Snajperska forma Krzysztofa Bułki

30 września 2009 (artykuł sprzed 14 lat)
Dwa gole Krzysztofa Bułki pomogły w odniesieniu zwycięstwa przez Arkę Dwa gole Krzysztofa Bułki pomogły w odniesieniu zwycięstwa przez Arkę

Mecze trójmiejskich drużyn otworzyły i zakończyły dziewiątą serię gier w Młodej Ekstraklasie. Piłkarze Arki po dwóch golach Krzysztofa Bułki pokonali u siebie Polonię Bytom 3:2 (2:1). Tym samym gdynianie po raz pierwszy w tym sezonie znaleźli się w tabeli wyżej niż Lechia. Gdańszczanie bowiem przegrali na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 0:1 (0:1), choć mieli rzut karny i blisko 40 minut gry w liczebnej przewadze

.

Bułka 13, 29, Wilczyński 63 - Niewiedział 33, Luksys 66

ARKA: Witkowski - Wilczyński, Białas, Płotka, Kowol - Brodziński, Robakowski, Czoska, Burkhadt, Bułka (82 Jaszczyk) - Kaźmierczak (90 Kowalczyk).

To są doskonałe dni dla Krzysztofa Bułki. 19-latek doskonale wykorzystał szanse, jaką stworzyły mu kontuzje starszych kolegów i po rocznej przerwie wrócił do gry w pierwszej drużynie. Natomiast w Młodej Ekstraklasie wciąż imponuje skutecznością. Gdy w poprzednim sezonie skrzydłowy poprzestał na czterech golach, to w bieżących rozgrywkach ma już na swoim koncie pięć trafień!

W meczu z Polonią Bułka na strzelenie dwóch bramek potrzebował niespełna pół godziny. Najpierw pokonał bramkarza gości po podaniu Pawła Czoski, a na 2:0 poprawił przy asyście Przemysława Kaźmierczaka. Snajperskie popisy tego piłkarza powinien przedzielić gol Wojciecha Wilczyńskiego, ale w 27. minucie obrońca przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem.

Popularny "Wilczek" za tę sytuację zrehabilitował się po przerwie. W 63. minucie skutecznie wykończył akcję Filipa Burkhardta. Co więcej po chwili mógł zaliczyć asystę, gdyż do sytuacji sam na sam z bramkarzem wypuścił Kaźmierczaka, ale ten nie potrafił podwyższyć, a w końcówce, jeszcze raz po podaniu Burkhardta bramkarz obronił strzał Wojtka, który uderzał jednak z dość ostrego kąta.

Bramka:
Woźniak 6

LECHIA: Małkowski - Weber, Zakrzewski, Rosiński, Loda - Kądziela, Tofil (Brzeski), Stępień (Ł. Wiśniewski), Szuprytowski - Duda, Płókarz (Preizner).

Lechia nie wykorzystała szansy o ile nie na wygraną, to przynajmniej na punkt na boisku lidera. Co prawda Arkadiusz Woźniak już w 6. minucie wyprowadził Zagłębie na prowadzenie, ale cała druga połowa toczyła się pod dyktando gdańszczan.

W 52. minucie Paweł Olkowski zatrzymał piłkę ręką po strzale Damiana Szuprytowskiego. Lubinian za to zagranie otrzymał czerwoną kartkę i był rzut karny dla Lechii. Niestety, jedenastki na gola nie zamienił Radosław Stępień, a potem gdańszczanie nie potrafili strzelić też bramki w liczebnej przewadze. Nie pomogły zmiany. Szansę debiutu w ME otrzymał niespełna 18-letni pomocnik, Patryk Brzeski.

Pocieszające jest w tej sytuacji to, że podopieczni Tomasza Borkowskiego długo nie będą musieli czekać na kolejny mecz, a tym samym szanse na punkty. W najbliższy piątek, 2 października o godzinie 12.00 ugoszczą bytomską Polonię.

Natomiast Arka znów zagra na koniec kolejki. 5 października gdynianie zmierzą się na wyjeździe z Lechem Poznań. Początek gry o 15.00. Wyniki obu meczów można już obstawiać w naszym typerze (lewa zakładka).

Pozostałe wyniki:
Polonia Warszawa - Wisła Kraków 0:2 (0:1), GKS Bełchatów - Odra Wodzisław 3:1 (2:0), Cracovia - Jagiellonia Białystok 3:1 (1:0), Piast Gliwice - Korona Kielce 2:0 (1:0), Lech Poznań - Legia Warszawa 2:0 (1:0), Ruch Chorzów - Śląsk Wrocław 0:0.

Opinie (57) ponad 10 zablokowanych

• (3)

Jeszcze wyżej ,jeszcze wyżej !!! Brawo !!!

• 21 38

• (2)

chociaz z ME mozecie sie cieszyc..

• 15 4

• z seniorów też będą mogli się cieszyć... (1)