Sopocianie do przerwy wyłączyli Energę

Marta
5 marca 2011 (artykuł sprzed 13 lat)

Koszykarze Trefla Sopot dali w sobotni wieczór lekcję basketu ekipie Energi Czarnych Słupsk. W rozegranych w Hali Gryfia derby Pomorza żółto-czarni wygrali z dotychczasowym liderem TBL aż 94:79 (26:14, 24:9, 24:26, 20:30). Wyraźną przewagę podopieczni Karlisa Muiznieksa uzyskali już do przerwy, gdy prowadzili różnicą 27 punktów.

CZARNI: Jazvin 13, Białek 5, Blassingame 5, Bennerman 4, Roszyk 0 - Cesnauskis 22, Szawarski 10, Leończyk 8, Pabian 5, Przyborowski 4, Davis 3

TREFL: Stefański 14, Ceranić 14, Kinnard 12, Gustas 8, Kikowski 7 - Waczyński 18, Dylewicz 16, Harrington 4, Ljubotina 1, Malesa 0.

Trefl z nawiązką zrewanżował się za jesienną porażkę w Ergo Arenie. Można wręcz powiedzieć, że wygrał na ciężkim terenie w Słupsku nadspodziewanie łatwo. Gospodarze zawiedli na całej linii, jedynie Mantas Cesnauskis starał się ratować honor gospodarzy.

Ekipa z Sopotu bardzo dobrze rozegrała sobotnie spotkanie pod względem taktycznym, odcinając gospodarzy od szybkich kontr i umiejętnie zagęszczając strefę podkoszową.

Trefl prowadził od początku spotkania 6:3, 12:7 a tuż przed końcem pierwszej kwarty po "trójce" Filipa Dylewicza aż 24:12. Ostatecznie pierwsza część gry zakończyła się prowadzeniem sopocian 26:14.

W drugiej przewaga gości, nad chwilami bezradnymi gospodarzami, jeszcze się powiększyła. W 16 minucie było już 37:21 dla Trefla a po zakończeniu pierwszej połowy ekipa Karlisa Muiznieksa prowadziła 50:23.

W praktyce to właśnie pierwsza połowa "ustawiła" przebieg spotkania. W kolejnych częściach meczu gospodarze zdołali nieco odrobić straty, jednak ani przez chwilę nie byli w stanie zagrozić świetnie dysponowanym sopocianom.

To Trefl dyktował warunki gry w Hali Gryfia. Sopocianie wygrali zbiórki wyraźnie, aż 40:18. Zwycięstwo w Słupsku umocniło pozycję Trefla w pierwszej czwórce ligi. Do końca sezonu zasadniczego czekają sopocian mecze z Anwilem i PGE Turowem u siebie oraz z Polonią Warszawa na wyjeździe.

Pozostałe wyniki 19. kolejki:
Kotwica Kołobrzeg - Asseco Prokom Gdynia 76:92 (28:19, 16:24, 20:22, 12:27)
, Polonia Warszawa - Siarka Tarnobrzeg 86:61 (20:14, 16:12, 28:13, 22:22), Anwil Włocławek - PBG Basket Poznań 75:63 (15:20, 28:13, 11:16, 21:14), AZS Koszalin - Polpharma Starogard Gdański
114:107 (29:26, 23:25, 25:24, 16:11, d. 20:13), PGE Turów Zgorzelec - Zastal Zielona Góra 99:73 (25:16, 27:22, 19:21, 28:14).

• 11 10

• dlaczego niektórzy kibice Trefla na siłę szukają zwady?

• Gdańsk tylko z Treflem

Go Trefl Go Trefl Sopot! Gdańsk z Treflem!!!!!!!!

• 0 0

• to czysty przypadek, Czarni i tak pierwsi!

• 3 39

• Pytanie do kibiców dawnego Prokomu Trefl Sopot. (8)

Czy ktoś z Was oczywiście oprócz uczęszczania na Trefl, chodzi na Prokom? Bo gdybym ja był mieszkańcem miasta, któremu ukradziono klub, znienawidziłbym Prokom i nigdy na ich mecz nie poszedł. Zakładając, że tak postąpiła większość, skąd tylu kibiców na hali Prokomu? Nowy zaciąg?

• 27 14

• (2)

Przecież sam się przyznajesz, ze nie jesteś kibicem kosza, po kiego grzyba siejesz tu zamęt??? nudzi ci się człowieku??? wypij se piwko, obejrzyj jakiś film i trochę ciśnienia i frustracji znajdzie ujścia....
      Żal mii ciebie, naprawdę!

Aha chodziłam na Prokom Trefl jeszcze na awf i na halę oliwia, jestem z Sopotu, kibicuję obydwu druzyną, a jak są derby jestem za APG

• 11 22

• Co to znaczy- "drużyną"?

• 7 5

• Kass - brawo popieram

• 7 11

• tak jeździłem do Sopotu a teraz mam tę drużynę w Gdyni (1)

i nie jestem osamotniony

• 7 23

• pewnie że nie, bo ja też:)

• 3 5

• Spójrz na średnią wieku wśród kibiców APG, a kibiców Trefla (1)

Większość została w Sopocie co oczywiste. Mnóstwo nowych twarzy za to w APG.

• 15 3

• a to źle?

kibice Trefla lada moment wymrą jak dinozaury, a kibice Asseco Prokom to przyszłość koszykówki:DDDDDDDDDDD

• 5 19

• Kibice zostali w Sopocie, w klubie kibica arki same dzieciaczki i ludzie ktorych nigdy na meczu trefla nie bylo. Może z drobnymi wyjatkami jak np prezes. Ale na pewno zaraz sie odezwa kibice którzy od kolyski kibicowali apg:D

• 18 5

• Brawo Trefl!

Rewanż za porażkę u siebie udany i to z nawiązką! Mam nadzieję, że podtrzymają dobrą passę i w play-offach będą minimum z trzeciej pozycji.

A co z Monty Mackiem? Podobno już załatwił problemy z dokumentami i ma być na początku tygodnia. Ciekawe jakie miał problemy, może wyprał paszport jak Mustafa Shakur :-)
    Mam nadzieję, że szybko się pojawi i wzmocni zespół w decydujących meczach przed play-off.

• 25 1

• kris do ciekawy (2)

raz poszedłem jak grali z Realem bo chciałem Real w akcji zobaczyć ;)

• 11 1

• (1)

no i zobaczyłeś, ale Prokom w akcji :-)))