Sopocianie minimum drudzy przed play-off

Marta
4 kwietnia 2012 (artykuł sprzed 12 lat)

John Turek zdobył w meczu z Anwilem 20 punktów. John Turek zdobył w meczu z Anwilem 20 punktów.

Sopoccy koszykarze praktycznie zapewnili już sobie minimum drugie miejsce przed play-off. Mimo, że w pierwszej połowie przegrywali już we Włocławku różnicą 12 punktów w drugiej dzięki obronie strefowej mogli zagrać tak jak przyzwyczaili swoich kibiców przez większość sezonu. Ostatecznie Trefl wygrał pewnie 67:54 (10:14, 18:22, 18:6, 21:12) tracąc przez całą drugą połowę zaledwie 18 "oczek".

ANWIL: Hajrić 10, Szubarga 10, Edwards 10, Allen 8, Harrington 0 - Kinnard 13, Majewski 3, Wołoszyn 0, Maciejewski 0, Sokołowski 0, Lewis 0.

TREFL: Turek 20, Wiśniewski 15, Koszarek 13, Dylewicz 8, Waczyński 0 - Stefański 6, Cummings 3, Mallett 2.

Obydwie ekipy przystąpiły do meczu w osłabionych składach gospodarze nie mogli liczyć na Dardana Berishę zaś w ekipie sopockiej zabrakło kontuzjowanego Sauliusa Kuzminskasa. Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla sopocian, którzy za sprawą m.in. Johna Turka prowadzili 6:0 w 3 minucie.

Później jednak gospodarze zagrali bardzo twardo w obronie, m.in. bloki na Turku i Łukaszu Koszarku nieźle zagrali też na atakowanej tablicy. Dało to efekt w postaci aż 11 punktów z rzędu i Anwil w 8 minucie prowadził 11:6. Spotkanie toczyło się w szybkim tempie, wiele było efektownych akcji ale skuteczniejsi byli gospodarze. W ostatnich sekundach pierwszej kwarty za 3 punkty trafił Krzysztof Szubarga i rozgrywający włocławian ustalił wynik po 10 minutach na 14:10 dla gospodarzy.

W drugiej odsłonie sopocianie walczyli długo ze swoim byłym kolegą - Lawrencem Kinnardem, który zdobył pierwszych 11 "oczek" dla Anwilu w tej części meczu. W połowie kwarty było 25:20 dla gospodarzy. Sopocianie próbowali kilka razy dojść do rywali, zbliżali się na odległość 3, 4 punktów (np. 23:20 w 15 min.) ale niemal natychmiast "nadziewali się" na skuteczną akcję gospodarzy.

Długo wydawało się, że pop pierwszej połowie różnica dzieląca obydwa zespoły wynosić będzie około 5 punktów, w końcówce tej odsłony jednak Anwil poprawił skuteczność i podwyższył prowadzenie. Napięcie towarzyszące spotkaniu dało o sobie znać pod koniec pierwszej połowy, kiedy w dyskusje wdali się Marcin Stefański i Krzysztof Szubarga. Obydwaj otrzymali od arbitrów po faulu technicznym a po 20 minutach było 36:28 dla Anwilu.

W przerwie Trefl postanowił zmienić obronę, zawodnicy Karlisa Muiznieksa postawili strefę a po przechwytach szybko wyprowadzali kontry. Nie ustrzegli się jednak błędów, ich straty spowodowały, że odrabianie dystansu trwało praktycznie całe 10 minut. W końcówce kwarty po 8 punktach z rzędu zdobytych kolejno przez Turka, Wiśniewskiego i Koszarka Trefl wyrównał na 42:42. Do końca kwarty sopocianie "dorzucili jeszcze 4 punkty wyszli na prowadzenie 46:42.

Po chwili wyrównanej gry (46:46) Trefl całkowicie zdominował wydarzenia w Hali Mistrzów. Sopociane prezentowali swoje popisowe akcje czyli szybkie kontry w ataku i odważne rzuty z dystansu, pod koszami dzielił i rządził John Turek. W połowie kwarty było 58:46 dla gości, natomiast na niespełna 3 minuty przed końcem meczu było 63:48. W końcówce goście utrzymali kilkunastopunktowe prowadzenie i wygrali ostatecznie 67:54.

Tabela wprowadzona: 2012-04-06
Pozostałe wyniki TBL: Grupa 1-6: Asseco Prokom Gdynia - Zastal Zielona Góra 77:69 (21:21, 19:21, 14:7, 23:20), PGE Turów Zgorzelec - Energa Czarni Słupsk 83:74 (14:21, 21:24, 20:14, 28:15). Grupa 7-14: AZS Koszalin - ŁKS Łódź 94:67 (37:12, 18:13, 14:19, 25:23), AZS Politechnika Warszawska - PBG Basket Poznań 72:89 (18:15, 25:27, 14:29, 15:18), Śląsk Wrocław - Kotwica Kołobrzeg 95:68 (22:12, 29:12, 24:25, 20:19).