Ślęza Wrocław - GTK Gdynia 79:57. Niemoc rzutów koszykarek

mip.
17 października 2020 (artykuł sprzed 3 lat)
Koszykarki GTK Gdynia przegrały we Wrocławiu 57:79. Koszykarki GTK Gdynia przegrały we Wrocławiu 57:79.

Koszykarki GTK Gdynia przegrały ze Ślęzą Wrocław 57:79 (18:21, 10:16, 13:27, 16:15) w wyjazdowym spotkaniu 4. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet. Gdynianki wyrównany bój toczyły w pierwszej i czwartej kwarcie. O przegranej zadecydowała niemoc rzutowa w środkowej części meczu. Dzień przed spotkaniem nagrodę dla najlepszej trenerki młodzieżowej na Pomorzu otrzymała Jelena Skerović.

Ślęza: Sutton 15 (1x3 pkt, 7 as.), Jones 13 (12 zb.), Dudasova 11 (1x3, 6 as.), Dedić 2, Puter 0 oraz Tyszkiewicz 13 (3x3), Jakubik 12, Klatt 9 (3x3), Poleszak 4, Dobrowolska 0

GTK: Żytkowska 16 (4x3), Piestrzyńska 9 (1x3), Borkowska 8, Niemojewska 4 (5 as.), Szulc 0 oraz Bazan 8 (1x3, 7 zb.), Marcinkowska 6, Kalenik 4 (6 zb.), Szmyrka 2, Makurat 0

Dzień przed meczem we Wrocławiu spory zaszczyt spotkał trenerkę GTK Gdynia, Jelenę Skerović, która została uznana najlepszą trenerką młodzieżową na Pomorzu w 2020 roku. Nagrodę odebrała na Gali Pomorskiej Koszykówki.

- Idziemy do przodu krok po kroku, naszym celem jest to, żeby dziewczyny zdobyły doświadczenie i zrobiły postęp w karierze - skomentowała szkoleniowiec gdyńskiej drużyny.
Podopieczne Skerović w sobotę pojechały na Dolny Śląsk mając na swoim koncie dwie porażki i z nadzieją na pierwsze zwycięstwo. Mecz rozpoczął się dla nich dobrze, bo wynik celnym rzutem otworzyła Julia Piestrzyńska, a chwilę później "trójkę" dołożyła Alicja Żytkowska i gdynianki objęły prowadzenie 5:2. Następnie trwała wymiana cios za cios, a główne role na parkiecie odgrywały Piestrzyńska i Alisa Sutton, które miały na swoim koncie po dziewięć punktów. Ostatecznie po pierwszej kwarcie przyjezdne przegrywały 18:21.

Przyjezdne w drugiej partii miały ogromne problemy ze zdobywaniem punktów. Zaledwie cztery "oczka" w siedem minut nie zwiastowały niczego dobrego. Gdyniankom nie pomógł nawet czas wzięty przez trener Skerović. Gospodynie ten fakt wykorzystały i powoli zaczęły zwiększać przewagę, która w pewnym momencie wynosiła 13 punktów. Tuż przed przerwą wynik podreperowały jednak Marta Marcinkowska oraz Kamila Borkowska i po 20 minutach gry było 37:28.

Koszykarki z reprezentacyjnymi powołaniami

Trzecia kwarta toczyła się pod dyktando wrocławianek. Nie pozwalały one przyjezdnym na zbyt wiele, a ich przewaga wzrosła do 19 punktów. Jelena Skerović rotowała składem i próbowała pobudzić swoje podopieczne do lepszej gry. Na niewiele się to jednak zdało, bo na czwartą kwartę GTK wychodziło ze stratą 21 punktów.

Ostatnie 10 minut nie obfitowało we wielkie emocje, bo wrocławianki kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie i utrzymywały bezpieczną przewagę. Przyjezdnym udało się jednak minimalnie wygrać tę kwartę i poprawić sobie humor na zakończenie. Gdynianki zawiodła skuteczność rzutów z gry, która wyniosła wstydliwe 32 proc. przy 46 proc. gospodyń.

Wyniki 4 kolejki

• Ślęza Wrocław - GTK GDYNIA 79:57 (21:18, 16:10, 27:13, 15:16)
  • VBW ARKA GDYNIA - CTL Zagłębie Sosnowiec 92:71 (25:9, 32:23, 11:23, 24:16)
  • DGT POLITECHNIKA GDAŃSKA - Enea AZS Poznań (przełożony na 9.12)
  • Basket Bydgoszcz - Energa Toruń 73:50 (25:6, 22:13, 13:19, 13:12)
  • PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. - Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin (przełożony na 4.11)
  • pauzuje: CCC Polkowice
  • Mecz zaległy z 2. kolejki
  • DGT AZS POLITECHNIKA - GTK 86:67 (19:22, 28:12, 23:13, 16:20)
  • Mecz zaległy z z 1. kolejki
  • Polkowice - Pszczółka Polski Cukier 90:74 (25:13, 26:16, 21:24, 18:21)
  • Mecz zaległy z 3. kolejki
  • CTL Zagłębie - Basket 65:90 (16:20, 16:26, 14:19, 19:25)
mip.

Opinie (10)

• (1)

Niemojewska trzyma poziom w kazdym meczu. Najwięcej energii.

• 1 1

• i oby wszystkie poszły w jej ślady

• 0 0

• opinia

dobrze by było wzmocnic dziewczyny fizycznie i lepsza skocznosć/zycze pomyślności

• 1 1

• Porażki nie są najważniejsze. Liczy się, że polskie zawodniczki się ogrywają, zdobywają doświadczenie. Brawa dla klubu.

• 2 0

• Ślęza ma dość przeciętny skład (szczególnie Polki), więc poczekajmy na mecze z Gorzowem, Polkowicami, Lublinem czy Bydgoszczą, bo wtedy będzie można dopiero ocenić umiejętności i możliwości tej młodej ekipy.

• 1 1

• Niech się nie załamują (1)

Będzie lepiej, z taką trenerką nie ma innego wyjścia. Trzymam kciuki.

• 6 2

• Do boju GTK!

Jest lepiej niż można się było spodziewać, porażki po walce niższe niż wielu prognozowało.
      Szkoda tylko że pech prześladuje i dwie podstawowe zawodniczki są kontuzjowane.

• 4 0

• Kolejne doświadczenie tym razem wyjazdowe z czołowa drużyna ligi (1)

Brawa dla Alicji Żytkowskiej! Cholerny pech Julii Piestrzynskiej kontuzja wyłączająca z gry na dłużej

• 9 0

• A w środę bardzo ważne spotkanie dla GTK

Pojedynek derbowy z PG w Gdańsku. Mogą być duże emocje i szansa na pierwsza wygrana. Byłaby ona duża sensacją patrząc na skład gdańszczanek, ale dopóki piłka w grze. Szkoda tylko, że doping będzie wirtualny.