Bałtyk stracił wicelidera III ligi

Rafał Sumowski
4 listopada 2017 (artykuł sprzed 6 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Choć Marcin Matysiak w Kleczewie ratował Bałtyk w najtrudniejszych sytuacjach, nie zdołał wybronić choćby punktu. Choć Marcin Matysiak w Kleczewie ratował Bałtyk w najtrudniejszych sytuacjach, nie zdołał wybronić choćby punktu.

Piłkarze Bałtyku Gdynia przegrali na wyjeździe z Sokołem Kleczew 0:1 (0:0) i stracili pozycję wicelidera III ligi. Choć znakomicie w bramce biało-niebieskich prezentował się przy kontrach gospodarzy Marcin Matysiak, nie uchronił drużyny przed spadkiem na piątą lokatę w tabeli.

Bramka: Antosik 77
BAŁTYK: Matysiak - Regulski (80 Klecha), Kostuch, Szur, Kochanek - Kuzimski, Demiańczuk, Letniowski, Duszkiewicz, Kołodziejski - Duda (84 Korpalski)

W stosunku do wygranego meczu ze Świtem Skolwin trener Sebastian Letniowski dokonał w kadrze Bałtyku dwóch zmian. Sebastiana Bartlewskiego, który wypadł z gry do końca roku ze względu na kontuzję kostki, zastąpił Maksym Demiańczuk. To dla niego pierwszy ligowy występ w wyjściowym składzie biało-niebieskich. Natomiast Arkadiusza Korpalskiego zastąpił Patryk Regulski.

BAŁTYK POKONAŁ LIDERA III LIGI, BARTLEWSKI NIE ZAGRA DO KOŃCA ROKU

Do przerwy gospodarze sobotniego spotkania nastawieni byli głównie na kontrataki. To gdynianie starali się prowadzić grę, ale w najlepszym wypadku udawało im się wywalczyć rzuty rożne. Kontry Sokoła omal nie przyniosły im bramek, ale dwukrotnie gdynian uratował bramkarz Marcin Matysiak.

Po przerwie niewiele się zmieniło. Ok. 70 minuty blisko bramki dającej prowadzenie był Mateusz Kuzimski. Piłka po akcji najlepszego strzelca Bałtyku minęła jednak słupek, gdy trącił ją jeszcze jeden z rywali. Skończyło się ponownie na kornerze, który nic nie przyniósł.

Chwilę później ta sytuacja zemściła się na gdynianach. Sokół tym razem zamienił kontrę na gola, a piłka uderzona przez Jakuba Antosika wpadła do bramki po rykoszecie. Wtedy trener Letniowski zdecydował się na zmianę i przeszedł do bardziej ofensywnego wariantu zmieniając obrońcę Regulskiego na bardziej ofensywnie usposobionego Dominika Klechę.

Na 5 minut przed ostatnim gwizdkiem ponownie Bałtyk uratował Matysiak. Kontra Sokoła z lewej strony zakończyła się strzałem, który bramkarz zdołał odbić, a następnie zrywając się błyskawicznie na nogi obronił także dobitkę i dał jeszcze swoim kolegom kilka minut nadziei przynajmniej na remis.

Na końcówkę meczu na boisko wszedł Korpalski. Obrońca zastąpił Adama Dudę, a do ataku przesunął się z defensywy Przemysław Kostuch. Próby długich podań na mierzącego 192 cm kapitana Bałtyku nic jednak nie dały.

Sprawy w swoje ręce próbował wziąć Kuzimski, który wpadł w pole karne, ale sędzia odgwizdał faul. W kolejnej akcji sam na sam z Matysiakiem znalazł się zawodnik gospodarzy, ale gdyński bramkarz po raz kolejny spisał się na medal. Niestety, to nie wystarczyło do wywiezienia choćby punktu i kosztowało Bałtyk spadek z drugiego na piąte miejsce w tabeli. Na trzecie awansował Sokół, który ma 2 pkt przewagi, tyle samo co czwarta Elana, ale o jeden rozegrany mecz więcej.

Wyniki 14 kolejki

• Sokół Kleczew - BAŁTYK GDYNIA 1:0 (0:0)
  • Wda Świecie - Energetyk Gryfino 1:1 (1:0)
  • Centra Ostrów Wlkp. - Elana Toruń 0:1 (0:1)
  • KP Starogard Gdański - Lech II Poznań 0:2 (0:2)
  • Unia Solec Kujawski - KKS 1925 Kalisz 0:6 (0:1)
  • Świt Skolwin - Polonia Środa Wlkp. 5:0 (4:0)
  • Wierzyca Pelplin - GKS Przodkowo 1:0
  • Kotwica Kołobrzeg - Jarota Jarocin 3:1 (2:1)
  • Pogoń II Szczecin - Górnik Konin 2:0 (1:0)

Opinie (110) ponad 20 zablokowanych

• (8)

Dlaczego zmiany dopiero w 80 min

• 16 6

• Po co trenerowi rezerwowi.

• 6 3

• Prawa pomoc nic nie gra i tak samo jak z Kotwica chyba czs na zmiane Kolodziejskiego .

• 7 4

• teraz juz musi zmienic .

• 4 3

• Trenerze daj szanse gry od 1 min rezerwowym moze to pomoze trzeba zmienic cos .

• 6 3

• (1)

Prawa strona do wymiany .

• 5 2

• ty jestes do wymiany

• 2 4

• ponieważ ławka wygląda dosyć mizernie. Choć z drugiej strony przy 0:1 aż prosiło się aby wpuścić na boisko Kewina i Rycha lub Podkańskiego. Trener liczył na Kostucha ale Kostuch to nie Stasiak a Bałtyk nie Przodkowo. Ten schemat w Gdyni nie przejdzie.