Zwycięstwa Bałtyku i Arki II i w sparingach

27 lutego 2016 (artykuł sprzed 8 lat)
aktualizacja: godz. 17:04 (27 lutego 2016)
Najnowszy artykuł na ten temat Piłkarze Bałtyku wznowili treningi
Radosław Krysiński dołączył do listy kontuzjowanych w Bałtyku. Doznał urazu mięśnia czworogłowego uda. Radosław Krysiński dołączył do listy kontuzjowanych w Bałtyku. Doznał urazu mięśnia czworogłowego uda.

Rezerwy Arki Gdynia pokonały na Narodowym Stadionie Rugby IV-ligowe Anioły Garczegorze 3:0 (1:0). Tym samym żółto-niebiescy przełamali się po cztrerech sparingach bez wygranej. Wcześniej ostatni sparing na własnym boisku przed startem rundy wiosennej rozegrali piłkarze Bałtyku Gdynia. Zmierzyli się z Finishparkietem Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie i wygrali 1:0 (0:0). Mecz z trafieniem zakończył Mariusz Węgliński, a z urazem Radosław Krysiński. W ten weekend sparingu nie grają rezerwy Lechii, które przebywają na zgrupowaniu w Kleszczowie.

Arka II Gdynia - Anioły Garczegorze 3:0 (1:0)
Bramki: Hebel 26, Czapłygin 47, Węsierski 63
ARKA II: Kotkowski - Izdebski, Lisowski, Niciński, Krakowiak - Kupczyk (46 Kłosowski), Regulski, Hebel, Bach (46 Czapłygin) - Stepnowski (65 Foks), Węsierski (70 Wośk)

Do soboty rezerwy Arki miały na koncie pięć rozegranych sparingów, w których tylko w pierwszym z nich żółto-niebiescy byli lepsi od rywala. Na domiar złego trenerowi Robertowi Wilczyńskiemu z kadry wypadło aż trzech zawodników. Kontuzji doznali Mateusz Skrzypczak, Adam WolakJakub Wawszczyk, których czekają dłuższe przerwy.

Nie przeszkodziło to gdynianom uporać się z IV-ligowymi Aniołami Garczegorze. Arka II prowadzenie objęła w pierwszej połowie, gdy z lewej strony po długim rogu uderzył trenujący na co dzień z pierwszą drużyną Maksymilian Hebel. Gospodarze dyktowali grę, ale do przerwy nie zdołali wypracować sobie klarownej sytuacji na podwyższenie rezultatu.

Zaraz po zmianie stron dobre podanie do Mateusza Czapłygina posłał Jakub Stepnowski, a pomocnik przesunięty zimą do rezerw podwyższył na 2:0. Kwadrans później asystę do pierwszego gola dołożył Hebel. 19-latek zagrał prostopadłą piłkę do Mateusza Węsierskiego, a ten lekko posłał piłkę z prawej strony nad wychodzącym bramkarzem.

- Cieszy mnie, że w końcu wygraliśmy. Zagraliśmy bez kombinacji w składzie i mieliśmy przewagę. W zasadzie wykorzystaliśmy wszystkie dobre okazje na bramki, które udało nam się wykreować. Goście, którzy zagrali wzmocnieni piłkarzami z Gryfa Wejherowo, mimo porażki pokazali się z dobrej strony. To był dla nas cenny sprawdzian - mówi trener Wilczyński.
Ruchy kadrowe w Arki II Gdynia przed rundą wiosenną 2016
Przyszli: Mateusz Czapłygin (pomocnik, z pierwszej drużyny)

Może przyjść: Krzysztof Szawarniak (pomocnik, Chemik Bydgoszcz)

Odeszli: Dawid Tomczak (pomocnik, Gryfie Wejherowo, wypożyczenie do 30.06.2016), Maciej Borski (obrońca, wypożyczenie do GKS Przodkowo do 30.06.2016), Maksymilian Hebel (pomocnik, do pierwszej drużyny)

Harmonogram sparingów Arki II przed rundą wiosenną
kolejno: data, miejsce, rywal
31.01 Gdynia Jaguar Gdańsk (IV liga) 2:0 (2:0)
Bramki: Hebel, Wolak

03.02. Gdynia Znicz Pruszków (II liga) 1:2 (0:1)
Bramka: Regulski

06.02 Gdynia Huragan Morąg (III liga) 0:1 (0:0)

13.02 Gdynia GKS Luzino (IV liga) 2:2 (0:2)
Bramki: Węsierski, Stepnowski

20.02 Gdynia Cartusia (III liga) 1:3 (1:2)
Bramka: Szawarniak

27.02 Gdynia Anioły Garczegorze (IV liga) 3:0 (1:0)
Bramki: Hebel, Czapłygin, Węsierski

05.03 Gdynia Gedania (IV liga)

Bałtyk Gdynia - Finishparkiet Drwęca N. Miasto Lubawskie i wygrali 1:0 (0:0)
Bramka:Węgliński 56

BAŁTYK: Matysiak - Piekarski (46 Proena), Wypij (46 Wieczorek), Karasiński, Jaroszek (46 Wesołowski) - Zejglic, Zyska (46 Młynarczyk), Łatka (40 Węgliński), Poręba (46 Bułka) - Rzepa (46 Rusinek), Krysiński (3 Klecha)

W meczu na Narodowym Stadionie Rugby trener biało-niebieskich Marcin Martyniuk miał już większe pole manewru jeżeli chodzi o skład, niż w poprzednim sparingiem z Olimpią Elbląg. Wtedy z powodu kontuzji i urazów nie mógł skorzystać aż z ośmiu graczy.

Tym razem poza treningiem wciąż byli Krzysztof GarczewskiSebastian Żołnowski. Obaj narzekają na urazy przeciążeniowe i mają wrócić do pełni sił przed startem wiosennych rozgrywek.

Podczas meczu z trzecim zespołem grupy podlasko-warmińsko-mazurskiej Martyniuk stracił jednak kolejnego zawodnika. W mało emocjonującej pierwszej połowie urazu mięśnia czworogłowego uda nabawił się Radosław Krysiński. Na boisku zastąpił go Dominik Klecha.

Szkoleniowiec Bałtyku musiał w pierwszych 45 minutach dokonać jeszcze jednej, ponadprogramowej zmiany. Czerwoną kartkę ujrzał bowiem Dariusz Łatka więc na murawie pojawił się za niego Mariusz Węgliński. I tak Martyniukowi z planowanych ośmiu zmian na drugą połowę pozostało sześć.

Gola zdobył ten, który pojawił się na boisku pod koniec pierwszej części gry. W 56. min. pierwsze trafienie podczas obecnego okresu przygotowawczego zaliczył Węgliński. To było jedyne trafienie w tym sparingu.

Ruchy kadrowe w Bałtyku Gdynia przed rundą wiosenną 2016
Przyszli: Krzysztof Garczewski (pomocnik, Sadownik Waganiec), Krzysztof Rzepa (pomocnik, Gryf Wejherowo), Dariusz Łatka (pomocnik, ostatni klub, FK Jeglava)

Mogą przyjść: Michał Bartkowiak (bramkarz), Cezary Gołubiński (pomocnik), Mateusz Młynarczyk (pomocnik), Marcin Poręba (pomocnik, wszyscy z juniorów)

Odeszli: Tomasz Gródek (pomocnik), Paweł Rasmus (pomocnik) - obaj zawiesili treningi