Ślęza Wrocław - GTK Gdynia 70:48. Wysoka porażka na inaugurację sezonu

mip.
3 października 2021 (artykuł sprzed 2 lat)
Koszykarki GTK Gdynia tylko w pierwszej kwarcie prowadziły wyrównany bój z rywalkami. Te później odjechały z wynikiem, co było pokłosiem wielu błędów gdyńskiej ekipy. Koszykarki GTK Gdynia tylko w pierwszej kwarcie prowadziły wyrównany bój z rywalkami. Te później odjechały z wynikiem, co było pokłosiem wielu błędów gdyńskiej ekipy.

Koszykarki GTK Gdynia przegrały na wyjeździe ze Ślęzą Wrocław 48:70 (14:14, 11:21, 8:12, 15:22) w inauguracyjnym meczu nowego sezonu Energa Basket Ligi Kobiet. Podopieczne Jeleny Skerović po wyrównanej pierwszej kwarcie popełniały zbyt wiele błędów i wysoko przegrały.

Ślęza: Bright 25 pkt (1x3), Wilson 18 (6 as.), Jakubiuk 14 (10 zb.), Fekete 5 (13 zb.) oraz Drop 6, Jasnowska 2, Stefańczyk 0, Szmyrka 0

GTK GDYNIA: Parzeńska 17 (6 zb.), Żytkowska 9 (1x3), Szulc 6, Ossowska 2, Niemojewska 0 (7 as., 6 zb., 6 p.) oraz Wińkowska 8, Bazan 4, Kobylińska 2, Marcinkowska 0

Inauguracja nowego sezonu dla koszykarek GTK Gdynia wypadł na wyjeździe ze Ślęzą Wrocław. Nieco odmieniony zespół Jeleny Skerović po debiutanckim sezonie w Energa Basket Lidze Kobiet w obecnym liczy na więcej, a przede wszystkim na odnoszenie zwycięstw.

Gdynianki rozpoczęły mecz dobrze, choć nie mogły poradzić sobie z Patricią Bright, która w pojedynkę zdobyła 9 punktów dla Ślęzy. Mimo nerwowej gry, koszykarki GTK nie pozwoliły gospodyniom na spokojne budowanie zaliczki, a pierwsze punkty dla zespoły z Gdyni w nowym sezonie zdobyła Jowita Ossowska.

Widać było, że emocje wzięły górę nad zawodniczkami, bowiem w pierwszej kwarcie gdynianki popełniły aż 6 strat przy trzech gospodyń. Wynik był jednak remisowy, bowiem dwa rzuty osobiste tuż przed syreną wykorzystała Anna Wińkowska i oba zespoły miały na koncie 14 punktów.

Vadim Czeczuro: Energa Basket Liga Kobiet nie będzie zdominowana przez jeden zespół

Drugą kwartę od serii 6:0 rozpoczęły gospodynie, a koszykarki GTK oddawały tylko niecelne rzuty. Niemoc przerwała Alicja Żytkowska, rzucając zza łuku i zmniejszając stratę o połowę. Po stronie Ślęzy szalały jednak Bright i Anna Jakubiuk, które we dwójkę wypracowały 9 "oczek" zaliczki dla miejscowych.

Podopieczne trener Skerović kompletnie się zacięły, a ich licznik punktów zatrzymał się w miejscu. Taki obrót spraw skutkował, że przyjezdne w 17. minucie miały już 15 punktów straty. Sprawy w swoje ręce wzięła wtedy Aleksandra Parzeńska zdobywając 6 punktów z rzędu. Tuż przed przerwą trafiła jednak Dominique Wilson i na tablicy świetlnej po 20 minutach gry było 34:25.

Po przerwie oba zespoły znów nie grzeszyły skutecznością, a więcej było strat i błędów niż celnych rzutów i składnych akcji. Na dowód czego łącznie w tej kwarcie drużyny rzuciły łącznie 20 punktów, a przewaga Ślęzy urosła do 15 punktów. Podobny przebieg miało również ostatnie 10 minut. Wrocławianki powiększyły jeszcze swoją przewagę i pewnie zwyciężyły. Gdynianki mimo ambitnej walki na początku spotkania, popełniły zbyt dużo błędów, czym przypłaciły wysoką porażkę.

Wyniki 1 kolejki

• Ślęza Wrocław - GTK GDYNIA 70:48 (14:14, 22:11, 12:8, 22:15)
  • VBW ARKA GDYNIA - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 70:40 (14:13, 21:11, 20:9, 15:7)
  • Katarzynki Toruń - Polskie Przetwory Basket Bydgoszcz 45:79 (8:26, 10:15, 12:13, 15:25)
  • CTL Zagłębie Sosnowiec - Enea AZS Politechnika Poznań 84:83 (22:22, 24:20, 23:19, 15:22)
  • BC Polkowice - SKK Polonia Warszawa 83:78 (21:27, 14:16, 25:10, 23:25)
  • pauza: Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin