Sopocianie przegrali w małym finale

7 maja 2011 (artykuł sprzed 13 lat)

Trener Energi Słupsk - Dainius Adomaitis Trener Energi Słupsk - Dainius Adomaitis

W bardzo trudnej sytuacji już na początku rywalizacji do dwóch wygranych o brązowe medale postawili się koszykarze Trefla. Sopocianom w Ergo Arenie ewidentnie brakowało sił. Czym było końca meczu, tym coraz bardziej słaniali się na nogach, co natychmiast odbiło się na jakości i defensywy i ofensywy. Żółto-czarni przegrali z Energą Czarnymi 83:86 (18:16, 19:20, 23:26, 23:24). Drugi mecz odbędzie się w Słupsku 10 maja o godzinie 18.00.

Waczyński 23 (1), Ceranić 17, Harrington 15 (2), Stefański 6, Kinnard oraz Dylewicz 12 (1), Ljubotina 6, Kikowski 4.
Sędziowie: Ćmikiewicz, Walewski, Liszka
Widzów: 1500
Davis 19, Blassingame 14 (3), Leończyk 9, Roszyk 8 (2), Cesnauskis 7 (1) oraz Avery 14 (2), Jazvin 7, Szawarski 5 (1), Białek 3 (1)

koszykarze są już na rozgrzewce, mecz na razie nie wywołuje większego zainteresowania, na kwadrans przed rozpoczęciem na trybunach jest może 300 osób
goście rozpoczną następującym składem: Blassingame, Cesnauskis, Roszyk, Davis, Leończyk
Trefl wyjdzie "piątką": Stefański, Kinnard, Ceranić, Harrington i Waczyński. Nawet na ławce nie ma kontuzjowanego Gustasa
oba zespoły mogą liczyć na doping swoich fan clubów, w obu sektorach około 50 kibiców w klubowych barwach
publiczność zmobilizowała się, na trybunach ponad tysiąc widzów
na trybunach prezydenci obu miast: Jacek Karnowski (Sopot) i Maciej Kobyliński (Słupsk)
1'
na środku o piłkę walczą Ceranić i Davis
1'
wyżej wyskoczył Davis
za 2 punkty
1'
[0:2] 2 punkty zdobywa Davis (ENERGA CZARNI) po efektownym wsadzie
za 3 punkty
1'
[3:2] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Waczyński (TREFL).
1'
faul Davisa przy zbiórce przerwał akcję sopocian po niecelnym rzucie Cesnauskisa zza łuku
za 2 punkty
2'
[5:2] 2 punkty zdobywa Stefański (TREFL).
2'
Leończyk spudłował spod kosza
2'
z pół dystansu nie trafił Ceranić
2'
Davis zbyt mocno podawał do kolegów, bo piłka wypadła poza boisko
3'
Stefański w ostatniej sekundzie czasu przysługującego na rozegranie akcji (24 sekundy) rzucił tylko w obręcz
3'
pudło Blassingame
za 2 punkty
3'
[7:2] 2 punkty zdobywa Stefański (TREFL).
4'
błąd 24 sekund gości
4'
Ceranić nieudany rzut
4'
próba szybkiej kontry gości, ale strata Davisa
4'
niecelnie Waczyński
za 3 punkty
5'
[7:5] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Cesnauskis (ENERGA CZARNI).
5'
dwa szybkie faule Blassingame'a
5'
pudło Harringtona zza łuku
5'
niecelny rzut Cesnauskisa
5'
pierwsza zmiana w Treflu, do gry wszedł Dylewicz za Kinnarda
6'
Leończyk zablokował Dylewicza
6'
Stefański musiał faulować, aby rywale nie wyszli z szybką kontrą
6'
niecelny rzut Roszyka
za 3 punkty
6'
[10:5] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Dylewicz (TREFL).
za 2 punkty
6'
[10:7] 2 punkty zdobywa Leończyk (ENERGA CZARNI), który zebrał piłkę po swoim niecelnym rzucie i spokojnie dobił
6'
w dodatku Leończyka faulował Harrington i słupszczanin będzie miał jeszcze okazję na zdobycie punktu
6'
niecelny rzut z wolnego Leończyka
wolne (trafione oba)
7'
[12:7] Ceranić (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne, a faul popełnił Leończyk
7'
[12:9] Jazvin (ENERGA CZARNI) wykorzystuje oba rzuty wolne.
8'
teraz jest walka na wolne, przed szansą stanie Waczyński
8'
[14:9] Waczyński (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
8'
nieskuteczna akcja Jazvina
8'
Waczyński znów faulowany, tym razem przez Avery'ego
8'
[16:9] Waczyński (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
9'
[16:11] Cesnauskis (ENERGA CZARNI) wykorzystuje oba rzuty wolne.
9'
Stefański nie trafił żadnego wolnego
za 3 punkty
10'
[16:14] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Avery (ENERGA CZARNI) na rozpoczęcie ostatniej minuty
10'
[18:14] Harrington (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
10'
Roszyk nieudany rzut za trzy
10'
nieudany rzut Harringtona, który niepotrzebnie się pospieszył, bo Trefl mógł grać do końca kwarty
za 2 punkty
10'
[18:16] Blassingame równo z syreną końcową ustalił wynik pierwszej kwarty
KONIEC PIERWSZEJ KWARTY. TREFL PROWADZI 18:16
11'
drugą kwartę rozpoczął Trefl
za 2 punkty
11'
[20:16] 2 punkty zdobywa Dylewicz (TREFL), który chwilę wcześniej popisał się ofensywną zbiórką po niecelnym rzucie za trzy Kikowskiego
11'
pudło Białka
wolne (tylko 1 trafiony)
12'
[20:17] Tylko jeden rzut wolny trafia Avery (ENERGA CZARNI).
12'
przy próbie zbiórki Dylewicz wpakował piłkę do własnego kosza, ale na razie nie ma tego na tablicy
za 2 punkty
12'
[20:19] punkty zapisano Szawarskiemu (ENERGA CZARNI).
za 2 punkty
12'
[22:19] 2 punkty zdobywa Kikowski (TREFL).
za 3 punkty
13'
[22:22] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Szawarski (ENERGA CZARNI).
14'
Stefański po raz drugi dzisiaj spudłował oba wolne
za 3 punkty
14'
[22:25] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Blessingame (ENERGA CZARNI)m, którego nikt nie pilnował
14'
Energa Czarni po raz pierwszy na prowadzeniu
14'
strata Trefla, Ceranić przerwał akcję rywali faulem
14'
czas dla Trefla i słusznie bo sopocianie zupełnie się pogubili w ostatnich minutach
14'
po powrocie do gry będą wolne Davisa
14'
na razie bardzo słaba skuteczność z obu stron w rzutach za dwa, Trefl wykorzystał 4 z 15, a Czarni 4 z 14 takich rzutów!
14'
[22:27] Davis (ENERGA CZARNI) wykorzystuje oba rzuty wolne.
15'
blok na Ceraniciu
za 2 punkty
15'
[22:29] 2 punkty zdobywa Blassingame (ENERGA CZARNI) po solowej akcji pod sam kosz i ekwilibrystycznym rzucie
za 2 punkty
15'
[24:29] 2 punkty zdobywa Stefański (TREFL).
16'
Roszyk nieskutecznie przy rzucie za trzy
16'
[25:29] Tylko jeden rzut wolny trafia Harrington (TREFL).
16'
już po wolnych Harringtona odgwizdano niesportowy faul Kinnarda na Davisie
16'
to oznacza wolne, a następnie piłkę z boku dla słupszczan
16'
[25:30] Tylko jeden rzut wolny trafia Davis (ENERGA CZARNI).
16'
niecelny rzut za trzy Roszyka
za 2 punkty
17'
[25:32] 2 punkty zdobywa Davis (ENERGA CZARNI) po zbiórce ofensywnej i efektownym wsadzie
za 2 punkty
17'
[27:32] 2 punkty zdobywa Ceranić (TREFL).
17'
faul techniczny Davisa
17'
teraz rzuty wolne, a następnie piłka z boku dla Trefla
17'
[29:32] Waczyński (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
18'
[31:32] 2 punkty zdobywa Ceranić (TREFL) po asyście Waczyńskiego
18'
błąd 24 sekund Energi Czarnych
18'
sopocianie przed szansą na odzyskanie prowadzenia
18'
Kikowski zdecydował się na solowo akcję, w której był faulowany przez Jazvina
18'
[33:32] Kikowski (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
18'
Trefl odzyskał prowadzenie
za 2 punkty
19'
[33:34] 2 punkty zdobywa Cesnauskis (ENERGA CZARNI) po solowej akcji
19'
106 sekund do przerwy
19'
Waczyński przestrzelił
za 2 punkty
19'
[33:36] 2 punkty zdobywa Jazvin (ENERGA CZARNI).
20'
rozpoczęła się ostatnia minuta pierwszej połowy
20'
miał być błąd 24 sekund Trefla, ale sędziowie doliczyli się, że została jeszcze jedna sekunda i pozwolili rozegrać akcję z autu
za 2 punkty
20'
[35:36] 2 punkty zdobywa Waczyński (TREFL) po podaniu z autu Kikowskiego
20'
20'
trzeci faul Jazvina
20'
czas dla Energi Czarnych
20'
4,3 sekundy do przerwy, będą rzuty wolne Dylewicza
20'
[37:36] Dylewicz (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
20'
Blassingame zdecydował się na indywidualną akcję przez całe boisko, zabrakło mu czasu, a rzut po czasie też był niecelny
KONIEC DRUGIEJ KWARTY. TREFL PROWADZI 37:36
21'
trzecią kwartę rozpoczęli słupszczanie
za 2 punkty
21'
[37:38] 2 punkty zdobywa Leończyk (ENERGA CZARNI).
21'
[37:39] Tylko jeden rzut wolny trafia Leończyk (ENERGA CZARNI).
za 2 punkty
21'
[39:39] 2 punkty zdobywa Ceranić (TREFL) z faulem Davisa
21'
niecelny rzut z wolnego Ceranicia
22'
czwarte przewinienie Davisa
za 3 punkty
22'
[42:39] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Harrington (TREFL).
23'
[42:41] Blassingame (ENERGA CZARNI) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
23'
[44:41] 2 punkty zdobywa Ceranić (TREFL).
za 3 punkty
23'
[44:44] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Blassingame (ENERGA CZARNI).
24'
Ceranić próbował za trzy, ale nie trafił
24'
niecelna "trójka" Blassingame'a
za 2 punkty
24'
[46:44] 2 punkty zdobywa Waczyński (TREFL).
za 2 punkty
25'
[46:46] 2 punkty zdobywa Leończyk (ENERGA CZARNI).
25'
trzecie przewinienie Leończyka, wolne dla Ceranicia
25'
[48:46] Ceranić (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
25'
[48:48] 2 punkty zdobywa Avery (ENERGA CZARNI).
26'
[50:48] Waczyński (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
26'
[50:51] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Roszyk (ENERGA CZARNI), mimo że próbował blokować go Kinnard
27'
czwarte przewinienie Jazvina, czyli kłopoty najwyższych słupskich koszykarzy
27'
[51:51] Tylko jeden rzut wolny trafia Ceranić (TREFL).
27'
trzeci faul Ceranicia
27'
[51:52] Tylko jeden rzut wolny trafia Jazvin (ENERGA CZARNI).
za 2 punkty
27'
[53:52] 2 punkty zdobywa Ljubotina (TREFL) po asyście Dylewicza
za 2 punkty
28'
[53:54] 2 punkty zdobywa Jazvin (ENERGA CZARNI).
za 2 punkty
28'
[55:54] 2 punkty zdobywa Waczyński (TREFL).
28'
niecelny rzut zza łuku Blassingame'a
za 2 punkty
28'
[57:54] 2 punkty zdobywa Waczyński (TREFL) po indywidualnej akcji
28'
Czas dla Energi Czarnych. 2 minuty i 4 sekundy do końca kwarty
28'
Waczyński jest najskuteczniejszym zawodnikiem meczu, zdobył już 19 punktów
29'
niecelny rzut za trzy Szwarskiego
29'
czwarty faul Avery'ego
29'
[58:54] Tylko jeden rzut wolny trafia Ljubotina (TREFL).
za 3 punkty
29'
[58:57] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Avery (TREFL).
29'
strata Dylewicza
za 2 punkty
30'
[58:59] 2 punkty zdobywa Avery (ENERGA CZARNI).
30'
czas dla Trefla, 55 sekund do końca kwarty
30'
niecelny rzut za trzy Dylewicza
30'
Roszyk po zbiórce podał prosto w ręce Waczyńskiemu
za 2 punkty
30'
[60:59] 2 punkty zdobywa Waczyński (TREFL) na 6 sekund przed końcem kwarty
za 3 punkty
30'
[60:62] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Avery (ENERGA CZARNI) równo z końcową syreną
KONIEC TRZECIEJ KWARTY. TREFL PRZEGRYWA 60:62
31'
czwartą kwartę rozpoczęli sopocianie
31'
niecelny rzut Dylewicza
za 3 punkty
31'
[60:65] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Roszyk (ENERGA CZARNI).
31'
to już dziewiąta "trójka" Czarnych dzisiaj
za 3 punkty
32'
[63:65] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Harrington (TREFL).
32'
sopocianie mają na koncie cztery celne rzuty zza łuku
za 2 punkty
32'
[63:67] 2 punkty zdobywa Roszyk (ENERGA CZARNI).
32'
za 2 punkty
33'
[63:69] 2 punkty zdobywa Davis (ENERGA CZARNI) po zbiórce ofensywnej i wsadzie
33'
błąd 24 sekund Trefla
33'
czas dla Trefla
za 2 punkty
33'
[63:71] kolejny wsad Davisa po kapitalnym dograniu Cesnauskisa
34'
34'
w hali słychać teraz tylko doping dla Czarnych
34'
za 2 punkty
34'
[65:71] 2 punkty zdobywa Ceranić (TREFL) spod kosza
za 3 punkty
35'
[65:74] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Białek (ENERGA CZARNI). To już dziesiątka udana "trójka" gości
za 2 punkty
35'
[67:74] 2 punkty zdobywa Harrington (TREFL) po indywidualnej akcji
35'
niecelna "trójka" Cesnauskisa, ale Davis faulowany przy próbie zbiórki i nadal piłka dla gości
za 2 punkty
35'
[67:76] 2 punkty zdobywa Davis (ENERGA CZARNI) po kolejny wsadzie i dobitce, środkowy gości wprost "fruwa" nad koszem gospodarzy
36'
strata Harringtona
36'
strata Davisa
za 2 punkty
36'
[69:76] 2 punkty zdobywa Ceranić (TREFL).
36'
36'
spod kosza przestrzelił Avery po solowej akcji
36'
Davis zablokował Dylewicza
za 2 punkty
37'
[71:76] 2 punkty zdobywa Dylewicz (TREFL), który ponowił atak i tym razem "przeskoczył" Davisa
schodzi za faule
37'
Ceranić (TREFL) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
37'
[71:77] Tylko jeden rzut wolny trafia Davis (ENERGA CZARNI).
za 2 punkty
37'
[71:79] 2 punkty zdobywa Davis (ENERGA CZARNI), który po drugim niecelnym rzucie zdążył zebrać piłkę i zdobył kolejne efektowne punkty
37'
czas dla Trefla, 3 minuty i 29 sekund do końca meczu
37'
Davis ma już 16 punktów i 6 zbiórek, co ciekawe wszystkie ofensywne!
za 2 punkty
37'
[73:79] 2 punkty zdobywa Waczyński (TREFL).
za 2 punkty
37'
[73:81] 2 punkty zdobywa Blassingame (ENERGA CZARNI).
za 2 punkty
38'
[75:81] 2 punkty zdobywa Ljubotina (TREFL).
za 2 punkty
38'
[77:81] 2 punkty zdobywa Dylewicz (TREFL).
za 1 punkt
38'
[78:81] Rzut wolny trafia Dylewicz (TREFL), który przy poprzednim rzucie był faulowany przez Leończyka
38'
strata Leończyk
39'
39'
po niecelnym rzucie Leończyka znów na tablicy sopockiej piłkę zebrał Davis!
39'
Waczyński sfaulował Davisa
39'
[78:83] Davis (ENERGA CZARNI) wykorzystuje oba rzuty wolne.
39'
80 sekund do końca gry
39'
niecelny rzut Kikowskiego
40'
niecelny rzut Leończyka
za 2 punkty
40'
[80:83] 2 punkty zdobywa Harrington (TREFL) po szybkiej kontrze
40'
czas dla Energi Czarnych, 47,5 sekundy do końca meczu
za 2 punkty
40'
[80:85] 2 punkty zdobywa Leończyk (ENERGA CZARNI).
40'
Leończyk (ENERGA CZARNI) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
40'
33,2 sekundy do końca meczu, wolne Ljubotina
40'
[81:85] Tylko jeden rzut wolny trafia Ljubotina (TREFL).
40'
faul Stefa}ski, 23,7 sekundy do końca, wolne Davis
40'
[81:86] Tylko jeden rzut wolny trafia Davis (ENERGA CZARNI).
za 2 punkty
40'
[83:86] 2 punkty zdobywa Harrington (TREFL).
40'
pressing sopocian już pod koszem Energi Czarnych
40'
13,5 sekundy do końca piłka z boku dla gości
40'
Harrington przechwycił podanie Blessingame'a
40'
Kikowski w ostatniej sekundzie oddał rzut za trzy punkty
40'

• widzów 1500? (1)

Przecież puzzelków powinno być więcej... ale skoro lechia zawiodła...
    to co lubią dziewczyny się oddala:)))

• 12 10

• Od razu było wiadomo, że to będzie w Słupsku.

• 0 0

• Szkoda tego meczu ale prawdziwi kibice ZAWSZE... (2)

...wierza w wygrana do konca - DO BOJU TREFL! Jeszcze nie wszystko stracone - teraz wygrana w Slupsku i wracamy do eRGo!!

• 20 12

• No,Trefliki mają szansę z dwóch powodów... (1)

Po pierwsze,do 10 maja oba zespoły będą miały tyle samo czasu na odpoczynek. Po drugie,Czarni z Prokomem też wygrali na wyjeździe... i była to ich ostatnia wygrana w serii z APG ;)

• 4 1

• Bądź realistą.

• 0 0

• TREFL! (1)

Ten mecz to paranoja w wykonaniu Trefla.Jeden Waczynski meczu nie wygra.Dylewicz i reszta po prostu olała ten mecz.Ludzie przychodzą i chcą oglądać mecz a prawdziwego zdarzenia a Trefl przeszedł koło tego meczu.Sezon zakonczony bo w Słupsku baty.Czas na zmiany.Dylu emerytura a reszta za wyjątkiem Waczyńskiego może szukać sobie innego pracodawcy łącznie z trenerem.I tyle w temacie.

• 17 9

• spokoju więcej życzę

• 8 0

• A tak ujadaliście jak Asseco przegrało z Czarnymi.

• 11 8

• (11)

75% przyjezdnych ze Słupska było pijanych.!

• 31 6

• (4)

Zgadzam się ... Pan z sektora 115 był tak pijany, że ledwo kontaktował, gdy wyprowadzała go ochrona.

• 13 4

• (1)

Tylko ze ta druzyna wygra z treflem, więc słabe porównanie:)

• 7 8

• Emotki są po to żeby oddawały charakter wypowiedzi. To akurat miało być żartobliwe. Może niektórym brak dystansu? ;) P.S Rywalizacja jeszcze się nie zakończyła:)
          Pozdrawiam.

• 0 0

• (1)

ludzie, opanujcie się,źle Wam bo przegraliściei tyle...ładunek kierujecie w internet i kibiców ze Słupska

• 0 3

• Tylko piszemy co widzieliśmy :) Jeżeli kibice Słupska (nie mówię oczywiście, że każdy kibic) lubią przyjść i nachlać się a nie obejrzeć mecz to już ich sprawa. Gdybym widziała, że kibic Trefla jest wyprowadzany w takim stanie to także bym tego nie aprobowała. Nie jest mi aż tak źle z powodu przegranej abym była sfrustrowana i musiała to przez tydzień rozładowywać. Taka gra Trefla miała swoje przyczyny ... Gratuluję wygranej!

• 0 0

• (5)

sam byłeś pijany ...Wasza gościcnność to kpina!!! pikniniki,a nie kibice z Was.Żenada i tyle,nie widze słów pozytywnych dla Puzlii.Przyjedźcie do Słupska w takiej ilości jak my do Was !! Zapraszamy!

• 0 10

• A podobno jedni i drudzy maja sztamę z Lechią, a sie od debili wyzywają.

• 2 1

• (2)

Przynajmniej nie lejemy na srodku parkingu pod hala. Na przyszly raz toalety w ergo arenie sa bezplatne i nie trzeba "lać" pod samochodem. Wiekszosc kibiców slupska byla mocno w stanie wskazujacym, to prawda., ale nie zmienia faktu, że ich garsta potrafila zagłuszyć kibicow trefl i moim zdaniem lepiej i glośniej kibicowac swojej druzynie. Pozdrawiam kibiców KOSZYKÓWKI !

• 3 0

• (1)

Ja się im nie dziwię. Bez wódy grę Trefla ciężko oglądać.

• 1 1

• Słupka chyba też skoro była taka mała różnica ...

• 0 0

• Nie pij tanich winek bo rozum Ci odbiera !

• 0 0

• (5)

Czyli kibice Słupska dalej szaleją ? ;)

• 13 1

• .........o bawi się

• 13 2

• kibice nie, ale podpite .... ze Słuspka, którego było dziś trochę - tak (1)

tych normalnych ze Słupska też trochę było i zachowywali się jak ludzie.

• 17 0

• chciałem napisać b.... xd

• 4 2

• (1)

tacy z Was kibice???
      To zapraszamy na wtorek do Słupska!!! Pokażcie jak sie bawicie !!!
      ...ilu Was przyjedzie...? ...20...30 ? :))))

• 1 6

• spokojnie , może i 10, 20 ale przynajmniej będą trzeźwi.

• 6 1

• Mecz przyzwoity.Niestety Kikuś nie jest mistrzem decydującego rzutu.Zabrakło też punktów Ceranica w pierwszej połowie.Jeden trafiony z gry:( Frekwencja na trybunach cieniutka.Mimo tego że Czarni teraz są faworytem, wierzę że uda się Wam zdobyć brąz.

• 18 1

• Trefl może wygrać w Słupsku (1)

Czarni zrobili duży krok do brazowego medalu .
    Trefl stać na niespodziankę i wygraną w Słupsku.
    Trzymam kciuki !!!

• 10 9

• Zazdroszczę optymizmu.

• 0 1

• 7 meczy z Turowem zrobiło swoje+ brak Gustasa.Mimo wsystko szacunek dla Trefla (3)

• 20 4

• szczera prawda plus krótka ławka (2)

• 4 0

• no i nieumijętność rzutów osobistych (1)

16 Muszynianka Domelo Sokół Łańcut 28 5 23 2263:2459 33
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż). Następnie osiem najlepszych zespołów przystąpi do fazy play-off. Drużyny z miejsc 9-16 zakończą sezon z pozycjami z sezonu zasadniczego. Ostatni zespół zostanie zdegradowany. Jego miejsce zajmie mistrz Suzuki I Ligi.

1 października 2023 Suzuki Arka Gdynia zmieniła nazwę na Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia.

Wyniki 28 kolejki

• KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA GDYNIA - Dziki Warszawa 69:94 (19:21, 17:26, 16:24, 17:23)
  • Tauron GTK Gliwice - TREFL SOPOT 79:80 (21:22, 18:19, 19:18, 21:21)
  • Enea Stelmet Zastal Zielona Góra - Icon Sea Czarni Słupsk 89:80 (26:21, 22:18, 25:17, 16:24)
  • Polski Cukier Start Lublin - PGE Spójnia Stargard 110:108 (36:27, 22:37, 26:17, 26:27)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Muszynianka Domelo Sokół Łańcut 100:90 (20:22, 24:22, 26:22, 30:24)
  • Śląsk Wrocław - Arriva Polski Cukier Toruń 78:69 (21:17, 20:22, 18:20, 19:10)
  • King Szczecin - Legia Warszawa 84:85 (15:26, 25:16, 12:22, 32:21)
  • Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski - Anwil Włocławek 89:87 (18:14, 23:24, 12:27, 21:19, d: 15:13)