Rugbiści Ogniwa wrócili do ekstraligi

8 czerwca 2013 (artykuł sprzed 10 lat)

Ogniwo Sopot

Po meczu wystrzeliły szampany i rozpoczęła się zabawa. W świętowaniu, podobnie jak i na boisku, przewodził kapitan Ogniwa, Piotr Zeszutek (na zdjęciu w środku, z brodą) Po meczu wystrzeliły szampany i rozpoczęła się zabawa. W świętowaniu, podobnie jak i na boisku, przewodził kapitan Ogniwa, Piotr Zeszutek (na zdjęciu w środku, z brodą)

Skończyła się dwuletnia banicja Ogniwa poza ekstraligi. Sopocianie wracają w wielkim stylu. Podopieczni Karola Czyża wygrali w I lidze komplet, 13 meczów. Awans został przypieczętowany po wygranej na własnym boisku nad Juvenią Kraków 39:19 (13:5).

Punkty:
Piotr Graban 10, Łukasz Szablewski 9, Maciej Wojtkuński 5, Robert Olszewski 5, Adrian Ciornei 5 Łukasz Anuszkiewicz 5 - Marcin Sokołowski 5, Marcin Siemaszko 5, Maciej Mączka 5, Grzegorz Gołębiewski 4

OGNIWO: Wojtkuński, Rau, Pionk - Graban, Anuszkiewicz - Węgierski, Krużycki, Zeszutek - Kurdelski - Szablewski - Iwańczuk, Przychocki, Olszewski, Ciornei - Mrowca oraz Zakaszewski, Karol, Elend, Pietryk, Irla, Wechsel, Schulte-Noelle

Dokładnie 30 lat od pierwszego awansu do ekstraligi, który dał początek doskonałej passy podopiecznych Edwarda Hodury na krajowych boiskach, Ogniwo znów cieszy się z promocji do krajowej elity. Od przyszłego sezonu sopocianie walczyć będą o poprawienie ligowego dorobku, w którym jest już dziewięć tytułów mistrza Polski.

-Moim zdaniem mamy już drużynę na środę ekstraligi - ocenia Piotr Zeszutek. -Ani przez moment nie myślałem o odejściu z Ogniwa. Jeśli zdecyduję się na zmianę klubu to tylko na zagraniczny. W Polsce chcę grać wyłącznie w Sopocie - zapewnia kapitan drużyny, który mimo gry w I lidze, nadal otrzymywał powołania do reprezentacji Polski.

Jednak kibice już teraz mają apetyty na coś więcej niż środek tabeli. "Powrót króla" - transparent o tej treści został rozwieszony jeszcze przed meczem. Natomiast już w trakcie drugiej połowy rozlegało się na trybunach skandowanie: "Bójcie się chamy, do ekstraligi wracamy".

Takie aspiracje przy ul. Jana z Kolna rozbudziła seria 13 zwycięstw z rzędu Ogniwa w I lidze. Wielki krok w kierunku ekstraligi został zrobiony dwa tygodnie temu w Krakowie.

OGNIWO WYGRAŁ W KRAKOWIE 32:19

-Mimo wygranej nad Juvenią na wyjeździe, wiedzieliśmy, że czeka jeszcze nas kolejnej walki, bo rywale i w Sopocie się postawią. Przed przerwę musieliśmy się bronić, ale po zmianie stron otworzyliśmy worek z punktami. Co prawda Juvenia walczyła do końca, ale nie mogła nam już zabrać awansu. Dla nas to zaś kolejna nauczka. Musimy poprawić grę w drugiej połowie, gdyż zazwyczaj były one słabsze niż te pierwsze - podkreśla Zeszutek.

Ogniwo objęło prowadzeni po kwadransie, gdy po akcji młyna przyłożył Maciej Wojtkuński. Natomiast sukces do przerwy zapewniła piątka zawodników drugiej linii. Defensywę rywali sforsował Łukasz Anuszkiewicz, a "jajo" na pole punktowe zaniósł Robert Graban.

O wygranej Ogniwa zadecydował kwadrans między 55. a 70. minutą. W tym okresie sopocianie zdobyli aż cztery przyłożenia. Hasło do ataku dał Rumun Adrian Ciornei. Przewaga zaczęła szybciej przyrastać, bo z przyłożeń zaczął trafiać również Łukasz Szablewski, który spudłował przy pierwszych trzech podejściach.

Juvenii trzeba uznać, że nawet wówczas, gdy nie było szans na awans nie skapitulowała. Gości nie speszył nawet pokaz pirotechniczny, który rozpoczął się już w 76. minucie. W nagrodę krakowska drużyna zniwelowała straty z 3:39 do 19:39.

-Oprawę podczas meczu, a także turniej piłkarski, który poprzedził spotkanie zorganizowało Stowarzyszenie Biało-Zielony Sopot. Rozgrywki dla młodzieży im. Tadeusza Duffeka przeprowadziliśmy po raz czwarty - podkreśla Jacek Lis, były rugbista Ogniwa i reprezentacji Polski.

Mecze o 5. miejsce w I lidze
Frogs Warszawa - ARKA II GDYNIA 32:24 (15:12)
Punkty zdobyli: Patrick Prendergast 22, Jamie Low 5 (KP), Steven Weeks-Johnson 5 - Marek Skindel 10, Bartosz Madejewski 5, Wojciech Ciuła 5, Mateusz Plichta 2, Marcin Macoń 2

• Brawo.

Kolejna drużyna z 3miasta w najwyższej lidze !!!

• 35 0

• Brawo!!!!

• 26 0

• Wróciłem właśnie z meczu, fajne spotkanie. Juveni należą się brawa

Za wolę walki, mecz już przegrany ale walczyli. Ogniwu gratulacje, zapowiada się ciekawy sezon.

• 20 0

• BRAWO SOPOT !!!

• 16 0

• :) (1)

Chce widzieć takie trybuny przez cały następny sezon na Ogniwie :)

• 24 0

• Ja przyjdę.

• 3 0

• gratulacje (1)

bylem na meczu,fajne zawody,ciekawy atak.Troszke slabszy mlyn,ktory wypadaloby wzmocnic,jesli Ogniwo chce zaistniec w ekstralidze.Powodzenia chlopaki

• 12 1

• młyn ok tylko Irla trochę psuje jego wizerunek

• 2 0

• Brawo Pany!

• 10 0

• (1)

W ekstralidze będą krzyczeli..Witajcie chamy mecz znowu przegrany...

• 3 26

• twój były przegrał

• 1 1

• Brawo Dziewczyny!!!!!!!!!!!!!!!!!!ME7-Praga (2)

Duże brawa dla naszych dziewczyn w dniu dzisiejszym wygrały wszystkie 4 mecze w swojej grupie(Rumunia,Gruzja,Austria,Horwacja) i prowadzą.Jutro mecz ze Szwecją i bez względu na wynik mają 1 miejsce w swojej grupie i w półfinale zagrają z Belgią lub Mołdawią(i znowu Mołdawia)

9 Budo 2011 Aleksandrów Łódzki 13 2 0 11 167:387 -22
Każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny zagrają o złoty medal, a dwie kolejne o brązowy. Gospodarzem meczów będą zespoły wyżej klasyfikowane w tabeli. Nikt nie spada bezpośrednio.

Klub Budo 2011 Aleksandrów Łódzki wycofał się z rozgrywek 27 marca 2024 roku. Wyniki uzyskane przez tę drużynę zostały utrzymane. Kolejne mecze weryfikowane są jako walkowery (25:0 i 5 punktów) na korzyść rywali 25:0, a na zespół wycofany nakładana jest kara 0:25 i -10 punktów.