Sopocianie w piątek zagrają w Gdyni

Marta
9 lutego 2011 (artykuł sprzed 13 lat)

Koszykarze Trefla, mimo, że w tym roku nie zachwycali formą, awansowali do turnieju Final Four Pucharu Polski. Sopocianie we własnej hali pokoli PGE Turów Zgorzelec 89:81 (17:24, 24:17, 20:16, 26:22). Tym samym podopieczni Karlisa Muiznieksa już w piątek przeniosą się do... Gdyni, by zagrać z Anwilem Włocławek.

TREFL: Waczyński 27, Kikowski 14, Kinnard 11, Dylewicz 10, Gustas 8, Ceranić 7, Stefański 5, Ljubotina 4, Harrington 3.

PGE TURÓW: Jackson 15, Wysocki 12, Brkić 11, Zigeranović 8, Gabiński 8, Thomas 7, Tomaszek 7, Koljević 6, Kuebler 5, Bochno 2.

Sopocianie rozpoczęli mecz słabo, grali wolno i nieskutecznie. Ponadto z powodu awarii w Ergo Arenie nie działała tablica wyników. Goście w pierwszej kwarcie prowadzili już 15:5, a pierwszą kwartę wygrali różnicą siedmiu punktów (26:19).

Sopocianie z mozołem odrabiali straty. Na remis doszli dopiero w 17. minucie (35:35) po akcji Filipa Dylewicza. Zrównoważony wynik był też w przerwie (41:41), a co ciekawe Trefl wygrał drugą kwartę dokładnie w takich samych rozmiarach jak przegrał inauguracyjną.

Sygnał do zdecydowanego ataku dał po zmianie stron Adam Waczyński, który w krótki czasie trzykrotnie trafił za trzy punkty. Gospodarze odskoczyli na 54:45 (24. minuta), a wspomniany sopocianin dalej grał jak z nut. Waczyński ostatecznie ukończył mecz z 27 punktami na koncie i aż siedmioma udanymi rzutami zza łuku. Mając takiego snajpera żółto-czarni musieli wygrać.

Wyniki pozostałych meczów ćwierćfinałowych:
Polpharma Starogard Gdański - PBG Basket Poznań 71:62 (16:8, 21:21, 20:11, 14:22), Anwil Włocławek - Kotwica Kołobrzeg 99:78 (24:13, 25:23, 26:21, 24:21).

W turnieju finałowym, który zaplanowano na 11 i 12 lutego w Gdyni, zagrają więc: Asseco Prokom Gdynia, które awansowało bez gry, oraz Trefl Sopot, Polpharma Starogard Gdański i Anwil Włocławek. Tak zatem się złożyło, że turnieju udział więc wezmą cztery najlepsze drużyny ligi minionego sezonu.

W piątkowych półfinałach o 17.00 sopocianie zagrają z Anwilem, zaś o 19.30 Asseco Prokom zmierzy się z Polpharmą. Wyniki obu spotkań można obstawiać w naszym typerze. Bilety do nabycia w kasach gdyńskiej hali w następujących godzinach:

10 lutego (czwartek) 15:00 - 20:00
11 lutego (piątek) 12:00 - do rozpoczęcia meczu półfinałowego numer 2
12 lutego (sobota) w godz. 12:00 - do rozpoczęcia meczu finałowego

Ceny biletów na jeden dzień turnieju:
- sektor pomarańczowy (kat.2) 25 zł (bilet normalny) i 10 zł (bilet ulgowy)
- sektor żółty (kat.1) 15 zł (normalny) i 10 zł (ulgowy)
Marta

Opinie (41) 3 zablokowane

• Jedziemy do Gdyni (3)

Na początku było ciężo i nie wrózyło to nic dobrego dla Trefla.Lecz z każdą minutą Trefl grał co raz lepiej a Waczyński walił trójki niesamowicie.Filip asystował Fajny mecz W finale Prokom z Treflem.

• 34 4

• (2)

Nie bredź. Finał będzie pomiędzy dwoma najlepszymi ekipami na Pomorzu, czyli Pomiędzy Prokomem Gdynia, a Polpharmą Starogard Gdańsk, a nie jakieś tam trefle mi tu przytaczasz. Obudź się...

• 1 14

• To ty bredzisz:)

Sobieskiego zamykają, to trzeba wykupić, to co jeszcze jest w sklepach?
        I trochę sprawdzenia pisowni by się przydało zanim zrobisz "wyślij":)
        A co do stolicy napinania, to niewiele ci brakuje, i tak trzymaj, hehe!

• 5 0

• chłopcze jak sobie wyobrażasz finał APG-Polpharma, skoro w półfinale gra... APG z Polpharmą??? Czyżby obie drużyny wygrały w tym samym meczu i wspólnie awansowały do finału?? Zastanów się