Sopocianki obroniły piłkę setową i zdominowały mecz

30 października 2012 (artykuł sprzed 11 lat)
Atom Trefl wygrał pierwszy mecz w Lidze Mistrzyń, gdyż sopockie siatkarki popełniły o ponad połowę mniej błędów od rywalek (10:23), a ponadto zdominowały Agel w bloku. Na zdjęciu Rachel Rourke (15) i Dorota Pykosz (5) zatrzymują najlepiej punktującą w szeregach przyjezdnych, Julianę Gomes. Atom Trefl wygrał pierwszy mecz w Lidze Mistrzyń, gdyż sopockie siatkarki popełniły o ponad połowę mniej błędów od rywalek (10:23), a ponadto zdominowały Agel w bloku. Na zdjęciu Rachel Rourke (15) i Dorota Pykosz (5) zatrzymują najlepiej punktującą w szeregach przyjezdnych, Julianę Gomes.

Siatkarki Atomu Trefla odniosły pierwsze zwycięstwo w grupie B Ligi Mistrzyń. Sopocianki po nierównej grze w inauguracyjnym secie, w którym prowadziły 10:5, a potem musiały bronić się przed setballem, w kolejnych partiach osiągnęły zdecydowaną przewagę. Podopieczne Jerzego Matlaka największą dominację nad Agelem Prostejov osiągnęły w bloku (11:0), a także zmusiły mistrzynie Czech do aż 23 błędów. Trzy punkty na konto gospodyń trafiły po wygranej 3:0 (26:24, 25:17, 25:16).

Bełcik, Kaczorowska 5, Pykosz 4, Rourke 17, Coimbra 11, Szeluchina 8, Zenik (libero) oraz Podolec 5, Wilk 2, Cabrera 1, Kwiatkowska
Miejsce: Hala 100-lecia
Sędziowie: Mikosić (Słowenia), Christensen (Dania)
Widzów: 300
Vincourova 2, Kossanyiova 6, Zarkova 6, Velikiy 7, Gomes 13, de Assis 4, Chlumska (libero) oraz Miletić 3, Hippe 5, Jelinkova, Hroncekova 1
set 1 set 2 set 3 set 4 set 5 wynik
ATOM TREFL 26 25 25 3
AGEL 24 17 16 0

Jerzy Matlak Jerzy Matlak
Pomeczowy dwugłos trenerów
JERZY MATLAK (Atom Trefl):
Po dwóch porażkach w OrlenLidze zrobiła się prawie żałoba narodowa. Widziałem, że niektóre siatkarki zaczęły obawiać się o swój los, spodziewając się jakiś radykalnych rozwiązań. Nagle to wszystko się odwróciło. Zaczęliśmy wygrywać, zrobiło się nad nami jaśniej, ale na pewno nie można powiedzieć, że jest już dobrze.

To tym meczu przestrzegam przed hurraoptymizmem, gdyż wystarczy zerknąć w statystyki, aby zobaczyć, że sporo pomogły nam rywalki, które popełniły dwa razy więcej od nas błędów. Dlatego nie musieliśmy tak nadwyrężać Rourke jak w poprzednich meczach, chociaż i dzisiaj Rachel była liderką drużyny.

Jednak nadal czeka nas dużo pracy. I tak będzie jeszcze długo. Do wiosny daleko nie tylko kalendarzowej, ale również tej siatkarskiej w naszym wykonaniu.

Miroslav Cada Miroslav Cada

MIROSLAV CADA (Agel): Wygrała drużyna lepsza. Atom Trefl przewyższał nam przede wszystkim w grze na siatce, w bloku i ataku. Staraliśmy się tak ustawiać blok i obronę, aby przeciwstawić się zbiciom Rourke, ale poza pierwszym setem to nam się nie udawało. Zdecydowanie za dużo pełniliśmy też błędów. Ponadto nie mogła zagrać nasza kapitan, Pereira Soares, gdyż ma złamany palec w dwóch miejscach. Nie było zatem zawodniczki, która mogła się na dobre przeciwstawić australijskiej atakującej sopocianek.

ATOM TREFL Sopot
Agel Prostejov

92% 328 typowań ATOM TREFL Sopot
8% 30 typowań Agel Prostejov

Atom Trefl wystawia do gry tę samą "12", co w ostatnich dwóch meczach, znów poza składem jest druga libero - Kuziak. Testowana w Sopocie Bułgarka Kojewa jeszcze nie podpisała kontraktu
mecz nie wywołał dużego zainteresowanie, w Hali 100-lecia jest nie więcej niż 300 osób, nawet mniej niż w sobotnim meczu ligowym z Aluprofem
trener Matlak do gry desygnował identyczny skład jak w meczu z Aluprofem
początek seta
Rozpoczynamy pierwszego seta. Na zagrywce kapitan gospodyń - Bełcik (ATOM TREFL)
6:5
kiwka rozgrywających przyjezdnych Vincourovej (AGEL)
8:5
pierwsza przerwa techniczna po ataku Kaczorowskiej (ATOM TREFL), trzy punkty przewagi Atomu Trefla
10:5
Przerwa na żądanie (AGEL) po ataku Pykosz (ATOM TREFL)
punkt
10:6
tym razem po przerwie skuteczny atak Velikiy (AGEL)
punkt z zagrywki
10:7
Kossanyiova (AGEL) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
punkt
10:8
czas
10:8
Przerwa na żądanie (AGEL) po zbiciu Brazylijki Gomes (AGEL)
10:9
Kossanyiova (AGEL) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki, a znów na przyjęciu pomyliła się Kaczorowska
10:9
pierwsza zmiana w sopockiej drużynie, na przyjęciu Podolec zastąpiła Kaczorowską (ATOM TREFL)
punkt
11:9
Pykosz (ATOM TREFL) przerwała serię punktową przyjezdnych
punkt
11:10
11:11
Zarkova (AGEL) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki! To już trzeci w ten sposób wywalczony punkt przez rywalki
13:13
trzecia zepsuta zagrywka w tym secie sopocianek, tym razem pomyliła się Pykosz (ATOM TREFL)
16:15
na drugiej przerwie technicznej nikłe prowadzenie Atomu Treflu po ataku Coimbry (ATOM TREFL), która w ostatnich minutach przejęła na siebie ciężar walki w ofensywie
17:18
skuteczny atak Velikiy (AGEL), a w odpowiedzi w aut po ataku z obejścia Pykosz (ATOM TREFL)
17:18
zmiana na sopockim rozegraniu, Wilk za Bełcik (ATOM TREFL)
punkt
17:19
Zarkova (AGEL) kończy piłkę przechodzącą po złym przyjęciu Coimbry
czas
17:19
Druga i ostatnia przerwa w tym secie na żądanie (ATOM TREFL).
23:22
dwa błędy rywalek w ataku, zbicia w siatkę oraz w aut, Atom Trefl znów na prowadzeniu
punkt
23:23
Gomes (AGEL) zrehabilitowała się za nieudane zbicie sprzed chwili
23:24
Gomes (AGEL) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
26:24
Rourke (ATOM TREFL) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
koniec seta
26:24
Koniec pierwszego seta. Po nierównej grze z obu stron wygrana sopocianek po grze na przewagi, w której obroniły setballa
  • 26
Rozpoczynamy drugiego seta. W sopockiej drużynie na rozegranie wróciła Bełcik (ATOM TREFL), a na przyjęciu pozostała Podolec (ATOM TREFL)
2:5
zmiana na rozegraniu gospodyń, Wilk (ATOM TREFL) zastąpiła Bełcik (ATOM TREFL)
5:6
Blok Coimbra (ATOM TREFL) na de Assis (AGEL), to dopiero drugi blok punktowy w tym spotkaniu, przyjezdne w tym elemencie nie zdobyły jeszcze punktu
7:8
pierwsza przerwa techniczna przy nieznacznym prowadzeniu przyjezdnych po zbiciu Miletić (AGEL)
punkt
8:8
przebiła się w ataku Podolec (ATOM TREFL)
blok
9:8
Blok Pykosz (ATOM TREFL) na Velikiy (AGEL)
10:8
Przerwa na żądanie (AGEL). Trener Cada uspokaja drużynę, a masażysta ma więcej czasu, aby zająć się Brazylijką, może one kontynuować grę
11:8
Szeluchina (ATOM TREFL) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
13:11
najdłuższa wymiana tego meczu, ostatnie słowo w niej należało do Gomes (AGEL)
13:12
Velikiy (AGEL) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
punkt
14:12
w aut w ataku Gomes (AGEL)
14:12
Kaczorowska (ATOM TREFL) zastępuje Podolec (ATOM TREFL)
blok
15:12
Blok Szeluchiny (ATOM TREFL)
blok
16:12
Blok drugi z rzędu Szeluchiny (ATOM TREFL)
16:12
druga przerwa techniczna z czterema punktami przewagi Atomu Trefla, to zasługa przede wszystkim udanych bloków
  • 26
Rozpoczynamy trzeciego seta. Atom Trefl w składzie, w którym kończył poprzednią partię, czyli z Wilk (ATOM TREFL) na rozegraniu i Kaczorowską (ATOM TREFL) na przyjęciu
0:0
miażdżąca przewaga Atomu Trefla w bloku 7:0, ponadto rywalki zrobiły już 16 błędów, sopocianki myliły się dokładnie o połowę rzadziej, najskuteczniejsza w naszej drużynie Rourke (ATOM TREFL) 8 punktów
2:0
a teraz Rourke (ATOM TREFL) skutecznie w ataku, tym samym zrównała się pod względem zdobytych punktów z Gomes (AGEL)
12:8
dwa błędy w ataku rywalek, w aut piłki wyrzuciły Hippe (AGEL) i Gomes (AGEL)
czas
12:8
punkt
12:9
po wznowieniu gry autowa zagrywka Wilk (ATOM TREFL)
12:10
Zarkova (AGEL) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
14:11
Gomes (AGEL) między rękoma blokujących, sopocianki nie zdążyły ustawić potrójnego bloku
punkt
15:11
punkt
16:11
udane ataki Coimbry (ATOM TREFL) i Rourke (ATOM TREFL)
16:11
druga przerwa techniczna, Atom Trefl ma szansę na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie 3:0, w takim stosunku nie wygrał jeszcze nawet w OrlenLidze
19:12
kolejny atak Coimbry (ATOM TREFL), a po chwili punktowe zbicie Szeluchiny (ATOM TREFL)
punkt
20:12
w ataku pomyliła się Miletić (AGEL)
punkt
21:12
Rourke (ATOM TREFL) obiła blok, ten mecz już długo nie potrwa, zdecydowana dominacja gospodyń
21:12
do gry wraca Kossanyiova (AGEL)
punkt
21:13
właśnie Kossanyiova (AGEL) przerwa serię sopocianek
22:13
Hroncekova (ATOM TREFL) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
24:15
Blok Pykosz (ATOM TREFL) i Kaczorowskiej (ATOM TREFL) na Kossanyiovej (AGEL), piłka meczowa
punkt
24:16
Zarkova (AGEL) przedłużyła mecz
punkt
25:16
Kaczorowska (ATOM TREFL) zbijała dwa razy, ale za drugim razem nie do obrony, koniec meczu
koniec seta
25:16
Koniec seta. Zwycięstwo Atomu Trefla 3-0. Do czwartku sopocianki będą przewodzić grupie B
  • 26
po zakończeniu gry prezes Atomu Trefla, Tomasz Słodkowski wręczył bukiet kwiatów Annie Podolec (ATOM TREFL) , która dzisiaj obchodzi 27. rocznicę urodzin

4. Agel Prostejov 2 0 2 0:6 0

Drugi mecz 2. kolejki Rabita - Assystel odbędzie się 1.11.

Opinie (25)

• Bełcik Izabela czy Wilk Dorota ? (6)

Która z tych dwóch rozgrywających gra Państwa zdaniem lepiej?

• 11 7

• Lepsza D.Wilk (4)

Zdecydowanie lepiej gra Dorota Wilk. Żadnych wątpliwości!

• 23 7

• (3)

zdecydowanie obsesja, żadnych wątpliwości!

• 5 19

• Czy ślepiec z Ciebie, idziesz w zaparte!

Czy ślepiec z Ciebie, idziesz w zaparte!

• 17 4

• Czy oglądałeś dzisiejszy mecz? (1)

Mam wątpliwości. Pisząc o obsesji do r1950 raczej dotyczy to Ciebie, poniewaz Bełcik jest wyraźnie gorsza od Wilk.

• 19 4

• W tym meczu tak potwierdzam była gorsza

W pozostałych było odwrotnie, ale to kwestia przyjęcia i naszej zagrywki.

Gdy dobrze nam idzie to Wilk lepiej rozgrywa, gdy słabiej to się ona gubi.

Noi najgorsza jest ta jej nieustanna maniera podcierania rąk. Przez to czasem jej braknie czasu na dobrą wystawę.

• 5 4

• A co na to czerwony kapturek ?

• 0 3

• Coimbra Erika czy Rourke Rachel ? (2)

Która z tych dwóch siatkarek bardziej przyczyniła się do wygranej Państwa zdaniem?

• 2 4

• Rachel jest niesamowita i według mnie to ona była najlepsza. Jednakże - bardzo cieszę się, że Coimbra zaczęła wreszcie grać swoją siatkówkę i miała naprawdę ładne akcje. Oby tak dalej! Poza tym w dzisiejszym meczu na szczęście grała cała drużyna! W drugim secie Rachel była nam wręcz niepotrzebna :-) Więc siła w jedności - ATOM! \m/