Sokół Kleczew - Gedania 1:2. Zwycięstwo po dwóch golach w sześć minut

dak.
27 sierpnia 2022 (artykuł sprzed 1 roku)

Gedania 1922 Gdańsk

Gedania wygrała drugi mecz z rzędu. Gedania wygrała drugi mecz z rzędu.

Gedania 1922 Gdańsk pokonała na wyjeździe Sokół Kleczew 2:1 (0:0) w 5. kolejce grupy drugiej III ligi. O zwycięstwie podopiecznych Krystiana Ryczkowskiego zadecydował świetny początek drugiej połowy. Gedaniści prowadzili po golach w 47. i 53. minucie. Natomiast rywale zdołali odpowiedzieć tylko jednym trafieniem.

Bałtyk Gdynia - Zawisza Bydgoszcz 1:5. Przeczytaj relację z meczu

66 - Gajewski 47, Zyska 53 karny

GEDANIA: Machola - Molga, Bąk, Flis - Kankowski, Sumiński, Zyska, Szymański - Zalewski, Gajewski - Duda

W 5. kolejce grupy drugiej III ligi, Gedania udała się do Kleczewa, gdzie mierzyła się z miejscowym Sokołem. Podopieczni Krystiana Ryczkowskiego mieli okazję nie tylko awansować w tabeli, ale również odskoczyć swojemu rywalowi, gdyż przed pierwszym gwizdkiem obie drużyny liczyły po 7 punktów.

Czy Energa porzuci Bałtyk Gdynia i przejdzie do Gedanii? Sprawdź

Jednak już po pierwszej połowie wydawało się, że zadanie to nie będzie zaliczało się do najłatwiejszych. Żadna z drużyn nie chciała popełnić, w efekcie czego nie padła żadna bramka.

Przerwa w meczu bardzo przydała się zwłaszcza gościom, którzy diametralnie odwrócili obraz gry tuż po zmianie stron. Wystarczyło im 6 minut, by objąć dwubramkowe prowadzenie.

Najpierw wynik otworzył kapitan zespołu Michał Gajewski. Następnie gedaniści ruszyli z kolejnymi atakami i już po chwili mieli szansę na podwyższenie z rzutu karnego. W tej sytuacji nie pomylił się Wojciech Zyska. Dla byłego piłkarza Lechii Gdańsk był to już trzeci gol w tym sezonie.

Gedania 1922 Gdańsk - Unia Solec Kujawski 5:2. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu

Gedania w ten sposób odniosła trzecie zwycięstwo po awansie z IV ligi. Co więcej przesunęła się na czwarte miejsce w tabeli.

18 Stolem Gniewino 5 0 1 4 2:13 1
Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Najlepsza drużyna awansuje do II ligi. Trzy ostatnie drużyny zostaną zdegradowane do IV ligi. Liczba spadkowiczów będzie powiększona o tyle drużyn z województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, ile spadnie z II ligi.
Tabela wprowadzona: 2022-08-28