Śląsk Wrocław - Trefl Sopot 82:85. Koszykarze zatrzymali rozpędzonego faworyta

dak.
30 stycznia 2021 (artykuł sprzed 3 lat)

Koszykarze Trefla po raz drugi w tym sezonie pokonali Śląsk Wrocław. Wcześniej w Ergo Arenie wygrali 79:60. Koszykarze Trefla po raz drugi w tym sezonie pokonali Śląsk Wrocław. Wcześniej w Ergo Arenie wygrali 79:60.

Trefl Sopot pokonał na wyjeździe Śląsk Wrocław 85:82 (25:18, 15:18, 27:23, 18:23) w 24. kolejce Energa Basket Ligi. Tym samym żółto-czarni przerwali serię sześciu zwycięstw rywala i jako drudzy w tym sezonie zdobyli halę "Orbita" po drużynie z Zielonej Góry.

ŚLĄSK: Gibson 19 (4x3), Mccauley 17 (2x3), Dziewa 10 (7 zb.), Ramljak 9 (1x3, 8 zb.), Jovanović 3 (7 as.) oraz Stewart 22 (3x3), Gabiński 2, Szlachetka, Tomczak

TREFL: Omot 17 (2x3), Olejniczak 14 (10 zb.), Paliukenas 9, Gruszecki 8 (2x3), M. Kolenda 8 (1x3) oraz Ł. Kolenda 21 (3x3), Leończyk 6, Haws 2, Kowalenko

Zdaniem bukmacherów to Śląsk Wrocław był faworytem sobotniego starcia z Treflem Sopot. Nic dziwnego, jeśli wrocławianie wygrali 6 poprzednich meczów, w tym ze Startem Lublin (91:77), Anwilem Włocławek (107:77) czy Zastalem Enea BC Zielona Góra (84:80). Ponadto tylko raz przegrali we własnej hali - na początku września z ówczesnym Stelmetem (58:78). Jednak żółto-czarni już raz w tej kampanii pokonali Śląsk (79:60) i chcieli ten wyczyn powtórzyć.

Śląsk Wrocław i Trefl Sopot najlepiej blokującymi drużynami w Energa Basket Lidze

Do składu Trefla Sopot powrócili: Paweł LeończykTJ Haws. Z drużyną do Wrocławia pojechał także Darious Moten, jednak w tym pojedynku wspierał jeszcze kolegów z ławki rezerwowych.

Sobotnie spotkanie udanie rozpoczął Nuni Omot. To po rzutach Amerykanina, Trefl Sopot prowadził ze Śląskiem Wrocław 4:0. Dzięki temu goście szybko złapali pewność siebie i skutecznie kończyli kolejne akcje. W 4. minucie gospodarze zbliżyli się na 1 punkt, ale żółto-czarni szybko zareagowali i zwiększyli przewagę. Po pierwszej kwarcie wygrywali 25:18.

Trójmiejscy sportowcy wspierają WOŚP

Druga rozpoczęła się dynamicznie, gdyż w 83 sekundy padły 4 celne rzuty z obu stron. Po tym tempo jednak opadło, a na kolejne trafienie Trefla musieliśmy czekać do 15. minuty. Zaczęły pojawiać się błędy, a zamiast celnych rzutów oglądaliśmy faule, a koszykarze lądowali na linii rzutów wolnych. Śląsk jeszcze przed przed przerwą ponownie zdążył dogonić rywali na 1 punkt, ale i w tym przypadku żółto-czarni odpowiedzieli "trójką" Karola Gruszeckiego.

W trzeciej partii drużyny poszły na wymianę ciosów. Gospodarze próbowali, próbowali i w końcu w 24. minucie Kyle Gibson zapewnił swojej ekipie pierwsze tego wieczoru prowadzenie (47:46). Reakcja była bezbłędna, gdyż natychmiast zza łuku trafili: Omot, Łukasz Kolenda i Gruszecki. Goście na tym nie chcieli poprzestać, bo po celnych rzutach wolnych tego drugiego, Trefl objął 10-punktową przewagę (60:50). Przed końcem tej kwarty wzrosła jeszcze do 13 "oczek", ale Elijah StewartIvan Ramljak zdążyli doprowadzić do stanu 59:67.

W jakie gry grają sportowcy z Trójmiasta, w tym koszykarze Trefla Sopot?

Czwarta kwarta zaczęła się spokojnie, ale gorąco zrobiło się w 35. minucie, gdy Gibson raz jeszcze doprowadził do przewagi swojej drużyny. Sopocianie zareagowali 8-punktową serią, dzięki czemu mogli spokojniej rozgrywać ostatnie akcje. Prowadzenia już nie oddali i przypieczętowali zwycięstwo 85:82.

16 Polpharma Starogard Gdański 24 5 19 2020:2210 29
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż). Następnie osiem najlepszych zespołów przystąpi do fazy play-off. Drużyny z miejsc 9-16 zakończą sezon, a ostatnia spadnie z ligi. Jej miejsce zajmie mistrz Suzuki I Ligi.
Tabela wprowadzona: 2021-02-04

Wyniki 24 kolejki

• Śląsk Wrocław - TREFL SOPOT 82:85 (18:25, 18:15, 23:27, 23:18)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - ASSECO ARKA GDYNIA 78:80 (15:23, 16:22, 24:21, 23:14)
  • Legia Warszawa - Polpharma Starogard Gd. 104:93 (20:20, 32:21, 26:20, 26:32)
  • Enea Astoria Bydgoszcz - PGE Spójnia Stargard 84:88 (18:24, 21:22, 20:20, 25:22)
  • Pszczółka Start Lublin - GTK Gliwice 70:75 (16:13, 22:16, 21:23, 11:23)
  • King Szczecin - Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. 77:67 (26:24, 21:10, 17:9, 13:24)
  • Anwil Włocławek - Polski Cukier Toruń 77:75 (19:30, 18:13, 23:14, 17:18)
  • HydroTruck Radom - Enea Zastal BC Zielona Góra 70:93 (24:17, 13:30, 17:24, 16:22)