Atom Trefl przez Piłę do Stambułu

17 stycznia 2014 (artykuł sprzed 10 lat)
Środkowe Atomu Trefla, w tym Zuzanna Efimienko, straszą rywalki w Orlen Lidze blokiem. W zespole najbliższego przeciwnika, PGNiG Nafty Piła także jest środkowa, która popisuje się skuteczną grą. Faimie Rose Kingsley jest liderką zespołU tak w ataku, jak i w obronie. Środkowe Atomu Trefla, w tym Zuzanna Efimienko, straszą rywalki w Orlen Lidze blokiem. W zespole najbliższego przeciwnika, PGNiG Nafty Piła także jest środkowa, która popisuje się skuteczną grą. Faimie Rose Kingsley jest liderką zespołU tak w ataku, jak i w obronie.

Pomiędzy meczami pierwszej rundy play-off Ligi Mistrzyń z Eczacibasi Stambuł siatkarki Atomu Trefla zagrają w sobotę w Orlen Lidze w Pile. Sopocianki, do końca rundy, razem z tym spotkaniem mają teoretycznie tylko jednego trudnego przeciwnika. To powinno ułatwić im obronę pozycji wicelidera i naciskanie pierwszego w tabeli Chemika Police. Początek spotkania z PGNiG Naftą o godz. 18:00.

Po słabym występie w meczu pierwszej fazy play-off Ligi Mistrzyń Atom Trefl będzie szukał pocieszenia w Pile. Sopocianki przegrały 0:3 z Eczacibasi, któremu spokojnie powinny urwać choć seta.

ATOM TREFL ULEGŁ 17-KROTNEMU MISTRZOWI TURCJI

- Nie szło nam za bardzo w tym meczu. Na początku setów grałyśmy punkt za punkt, ale później następowała seria naszych błędów, a rywalki odskakiwały na 5-6 punktów. Kiedy w trzecim secie wreszcie osiągnęłyśmy wyższe prowadzenie, zrobiłyśmy kolejne dwa głupie błędy, ciężko było nam wyjść z niekorzystnego ustawienia i dałyśmy rywalkom odrobić straty - tłumaczy kapitan Atomu Trefla Izabela Bełcik.

JULIA SZELUCHINA NOMINOWANA DO TYTUŁU LIGOWCA ROKU 2013 - ZAGŁOSUJ

Dawno nie oglądaliśmy sopocianek grających tak bojaźliwie jak w środę. Przed drugim meczem, to rywalki są zdecydowanym faworytem do awansu. Atomówki powinny skupić się na tym, aby nie oddać starcia w Stambule bez walki. Odpowiedniego nastawienia będą poszukiwać w Pile.

- Jedziemy tam po trzy punkty. Innego wyjścia nie widzę - mówi libero sopockiej drużyny Mariola Zenik.

W starciu z PGNiG Naftą reprezentantka Polski, która od początku sezonu jest w wysokiej formie, nie powinna mieć dużo pracy. Choć jak pokazały mecze zespołu z Piły z Impelem Wrocław i Chemikiem Police, na pewno nie należy go lekceważyć.

Najbliższe rywalki mistrzyń Polski pokonały już sąsiadki sopocianek z ligowej tabeli. Oba zwycięskie mecze rozegrały właśnie w swojej hali. Impel uległ w Pile 2:3, a Chemik 0:3. Oprócz PGNiG Nafty lidera Orlen Ligi pokonał jeszcze tylko Atom Trefl.

SOPOCIANKI Z PLANOWYM Z ZWYCIĘSTWEM NAD PGNIG NAFTĄ

Sopocianki muszą uważać w Pile głównie na zagrania środkiem. Najlepiej punktującą siatkarką PGNiG Nafty jest bowiem Faimie Rose Kingsley (141 pkt). Rozgrywająca Emilia Kajzer upodobała sobie zagrania właśnie do tej siatkarki. W pierwszym meczu obu drużyn w Sopocie, Kingsley była najskuteczniejsza w ekipie gości - 8 pkt. W sobotę natrafi ona jednak na dwie najlepiej grające blokiem siatkarki w lidze polskiej. Julia Szeluchina średnio zdobywa w secie 1,13 pkt tym elementem gry, a Zuzanna Efimienko - 1,12. Powyżej jednego punktu blokiem na set są w stanie ugrać jeszcze tylko dwie siatkarki w naszej lidze.

Po powrocie z Piły sopocianki czeka podróż do Stambułu, gdzie we wtorek zmierzą się z Eczacibasi.

Wyniki 14 kolejki

• ATOM TREFL SOPOT - Impel Wrocław 3:0 (25:23, 25:23, 25:21)
  • Chemik Police - Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS 3:1 (20:25, 25:13, 25:15, 26:24)
  • Tauron Banimex Dąbrowa Górnicza - Aluprof Bielsko-Biała 1:3 (29:31, 25:19, 17:25, 7:25)
  • Siódemka SK Bank Legionovia - PGNiG Nafta Piła 1:3 (25:18, 23:25, 13:25, 20:25)
  • Pałac Bydgoszcz - Beef Master Budowlani Łódź 0:3 (20:25, 23:25, 22:25)