Sokół Kleczew - Bałtyk Gdynia 2:1. Piłkarze przebudzili się zbyt późno

dak.
29 października 2022 (artykuł sprzed 1 roku)

Energa Bałtyk Gdynia

Jan Klimek (z lewej) zdobył kontaktową bramkę w meczu z Sokołem Kleczew. To jednak było wszystko, na co było stać Bałtyk Gdynia w tym starciu. Jan Klimek (z lewej) zdobył kontaktową bramkę w meczu z Sokołem Kleczew. To jednak było wszystko, na co było stać Bałtyk Gdynia w tym starciu.

Bałtyk Gdynia przegrał na wyjeździe z Sokołem Kleczew 1:2 (0:1) w 14. kolejce grupy drugiej III ligi. Biało-niebiescy zaliczyli kolejny mecz bez punktów, bo zbyt późno się przebudzili. Jedynego gola dla gdynian strzelił Jan Klimek w 84. minucie, ale to wciąż potrzebowali jeszcze jednego, a najlepiej dwóch. Na te gospodarze im nie pozwolili.

Gedania 1922 Gdańsk - Unia Janikowo 2:1. Przeczytaj relację

Kowalczuk 44, Wziech 59 - Klimek 84

BAŁTYK: Rabin - Drozdowicz, Korpalski, Lengiewicz - Bach, Skrzecz, Gołuński (82 Bożym), Pasieka (46 Klimek), Bohm, Kośnik, Fietz (45 Kaźmierczak)

Bałtyk Gdynia po nieudanym meczu z Unią Solec Kujawski (2:4) szukał pierwszego zwycięstwa w starciu Sokołem Kleczew. To zespół, który w ostatnich pięciu spotkaniach wygrał tylko jedno spotkanie, ale przełamał się właśnie tydzień temu w pojedynku z Unią Szwarzędz (2:1).

Bałtyk Gdynia - Unia Solec Kujawski 2:4. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu

W porównaniu do poprzedniego meczu trener Włodzimierz Pasieka dokonał aż czterech zmian. Oktawian Skrzecz, Adam Gołuński, Mikołaj KośnikFabian Lengiewicz zastąpili: Marcela Slugę, Jana Bożyma, Mateusza Długołęckiego i Jana Klimka.

Co ciekawe, dla dwóch pierwszych było to pierwsze spotkanie w podstawowym składzie od 10 września. O ile Oktawian wrócił po kontuzji tydzień temu, wchodząc z ławki, tak dla Adama był to powrót do gry po dłuższej przerwie.

Obie drużyny zachowywały bezbramkowy remis przez długi czas. Jednak przed końcem pierwszej połowy, w 44. minucie na prowadzenie wyszli gospodarze za sprawą Tomasza Kowalczuka.

Po upływie niespełna godziny było już 2:0. Tym razem Pawła Rabina w bramce pokonał Mateusz Wziech.

Ile zarabiają piłkarze w najniższych ligach? Sprawdź

Biało-niebiescy nie składali broni. W 84. minucie kontaktowego gola strzelił wprowadzony z ławki rezerwowych Klimek. Jednak goście potrzebowali jeszcze jednego trafienia, aby zremisować, a najlepiej dwóch, żeby wygrać. Nic takiego się nie stało i Bałtyk ostatecznie wraca z Kleczewa bez punktów.

18 Bałtyk Gdynia 14 0 3 11 11:32 3
Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Najlepsza drużyna awansuje do II ligi. Trzy ostatnie drużyny zostaną zdegradowane do IV ligi. Liczba spadkowiczów będzie powiększona o tyle drużyn z województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, ile spadnie z II ligi.
Tabela wprowadzona: 2022-10-30