Sulikowska brązową medalistką ME

29 kwietnia 2014 (artykuł sprzed 10 lat)
Medalista Lidia Sulikowska (z lewej) z Natalią Czopek-Rowińską, która startowała w starszej kategorii wiekowej. Medalista Lidia Sulikowska (z lewej) z Natalią Czopek-Rowińską, która startowała w starszej kategorii wiekowej.

Lidia Sulikowska po raz drugi stanęła na podium mistrzostw Europy w windsurfingowej klasie Techno 293. Deskarka SKŻ Ergo Hestia Sopot we Włoszech zdobyła brązowy medal w kategorii do lat 15. W ubiegłym roku była wicemistrzynią kontynentu.

Na włoskim jeziorze Garda odbyły się regaty z najlepszą frekwencją w historii mistrzostw Europy klasy Techno 293. Rywalizowało około 300 deskarek i deskarzy do lat 17.

Jednak w kategorii do lat 15, w której tytułu wicemistrzowskiego z listopada ubiegłego roku broniła Lidia Sulikowska nie było tłoku na wodzie. Sopocianka rywalizowała w 19-osobowej stawce.

SULIKOWSKA WICEMISTRZYNIĄ EUROPY 2013

Klasyfikacja ustalona została po rozegraniu 11 wyścigów. Podopieczna Seweryna Kosznika żeglowała bardzo równo. Dziewięć biegów ukończyła z 3. pozycją, a dwukrotnie metę mijała jako druga. Tym samym z dorobkiem 25 punktów w pełni zatem zasłużenie odebrała brązowy medal.

Równych sobie nie miała Giorgia Speciale. Włoszka wygrała aż dziewięć wyścigów, a regaty ukończyła z maksymalną notą 9 punktów. Dwa najsłabsze starty każdej zawodniczce zostały bowiem anulowane.

Zwycięstwo deskarki gospodarzy nie było niespodzianką. Jest ona aktualną mistrzynią świata, gdyż latem ubiegłego roku okazała się najlepsza w regatach tej rangi w... Sopocie.

BEZ MEDALU MŚ 2013 DLA POLSKI W SOPOCIE

Wicemistrzynią została Natalia Arapoglou. Greczynka zdobyła 17 punktów.

Wśród 15-latków zaprezentowało się czterech deskarzy GKŻ Gdańsk. Lewinski Mikołaj Lewinski był 43, Mikołaj Michalski 49, Kamil Ugniewski 62, a Adam Żarnowski 66. Natomiast Tomasz Urban (UKS Hals Sopot) rywalizację w tej konkurencji ukończył na 76. miejscu w gronie 80 startujących.

Także nie było polskich sukcesów w kategorii do lat 17. W rywalizacji dziewcząt deskarski SKŻ Ergo Hestia uplasowały się w połowie stawki, obejmującej 65 uczestniczek, zajmując następujące miejsca: 31. Natalia Czopek-Rowińska, 35. Julia Czopek-Rowińska.

Natomiast w gronie 17-latków Mikołaj Mańkucki (GKŻ) był 66, a Michał Lewiński (SKŻ) 129 wśród 134 uczestników.