Sopocianie pokonani ostatnim rzutem

Krzysztof Klinkosz
15 października 2011 (artykuł sprzed 12 lat)

Adam Waczyński Adam Waczyński

Koszykarze Trefla prowadzili już we Włocławku kilkunastoma punktami, ale zryw gospodarzy w ostatnich sekundach meczu to im dał minimalne zwycięstwo. W ostatnich sekundach czwartej kwarty najpierw Dardan Berisha, a na pięć sekund przed końcem meczu Krzysztof Szubarga trafili zza łuku i sprawili, że Anwil pokonał sopocian 72:71 (15:18, 12:17, 20:18, 25:18). Co ciekawe było to zarazem jedyne prowadzenie miejscowych w tym pojedynku!

Hajrić 12, Szubarga 11, Majewski 5, Lewis 4, Allen 2 - Edwards 22, Berisha 16, Nowakowski 0, Wołoszyn 0.
Koszarek 17, Waczyński 17, Wiśniewski 11, Dylewicz 9, Turek 9 - Burgess 5, Stefański 2, Cummings 0, Horne 0.

0'
Na ławce Trefla zasiadł Vonteego Cummings
za 2 punkty
1'
[0:2] 2 punkty zdobywa Turek (TREFL Sopot).
1'
Faul Wisniewskiego ale bez rzutów wolnych
za 2 punkty
1'
[2:2] 2 punkty zdobywa Hajić (Anwil Włocławek).
2'
Dylewicz zatrzymał akcje gospodarzy pod koszem Trefla
za 3 punkty
2'
[2:5] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Waczyński (TREFL Sopot).
za 3 punkty
3'
[2:8] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Koszarek (TREFL Sopot).
za 2 punkty
3'
[2:10] 2 punkty zdobywa Waczyński (TREFL Sopot).
za 2 punkty
4'
[4:10] 2 punkty zdobywa Lewis (Anwil Włocławek).
za 2 punkty
4'
[4:12] 2 punkty zdobywa Turek (TREFL Sopot).
za 2 punkty
5'
[6:12] 2 punkty zdobywa Hajrić (Anwil Włocławek).
za 3 punkty
5'
[6:15] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Dylewicz (TREFL Sopot).
5'
Sopocianie z łatwością zdobywają punkty zza łuku na początku spotkania
5'
Strata Koszarka
6'
Dylewicz nie trafił za 3, ale zebrał piłkę
za 3 punkty
6'
[6:18] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Wiśniewski (TREFL Sopot).
6'
Czas dla Anwilu
6'
Hajrić zablokowany przez Dylewicza
za 2 punkty
7'
[8:18] 2 punkty zdobywa Szubarga (Anwil Włocławek). Trafia z faulem
za 1 punkt
7'
[9:18] Rzut wolny trafia Szubarga (Anwil Włocławek).
7'
Sopocianie zaczęli grać mniej dokładnie w ataku i popełniają straty
8'
Szubarga nie trafia za trzy ale zbiera Allen
8'
Błąd kroków Majewskiego
8'
Horne nie trafia spod kosza
za 2 punkty
8'
[11:18] 2 punkty zdobywa Edwards (Anwil Włocławek).
8'
Czas dla Trefla
8'
Wiśniewski nie trafił za 3 ale nie zebrał, Edwards przejął piłkę i pomknął pod kosz sopocki
za 2 punkty
9'
[13:18] 2 punkty zdobywa Edwards (Anwil Włocławek).
10'
Cummings wchodzi na plac gry za Koszarka i w pierwszej akcji dał zbyt dużo miejsca Szubardze, na szczęście były gracz Asseco Prokomu nie trafił
10'
Błąd niesionej piłki Cummingsa
za 2 punkty
10'
[15:18] 2 punkty zdobywa Edwards (Anwil Włocławek). Wcześniej Szubarga "zakręcił" Cummingsem i oddał pod kosz do Edwardsa
10'
Koniec pierwszej kwarty: Anwil - Trefl 15:18./b>
11'
Dylewicz faulowany pod koszem
11'
Burgess nie trafia z półdystansu
11'
Edwards zablokowany pod koszem ale sędziowie odgwizdują faul Dylewiczowi
wolne (trafione oba)
12'
[17:18] Edwards (Anwil Włocławek) wykorzystuje oba rzuty wolne.
12'
Dylewicz zatrzymany pod koszem Anwilu i faul w ataku Burgessa
13'
Dylewicz nie trafia za 3
13'
Wołoszyn w odpowiedzi również nie trafia zza łuku
za 2 punkty
14'
[17:20] 2 punkty zdobywa Waczyński (TREFL Sopot). Pierwsze punkty sopocian po długiej przerwie
za 2 punkty
14'
[17:22] 2 punkty zdobywa Dylewicz (TREFL Sopot).
za 2 punkty
14'
[19:22] 2 punkty zdobywa Hajrić (Anwil Włocławek).
za 2 punkty
15'
[19:24] 2 punkty zdobywa Burgess (TREFL Sopot).
15'
Burgess nie trafia dodatkowego wolnego
za 3 punkty
15'
[22:24] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Berisha (Anwil Włocławek). Trafia w ostatniej sekundzie akcji.
16'
Faul Dylewicza na Szubardze
16'
Szubarga nie trafia dwóch wolnych
16'
Majewski nie trafia za trzy i zbiera Waczyński
16'
Burgess nie trafia spod kosza
17'
Szubarga również nieskuteczny w dobrej sytuacji
za 2 punkty
17'
[22:26] 2 punkty zdobywa Dylewicz (TREFL Sopot).
za 2 punkty
18'
[22:28] 2 punkty zdobywa Waczyński (TREFL Sopot).
za 2 punkty
18'
[24:28] 2 punkty zdobywa Edwards (Anwil Włocławek). Trafia z faulem po własnej zbiórce
za 1 punkt
18'
[25:28] Rzut wolny trafia Edwards (Anwil Włocławek).
za 2 punkty
18'
[25:30] 2 punkty zdobywa Turek (TREFL Sopot).
18'
Błąd 24 sekund Anwilu
18'
Koszarek nie trafia i zbierają gospodarze
19'
Turek faulowany pod koszem
wolne (tylko 1 trafiony)
19'
[25:31] Tylko jeden rzut wolny trafia Turek (TREFL Sopot).
za 2 punkty
19'
[25:33] 2 punkty zdobywa Dylewicz (TREFL Sopot). Zebrał piłkę po drugim, nieudanym wolnym Turka i mimo asysty gracza gospodarzy trafił.
za 2 punkty
20'
[25:35] 2 punkty zdobywa Waczyński (TREFL Sopot).
za 2 punkty
20'
[27:35] 2 punkty zdobywa Berisha (Anwil Włocławek). Po punktach dla Anwilu nie zatrzymano czasu o co po zakończeniu kwarty pretensje miał m.in. Koszarek. W efekcie dyskusji gości z arbitrami Dylewicz otrzymał faul techniczny
20'
Koniec drugiej kwarty: Anwil - Trefl 27:35.
21'
[28:35] Tylko jeden rzut wolny trafia Berisha (Anwil Włocławek). Jeszcze przed wznowieniem gry w drugiej połowie
21'
Berisha dwa razy nie trafia spod kosza
za 2 punkty
22'
[30:35] 2 punkty zdobywa Edwards (Anwil Włocławek).
za 2 punkty
23'
[30:37] 2 punkty zdobywa Turek (TREFL Sopot).
za 2 punkty
23'
[30:39] 2 punkty zdobywa Koszarek (TREFL Sopot).
23'
Turek i Edwards zaczęli się przepychać pod koszem Anwilu i zostali ukarani przewinieniami
za 2 punkty
24'
[30:41] 2 punkty zdobywa Koszarek (TREFL Sopot).
24'
Błąd niesionej piłki Hajricia
za 2 punkty
24'
[30:43] 2 punkty zdobywa Waczyński (TREFL Sopot). Po kapitalnym rozegraniu piłki w ataku pozycyjnym
24'
za 2 punkty
24'
[32:43] 2 punkty zdobywa Edwards (Anwil Włocławek). Po odegraniu Allena
za 3 punkty
24'
[32:46] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Koszarek (TREFL Sopot). Od razu sopocianie rozbijają strefę gospodarzy
za 2 punkty
25'
[34:46] 2 punkty zdobywa Hajrić (Anwil Włocławek). Trafił z faulem
za 1 punkt
25'
[35:46] Rzut wolny trafia Hajrić (Anwil Włocławek).
za 3 punkty
25'
[35:49] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Waczyński (TREFL Sopot). Z narożnika boiska, po odbiciu o tablicę.
26'
Czwarty faul Turka
26'
[37:49] Edwards (Anwil Włocławek) wykorzystuje oba rzuty wolne.
26'
Koszarek nie trafił za 3
za 3 punkty
26'
[40:49] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Berisha (Anwil Włocławek).
26'
26'
Faul Allena na Waczyńskim
26'
[40:50] Tylko jeden rzut wolny trafia Waczyński (TREFL Sopot).
27'
Berisha nie trafia za 3
za 2 punkty
27'
[42:50] 2 punkty zdobywa Berisha (Anwil Włocławek).
za 2 punkty
28'
[44:50] 2 punkty zdobywa Lewis (Anwil Włocławek).
28'
28'
Allen nie trafił za trzy
28'
Prosta strata Trefla i piłkę przejął Berisha
za 2 punkty
28'
[46:50] 2 punkty zdobywa Lewis (Anwil Włocławek).
za 1 punkt
28'
[47:50] Rzut wolny trafia Lewis (Anwil Włocławek).
za 3 punkty
29'
[47:53] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Waczyński (TREFL Sopot). W ostatniej sekundzie akcji
30'
Faul Lewisa
30'
Koszarek w ostatnich sekundach kwarty ale niecelnie
30'
Koniec trzeciej kwarty: Anwil - Trefl 47:53.
za 2 punkty
31'
[47:55] 2 punkty zdobywa Wiśniewski (TREFL Sopot).
za 3 punkty
31'
[50:55] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Majewski (Anwil Włocławek).
32'
Blok Burgessa na Edwardsie
32'
Allen nie trafił za 3 i piłkę zbiera Stefański
za 2 punkty
33'
[52:55] 2 punkty zdobywa Edwards (Anwil Włocławek). Po efektownym wsadzie
33'
Burgess znów niecelnie
za 2 punkty
34'
[54:55] 2 punkty zdobywa Majewski (Anwil Włocławek).
za 3 punkty
34'
[54:58] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Koszarek (TREFL Sopot).
schodzi za faule
34'
Turek (TREFL Sopot) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
34'
[56:58] Berisha (Anwil Włocławek) wykorzystuje oba rzuty wolne.
35'
Horne nie trafia za 3
35'
Berisha i Edwards nie trafiają z półdystansu
36'
Czwarty faul Dylewicza
36'
Majewski nie trafia w ostatniej sekundzie akcji
za 2 punkty
36'
[56:60] 2 punkty zdobywa Burgess (TREFL Sopot).
36'
[58:60] Allen (Anwil Włocławek) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
36'
za 3 punkty
37'
37'
za 2 punkty
38'
[60:66] 2 punkty zdobywa Hajrić (Anwil Włocławek). trafia z faulem
za 1 punkt
38'
[61:66] Rzut wolny trafia Hajrić (Anwil Włocławek).
za 3 punkty
38'
[64:66] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Szubarga (Anwil Włocławek).
38'
za 3 punkty
38'
39'
Szubarga faulowany pod koszem sopockim
39'
[66:69] Szubarga (Anwil Włocławek) wykorzystuje oba rzuty wolne.
39'
Błąd 24 sekund Trefla
39'
Edward nie trafia spod kosza
40'
Hajrić fauluje Stefańskiego
40'
[66:71] Stefański (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
40'
Czas dla Anwilu na 45 sek. przed końcem meczu
za 3 punkty
40'
40'
Wiśsniewski rozgrywał długą akcje ale zablokowany pod koszem
40'
Waczyński nie trafia za 3
za 3 punkty
40'
[72:71] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Szubarga (Anwil Włocławek). Na 2,41 sek przed końcem
40'
40'
Stefański do Waczyńskiego pod kosz ale ten zasłaniany nie trafia
40'

Tabela wprowadzona: 2011-10-15
Pozostałe wyniki 3 kolejki TBL: Polpharma Starogard Gdański - AZS Politechnika Warszawska 64:75 (17:23, 16:17, 20:20, 11:15), Siarka Jezioro Tarnobrzeg - Kotwica Kołobrzeg 81:84 (23:26, 27:11, 15:20, 16:27), AZS Koszalin - PBG Basket Poznań 91:88 (19:25, 14:27, 34:17, 24:19), PGE Turów Zgorzelec - Śląsk Wrocław 77:56 (21:20, 16:15, 22:8, 18:13), Energa Czarni Słupsk - ŁKS Łódź (przeniesiony na 30 listopada)

• Brawo Szubi!!!

• 13 19

• Berishsa i Szubi rulez!

Brawo Anwil!

• 13 22

• (5)

Wiecznie 4 zespół przegrał na własne życzenie.Szkoda,że akurat z Keczupami.Niebawem kolejna porażka z Czarnymi :-) Trefl nie przynosi jak na razie chluby 3miejskiej koszykówce.

• 19 29

• .. (3)

bo niby chlubę przynoszą sprzedawczyki?

• 12 10

• :)

Sprzedawczyki? nie obrażaj swojej rodziny, to bardzo nieładne jest ....

• 7 7

• (1)

O jakich sprzedawczykach mówisz?Ktoś coś kupił lub ktoś coś sprzedał w lidze?Typowe zaściankowe obrzucanie błotem.Na szczęście nie wszyscy kibice Trefla zniżają się do takiego poziomu.

• 10 7

• Wiesz o czym mowa.. Kupione, sprzedane.. Nie w lidze a lige..

• Pokazywać na szkoleniach trenerów

lekcja:"jak frajersko przegrać wygrany mecz".Tak jakby w Treflu grali zawodnicy bez doświadczenia,masakra.

• 17 2

• (4)

i jak smakuje gorycz porażki?!tak się wyśmiewaliście z prokomu że przegrał superpuchar z polpharmą a sami przegraliście wygrany mecz z anwilem którego ograł beniaminek łks.i co teraz powiecie sopocianie?jak z waszym honorem i tradycją?!?

• 15 17

• Dajcie spokój, właśnie dlatego wolałem, jak APG, mimo iż zarejestrowane w Gdyni, rozgrywało mecze w Sopoćkowie. Teraz lokalni "patrioci" z obu stron muszą przenosić napinkę z kopanej do innych dyscyplin. Heh.

• 1 3

• (2)

Pewnie nie pojmujesz tego, ale honor i tradycja są niezmienne. Nie mają na nie wpływu pojedyncze wyniki, bo honor i tradycję buduje się latami.Więc jeśli pytasz się jak z naszym honorem i tradycją odpowiadam: bardzo dobrze, tak jak przed meczem. Niestety Ciebie nie mogę zapytać jak z Twoim honorem i tradycją, bo one nie istnieją.Co do meczu to nie widziałem już dawno tak pechowo przegranego/tak szczęśliwie wygranego. Cóż - dobrze, że teraz a nie w playoffach.Hej Trefl!

• 2 1

• (1)

Ala jak tradycja? Przecież to świeżo założony zespół, z WYKUPIONĄ (tak, wykupioną, nie honorowo wywalczoną) dziką kartą... Takie standardy honoru i tradycji widocznie tylko do Ciebie przemawiają

• 0 1

• TREFL SOPOT- rok zalożenia 1995!!

Policz sobie śledziu. Tylko nie pisz, że twoje ASS-eco powstało w tymże roku.

• 0 0

• Typowy przykład jak można dać ciała... (1)

Wygrywali cały mecz, nawet 14pkt i w końcówce w plecy po dwóch szczęśliwych trójkach anwilu. Ale nie ma co narzekać na szczęście, tylko trzeba patrzeć na siebie i na swoją grę: 1. Szarpana gra, zwalnianie tempa, raz gramy ładnie, aby zaraz stać w miejscu i nie rzucać pkt prze kilka minut. 2. Burgess straszna słabizna, odkąd przyszedł Turek Chris praktycznie nie istnieje. Chłopie obudź się!!! 3. Jamelle dziś totalna klapa, sam atletyzm i skoczność to trochę za mało, mam nadzieję, że więcej taki mecz mu się nie przydarzy. 4. Cummings - kiedy on ostatni raz trenował?? Przyjechał chyba z półrocznych wakacji. W ciągu 54 sekund wyglądał, jakby pierwszy raz grał w koszykówkę! Musi szybko złapać formę, żeby dac zmianę Koszarkowi, który znowu grał prawie cały mecz!! 5. Turek ogólnie niezły mecz ale po raz kolejny pokazał, że ma problem z faulami: 19 min i 5 fauli!! A ten piąty faul na Berishy to jakaś dziecinada. Jak center grający z 4 faulami może sobie pozwolić, żeby położyć dwie ręcę na rozgrywającym w niegroźnej i mało znaczącej dla całego spotkania akcji??Miała być siła pod koszem a w tym meczu bylo bardzo mizernie. Brawo Koszarek, przy rzucie Szubiego zrobił wszystko co mógł. Bardzo dobrze Waczyński, nieźle Wiśniewski. Panowie jeśli chcemy grać o medale to takie mecze trzeba wygrywać! Powodzenia w kolejnych meczach

• 16 4

• nic dodać, nic ująć

Szubarga - jaki by nie był - wykazał opanowanie i odwagę. Gdyby nie trafił - wszyscy by na nim zaczęli wieszać psy. Szkoda poświęcenia Koszarka. Przecież on nie ma żelaznych płuc, a po 3-ch kolejkach prowadzi w rankingu minut, w sumie ponad 115. Ale to jest tylko gra i tylko 1 przegrana.

• 8 0

• znowu trefl ściągnął dobrych Amerykanów

jak na razie bez formy .

• 6 4

• a gdzie ten trefl gra mecze? gdynia czy sopot a jak sopot to w której hali.bo bym poszedł ale totalnie sie nie orientuje. po wyniku widze ze sa nieźli bo przegrali tylko 1 punktem z anwilem.to chyba nieźle?