Atom Trefl poza Ligą Mistrzyń

24 stycznia 2013 (artykuł sprzed 11 lat)
Małgorzata Glinka-Mogentale (nr 7) zdobyła najwięcej punktów w meczu w Stambule. Natomiast najlepszego dnia nie miała Rachel Rourke (nr 15). Małgorzata Glinka-Mogentale (nr 7) zdobyła najwięcej punktów w meczu w Stambule. Natomiast najlepszego dnia nie miała Rachel Rourke (nr 15).

Siatkarki Atomu Trefla nie zagrają w gronie siedmiu najlepszych drużyn Ligi Mistrzyń. Sopocianki pożegnały się z rozgrywkami najlepszych zespołów w Europie po drugiej porażce z VakifBankiem Stambuł. Mistrzynie Polski przegrały na wyjeździe 0:3 (19:25, 23:25, 16:25), a - jak pamiętamy - osiem dni wcześniej uległy w Ergo Arenie 1:3. W Turcji podopieczne Adama Grabowskiego miały największe kłopoty w ofensywie. Średnio kończyły zaledwie co piąty atak, a aż czternaście razy rozbijały się o bloki rywalek.

VAKIFBANK VAKIFBANK
Aydemir q, Sonsirma 10, Bahar 6, Brakocević 4, Glinka-Mogentale 13, Fuerst 8, Guresen 1 (libero) oraz Kimura 3, Onal, Gurkaynak, Uslupehlivan 12
Sędziowie: Zaharescu (Rumunia), Rajković (Chorwacja)
Bełcik 2, Podolec 1, Łukasik 5, Rourke 7, Coimbra 8, Szeluchina 3, Zenik (libero) oraz Kwiatkowska 1, Wilk, Kaczorowska 4
set 1 set 2 set 3 set 4 set 5 wynik
VAKIFBANK 25 25 25 3
ATOM TREFL 19 23 16 0

Pozostałe wyniki pierwszej rundy play-off Ligi Mistrzyń
Rabita Baku (Azerbejdżan) - Racing Cannes (Francja) 3:0 (25:19, 25:18, 25:17). Pierwszy mecz 3:1
Dinamo Kazań - Dinamo Moskwa (oba Rosja) 3:2 (29:27, 25:16, 16:25, 21:25, 15:13). Pierwszy mecz 3:1
Eczacibasi VitrA Stambuł (Turcja) - Asystel Carnaghi Villa Cortese (Włochy) 3:2 (25:20, 15:25, 25:17, 15:25, 15:9). Pierwszy mecz: 3:1
Lokomotiv Baku - Azerrail Baku (oba Azerbejdżan) 0:3 (20:25, 18:25, 22:25). Pierwszy mecz 0:3
Unendo Yamamay Busto Arsizio (Włochy) - Schweriner SC (Niemcy) 3:1 (25:23, 25:21, 18:25, 25:18). Pierwszy mecz 2:3. Złoty set: 15:10

Pary drugiej rundy play-off:
Dinamo - Rabita
VakifBank - Eczacibasi
Unendo Yamamay - Azerrail

Zwycięzcy tej rundy awansują do Final Four (8-11.03), w którym jest już gospodarz turnieju Galatasaray Stambuł.

początek seta
Rozpoczynamy pierwszego seta. W porównaniu z meczem w Ergo Arenie w sopockiej drużynie jedna zmiana, Coimbra zastąpiła Kaczorowską
6:6
Blok potrójny sopocianek, a chwilę wcześniej ponownie skutecznie w ataku Coimbra
punkt
7:6
punkt
8:6
przerwa techniczna
8:6
pierwsza przerwa techniczna przy dwóch punktach przewagi gospodyń, sopocianki muszą pokazać w ofensywie więcej atutów niż tylko Coimbra
11:9
wreszcie skuteczne zbicie Rourke (ATOM TREFL)
14:10
Brakocević (VAKIFBANK) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
punkt
15:10
blok Bełcik (ATOM TREFL), ale punktu nie ma dla sopocianek, gduż Iza nie mogła blokować, bo obecnie jest w drugiej linii
19:12
Onal (VAKIFBANK) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
czas
19:12
Przerwa na żądanie (ATOM TREFL).
punkt
19:13
autowe zbicie ze środka Bahar (VAKIFBANK)
19:13
zmiana powrotna, znów na parkiecie Fuerst
19:13
ATOM TREFL przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Szeluchina, wchodzi Kwiatkowska.
22:16
Blok Łukasik (ATOM TREFL) i Rourke (ATOM TREFL)
22:16
ATOM TREFL przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Podolec, wchodzi Kaczorowska.
blok
22:17
Blok Łukasik (ATOM TREFL) i Coimbry (ATOM TREFL)
24:19
ładna wystawa Bełcik (ATOM TREFL) i skuteczne zbicie Szeluchiny (ATOM TREFL) z krótkiej
4:6
udana akcja z obiegnięcia Szeluchiny (ATOM TREFL)
6:8
po wznowieniu gry atak Glinki-Mogentale, to jej czwarte udane zbicie w tym secie
blok
6:9
Blok Podolec (ATOM TREFL) na Brakocević (VAKIFBANK)
6:9
VAKIFBANK przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Brakocević, wchodzi Uslupehlivan.
13:12
Blok na Rourke (ATOM TREFL), choć podczas przerwy trener Grabowski zwracał uwagę Bełcik (ATOM TREFL) jak powinna wystawiać do Australijki
punkt
13:13
Glinka-Mogentale tym razem posłała piłkę w antenkę
punkt
14:13
14:13
VAKIFBANK przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kimura , wchodzi Glinka-Mogentale.
blok
15:13
Blok na próbującej kiwać Bełcik (ATOM TREFL)
15:13
podwójna zmiana w Atomie Treflu, weszły Wilk i Kwiatkowska
16:13
Kimura (VAKIFBANK) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
16:13
na drugiej przerwie technicznej podobnie jak na pierwszej trzy punkty różnicy, ale tym razem na korzyść gospodyń
17:13
punkt
17:14
punkt
17:15
dwa błędy VakifBanku, Kimura (VAKIFBANK) zepsuła zagrywkę, Sonsirma (VAKIFBANK) zaatakowała w aut
czas
17:15
Przerwa na żądanie (VAKIFBANK).
blok
17:16
Blok Kaczorowskiej (ATOM TREFL) na Fuerst (VAKIFBANK)
20:19
po wznowieniu gry skuteczne zbicie Kwiatkowskiej (ATOM TREFL)
21:21
Rourke (ATOM TREFL) i Kaczorowska (ATOM TREFL) doprowadziły w ataku do wyrównania
23:22
Uslupehlivan (VAKIFBANK) tym razem skutecznie w ataku, a Rourke (ATOM TREFL) atakowała w aut
25:23
długa wymiana, kapitalnie broniła Zenik (ATOM TREFL), atak Szeluchiny (ATOM TREFL) wydawał się w boisku, ale sędzia po długim namyśle uznał, że był aut i zakończył seta!
koniec seta
25:23
Koniec drugiego seta. VakifBank prowadzi 2-0 i potrzebuje już tylko jednej partii do awansu
6:5
drugi udany atak w tym secie Coimbry (ATOM TREFL)
7:8
prowadzenie Atomu Trefla na pierwszej przerwie technicznej po ataku z drugiej linii Uslupehlivan (VAKIFBANK) w siatkę
punkt
8:8
niewiele brakowało do punktowego bloku Bełcik (ATOM TREFL), ale punkt dla atakującej Sonsirmy (VAKIFBANK)
punkt
8:9
8:10
Szeluchina (ATOM TREFL) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
punkt
9:10
blok
10:10
10:10
tego nie ma w polskich halach, tureccy kibice wyrażają uznanie dla swoich siatkarek grając na... trąbkach
punkt
11:10
czas
11:10
punkt
12:10
długa wymiana, ale ostatni atak należał do Sonsirmy (VAKIFBANK)
punkt
12:11
niezwykle rzadka w tym meczu wystawa na środek do Łukasik (ATOM TREFL), która dobrze zbiła
16:12
druga przerwa techniczna po zbiciu Glinki-Mogentale po bloku, podobnie jak w drugim secie sopocianki wyraźnie przegrały okres między pierwszą a drugą przerwą techniczną, poprzednio 5:11 teraz 4:9
18:16
Coimbra (ATOM TREFL) skutecznie w ataku, w odpowiedzi Glinka-Mogentale (VAKIFBANK) zbiła w aut
czas
18:16
punkt
19:16
Glinka-Mogentale (VAKIFBANK) tak mocno uderzyła, że piłka pod odbiciu od sopockiego bloku trafiła w antenkę
punkt
20:16
20:16
podwójna zmiana w Atomie Treflu, na wystawie i w ataku, w grze Wilk i Kwiatkowska
punkt
21:16
czas
21:16
Przerwa na żądanie (ATOM TREFL). Ostatni czas dla trenera Grabowskiego
21:16
VAKIFBANK przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kimura, wchodzi Glinka-Mogentale.
punkt
22:16
22:16
ATOM TREFL przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Coimbra, wchodzi Podolec.
punkt
23:16
24:16
Kimura (VAKIFBANK) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki! Piłka meczowa!
25:16
koniec seta
25:16
Koniec seta i meczu. Atom Trefl przegrał 0-3 i został wyeliminowany z Ligi Mistrzyń

• 9 0

• Już tydzień temu było wiadomo że będzie lipa...

• Izabela Bełcik (1)

Co myślą Państwo o tej wspaniałej rozgrywającej?

• 2 11

• Myślą to , co mogiby pomysleć o tobie.

• co najmniej 1,5 mln złotych

tyle dostało dochodowa ergo arena od gdańska w zeszłym roku.

• 2 0

• Rachel coś ostatnio nie ma zbyt dobrej passy.

• 8 1

• Rozegranie w Atomie (3)

Atom zagrał słabiej, tak jak rozgrywająca I.B. Zbyt wiele niedokładnych piłek do atakujących. Blok VakB praktycznie czekał z blokiem na akcje atakujących. Jest to wynikiem zbyt wolnych (zbyt wysokie piłki) podań IB. Trudno grać np Rourke przy podaniu wprost pod blok! Już o tym pisałem ale wówczas następowało oburzenie niektórych na tym forum. Ale to jest niestety prawda, która będzie się potwierdzać, ponieważ 33 letnia zawodn nie zmieni swych nawyków. Taka gra wystarcza ale w OL....Tymczasem D.W. została zmarnowana. Po dwóch udanych meczach z Prejestovem i Aluprofem (hala 100-lecia) została praktycznie odsunięta od gry i praktycznie nie gra na tyle aby się ogrywać. DW grała szybciej i nie szablonowo. Nie zdziwę się jak w twej sytuacji odejdzie z Atomu. Ma przeciw konkurencję w osobie kapitana drużyny i trenera faworyz IB. Więc "nie poskoczy". Tak marnuje się talenty i prefuruje aktualnie już średniaka, ponieważ zasługi już historyczne to już nie jest stan obecny. Wiem, niektórzy będą bronić IB niczym Talibowie. Nie jest to jednak dobre dla Atomu.

• 25 25

• ilez można w kółko to samo, nie jestem zwolennikiem ani przeciwnikiem Bełcik czy Wilk, ale Ty masz jakaś obsesję dotyczącą tych zawodniczek, Jedną (Iza) non stop ganisz jak zagra żle lub średnio, ale jak jest MVP meczu pochwalić nie potrafisz, Drugą (Dorota) jak zagra przyzwoicie lub srednio wynosisz na piedestał, a jak jest najsłabsza na boisku to twierdzisz że nie jej wina itp. Gdzie tu obiektywizm? w dodatku jakas masa spiskowych teorii. Wyluzuj trochę i spójrz chłodniejszym okiem na sytuacje bez zbędnej napinki

• 23 17

• re

Aby cokolwiek wygrywać trzeba mieć ROZGRYWAJĄCĄ a nie tylko Wystawiającą

• 19 12

• To nie jest takie proste...

Twoja teoria trzyma się kupy tylko w przypadku gdy rozgrywająca ma kim grać. W Atomie jedyną zawodniczką kończącą piłki jest R. R. Wszyscy przeciwnicy są tego świadomi więc zawsze będzie do niej skakał blok, nawet kosztem odpuszczenia innej zawodniczce. W takim przypadku nie można grać niską szybką piłką bo tym trudniej będzie ten blok obić. Poza tym największym atutem R. R. jest jej zasięg, z którego w przypadku wyższej piłki może zrobić użytek. I wreszcie ostatnia kwestia, Rachel jest za wolna na granie szybką piłką, najprawdopodobniej ona sama ustaliła z rozgrywającą teki a nie inny schemat rozegrania. Profesjonalny rozgrywający gra indywidualnie pod każdego z zawodników, ale co Ty możesz o tym wiedzieć skoro swoją wiedzę na temat siatkówki czerpiesz z relacji TV.

• 0 0

• no niestety ,to nie ATOM to KAPISZON

• 7 1

• W sumie zgodnie z oczekiwaniami, żeby coś ugrać z Vakifbankiem to musiałyby wszystkie zagrać jednocześnie na 120 %, a to się raczej nie zdarza w życiu.

Do tego Iza tym razem słabiej, Rachela też jakaś nijaka, szkoda że Klaudia więcej nie grała, no i generalnie bardzo mało gramy środkiem, nie ma też ataku z obejścia, czyli tego co robiła znakomicie rok temu Corina.