Sopocianie pierwszymi liderami TBL

Krzysztof Klinkosz
9 października 2010 (artykuł sprzed 13 lat)

Lawrence Kinnard (z piłką) znacznie lepiej zaprezentował się niż w meczu z Dexią. Tym razem Amerykanin zapisał na swoje konto 14 punktów, 7 zbiórek i 2 asysty. Lawrence Kinnard (z piłką) znacznie lepiej zaprezentował się niż w meczu z Dexią. Tym razem Amerykanin zapisał na swoje konto 14 punktów, 7 zbiórek i 2 asysty.

Koszykarze Trefla zrehabilitowali się za wtorkową porażką z Dexią, która kosztowała ich wyeliminowanie z europejskich pucharów. W sobotnie wieczór sopocianie na inaugurację rozgrywek ligowych rozbili AZS Koszalin 92:61 (26:19, 20:13, 23:10, 23:19). Tym samym zostali pierwszymi liderami TBL.

TREFL: Waczyński 14, Kinnard 14, Gustas 12, Ceranić 10, Stefański 9 - Dylewicz 18, Kikowski 6, Hlebowicki 4, Beal 4, Szymkiewicz 1, Jaśkiewicz.

AZS: Frazier 17, Sroka 8, Kinloch 7, Milicić 5, Bartosz 4 - Śnieg 7, Curry 4, Perka 3, Gray 3, Arabas 2.

Pierwsze 5 minut meczu toczyło się w niezłym tempie i stało pod znakiem walki "kosz za kosz", jednak mimo dość szybkich akcji obydwa zespoły nie ustrzegły się strat. Pierwsze punkty w meczu zdobył dla AZS Damien Kinloch za chwilę jednak wyrównał Giedrius Gustas a kolejne punkty dołożyli Adam Waczyńki i Lawrence Kinnard. Trefl wyszedł na prowadzenie 7:2 w 3 minucie.

AZS nie był już tak groźny w rzutach za trzy punkty jak w ostatnim meczu z Asseco Prokomem, natomiast sopocianie wyraźnie poprawili skuteczność w porównaniu do meczu z Dexią. Nadal jednak, w początkowej fazie meczu mieli "dziury" pod koszem.

W 4 minucie było 13:7 dla sopocian a dwie minuty później już 20:7. Akademicy byli nieskuteczni, tracili piłki, bądź podawali je wprost w ręce gospodarzy. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 26:19 dla Trefla.

W drugiej odsłonie nadal skuteczniejszą drużyną byli gospodarze. W 14 minucie po trafieniu Filipa Dylewicza było 34:23 i przez długi okres czasu utrzymywała się przewaga Trefla na poziomie 11 - 13 punktów.

Prowadzenie sopocian wzrosło nieco pod koniec pierwszej połowy, w 19 minucie było 42:25 a ostatecznie do szatni zespoły schodziły przy stanie 46:32 dla żółto-czarnych.

Jeszcze na początku trzeciej kwarty goście odrobili 6 punktów ze swojej straty (46:38), jednak to było wszystko na co było ich stać w sobotni wieczór. Przez następne 5 minut w Ergo Arenie niepodzielnie rządzili gospodarze. Trefl pomiędzy 23 a 28 minutą zdobył 16 a nie stracił żadnego punktu. Sopocianie zagrali wreszcie skutecznie, wyeliminowali błędy w rozegraniu i straty.

Coraz większe prowadzenie wprowadzało w szeregi sopockiej drużyny coraz większy spokój stąd kibice mogli oglądać kilka nietypowych, widowiskowych zagrań. Sopocianie w 28 minucie wyszli na prowadzenie 62:38 czym w praktyce przesądzili losy meczu.

Akademicy nie mieli pomysłu jak powstrzymać rozpędzoną sopocką drużynę. Trefl opanował grę na tablicach, cały mecz wygrywając w tym elemencie aż 44:26. Zirytowani bezradnością swoich pupili kibice AZS-u pod koniec trzeciej odsłony zaczęli śpiewać w kierunku swoich zawodników: Po co wy gracie, skoro ambicji nie macie. . Jakby na potwierdzenie dominacji Trefla w trzeciej kwarcie i w całym meczu w ostatnich sekundach tej odsłony Kinnard trafił "trójkę".

W ostatniej kwarcie gospodarze, pewni już zwycięstwa, kontrolowali wynik, efektownymi akcjami popisywali się Filip Dylewicz czy Adam Waczyński, pod koniec meczu trener Karlis Muiznieks zdecydował się wpuścić na parkiet młodych koszykarzy a i wtedy Trefl nie stracił nic ze swojego prowadzenia. Ostatecznie sopocianie w efektowny sposób otworzyli we własnej hali sezon ligowy wygrywając aż 92:61.

W pozostałych meczach 1 kolejki TBL:
Zastal Zielona Góra - Asseco Prokom Gdynia 76:61 (22:18, 17:22, 27:8, 10:13)
, Siarka Tarnobrzeg - Polpharma Starogard Gd. 92:88 (21:24, 21:26, 20:28, 30:10), PBG Basket Poznań - Kotwica Kołobrzeg 80:78 (27:19, 18:18, 23:19, 12:22), Anwil Włocławek - Polonia Warszawa 59:56 (17:20, 14:13, 8:11, 20:12), Czarni Słupsk - PGE Turów Zgorzelec 77:66 (25:17, 25:14, 9:16, 18:19).

Opinie (35) 4 zablokowane

• i super

• 36 0

• Trefl Sopot na pierwszym miejscu, liderem w tabeli PLK i niech już tak pozostanie

Trefl Sopot na pierwszym miejscu, liderem w tabeli PLK i niech już tak pozostanie do końca rozgrywek.