Sopocianie zwycięsko zakończyli rok 2010

Marta
22 grudnia 2010 (artykuł sprzed 13 lat)

Koszykarze Trefla Sopot po raz drugi w ciągu niespełna dwóch tygodni pokonali Polonię Warszawa. Po zwycięstwie w lidze przyszedł triumf w meczu fazy grupowej Pucharu Polski. Tym razem sopocianie wygrali pewnie 86:74 (29:19, 22:18, 17:11, 18:26) oszczędzając tym razem kibicom niepotrzebnych nerwów w końcówce meczu.

TREFL: Waczyński 18, Dylewicz 17, Ceranić 11, Kikowski 10, Gustas 8 - Kinnard 10, Stefański 6, Szymkiewicz 0, Szłapka 0, Żołnierewicz 0.

POLONIA: Nana 20, Hinson 14, Palmer 9, Wichniarz 8, Krajewski 0 - Easley 14, Czujkowski 4, Kuśmierz 3, Bojko 2.

Spotkanie drugiej rundy fazy grupowej Pucharu Polski, nie przyniosło aż tylu emocji co niedawna rywalizacja ekip z Sopotu i Warszawy w lidze. Obie drużyny myślami były chyba już bardziej przy świątecznych stołach, gdyż na parkiecie zabrakło koszykarskich fajerwerków.

Najwierniejsi kibice Trefla oglądali za to solidnie grającą drużynę. Trener Karlis Miuznieks wystawił do gry podstawowy skład. Na parkiecie od początku meczu pojawili się więc Gierius Gustas, Filip Dylewicz, Paweł Kikowski Adam Waczyński i Dragan Ceranić. W składzie zabrakło jednak Lorinzy Harringtona, który cierpi na kontuzję ścięgna Achillesa i Slobodana Ljubotiny.

Właśnie Ceranić był autorem pierwszych punktów w środowym spotkaniu, wprawdzie goście odpowiedzieli szybko rzutem za 3 punkty ale było to ich jedyne prowadzenie w meczu.

W pierwszej fazie spotkania motorem napędowym poczynań sopocian była trójka: Kikowski, Waczyński, Dylewicz, wspomagana skutecznym na tablicach Ceranicia.

Sopocianie w połowie kwarty prowadzili 14:8 a już w 7 minucie było 21:13 po trafieniu Waczyńskiego. Gospodarze byli skuteczniejsi i dokładniejsi w rozgrywaniu akcji. Ponadto zaskakiwali rywali zmiennym tempem gry.

Solidne wykonywanie "obowiązków" na parkiecie dało gospodarzom prowadzenie po 10 minutach 29:19.

W drugich 10 minutach prowadzenie Trefla jeszcze bardziej wzrosło. Sopocianie razili swoich rywali rzutami za 3 punkty. Po pierwszej połowie mieli na swoim koncie aż 9 udanych prób zza łuku.

W połowie kwarty gospodarze wyszli na prowadzenie 38:25, na chwilę stołeczni koszykarze zmniejszyli dystans po "trójce" Łukasza Wichniarza (38:28) ale sopocianie nie dali sobie odebrać inicjatywy. W 18 minucie było 43:32 a po 20 minutach gry, 51:37 dla Trefla.

Druga połowa nie przyniosła zmiany obrazu gry. Nadal sopocianie byli szybsi i dokładniejsi. Stopniowo powiększali swoją przewagę i po 30 minutach wynosiła ona już 20 punktów (68:48). W ostatniej kwarcie pewny zwycięstwa trener Trefla wypuścił na parkiet mniej doświadczonych graczy Polonia zredukowała trochę dystans punktowy, nie na tyle jednak by zagrozić zwycięstwu drużyny sopockiej.

W innym meczu Grupy B: Kotwica Kołobrzeg - Siarka Tarnobrzeg 79:69 (23:13, 26:10, 16:18, 14:28)

• brawo Trefl!

kibice APG szczerze gratulują.I pozdrawiają świątecznie kibiców Trefla:)

• 27 1

teraz pora na zwycięstwo APG, i 3 miasto dostanie prezenty od swoich drużyn:)

- 100-lecia Sopotu

Razem ok. 20.000 miejsc /z ogonkiem/. Więc? A..... sorki. Będziecie mieć "lotnisko' dla awionetek. Buahahahahahahahahaha!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Może tam zbudujecie sobie drugą halę?