trzy kwarty nie mieli argumentów, by przeciwstawić się mistrzowi Polski, pomimo powrotu do gry Garretta Nevelsa. Wynik udało się poprawić dopiero w końcówce, ale zabrakło już czasu na powrót do gry o zwycięstwo. Drugi mecz odbędzie się także we Wrocławiu w poniedziałek, 8 maja o godz. 20.

Śląsk: Kolenda 10 pkt (2x3), Ramljak 8 (2x3), Parachouski 7 (6 zb.), Gołębiowski 2, Nizioł 0 oraz Martin 14 (1x3), Dziewa 13 (1x3), Karolak 10 (2x3), Pusica 6 (2x3), Mitchell 5 (1x3, 6 zb., 5 as.), Bibbs 5 (1x3), Tomczak 0

TREFL: Moten 16 (2x3), Pluta 13 (3x3), Kolenda 11 (3x3, 8 zb.), Radić 6, Salumu 5 (1x3), oraz Zyskowski 8 (2x3), Kulikowski 4 (1x3), Jovanović 4 (6 zb., 6 as.) Nevels 4, Gordon 2,

Trefl Sopot rozpoczął batalię w ćwierćfinale Energa Basket Ligi. Pierwszy mecz, jak i drugi rozgrywany był we Wrocławiu. Zadanie było bardzo trudne, gdyż rywalem jest zwycięzca sezonu zasadniczego.

Trener Żan Tabak na pierwsze spotkanie miał do dyspozycji powracającego po kontuzji Garretta Nevelsa. Amerykanin nie znalazł się jednak w wyjściowej "5". Również i w szeregach Śląska do zdrowia powróciły największe "strzelby" Jeremiah MartinVasa Pusica. Z kolei z powodu zbyt dużej liczby obcokrajowców w meczowym składzie nie zmieścił się Roland Freimanis.

Sprawdź, jakie nastawienie przed play-off było w Treflu Sopot Sprawdź, jakie nastawienie przed play-off było w Treflu Sopot

Sopocianie musieli zagrać lepiej, niż w ostatnich tygodniach, by mieć szansę pokonać mistrza Polski. Rozpoczęli jednak niezbyt dobrze, bo przegrywali 4:10. Po chwili było już jednak 15:12, a aż 11 z 12 punktów dla żółto-czarnych zdobył Michał Kolenda. Widać było, że kapitan Trefla był bardzo zmotywowany w tym spotkaniu.

Gospodarze cały czas utrzymywali delikatną przewagę nad zdobywcami Pucharu Polski. Po 10 minutach gry Śląsk prowadził 25:19, a na początku drugiej partii powiększyli swoje prowadzenie do 10 "oczek" (34:24). Wrocławianie byli skuteczniejsi w rzutach z gry - trafione 12/24 przy 8/23 Trefla - co pozwalało utrzymywać zaliczkę.

Sierleccy Czarni Słupsk - Trefl Sopot 83:60. Przeczytaj relację z ostatniego meczu sezonu zasadniczego. Wystaw oceny koszykarzom i trenerowi Sierleccy Czarni Słupsk - Trefl Sopot 83:60. Przeczytaj relację z ostatniego meczu sezonu zasadniczego. Wystaw oceny koszykarzom i trenerowi

Przed końcem pierwszej połowy Śląsk jeszcze powiększył prowadzenie. W pewnym momencie było to już 18 punktów, ale nieco zmniejszył je Jean Salumu, który przerwał indolencję rzutową Trefla. Po 20 minutach było jednak 46:32. Bolączką żółto-czarnych była gra pod koszem. Brakowało zarówno punktów środkowych, jak i zbiórek.

Po przerwie w grze Trefla nastąpiła zmiana, ale na jeszcze gorsze. Przez 5 minut trzeciej kwarty sopocianie zdobyli zaledwie 3 punkty. Miejscowi bawili się koszykówką, prezentując efektowne zagrania, a na tablicy wyników było już 57:35. Niemoc przełamał Andrzej Pluta. Rozgrywający Trefla rzucił 11 punktów, w tym 3 "trójki", dając impuls do odrabiania strat.

Sprawdź, jakie rozstrzygnięcia były potrzebne, by Trefl finalnie znalazł się w play-off Sprawdź, jakie rozstrzygnięcia były potrzebne, by Trefl finalnie znalazł się w play-off

Przed ostatnią partią do odrobienia było aż 16 punktów (66:50). Wydawało się, że Śląsk kontroluje przebieg meczu, ale Trefl podjął jeszcze rękawice, zmniejszając stratę (80:71). Czasu było już jednak za mało, by wrócić do gry o zwycięstwo.

Drugi mecz odbędzie się w poniedziałek, 8 maja o godz. 20. Potem rywalizacja przeniesie się do Sopotu.

Pozostałe wyniki 1. meczów ćwierćfinałowych
Legia Warszawa - PGE Spójnia Stargard 84:77 (15:21, 24:10, 19:25, 26:21)

• Z duzej chmury przed sezonem i do 2/3 rozgrywek

Wyszedł mały deszcz. Nadzieję były duże ale to było trzeba zająć miejsca 2-3. Od wygranej w Ostrowie zjazd w dół. Play off z 8, którego mogło też nie być. Ogólnie bardzo duże rozczarowanie i obawiam się ze kolejny sezon to będzie już wariant oszczędnościowy i marzeniem będzie play off.

• 3 0

• Jedyne co cieszy

To powrót Motena do gry. Zawsze podobała mi się jego gra, choć zdaję sobie sprawę że na play-off to może być zdecydowanie za mało

• 2 2

• Opinia wyróżniona

(3)

Śląskowi chciało się grać całe dwie kwarty, później czysta sielanka i kontrolowanie wyniku. (...)

• 9 1

• nam też sie chciało grać dwie kwarty a powinniśmy grać cały mecz (1)

gorzej, że dwie kwarty "chcenia" pozwoliły Śląskowi spokojnie dowieźć wynik do końca pomimo naszego "chcenia"

• 4 1

• Nie poradzisz. Od pucharów jakby odłączyli im zasilanie

To jest brak szacunku dla kibiców

• 5 0

• Śląskowi chciało się grać całe dwie kwarty, później czysta sielanka i kontrolowanie wyniku.

• 2 1

• 11 maja PO zawodach

Na 13 bilety na wakacje wykupione

• 9 3

Tragedii nie było ale Śląsk wygrał raczej bez większego wysiłku.

Wielkiej gry nie było ale jakiejś strasznej padaki również nie, starali się ale nie dali rady.
    W drugim meczu nie będziemy bez szans jak poprawimy kilka elementów. Obrona dziurawa i duża liczba strat naszych "rozgrywających" w bardzo dziwnych okolicznościach. No i nie możemy opierać ofensywy na grze podkoszowej Radica oraz trójkach Jovanovica ale na pewno Śląsk też to wie i pewnie będzie starał się odcinać resztę kosztem ryzyka gry dwóch wspomnianych jugoli. Ciekawe jak ze zdrowiem naszych obcokrajowców oraz co ze zdrowiem Martina, ich znaczenie jest niebagatelne w obydwu drużynach. Rolo już chyba na wakacjach a szkoda bo zawsze w PLK w playoffach grał dobrze ale widocznie już się wyprztykał w tym sezonie - to chyba póki co największe rozczarowanie w tej drużynie.
    Sędziowanie bez zarzutów, może tylko powinni bardziej zwócić uwagę na przyspawanie Dziewy i Parachouskiego w pomalowanym pod atakowaną tablicą bo nic mi nie wiadomo żeby ten przepis zniesiono a chłopaki kilka razy tam parkowali znacznie dłużej niż dozwolony czas pozwala

• 10 2

Padaka

Widać,że Nevels ma braki ,a zespół jest zagubiony jak dziecko we mgle. Żadnego ładu i składu w grze. Przykre,a miał być medal...hmmm

16 Muszynianka Domelo Sokół Łańcut 28 5 23 2263:2459 33

1 października 2023 Suzuki Arka Gdynia zmieniła nazwę na Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia.

Wyniki 28 kolejki

• KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA GDYNIA - Dziki Warszawa 69:94 (19:21, 17:26, 16:24, 17:23)
  • Tauron GTK Gliwice - TREFL SOPOT 79:80 (21:22, 18:19, 19:18, 21:21)
  • Enea Stelmet Zastal Zielona Góra - Icon Sea Czarni Słupsk 89:80 (26:21, 22:18, 25:17, 16:24)
  • Polski Cukier Start Lublin - PGE Spójnia Stargard 110:108 (36:27, 22:37, 26:17, 26:27)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Muszynianka Domelo Sokół Łańcut 100:90 (20:22, 24:22, 26:22, 30:24)
  • Śląsk Wrocław - Arriva Polski Cukier Toruń 78:69 (21:17, 20:22, 18:20, 19:10)
  • King Szczecin - Legia Warszawa 84:85 (15:26, 25:16, 12:22, 32:21)
  • Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski - Anwil Włocławek 89:87 (18:14, 23:24, 12:27, 21:19, d: 15:13)