Koszykarze Trefla przegrali w Toruniu

11 grudnia 2015 (artykuł sprzed 8 lat)

Tyreek Duren próbował poderwać Trefla do walki z Polskim Cukrem kolejnymi trafieniami. Sopocianie kilka razy zmniejszali przewagę torunian, ale nie zdołali ich dogonić. Tyreek Duren próbował poderwać Trefla do walki z Polskim Cukrem kolejnymi trafieniami. Sopocianie kilka razy zmniejszali przewagę torunian, ale nie zdołali ich dogonić.

Koszykarzom Trefla Sopot nie udało się wygrać trzeciego z rzędu meczu w Tauron Basket Lidze. Żółto-czarni przegrali na wyjeździe z Polskim Cukrem Toruń 69:82 (19:23, 19:20, 17:17, 14:22). Podopieczni Zorana Maricia byli bliscy dogonienia rywali m.in. dzięki zrywom Tyreeka Durena, ale ostatecznie skapitulowali w czwartej partii. ich katem okazał się znakomicie dysponowany z linii rzutów za 3 pkt Danny Gibson, który trafił w ten sposób pięć na siedem prób.

POLSKI CUKIER: Gibson 22 (5x3, 5 as.), Kornijenko 16 (1x3, 8 zb.), Milośević 13 (6 zb.), Wiśniewski 10 (6 as.), Michalak 9 (2x3) oraz Cummings 7 (1x3), Sulima 3, Michalski 2, Perka 2

TREFL: Duren 20 (5 as.), Majok 10 (10 zb.), Bilinovać 8 (1x3), Kulka 8, Dutkiewicz 5 (1x3) oraz Stefanik 10 (2x3), Śmigielski 8 (1x3, 5 zb.), Stefański 0 (5 zb.) Dzierżak 0, Motylewski 0

11 grudnia 2015, godz. 18:00
2 pkt.
Polski Cukier Toruń

60% 218 typowań Polski Cukier Toruń
1% 2 typowania REMIS
39% 143 typowania TREFL Sopot

Sopocianie rozpoczęli mecz od serii 4:0 po efektownym alley-oop Josipa Bilonovacia to Atera Majoka i rzucie Grzegorza Kulki. Gospodarze odbili prowadzenie po trafieniu zza łuku Danny'ego Gibsona na 11:9. Gdy pierwsze punkty z gry zaliczył były gracz sopocian Michał Michalak, celnie rzucający torunianie (9/14 z gry w pierwszej kwarcie) prowadzili już 17:11.

Dobrą dyspozycję zasygnalizował jednak Rafał Stefanik, który trafiając najpierw zza łuku, a następnie za 2 punkty pomógł żółto-czarnym zbliżyć się na 19:20. "Trójka" Markeitha Cummingsa przesądziła jednak o większej zaliczce dla gospodarzy przed kolejną partią.

W niej torunianie po trafieniu skutecznego zza łuku Gibsona i rzucie Maksyma Kornijenki zdołali odskoczyć na 35:26. Trefl zaliczył jednak serię 8:0 i ponownie zmniejszył dystans. Do przerwy goście tracili jednak 5 pkt do rywali.

Po wyjściu z szatni dwiema kolejnymi "trójkami" poczęstował ich Gibson, a gospodarze zaliczyli serię 10:1 (53:38). Znakomity moment na przebudzenie wybrał jednak sobie Tyreek Duren, którego 6 pkt poprowadziło sopocian do serii 8:0.

Chwilę później amerykański rozgrywający poprowadził Trefla miał duży udział w zdobyciu 9 pkt z rzędu. Passę tą przerwał Michalak, a żółto-czarni wrócili do punktu wyjścia sprzed trzeciej kwarty - znów tracili 5 pkt.

Ostatnią partię mocno zaczęli torunianie. Po ich serii 9:2 (69:57) o czas poprosił trener gości Zoran Martić. 12-punktowa strata na niespełna 7 minut do końca meczu była do odrobienia, tym bardziej, że kolejny raz poderwał się Duren. Sopocianie zdołali jednak zmniejszyć ją tylko o połowę. Ich nadzieje pogrzebał Stevan Milośević zdobywając 4 pkt z rzędu. Kolejny raz za 3 pkt trafił Gibson i szansa na trzecie zwycięstwo z rzędu uciekła definitywnie.

Wyniki 10 kolejki

• ASSECO GDYNIA - AZS Koszalin 71:63 (20:15, 19:17, 15:9, 17:22)
  • Polski Cukier Toruń - TREFL SOPOT 82:69 (23:19, 20:19, 17:17, 22:14)
  • PGE Turów Zgorzelec - Polfarmex Kutno 68:70 (15:14, 19:20, 13:20, 21:16)
  • Śląsk Wrocław - MKS Dąbrowa Górnicza 71:89 (21:23, 14:16, 17:26, 19:24)
  • Anwil Włocławek - Siarka Tarnobrzeg 86:81 (27:17, 22:19, 16:21, 21:24)
  • BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Polpharma Starogard Gdański 75:67 (12:14, 19:19, 23:14, 21:20)
  • Start Lublin - Stelmet BC Zielona Góra 82:78 (20:13, 13:30, 20:13, 29:22)
  • PGE Turów Zgorzelec - King Wilki Morskie Szczecin 84:86 (16:21, 20:20, 27:18, 21:27)
  • Rosa Radom - Energa Czarni Słupsk 79:60 (21:16, 17:16, 14:16, 27:12)

Opinie (11)

• Stefański wrócił do formy 12 min zero punktów!!!

Chyba lepiej mu wychodzi pilnowanie automatów do coli

• 22 4

• Porazka planowana.Torun kandydat na 2 miejsce w Tbl po Zielonej!

• 8 8

• Jedyny pozytyw, że trener zaczyna się przekonywać do Rafała Stefanika (3)

W pierwszych meczach nie widział go nawet w meczowej dwunastce.

• 9 3

• Bo Rafał leczył kontuzję ... (2)

ale te 3 dają nadzieję bo Zielony "się zaciął" a Josip nie trafia.

• 0 0

• Jaką kontuzje? (1)

Przecież grał normalnie z młodymi i to sporo czasu

• 0 0

• W tym sezonie wraca po kontuzji

więc może powoli jak nie ma Grega będzie dostawał więcej min. Szczególnie przy utrzymaniu takiej skuteczności

• 0 0

• no i skonczylo sie rumakowanie

• 16 4

• czyli jak położyć koszykówkę w Sopocie...

• 15 5

• Szkoda porażki jak każdej ale akurat ta nie jest jakoś bolesna.

Grały dwie drużyny o zupełnie odmiennych celach, pozycjach w lidze i potencjale swoich zawodników. Wygrana Trefla byłaby miłym ale jednak dużym zaskoczeniem. Stało się jak się miało stać i nie ma co wiele nad tym się zastanawiać. Teraz za tydzień robimy kolejną wygraną z drużyną, z którą powinniśmy (musimy) wygrać.
    Dziś trochę więcej indywidualnych błędów. Pozytywne jest to że od 2-3 meczy jest lepiej w ataku i nie ma już kwart z jednocyfrową zdobyczą. Wg mnie to jest klucz do lepszych wyników w tym sezonie. Bo w koszykówce obrona jest bardzo ważna ale to jednak gra o charakterystyce ofensywnej i trzeba wrzucać więcej punktów niż przeciwnik żeby wygrać.