Ślęza Wrocław - Arka Gdynia 74:57. Będzie trzeci mecz o brąz koszykarek

26 kwietnia 2019 (artykuł sprzed 5 lat)

Barbora Balintova i jej koleżanki z Arki nie zdołały zapewnić sobie brązowego medalu we Wrocławiu. Rozstrzygnięcie rywalizacji ze Ślęzą poznamy w poniedziałek. Barbora Balintova i jej koleżanki z Arki nie zdołały zapewnić sobie brązowego medalu we Wrocławiu. Rozstrzygnięcie rywalizacji ze Ślęzą poznamy w poniedziałek.

Koszykarki Arki Gdynia przegrały na wyjeździe ze Ślęzą Wrocław 57:74 (23:17, 8:22, 11:22, 15:13). Do wygranej gospodynie poprowadziła zdobywczyni 25 punktów Elina Dikeoulakou. W rywalizacji do dwóch wygranych o brąz mistrzostw Polski jest remis 1-1. Decydujący mecz odbędzie się w poniedziałek o godz. 17:10 w hali GCS. Dla kibiców wstęp bezpłatny.

Udodenko 19 (2x3), Kastanek 9, Szybała 5, Burdick 3 (6 zb.), Colson 3 (1x3) oraz Dikeoulakou 25 (5x3), Miletic 8, Palenikova 2, Dobrowolska 0, Marciniak 0, Kaczmarska 0
Sędziowie: Liszka, Puzoń, Trybalski
Coffey 15 (3x3), Balintova 10, Cannon 9 (10 zb.), Greinacher 9 (1x3), Makurat 6 (1x3), oraz Podgórna 2, Stelmach 2, Baltkojiene 2, Jurcenkova 2, Morawiec 0, Rembiszewska 0

- Zrobimy wszystko, by brązowe medale odebrać już w piątek - zapewniała nas koszyakrka Arki Barbora Balintova.

Przypomnijmy, że w razie porażki gdynianek, o tym, kto stanie na najniższym stopniu podium rozstrzygnie trzeci mecz w hali GCS, w poniedziałek o godz. 17:10.

Przeczytaj zapowiedź dzisiejszego spotkania
1'
Rozpoczęła się I kwarta
1'
Rzut sędziowski wygrały gospodynie
1'
Niecelnie Burdick (Ślęza Wrocław), zbiera piłkę Cannon (Arka Gdynia)
1'
Niecelnie Kastanek (Ślęza Wrocław)
za 3 punkty
2'
[3:0] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Colson (Ślęza Wrocław).
2'
Makurat (Arka Gdynia) pudłuje zza łuku
za 2 punkty
3'
[3:2] 2 punkty zdobywa Coffey (Arka Gdynia).
za 2 punkty
3'
[3:4] 2 punkty zdobywa Greinacher (Arka Gdynia).
wolne (trafione oba)
4'
[3:6] Balintova (Arka Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
4'
[5:6] 2 punkty zdobywa Szybała (Ślęza Wrocław).
5'
Przechwyt Coffey, ale nie trafiła do kosza
wolne (tylko 1 trafiony)
5'
[6:6] Tylko jeden rzut wolny trafia Udorenko (Ślęza Wrocław).
za 3 punkty
6'
[6:9] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Greinacher (Arka Gdynia).
6'
[8:9] Udorenko (Ślęza Wrocław) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
6'
[8:11] 2 punkty zdobywa Balintova (Arka Gdynia).
za 2 punkty
7'
[8:13] Cannon trafia z faulem. 2 punkty dla Arki i jeszcze rzut wolny
za 1 punkt
7'
[8:14] Rzut wolny trafia Cannon (Arka Gdynia).
za 3 punkty
7'
[8:17] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Coffey (Arka Gdynia).
czas
7'
Przerwa na żądanie (Ślęza Wrocław) po tym jak Arka zdobył 8 pkt z rzędu
za 3 punkty
8'
[11:17] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Udorenko (Ślęza Wrocław).
za 2 punkty
9'
[11:19] 2 punkty zdobywa Greinacher (Arka Gdynia).
za 3 punkty
9'
[14:19] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Dikeoulakou (Ślęza Wrocław).
za 2 punkty
9'
[14:21] 2 punkty zdobywa Coffey (Arka Gdynia).
za 3 punkty
10'
[17:21] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Udodenko (Ślęza Wrocław).
za 2 punkty
10'
[17:23] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Stelmach (Arka Gdynia).
10'
Koniec I kwarty. Arka prowadzi we Wrocławiu ze Ślęzą 23:17
11'
Rozpoczęła się II kwarta
12'
Na parkiecie pod koszem leży Baltkojiene (Arka Gdynia), potrzebuje pomocy medycznej
13'
Mija trzecia minuta drugiej kwarty i wciąż bez celnego rzutu
13'
Niesportowe przewinienie Coffey
13'
[18:23] Tylko jeden rzut wolny trafia Szybała (Ślęza Wrocław).
za 3 punkty
13'
za 2 punkty
13'
[21:25] 2 punkty zdobywa Cannon (Arka Gdynia).
za 2 punkty
14'
[23:25] 2 punkty z faulem zdobywa Kastanek (Ślęza Wrocław).
czas
14'
Przerwa na żądanie (Arka Gdynia).
za 1 punkt
14'
[24:25] Rzut wolny trafia Kastanek (Ślęza Wrocław).
14'
Dwa niecelne rzuty wolne Coffey
za 2 punkty
15'
[26:25] 2 punkty zdobywa Udodenko (Ślęza Wrocław).
za 2 punkty
15'
[28:25] 2 punkty zdobywa Szybała (Ślęza Wrocław).
czas
15'
15'
[30:25] Udodenko (Ślęza Wrocław) wykorzystuje oba rzuty wolne.
16'
[30:27] Coffey (Arka Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
16'
[31:27] Tylko jeden rzut wolny trafia Dikeoulakou (Ślęza Wrocław).
za 2 punkty
16'
[33:27] 2 punkty zdobywa Kastanek (Ślęza Wrocław).
17'
[35:27] Dikeoulakou (Ślęza Wrocław) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
17'
[35:29] 2 punkty zdobywa Balintova (Arka Gdynia).
za 2 punkty
19'
[37:29] 2 punkty zdobywa Dikeoulakou (Ślęza Wrocław).
20'
Spudłowała oba rzuty wolne Cannon (Arka Gdynia)
za 2 punkty
20'
[39:29] 2 punkty zdobywa Palenikova (Ślęza Wrocław).
za 2 punkty
20'
[39:31] Równo z syreną spod kosza trafia Cannon
20'
Koniec II kwarty. Arka przegrywa ze Ślęzą 31:39
20'
Gdynianki wygrały pierwszą odsłonę, ale w drugich 10 minutach zagrały fatalnie zdobywając ponad dwa razy mniej punktów. Miały przewagę 6 pkt, a teraz tracą 8. W zespole gospodyń już 13 pkt uzbierała Udorenko a 11 Dikeoulakou (Ślęza Wrocław). Wśród gdynianek najskuteczniejsza Coffey - 9 pkt.
20'
Co ciekawe na tablicach rządzi Arka (26 do 16 w zbiórkach), ale gospodynie rzucają skuteczniej zza łuku - 5/11 przy 2/8 gdynianek.
W przerwie przypomnijmy, że gdyńskie koszykarki na medal czekają od 2010 roku kiedy ówczesny Lotos zdobył złoto. Klub, który w ostatnich latach funkcjonował pod różnymi nazwami, W sumie ma w dorobku 11 złotych, 4 srebrne i 1 brązowy krążek mistrzostw Polski.
21'
Rozpoczęła się III kwarta
za 2 punkty
21'
[41:31] 2 punkty zdobywa Miletic (Ślęza Wrocław).
za 3 punkty
21'
[41:34] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Coffey (Arka Gdynia).
za 2 punkty
22'
[43:34] 2 punkty zdobywa Kastanek (Ślęza Wrocław).
22'
Z dystansu pudłuje Makurat (Arka Gdynia)
za 2 punkty
22'
[43:36] 2 punkty zdobywa Cannon (Arka Gdynia).
za 2 punkty
23'
[45:36] 2 punkty zdobywa Kastanek (Ślęza Wrocław).
za 2 punkty
23'
[45:38] 2 punkty zdobywa Balintova (Arka Gdynia).
za 2 punkty
24'
[47:38] 2 punkty zdobywa Miletic (Ślęza Wrocław).
za 2 punkty
25'
[47:40] 2 punkty zdobywa Balintova (Arka Gdynia).
za 3 punkty
26'
czas
26'
za 3 punkty
27'
[53:40] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Dikeoulakou (Arka Gdynia).
za 3 punkty
28'
28'
To trzecia z rzędu trójka Dikeoulakou (Ślęza Wrocław) w ciągu 1,5 minuty!
28'
Makurat (Arka Gdynia) niecelnie za 3
28'
[57:40] Tylko jeden rzut wolny trafia Dikeoulakou (Ślęza Wrocław).
za 2 punkty
28'
[57:42] 2 punkty zdobywa Jurcenkova (Arka Gdynia).
29'
[59:42] Dikeoulakou (Ślęza Wrocław) wykorzystuje oba rzuty wolne.
29'
Kompletnie nie radzą sobie gdynianki z Dikeoulakou (Ślęza Wrocław). Znów jest faulowana
29'
[61:42] Dikeoulakou (Ślęza Wrocław) wykorzystuje oba rzuty wolne.
29'
Dikeoulakou (Ślęza Wrocław) ma już na koncie 25 pkt
29'
Nie trafia Coffey, zbiera Cannon (Arka Gdynia) i jest faulowana
30'
Coffey pudłuje zza łuku
30'
Świetny blok Miletic (Ślęza Wrocław) na Stelmach (Arka Gdynia)
30'
Colson (Ślęza Wrocław) nie trafia do kosza
30'
Koniec III kwarty. Ślęza prowadzi u siebei z Arką 61:42
31'
Rozpoczęła się IV kwarta
za 2 punkty
32'
[61:44] 2 punkty zdobywa Makurat (Arka Gdynia).
za 2 punkty
32'
[63:44] 2 punkty zdobywa Miletic (Ślęza Wrocław).
za 2 punkty
32'
[63:46] 2 punkty z faulem zdobywa Greinacher (Arka Gdynia).
32'
Greinacher (Arka Gdynia) pudłuje rzut wolny. Gdynianki rzucają fatalnie za 1 punkt - ich skuteczność to 5/12
za 2 punkty
33'
[65:46] 2 punkty zdobywa MIletic (Ślęza Wrocław).
33'
[65:47] Tylko jeden rzut wolny trafia Makurat (Arka Gdynia).
za 3 punkty
33'
[65:50] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Makurat (Arka Gdynia).
za 2 punkty
33'
[67:50] 2 punkty zdobywa Burdick (Ślęza Wrocław).
za 1 punkt
33'
[68:50] Rzut wolny trafia Burdick (Ślęza Wrocław).
za 2 punkty
34'
[70:50] 2 punkty zdobywa Udodenko (Ślęza Wrocław).
za 3 punkty
34'
[70:53] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Coffey (Arka Gdynia).
35'
Dikeoulakou (Ślęza Wrocław) niecelnie zza łuku
35'
Za 3 nie trafia także Podgórna (Arka Gdynia)
za 2 punkty
36'
[70:55] 2 punkty zdobywa Baltkojiene (Arka Gdynia).
36'
Przewinienie techniczne po stronie gdynianek.
36'
Kastanek niecelnie z rzutu wolnego
37'
Ślęza zatrzymała się w ataku, nie trafiła od 4 minut
czas
37'
Przerwa na żądanie (Ślęza Wrocław).
za 2 punkty
38'
[72:55] 2 punkty zdobywa Udodenko (Ślęza Wrocław).
za 2 punkty
39'
[74:55] 2 punkty zdobywa Udodenko (Ślęza Wrocław).
40'
[74:57] Podgórna (Arka Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
40'
Koniec meczu. Ślęza wygrała z Arką 74:55. W rywalizacji do dwóch wygranych o brąz jest 1-1. Decydujący mecz w poniedziałek w gdyńskiej hali GCS o godz. 17:10.

• Tyle kasy poszło więc musi być medal bo to oznacza sukces
      Brak medalu to byłaby katastrofa ale do niej nie dojdzie bo w gcs trudno wygrać gościom

• 9 2

• Tak się polubiły że chcą zagrać jeszcze ostatni raz w tym składzie

W poniedziałek przyklepią brąz na luziku.Są lepsze.

• 17 5

• (1)

Dobre posunięcie trenera .Zdawał sobie sprawę że ,nie ma siły na Ślęzę to wstawił rezerwy .Rezerwy nie zrobiły nic ,a Baltkojienet dała plamę na całej linii .Gubiła piłkę ,źle podawała ,niecelnie osobistych nie trafiała . rozpacz totalna .Ona się nie nadaje trzeba ją wywalić z hukiem .Ona przeszkadza ,grac innym.Raz zagrała rewelacyjnie w jednym z poprzednich meczy . Coś się stało że 2,3 i 4 kwarta była jaka była .Jedyną zawodniczką która grała to Barbora Ta rewelacyjna zawodniczka to skarb narodowy słowacji ogromne szczęście że gra u nas Amerykanki ,?klasa sama w sobie .TIA Coffey ,dzisiaj ,nie trafiała osobistych. Nie szło jej najlepiej .Ania Makurat robiła co mogła ,a mogła nie wiele .Przykryły ją Ślężanki i nie dały pograć Pociecha w tym że w poniedziałek ,przyjdzie opamiętanie i wygramy

• 8 6

• Nie ponosi Cię za bardzo fantazja?

• 7 0

• Mamy najbardziej egoistyczne amerykanki w lidze.

Zero podań. Nie możemy grać płynnie w ataku bo piłka trafi do jeden z nich i jest rzut lub pchanie się po kosz. Wolałbym ten zespół z Polkami i Balintovą.

• 8 0

• Wczoraj Elina miała dzień konia- wszystko jej wchodziło.My po pierwszej kwarcie zostaliśmy zaskoczeni bardzo twardą, intensywną obroną. W poniedziałek będzie podobnie- trenerze masz 2 dni, żeby znaleźć na to sposób.

• 2 0

• Serio?

Co to jest za godzina meczu??????
    Kto to wymyślił żeby w poniedziałek grać o 17?!

• 3 0

• koniec gdyńskiego monopolu (1)

AZS UG w Ekstraklasie koszykarek

• 1 1

• No..

..co Ty,będą przynajmniej dodatkowe derby oprócz meczów z Polibudą.Zobaczysz przynajmniej zawodniczki na światowym i europejskim poziomie a nie w lidze niszowej.