Sopocianki po raz drugi wygrały w finale

26 marca 2012 (artykuł sprzed 12 lat)
Małgorzata Kożuch obok Megan Hodge zdobyła najwięcej punktów dla Atomu Trefla. W poniedziałek obie miały po 16 punktowych zagrań. Małgorzata Kożuch obok Megan Hodge zdobyła najwięcej punktów dla Atomu Trefla. W poniedziałek obie miały po 16 punktowych zagrań.

Siatkarki Atomu Trefla zrobiły wielki krok w kierunku zdobycia tytułu mistrzyń Polski. Sopocianki w meczu numer trzy finału play-off PlusLigi w obecności pięciu tysięcy widzów pokonały Bank BPS Muszyniankę Fakro 3:0 (25:22, 25:22, 26:24). We wtorek o godzinie 18.00 w Ergo Arenie odbędzie się czwarte spotkanie. Jeśli ponownie wygrają podopieczne Alessandro Chiappiniego, niebiesko-zielone odbiorą złote medale! Jeśli wygrają przyjezdne, piąty, decydujący pojedynek odbędzie się w Muszynie.

MUSZYNIANKA MUSZYNIANKA
Glass 3, Sieczka 13, Dziękiewicz 5, Kożuch 16, Hodge 16, Ssuschke-Voigt 4, Maj (libero) oraz Saad
Miejsce: Ergo Arena
Sędziowie: Broński (Murowana Goślina), Wolski (Gorzów)
Widzów: 5000
Radecka 2, Stam-Pilon 7, Bednarek-Kasza 13, Rourke 3, Werblińska 13, Wensink 6, Zenik (libero) oraz Kaczor 5, Djurisić, Rabka
set 1 set 2 set 3 set 4 set 5 wynik
ATOM TREFL 25 25 26 3
MUSZYNIANKA 22 22 24 0

Powiedziały po meczu:
Małgorzata Kożuch
(Atom Trefl):
Końcowy wynik nie oddaje jak trudno przyszła nam ta wygrana. W każdym secie było ciężko, musiałyśmy odrabiać straty. Jednak nie odpuszczałyśmy. Nawet w trzecim secie, który zaczął się tak źle, mówiłyśmy do siebie, że nie możemy skapitulować, że jeszcze potrafimy się zmobilizować i wygrać. Bardzo pomógł nam doping publiczności oraz to, że grałyśmy zespołowo. Zrobimy wszystko, aby zakończyć tę rywalizację już we wtorek.

Milena Sadurek (Muszynianka):
Same wyciągnęłyśmy rękę do rywalek, pomagając im wygrać. Za dużo popełniłyśmy błędów. We wtorek musimy poprawić się w każdym elemencie. Trudno grać jak jest słabe przyjęcie jak dzisiaj. W takiej sytuacji musiałam wystawiać do Werblińskiej, bo ona jest u nas od zadań specjalnych. Miała ponad 30 piłek w ataku, ale na pewno jej nie zamęczyłam, bo są mecze, że skrzydłowa dostaje ich i dwa razy więcej. Naszym celem na jutro jest przedłużenie rywalizacji do piątego meczu w Muszynie

za względu na konieczność dopasowania się do ramówki telewizyjnej, mecz rozpocznie się z siedmiominutowym opóźnieniem
drużynę gości wspierać będzie około 40-osobowa grupa kibiców, która ulokowała się na balkonie na łuku trybun, nieopodal, nieco poniżej w tradycyjnym miejsce jest Klub Kibica Atomu Trefla
na trybunach jest sporo młodzieży i dzieci, ich najbardziej ucieszyło to, że dla kibiców bezpłatnie rozdawane są balony
wśród widzów obecny jest Alojzy Świderek, selekcjoner żeńskiej reprezentacji Polski. W maju biało-czerwone w turnieju europejskim będą miały ostatnią szansę na zdobycie paszportów na igrzyska olimpijskie
o tym jak silną kadrę ma Muszynianka najlepiej świadczy fakt, że poza "12" jest dzisiaj reprezentacyjna środkowa bloku, Katarzyna Gajgał, trener Chiappini nie ma żadnego pola manewru, gdyż sopocianki kończą sezon właśnie w 12-osobowym składzie
Muszynianka dzisiaj w zielonych koszulkach z białymi dodatkami, czarnych spodenkach i białych getrach, natomiast sopocianki białe koszulki z zielono-niebieskimi wstawkami, niebieskie spódniczki i białe getry
na trybunach ponad cztery tysiące kibiców, to rekord tego sezonu na żeńskiej siatkówce
drużyny wyszły do prezentacji, spiker wita kapitanów obu drużyn (Bełcik, Rabka) oraz trenerów (Chiappini, Serwiński)
początek seta
Rozpoczynamy pierwszego seta. Obie drużyny w wyjściowych "6" z drugiego spotkania, które przypomnijmy zakończyło się sukcesem Atomu Trefla
punkt
0:1
mecz od serwisu w aut rozpoczęła Ssuschke-Voigt (ATOM TREFL)
2:4
drugi udany atak ze środka Bednarek-Kaszy (MUSZYNIANKA)
4:5
po dwóch punktach w ataku teraz skutecznie także Hodge (ATOM TREFL)
punkt z zagrywki
5:5
Kożuch (ATOM TREFL) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki! Nie poradziła sobie z tym serwisem Zenik
punkt
6:5
Kożuch (ATOM TREFL) z drugiej linii skuteczny atak, pierwsze prowadzenie Atomu Trefla
7:8
Werblińska (MUSZYNIANKA) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
przerwa techniczna
7:8
Pierwsza przerwa techniczna. Na razie nie ma stabilizacji gry z obu stron. Mecz daleki od ułożenia
7:9
Werblińska (MUSZYNIANKA) zdobywa kolejny punkt bezpośrednio z zagrywki!
punkt
7:10
tym razem atakuje Wensink (MUSZYNIANKA), ale duża zasługa w tym punkcie także Werblińskiej (MUSZYNIANKA), gdyż źle przyjęta piłka przez sopocianki po jej serwisie od razu wróciła na stronę Muszynianki
czas
7:10
Przerwa na żądanie (ATOM TREFL). Trener Chiappini spróbował podpowiedzieć podopiecznym jak wyjść z tego niedobrego ustawienia
punkt
8:10
udało się, skuteczne zbicie Hodge (ATOM TREFL)
punkt
8:11
punkt
9:11
punkt
9:12
sopocianki dały się nabrać na kiwkę Radeckiej (MUSZYNIANKA)
blok
9:13
Potrójny blok Muszynianki na Kożuch (ATOM TREFL)
12:14
właśnie tak, ataki Sieczki (ATOM TREFL) i Kożuch (ATOM TREFL), strata zniwelowana o połowę
13:16
Druga przerwa techniczna po autowej zagrywce Sieczki (ATOM TREFL)
punkt
14:16
piłka zatańczyła na taśmie po zagrywce Bednarek-Kaszy (MUSZYNIANKA), ale spadła po stronie Muszynianki
15:18
obie drużyny uniosły ręce w górę w geście radości, ale powody do zadowolenia mają tylko przyjezdne, bo atak Hodge (ATOM TREFL) zakwalifikowany jako autowy
punkt
16:18
punkt
16:19
najdłuższa wymiana meczu zakończona atakiem Rourke (MUSZYNIANKA)
punkt
17:19
18:19
Hodge (ATOM TREFL) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki! Wcześniej dobra kontra Kożuch
punkt
19:19
Kożuch (ATOM TREFL) doprowadziła do wyrównania!
punkt
19:20
20. punkt dla przyjezdnych zdobyła Wensink (MUSZYNIANKA)
punkt
20:20
skuteczna odpowiedź Sieczki (ATOM TREFL)
21:20
Ssuschke-Voigt (ATOM TREFL) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
czas
21:20
Przerwa na żądanie (MUSZYNIANKA). Teraz trener Serwiński interweniuje, bo jego zawodniczki nie radzą sobie na przyjęciu zagrywki, Atom Trefl zaliczył dwa czyste asy serwisowe
22:22
z dużym szczęściem tę piłkę przebiła nad sopockim blokiem Bednarek-Kasza (MUSZYNIANKA)
23:22
wszyscy kibice klaszczą w rytm wybijany przez bęben sopockiego Klubu Kibica, no może z wyjątkiem przyjezdnych
blok
24:22
Blok Dziękiewicz (ATOM TREFL) i Hodge (ATOM TREFL) na Rourke (MUSZYNIANKA). Piłka setowa dla Atomu Trefla!
25:22
Sieczka (ATOM TREFL) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki! Piłka przetoczyła się po taśmie na stronę Muszynianki
koniec seta
25:22
Koniec pierwszego seta Atom Trefl prowadzi 1-0. Kluczowe były trzy asy serwisowe, które zagrały sopocianki od stanu 17:19
  • 25
Najskuteczniejszą siatkarką pierwszego seta była Kożuch (ATOM TREFL), która zdobyła 9 punktów i to przy 73-procentowej skuteczności w ataku!
Rozpoczynamy drugiego seta. Obie drużyny w tych samych składach, nie było jeszcze żadnej zmiany
5:2
pierwsza zmiana w tym meczu, Kaczor zmieniła Rourke (MUSZYNIANKA), roszada na prawym ataku w drużynie gości
6:5
drugi atak i drugi punkt Kaczor, sopocianki muszą spróbować znaleźć sposób i na tę atakującą, grająca poprzednio Australijka miała tylko 20 procent skuteczności w ataku
6:6
6:7
punkt
7:7
do trzech razy sztuka, tym razem reprezentacyjna skrzydłowa wpakowała zagrywkę w siatkę
punkt
8:7
8:7
Pierwsza przerwa techniczna po kiwce Glass (ATOM TREFL), która zakończyła długą wymianę
8:7
meksykańska fala na trybunach
punkt
9:7
po wznowieniu gry punkt w ataku Sieczki (ATOM TREFL)
punkt
9:8
punkt
10:8
blok
11:8
Blok Glass (ATOM TREFL) na Stam-Pilon (MUSZYNIANKA)
12:14
Przerwa na żądanie (ATOM TREFL). Interweniuje trener Chiappini, bo jego podopieczne po raz pierwszy tego dnia mają aż takie kłopoty w ataku
12:14
spiker informuje, że ten mecz ogląda w hali ponad pięć tysięcy kibiców
punkt
12:15
mimo ofiarnej obrony gospodyń punkt zdobywa Bednarek-Kasza (MUSZYNIANKA)
punkt
13:15
Kożuch (ATOM TREFL) przerwała passę Muszynianki
blok
14:15
Blok Hodge (ATOM TREFL) i Dziękiewicz (ATOM TREFL)
punkt
14:16
14:16
Druga przerwa techniczna po zepsutej zagrywce Sieczki (ATOM TREFL)
14:16
spiker wita oficjeli oraz obecną na trybunach Katarzynę Skowrońską. Tylko ta ostatnia otrzymała brawa od publiczności
punkt
15:16
po wznowieniu gry punkt w kontrze Dziękiewicz (ATOM TREFL)
punkt
16:16
remis po autowym zbiciu Werblińskiej (MUSZYNIANKA)
punkt
17:16
prowadzenie Atomu, gdyż Werblińska (MUSZYNIANKA) trudną piłkę w ataku skierowała w antenkę
czas
17:16
17:16
pytanie spikera "Kto wygra mecz?" i głośna odpowiedź z trybun "Atom Trefl!"
19:17
zmiana na środku bloku Muszynianki, Djurisić za Wensink (MUSZYNIANKA)
20:19
zepsuta zagrywka Werblińskiej (MUSZYNIANKA)
punkt
20:20
niestety również zagrywką w aut odpowiada Hodge (ATOM TREFL), za Amerykankę wchodzi Saad
punkt
21:20
21. punkt dla gospodyń po zbiciu Sieczki (ATOM TREFL)
23:21
Była szansa na setballa, ale zablokowana Dziękiewicz (ATOM TREFL)
punkt
24:21
Kożuch (ATOM TREFL) skutecznie w kontrze i piłka setowa!
punkt
24:22
Kaczor (MUSZYNIANKA) przedłuża grę
blok
25:22
Blok Sieczki (ATOM TREFL) i Dziękiewicz (ATOM TREFL) na Werblińskiej (MUSZYNIANKA)!
koniec seta
25:22
Koniec drugiego seta. Atom Trefl prowadzi 2-0!
  • 25
po dwóch setach po 12 punktów dla gospodyń zdobyły Kożuch (ATOM TREFL) i Sieczka (ATOM TREFL), a 9 dołożyła Sieczka (ATOM TREFL), w drużynie gości najlepiej punktuje Bednarek-Kasza (MUSZYNIANKA) 10 punktów. Przyjezdne fatalnie poczynają sobie w ataku. Werblińska (MUSZYNIANKA) ma 17, a Rourke (MUSZYNIANKA) 18 procent skuteczności w tym elemencie!
Rozpoczynamy trzeciego seta. Atom Trefl "6" z początku meczu, w Muszynianka z Kaczor na ataku od początku
punkt
0:1
tym razem powstrzymana Sieczka (ATOM TREFL)
0:2
Kaczor (MUSZYNIANKA) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
0:4
Przerwa na żądanie (ATOM TREFL) po autowym zbiuciu Dziękiewicz (ATOM TREFL). Trener Chiappini musi zapobiec rozprężeniu, które wkradło się w sopockie szeregi, a przecież przy jeszcze kiklunastominutowym wysiłku można ten mecz skończyć w trzech setach
punkt
0:5
niestety, w aut zbicie Sieczki (ATOM TREFL)
punkt
0:6
coś złego dzieje się z gospodyniami, w aut atakuje także Kożuch (ATOM TREFL)
2:7
drugi punkt dla sopocianek, po drugiej zepsutej zagrywce rywalek, tym razem w siatce piłka uderzana przez Werblińską (MUSZYNIANKA)
punkt
2:8
2:8
Pierwsza przerwa techniczna po udanym ataku Wensink (MUSZYNIANKA)
punkt
3:8
po wznowieniu gry pierwszy punkt w tym secie zdobyty własnymi siłami przez gospodynie, a konkretnie dobrze zbijającą Hodge (ATOM TREFL)
punkt
3:9
punkt
4:9
5:9
Kożuch (ATOM TREFL) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki, a chwilę wcześniej ona też skutecznie zbijała
punkt
5:10
punkt
6:10
trzecia zagrywka zepsuta w tym secie przez przyjezdne, tym razem w siatkę Stam-Pilon (MUSZYNIANKA)
9:13
szkoda można było się zbliżyć na dwa punkty, ale w ataku Dziękiewicz (ATOM TREFL) tym razem w aut
punkt
10:13
punkt
10:14
punkt
10:15
Bednarek-Kasza (MUSZYNIANKA) kończy piłkę przechodzącą, którą przygotował dobry serwis Wensink
12:16
Druga przerwa techniczna po ataku z drugiej linii Werblińskiej (MUSZYNIANKA). Pomiędzy przerwami technicznymi udało się sopociankom odrobić dwa punkty. Muszą koniecznie spróbować podjąć walkę o wygranie tego meczu w 3:0, aby przyjezdne nie poczuły się pewnie, bo na razie grają bardzo przeciętnie
punkt
13:16
po wznowieniu gry udany atak Hodge
blok
14:16
Blok Ssuschke-Voigt (ATOM TREFL) na Kaczor (MUSZYNIANKA)
punkt
15:16
najdłuższa wymiana meczu, doskonałe obrony sopocianek i kończący cios w kontrze Hodge (ATOM TREFL)
czas
15:16
Przerwa na żądanie (MUSZYNIANKA). To co pisaliśmy przy poprzedniej przerwie. Sopocianki mogą wygrać w trzech setach. Tak udane akcje jak przed chwilą powinny podnieść morale w miejscowych szeregach
punkt
15:17
szkoda, tym razem Hodge (ATOM TREFL) atakowała w siatkę
punkt
15:18
kolejna długa wymiana, ale tym razem decydujący atak należał dla Bednarek-Kaszy (MUSZYNIANKA)
czas
15:18
Przerwa na żądanie (ATOM TREFL). Słuszna decyzja trener Chiappiniego, gdyż zbyt łatwo sopocianki odpuściły, szkoleniowiec musi je zachęcić, aby jeszcze raz spróbowały dogonić remis, a następnie w końcówce powalczą o wygraną meczu 3-0
19:19
z arcytrudnej pozycji punkt w ataku zdobyła Sieczka (ATOM TREFL), jest remis!
punkt
20:19
Werblińska (MUSZYNIANKA) w ataku posłała piłkę w siatkę!
czas
20:19
Przerwa na żądanie (MUSZYNIANKA). Atom Trefl po raz pierwszy w tym secie na prowadzeniu!
22:23
dwukrotnie podbite ataki Hodge (ATOM TREFL), a po drugiej stronie skuteczne zbicie Rourke (MUSZYNIANKA)
24:23
kolejny błąd po stronie Muszyny, piłka meczowa!
25:24
Blok Hodge (ATOM TREFL) na Kaczor (MUSZYNIANKA) i druga piłka meczowa!
25:24
znów "Ostatni" z trybun
punkt
26:24
Hodge (ATOM TREFL) skutecznie w kontrze i koniec meczu!
tytuł MVP dla Megan Hodge (ATOM TREFL)
Atom Trefl jedno zwycięstwo od zdobycia tytułu mistrza Polski!

Opinie (79)

• Jedyne czego się boję dziś to fakt że (1)

"kobieta zmienną jest".

Tak było z Dąbrową, i w Muszynie w 1 i 2 meczu też.

Oby dziś zagrać jak w piątym z Dąbrową :)

• 2 1

• i było jak z Dąbrową :)

Kochane Atomówki dały radę !!!!!!!

• 0 0

• TWÓR

Atom to twór bez tradycji sztuczny nadmuchany balon i z kupionym awansem porażka

• 2 6

• czy dziś przed meczem kupie bilet bez problemu ? ? (4)

• 0 1

• pytaj mnie a ja ciebie (3)

nikt ci tego nie zagwarantuje człowieku

• 2 0

• Będą bilety, hala jest ogromna więc nawet jak przyjdzie 2x wiecej luda niż wczoraj to sie wszyscy... (2)

...zmieszczą

• 2 0

• (1)

to że hala jest ogromna to wiem - bywam
          ale w tygodniu nie kupie biletu w dzien - praca a po pracy niestety do 17 to bede tuz przed 18 wazne by wejsc i swietowac Mistrza tylko bym nie stał 1,5 godz w kolejkach jak kasa nr jeden bedzie tylko czynna oby nie !

• 2 0

• bardzo mi przykro ale będziesz stał. Ubolewam nad tym ale to prawda...