Rugbiści Ogniwa wygrali z Orkanem

30 sierpnia 2015 (artykuł sprzed 8 lat)

Ogniwo Sopot

Rugbiści Ogniwa do przerwy stoczyli bardzo wyrównany mecz z Orkanem. Druga połowa w całości należała jednak do sopocian. Na zdjęciu Robert Rogowski. Rugbiści Ogniwa do przerwy stoczyli bardzo wyrównany mecz z Orkanem. Druga połowa w całości należała jednak do sopocian. Na zdjęciu Robert Rogowski.

Rugbiści Ogniwa Sopot pokonali na wyjeździe Orkana Sochaczew 30:12 (13:12). W barwach drużyny trenera Karola Czyża zadebiutował reprezentant Polski Stanisław Powała-Niedźwiecki, który ma zastąpić wyłączonego z gry w tym roku Piotra Zeszutka. - Zagraliśmy dobre spotkanie. Do przerwy był to bardzo ciężki mecz, ale później górę wzięło doświadczenie i dobra gra rezerwowych - mówi szkoleniowiec sopocian.

Punkty dla Ogniwa: Piotrowicz 10, Karol 5, Powała-Niedźwiecki 5, Szczepański 5, Graban 5

OGNIWO: Wilczuk, Karol, Pionk, Mokrecow, Anuszkiewicz, Graban, Rogowski, Powała-Niedźwiecki, Szablewski, Piotrowicz, Mrowca, Czasowski, Szczepański, Hodura, Żuk oraz Wojtkuński, Irla, Rau, Lenkiwskij, Nurzyński, Gwozdecki, Pogorzelski, Szulta.

30 sierpnia 2015, godz. 17:00
Orkan Sochaczew
OGNIWO Sopot

13% 38 typowań Orkan Sochaczew
1% 2 typowania REMIS
86% 243 typowania OGNIWO Sopot

Po inauguracyjnej porażce w Siedlcach Ogniwo przystąpiło wzmocnione do meczu w Sochaczewie. Sopockiemu klubowi udało się osiągnąć porozumienie z Budowlanymi Lublin w sprawie transferu Stanisława Powały-Niedźwieckiego. Reprezentant Polski dołączył do zespołu trenera Karola Czyża w zastępstwie za Piotra Zeszutka, który musiał poddać się zabiegowi rekonstrukcji więzadeł krzyżowych.

ZESZUTEK NIE ZAGRA W TYM SEZONIE

Sopocianom przyszło w niedzielę grać w niezbyt sprzyjających warunkach. W Sochaczewie było znacznie duszniej niż w Trójmieście. W tych warunkach na początku meczu lepiej czuli się gospodarze, którzy rozpoczęli pojedynek od prowadzenia 6:0.

Po rzucie karnym Wojciecha Piotrowicza oraz przyłożeniu Wojciecha Karola Ogniwo objęło prowadzenie, które na 10:6 podwyższył jeszcze ten pierwszy. Do przerwy spotkanie było niezwykle wyrównane, ale z wymiany ciosów z przewagą punktu wyszli goście.

- To były dla nas bardzo ciężkie zawody. Po przerwie widoczna była jednak nasza przewaga fizyczna. Znakomicie spisali się zmiennicy, a ponadto udało nam się poprawić błędy. Brak Piotra Zeszutka jest dla nas mocno odczuwalny. Rozegraliśmy jednak dobre spotkanie, w którym wiele dało nasze doświadczenie. Udanie do zespołu wprowadził się Powała-Niedźwiecki, który wykonał dużo czarnej roboty. Dobre zawody rozegrał dziś Robert Rogowski - chwali podopiecznych trener Czyż.
Nic dziwnego, gdyż po przerwie przyjezdni zdominowali gospodarzy. W tej części meczu punktowali tylko oni. Najpierw przyłożył Powała-Niedźwiecki, a następnie Grzegorz Szczepański. Wynik meczu ustalił Robert Graban, a sopocianie wracają do Trójmiasta również z punktem bonusowym za zdobycie co najmniej czterech przyłożeń.

Następne spotkanie czeka Ogniwo w sobotę o godz. 17:30. Sopoccy rugbiści zadebiutują w tym sezonie przed własną publicznością w meczu ze Skrą Warszawa. Co najważniejsze, powrócą tego dnia po roku na własne boisko przy ul. Jana z Kolna. Obiekt przechodził kapitalną przebudowę.

Wyniki 2 kolejki

• Skra Warszawa - LECHIA GDAŃSK 19:52 (12:19)
  • Master Pharm Budowlani Łódź - ARKA GDYNIA 15:46 (8:20)
  • Orkan Sochaczew - OGNIWO SOPOT 12:30 (12:13)
  • Posnania - Pogoń Siedlce 14:26 (14:14)