Śląsk najlepszy w ekstraklasie

6 maja 2012 (artykuł sprzed 12 lat)

Zwycięstwem z Lechią Ruch przypieczętował tytuł wicemistrza Polski. Na zdjęciu Abdou Razack Traore i Rafał Grodzicki. Zwycięstwem z Lechią Ruch przypieczętował tytuł wicemistrza Polski. Na zdjęciu Abdou Razack Traore i Rafał Grodzicki.

Piłkarze Lechii zakończyli rozgrywki ekstraklasy na 13. miejscu. W ostatnim meczu sezonu gdańszczanie przegrali na wyjeździe z nowo kreowanym wicemistrzem Polski - Ruchem Chorzów 1:2 (0:2). Po złoto sięgnął Śląsk Wrocław, a w europejskich pucharach zagrają jeszcze Legia Warszawa, zdobywca Pucharu Polski i trzecia drużyna tabeli oraz czwarty w lidze Lech Poznań. Widzimy jak piłka jest przewrotna. Po tytuł sięgnął zespół Oresta Lenczyka, który na początku wiosny przegrał w ćwierćfinałowym dwumeczu Pucharu Polski z... Arką Gdynia, a jeszcze dwa tygodnie temu z trudem zremisował na PGE Arenie.

Pesković - Lewczuk, Grodzicki, Stawarczyk, Szyndrowski - Zieńczuk, Lisowski, Straka, Janoszka - Jankowski, Piech
Sędziowie: Pskit (Zgierz) oraz Sapela, Hankiewicz
Widzów: 7600
Małkowski - Janicki, Madera, Bąk, Hajrapetjan - Pietrowski, Bajić - Deleu, Nowak, Kosecki, - Traore
  • 73' Jankowski Zmiany Abbott
  • 87' Piech Zmiany Burliga
  • 90+2 Janoszka Zmiany Grzyb
  • 46' Janicki Zmiany Tuszyński
  • 71' Nowak Zmiany Poźniak
  • 76' Kosecki Zmiany Duda
  • 18' Piech
  • 21' Straka
  • 85' Madera

Jak awizowaliśmy Lechia w Chorzowie zagra osłabiona. Nie ma strzelca goli w meczach z Legią i Śląskiem kontuzjowanego Wilka oraz pauzującego za kartki kapitana drużyny Surma. Natomiast udało się postawić na "nogi" Nowaka (LECHIA), który był poturbowany po czwartkowym spotkaniu, a po kontuzji do gry wraca Kosecki (LECHIA). Ponadto w środku drugiej linii zaprezentuje się Pietrowski (LECHIA)
na ławce Lechii dwóch piłkarze czeka na debiut w ekstraklasie, to 18-letni Kacprzycki oraz o trzy lata starszy wychowanek gdańskiego klubu - Kostrzewa, w rezerwie także Poźniak, który wiosną nie zagrał w pierwszej drużynie ani minuty
Ruch w "11" zgodnie z oczekiwaniami, trener Fornalik nie eksperymentuje, chorzowianie, jeśli wygrają na pewno są wicemistrzami Polski, natomiast ich zwycięstwo przy braku wygranej Śląska w Krakowie oznaczać będzie, że to Ruch po raz 15 zostanie mistrzem Polski
widownia została ograniczona do 7600 miejsc, wszystkie bilety zostały wyprzedane
Lechia dzisiaj na czarno-biało, Ruch na biało-niebiesko
1'
mecz rozpoczął Ruch, wszystkie pojedynki 30. kolejki powinny zacząć się o 17.00
1'
szybka akcja Lechii, Pietrowski w pole karne, ale Kosecki (LECHIA) wywalczył róg, bo jego strzał został zablokowany
2'
dośrodkowanie z rogu na głowę Zieńczuka (RUCH), ale Marek już nie gra w Lechii, zatem Ruch wyszedł z własnej "16"
3'
wszystko wskazuje na to, że piłkarze Ruchu i Lechii będą mieli dłuższą przerwę, wszystko przez zalecenie, aby drugie połowy w Krakowie, Chorzowie, Warszawie i Łodzi rozpoczęły się o tej samej porze, a tym samym w meczu legii szybko nastąpiła przerwa, bo kibice odpalili race
5'
po początkowej przewadze Lechii do ataku ruszył Ruch, Zieńczuk (RUCH) strzelił sprzed pola karnego nad poprzeczką, chwilę wcześniej Marek był bliżej bramki, ale skiksował
7'
kolejny strzał Ruchu, ale obok słupka bramki Małkowskiego (LECHIA), najpierw zablokowano uderzenie Janoszki, a dobitka Zieńczuka obok bramki
9'
dopiero teraz wznowiono grę w Warszawie, przerwa trwała kilka minut, bo trzeba było załatać... siatkę w bramce, w którą trafiła jedna z rac
11'
Bąk (LECHIA) uratował Lechię, po szybkiej kontrze Piech (RUCH) biegł sam na sam z Małkowskim (LECHIA), ale stoper Lechii dopędził go i zablokował jego strzał, Krzysztof dzisiaj jest kapitanem gdańskiej drużyny
14'
Pietrowski (LECHIA) faulował Lewczuka (RUCH), Ruch jednak nie zdecydował się na strzał, a po krótkim rozegraniu wolnego nie stworzył zagrożenia pod gdańską bramką, będzie jeszcze róg dla gospodarzy
15'
po rogu bez zagrożenia dla Lechii
16'
na razie w meczach walczących o mistrzostwo, czyli Ruchu, Śląska, Lecha i Legii nadal bezbramkowe remisy, gole mamy jedynie na dwóch stadionach, Polonia prowadzi w Bielsku, a Cracovia w Bełchatowie, ten drugi wynik oznaczałby, że Lechia bez względu na własny występ w Chorzowie utrzymałaby prowadzenie
18'
[1:0] RUCH STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Piech. Rozklepana gdańska defensywa, Lisowski zagrał przed pole karne do Piecha, ten podał do Janoszki i popędził w "16", gdzie kolega oddał mu piłkę, wówczas Piech pewnie pokonał Małkowskiego, posyłając futbolówkę między nogami bramkarza
18'
przypomnijmy, że zwycięstwo Ruchu przy remisie Śląska, który gra na wyjeździe z Wisłą oznacza tytuł mistrzowski dla chorzowian
21'
[2:0] RUCH STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Straka. Pomocnik chorzowian zabrał piłkę Pietrowskiemu, przebiegł z nią około 25 metrów od bramki Lechii i uderzył nie do obrony
22'
Kosecki (LECHIA) w polu karnym Ruchu, ale nie miał z kim zagrać i niemal podał do bramkarza gospodarzy
24'
kibice Ruchu świętują rozebrani do pasa, bez koszulek, obecnie to bowiem chorzowianie są na czele tabeli
25'
święto w Chorzowie, spiker wita Jerzego Buzka, brawa na stadionie
27'
gra nadal toczy się przy przewadze Ruchu
29'
faulowany Zieńczuk (RUCH) przez Bajicia, jednak dośrodkowanie Ruchu z łatwością zostało wybite przez gdańskich obrońców
30'
Małkowski (LECHIA) uratował Lechię, bramkarz wykazał się najlepszym refleksem po zamieszaniu, które powstało w jego "16", gola mógł strzelić Jankowski
31'
uderzenie z dystansu Pietrowskiego (LECHIA), ale nieznacznie niecelne
32'
Piech (RUCH) nie opanował piłki, od bramki rozpocznie Lechia
33'
kibice śpiewają "100 lat" legendzie Ruchu Gerardowi Cieślikowi
34'
Straka (RUCH) znów spróbował uderzenia sprzed "16", tym razem jego strzał był niecelny
35'
w Bełchatowie Cracovia prowadzi już 2:0, zatem Lechia utrzymuje 13. miejsce w końcowej tabeli, to ważne dla klubu, gdyż jak informowaliśmy, czym wyższa lokata tym 210 tysięcy złotych brutto więcej wypłaty dla klubu
37'
w polu karnym Ruchu Traore (LECHIA) wywalczył róg
38'
drugi korner Lechii tego dnia, ale dośrodkowanie Nowaka (LECHIA) na głowy chorzowian
39'
daleki przerzut Ruchu i Piech (RUCH) od razu uderzył sprzed pola karnego, ale tym razem mocno niecelnie
40'
kibice Ruchu skandują imię i nazwisko trenera Waldemara Fornalika, co ciekawe był on piłkarzem Ruchu, gdy ta drużyna sięgała po ostatni tytuł w 1989 roku
40'
w Bechatowie GKS zmniejszył straty w meczu z Cracovią na 1:2, jednak nawet remis tej ekipy pozwoli Lechii utrzymać 13. miejsce
41'
Małkowski (LECHIA) pewnie złapał piłkę po strzale głową Jankowskiego (RUCH)
42'
od kilku minut gra się wyrównała, Ruch pozwala grać Lechii i najwyraźniej czeka na kontry, a przynajmniej nie chce stracić gola, stara się daleko od własnej bramki rozbijać ataki biało-zielonych
43'
pewnie Peskovic (RUCH) złapał piłkę po "trójkowej" kontrze Lechii, w pole karne wrzucał Deleu, a na piłkę nie doczekali się Traore i Kosecki
45'
Koniec pierwszej połowy, sędzia nie doliczył ani minuty, a Małkowski chwilę wcześniej wyłapał "główkę" Jankowskiego
do przerwy w Krakowie Wisła remisuje ze Śląskiem, to oznacza, że obecnie mistrzem Polski jest Ruch, który prowadzi z Lechią 2:0
drugie połowy na stadionach, gdzie toczy się walka o mistrzostwo Polski mają rozpocząć się o godzinie 18:11, na pozostałych sześć minut wcześniej

1. RUCH, 2. Śląsk, 3. Lech.
Lechia według wyników do przerwy, mimo niekorzystnego wyniku w Chorzowie, utrzymuje się w tabeli na 13. miejscu
rozpoczęły się już drugie połowy na stadionach w Bełchatowie, Białymstoku, Lubinie i Bielsku
46'
LECHIA przeprowadza w przerwie zmianę. Boisko opuszcza Janicki, w jego miejsce wchodzi Tuszyński. Tym samym konieczne są przesunięcia w "11", na prawą obronę przejdzie Deleu, a Tuszyński będzie grał przed nim
46'
drugą połowę rozpoczęła Lechia
47'
trwa już świętowanie w sektorze najzagorzalszych fanów Ruchu
50'
w drugiej połowie na razie gra w środku pola
51'
"Niebiescy ole! - z trybun
51'
Śląsk objął prowadzenie w Krakowie i teraz to wrocławianie są mistrzami, gola strzelił Elsner, co ciekawe w przerwie Wisła zmieniła... bramkarza, zdejmując z boiska Parejkę
54'
indywidualna akcja Piecha (RUCH), wbiegł w pole karne, ale strzelił wysoko nad poprzeczką
60'
Ruch nie forsuje tempa, Lechia nie potrafi stworzyć zagrożenia pod bramką gospodarzy
61'
zbyt mocne zagranie Nowaka (LECHIA) do Traore (LECHIA), piłka wyszła poza boisko
63'
"Bójcie się chamy do Europy wracamy" - skandowanie z trybun, Ruch w najgorszym wypadku zagra w Lidze Europy
64'
znów groźna akcja Ruchu, którą sprokurował błąd Deleu, który wybijając piłkę trafił nią w rywala, od raz podawał w pole karne Szyndrowski (RUCH), strzelał z 10. metra z pierwszej piłki Piech (RUCH), na szczęście dla Lechii tuż obok słupka
64'
zmiana wyniku w Warszawie, Legia objęła prowadzenie po strzale z wolnego Wolskiego w meczu z Koroną, tym samym Legia awansowała na trzecie miejsce, przeskakując Lecha
68'
z dystansu uderzył Jankowski (RUCH), pewnie obronił Małkowski (LECHIA)
70'
Zieńczuk (RUCH) oszczędził Lechię, Marek dostał w polu karnym piłkę od Jankowskiego (RUCH), ale strzelił nad poprzeczką
71'
LECHIA przeprowadza drugą zmianę. Boisko opuszcza Nowak, w jego miejsce wchodzi Poźniak, dla którego jest to pierwszy mecz wiosną
73'
RUCH przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Jankowski, w jego miejsce wchodzi Abbott.
76'
LECHIA przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Kosecki, w jego miejsce wchodzi Duda. Nie będzie zatem debiutów w ekstraklasie Kacprzyckiego i Kostrzewy. Duda będzie teraz najbardziej wysuniętym napastnikiem Lechii, Traore cofnięty do drugiej linii
77'
wracający się Traore (LECHIA) sfaulował na 17. metrze od własnej bramki Janoszkę (RUCH)
78'
z wolnego uderzył Straka (RUCH), piłka nad poprzeczką
80'
na 10 minut przed końcem ostatniej kolejki mistrzem jest Śląsk, wicemistrzem Ruch, na trzecim miejscu Legia, a na... trzynastym Lechia
81'
Śląsk kończyć będzie mecz w "10", bo czerwoną kartkę otrzymał Wołczek, przy okazji odnotujmy, że "czerwono" jest także w Białymstoku, tam zostali wyrzuceni z boiska napastnicy: Frankowski i Saganowski
85'
[2:1] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Madera. Po dośrodkowaniu Poźniaka z rogu drugiego w barwach Lechii gola zdobył wypożyczony z Widzewa stoper Madera
85'
GKS Bełchatów wyrównał w meczu z Cracovią 2:2, tym samym zrównuje się punktami z Lechią, jednak gdańszczanie nadal na 13. miejscu, bo mają lepszy bilans bezpośrednich meczów
87'
RUCH przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Piech, w jego miejsce wchodzi Burliga. Czyżby gospodarze chcieli bronić wyniku, gdyż obrońca zastąpił napastnika?
89'
Lechia walczy o wyrównanie, Pesković (RUCH) złapał piłkę po ataku gdańszczan
90'
rozpoczęła się ostatnia minuta regulaminowego czasu gry
90'
dwie minuty mecz trwać będzie dłużej
90'
w Krakowie doliczone trzy minuty
90+1
niecelnie strzelał Abbott (RUCH)
90+2
RUCH przeprowadza zmianę na zyskanie czasu. Boisko opuszcza Janoszka, w jego miejsce wchodzi Grzyb.
90+2
KONIEC MECZU. LECHIA PRZEGRAŁA 1:2
Koniec meczu w Krakowie. Śląsk wygrał z Wisłą 1:0. Wrocławianie mistrzami Polski, Ruch wicemistrzem kraju

Pozostałe wyniki 30. kolejki:
Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 0:1 (0:0), Legia Warszawa - Korona Kielce 1:0 (0:0), Widzew Łódź - Lech Poznań 0:0, GKS PGE Bełchatów - Cracovia 2:2 (1:2), Jagiellonia Białystok - ŁKS Łódź 2:1 (0:0), Podbeskidzie Bielsko-Biała - Polonia Warszawa 1:1 (0:1), Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze 2:1 (1:0).

Opinie (224) ponad 20 zablokowanych

• zapewne nie walczyli o zwyciestwo, zapewnili sobie utrzymanie w ekstraklasie i już mysleli o wakacjach (7)

taka jest niestety mentalność w polskich klubach, między innymi dlatego jest taki niski poziom...

• 101 8

• eee, (5)

po prostu są słabi. nie stać ich na wygrywanie

• 7 12

• jakoś z Legią zaprezentowali się bardzo dobrze (4)

co prawda tylko raz w sezonie, ale stać ich na dobrą gre:)

• 20 6

• Mateja też czasem oddał dobry skok :) (3)

• 16 9

• jak juz tak porównywać to skok trwa troche krócej niż mecz:P (2)

a w meczu jest wiecej niz jedna akcja i w tym z Legia Lechia miała sporo udanych, szczególnie w defensywie

• 16 0

• udane akcje w defensywie ??? (1)

a co to takiego ? podania między obrońcami ?

• 2 16

• akcja

działanie, szczególnie zorganizowane, zmierzające do osiągnięcia jakiegoś celu; (cel: obronienie/zatrzymanie ataku przeciwnika)

• 14 0

• Lechia przegrał z mistrzem...

bo przecież, faktycznie Śląskowi tytuł powinno się odebrac.

• 3 6

• (8)

bialo-zielone miernoty!!!!!!

• 45 105

• Jacy by nie byli na boisku,utrzymali Ekstraklasę i są obecnie najlepsi w północnej części Polski. (1)

Lechia Gdańsk Duma Trójmiasta.Bez napinki, ostatnie mecze u siebie pokazały .Lechia 21,500 widzów ,Arka 2,5tyś widzów.

• 30 8

• prawda w oczy kole

Mam kumpli z Gdyni kochają Arkę i swoje miasto ale przy piwku szczerze mówią że Arena w Gdańsku jest super i że dobrze że bedzie gdzie pójsc na mecz reprezentacji lub puchary, bo tu chodzi o sport a nie leczenie kompleksów. jesli macie kompleksy bedziecie sie zaklinać że Gdynia najlepsza itd ale prawda jest taka że teraz rządzi Lechia i jej stadion na który przyjezdzają nawet z Koszalina i Olsztyna

• 0 0

• Jak Lechia wygrała ostatnio z Legią to też byłeś taki mądry NIEMOTO ?

• 20 6

• nie pozostaje mi nic innego jak zgodzić się z opinią

kompromitujący Lechię sezon z brakiem perspektyw na lepszą grę,...

• 10 13

• nie dziwi mnie to ze ledwo utrzymali ekstraklase... ale t też troche winy w tym kibićów.. (3)

jak to jest ze człowiek który raczy nazywać sie ''kibicem'' fanem, czy innym tam ultra władcą północy potrafi tylko gwizdać i rzucac miesem na swoich jak twierdzi ''ukochanych'' piłkarzy, a jak ''ukochani'' przypadkiem strzela gola to juz nie ma gwizdow, wyzwisk itp. czy to jest prawdziwy kibic? zal troche oglądac takie obrazki na stadionie jak gra lechia ale przecież tak właśnie zachowuje sie ''prawdziwy'' kibic

• 5 13

• ja jako kibic wymagam minimum zaangażowanie od zawodników (2)

nie można pozostać obojętny na tak beznadziejna grę wiec rozumiem dużą frustrację kibiców

• 6 1

• jezelii gwizdami i wyzwiskami wymagasz od nich minimum zaangazowania to raczej im nie pmorzesz (1)

• 5 3

• "pomożesz"

Zachęcam do korzystania ze słownika.

• 7 0

• arka szykujcie goscine i przywitanie cracovi (10)

• 144 5

• lepiej z Cracovią w I lidze (4)

niz z lechia w Lidze Mistrzów.

• 15 39

• (2)

oj pewnie byś sam leciał po bilecik by zobaczyć LM i nie dla Lechii a dla jej przeciwników taka prawda
        mimo że by było w plecy dla Lechii to byś wnukom opowiadał ze byłeś na takim meczu mimo żeś śledź!!!

• 31 12

• (1)

Prędzej w Gdyni zbudują ścieżki rowerowe niż Lechia będzie w lidze mistrzów.

• 17 17

• póki co

to bliżej Lechii do Europy niż arce!

• 19 10

• konfidencja i patologia alkoholowa

czyli zury maja bal a konfidenci z danzig utrzymanie, smutne , myslalem ze ruch bedzie Majstrem

• 0 4

• I po co ta napinka??? (2)

Bełchatów i Widzew oddali wam punkty gdyby nie to lecieli byście z Cracovią taka prawda!!!