Sopocianki przegrały z mistrzyniami Polski

18 grudnia 2011 (artykuł sprzed 12 lat)
Anna Werblińska, MVP spotkania mija blok, do którego skacze Maja Tokarska. Środkowa sopockiego bloku miała wielki wkład w zwycięstwie gospodyń w drugim secie. Anna Werblińska, MVP spotkania mija blok, do którego skacze Maja Tokarska. Środkowa sopockiego bloku miała wielki wkład w zwycięstwie gospodyń w drugim secie.

Siatkarkom Atomu Trefla nie udało się utrzymać prowadzenia w PlusLidze. Sopocianki po raz drugi w tym sezonie przegrały za trzy punkty z Bankiem BPS Muszynianką Fakro Muszyna. Tym razem niebiesko-zielone uległy na własnym parkiecie 1:3 (17:25, 25:16, 13:25, 22:25). Nie pomogła momentami kapitalna gra Mai Tokarskiej oraz pracowitość Neriman Ozsoy, która w niedzielę wykonała aż 50 ataków. MVP spotkania wybrano Annę Werblińską, która dla przyjezdnych zdobyła 18 punktów.

MUSZYNIANKA FAKRO MUSZYNIANKA FAKRO
Glass 2, Ozsoy 20, Tokarska 10, Kożuch 10, Hodge 9, Dziękiewicz, Maj (libero) oraz Świeniewicz 7, Ssuschke-Voigt 6, Konieczna 1, Bełcik
Miejsce: Ergo Arena
Sędziowie: Michlic, Jasiński (oboje Bydgoszcz)
Widzów: 3500
Radecka 2, Stam-Pilon 7, Bednarek-Kasza 18, Kaczor 11, Werblińska 18, Djurisić 4, Zenik (libero) oraz Gajgał 1, Kasprzak 3, Rourke 1, Wensink 4
set 1 set 2 set 3 set 4 set 5 wynik
ATOM TREFL 17 25 13 22 1
MUSZYNIANKA FAKRO 25 16 25 25 3

mecz jest transmitowany przez Polsat Sport, tradycyjnie w związku z tym będzie opóźnienie, spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:37
do ligowej "12" Atomu Trefla nie zmieściły się dzisiaj: Hiszpanka Fernandez oraz Wilk i Saad
zapewne pobity zostanie rekord frekwencji, dotychczas najwięcej widzów było na meczu Atom Trefl - Dynamo Kazań (3241). -Z informacji, które otrzymałem wynika, że mamy 400 sprzedanych karnetów oraz około 2800 biletów - mówi Tomasz Wolfe, rzecznik prasowy sopockiego klubu
0:3
Kożuch przekroczyła linię trzeciego metra i mimo jej dobrego ataku kolejny punkt dla przyjezdnych
2:6
długa wymiana zakończona zbiciem Hodge, sędziowie orzekają, że piłka od razu poleciała na aut, nic nie pomogły protesty Amerykanki, że obiła ręce rywalek
punkt
2:7
punkt z zagrywki
2:8
Bednarek-Kasza (MUSZYNIANKA FAKRO) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
przerwa techniczna
2:8
Pierwsza przerwa techniczna. Zdecydowała przewaga Muszynianki, która ma przewagę w ataku, a ona w dużej mierze wynika z nie najlepszego przyjęcia zagrywki po stronie sopockiej
punkt
2:9
niemal kopia akcji sprzed przerwy, złe przyjęcie, piłka za darmo wraca na stronę Muszyny, a Kaczor (Muszynianka Fakro) bez kłopotu kończy atak z prawego skrzydła
czas
2:9
Przerwa na żądanie (ATOM TREFL ).
punkt
3:9
przejście linii środkowej rywalek daje punkt "atomówkom"
5:12
Werblińska (MUSZYNIANKA FAKRO) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
blok
5:13
Blok na Kożuch (Atom Trefl ), która została zmuszona do atakowania z bardzo trudnej pozycji w drugiej linii
punkt
6:13
punkt
6:14
6:15
Djurisić (MUSZYNIANKA FAKRO) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
6:15
Świeniewicz na boisku na wzmocnienie przyjęcia
punkt
7:15
blok
8:15
Blok na Stam (Muszynianka Fakro) -Pilon (Muszynianka Fakro), holenderskiej skrzydłowej Muszynianki
punkt
8:16
Dziękiewicz (Atom Trefl ) z zagrywki w siatkę
8:16
Druga przerwa techniczna. Można napisać to co przy pierwszej. Jeśli gospodynie nie poprawią przyjęcia, nie będą miały czego szukać w tym meczu. Trener Chappini zapowiadał pracę w minionym tygodniu nad tym elementem, ale na razie nie widać efektów
10:17
Blok na Werblińskiej (Muszynianka Fakro)
10:17
nie słabnie doping Klubu Kibica Atomu Trefla, może on poderwie sopocianki do walki
14:19
Djurisić (Muszynianka Fakro) przerywa dobrą serię sopocianek po ataku z obejścia
punkt
14:20
atak Werblińska (Muszynianka Fakro)
czas
14:20
Druga i ostatnia w tym secie przerwa na żądanie po stronie ATOM TREFL.
16:21
zmiana na środku bloku, weszła Ssuschke-Voigt, może ona zatrzyma jakąś piłkę, bo na razie nie było punktowego bloku
punkt
17:21
Ozsoy (Atom Trefl ) akacja blok-aut
punkt
17:22
Świeniecz wpakowała zagrywkę w siatkę, szkoda...
punkt
17:23
17:23
"Dziewczyny gramy do końca" - skandują kibice
17:24
Djurisić (MUSZYNIANKA FAKRO) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki! Piłka setowa dla przyjezdnych
punkt
17:25
Stam (Muszynianka Fakro) -Pilon (Muszynianka Fakro) obiła sopocki blok i zakończyła seta
  • 25
statystyki pokazują to co pisaliśmy, przyjęcie zagrywki po stronie Atomu Trefla zaledwie 20 procent pozytywnego i zaledwie 8 procent bardzo dobrego, czyli takiego z którego rozgrywająca może rozegrać piłkę w każdym kierunku. Ponadto sopocianki oddały sześć punktów po własnych błędach, gdy Muszynianka pomyliła się tylko dwa razy
Rozpoczynamy drugie seta. Muszynianka bez zmian, a Atom Trefl w składzie, w którym kończył seta, czyli ze Świeniewicz (Atom Trefl ) i Ssuschke (Atom Trefl ) -Voigt (Atom Trefl )
2:2
kolejny udany atak Ozsoy (Atom Trefl ), w pierwszym secie Turczynka zdobyła siedem punktów
punkt
2:3
2:4
Bednarek -Kasza (MUSZYNIANKA FAKRO) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
punkt
2:5
czas
2:5
Przerwa na żądanie (ATOM TREFL ). W tym samym ustawieniu co teraz Muszynianka odskoczyła w pierwszym secie. Dlatego szkoleniowiec miejscowych próbuje skrócić pobyt na zagrywce Bednarek (Muszynianka Fakro) -Kaszy (Muszynianka Fakro), trzeba jednak przyjąć zagrywkę środkowej reprezentacji Polski
punkt
3:5
przyjęcie nie było najlepsze, ale udało się w kontrze skończyć akcję Ozsoy (Atom Trefl )
6:6
Tokarska (ATOM TREFL ) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
blok
7:6
Blok Świeniewicz (Atom Trefl ) na Werblińskiej (Muszynianka Fakro). Pierwsze prowadzenie gospodyń w tym meczu
punkt
8:6
Kożuch (Atom Trefl ) obiła blok
8:6
Pierwsza przerwa techniczna. Dużo lepsze nastroje w sopockim obozie. Zmianę dała dobra zagrywka Tokarskiej (Atom Trefl ), która odrzuciła rywalki od siatki
8:6
w ciekawy sposób mobilizował drużynę Serwiński. Szkoleniowiec przyjezdnych w ogóle nie wstał z ławki podczas przerwy, a siatkarki Muszynianki dyskutowały między sobą
10:6
Przerwa na żądanie (MUSZYNIANKA FAKRO). Tereaz trener Serwiński już wstał i udziela podopiecznym wskazówek
10:6
pierwsza zmian po stronie przyjezdnych, na parkiecie była reprezentantka Polski - Gajgał
15:7
Druga przerwa na żądanie (MUSZYNIANKA FAKRO).
16:9
Świeniewicz (Atom Trefl ) dobrze przyjęła, a po chwili jeszcze lepiej zaatakowała piłkę wystawioną przez Glass (Atom Trefl )
18:14
Druga przerwa na żądanie (ATOM TREFL ). Chappinii interweniuje, gdyż o połowę stopniała przewaga, która już wynosiła 8 punktów
22:15
Tokarska (Atom Trefl ) kończy piłkę przechodzącą, bardzo dobrze na zagrywce Ozsoy (Atom Trefl )
blok
23:15
Blok Tokarskiej (Atom Trefl )
punkt
24:15
Tokarska (Atom Trefl ) znów w roli głównej, tym razem udany atak z kontry Mai (Atom Trefl )
25:16
grę w tym secie zakończyła Tokarska (Atom Trefl ), kapitalna partia młodziutkiej środkowej bloku Atomu Trefla. W drugiej partii zdobyła ona aż 6 punktów
  • 25
Rozpoczynamy trzeciego seta. Atom Trefl w tym samym składzie co w drugiej partii, Muszynianka wróciła do "6" z pierwszej części gry
punkt
0:1
blok
1:1
Blok Ssuschke (Atom Trefl ) i Glass (Atom Trefl )
punkt
1:2
blok
1:3
Blok Kaczor (Muszynianka Fakro) na Ozsoy (Atom Trefl )
4:5
Blok na Ozsoy (Atom Trefl ), to na razie gra w tym secie sopocka skrzydłowa Muszynianka, koleżanki muszą pomóc skrzydłowej, bo sama nie wygra za nich
8:7
Pierwsza przerwa techniczna. Prowadzi Atom Trefl po ataku Ssuschke (Atom Trefl ) -Voigt (Atom Trefl )
punkt
9:7
blok
9:8
Blok na Ozsoy (Atom Trefl ), która bierze na siebie ciężar gry, na koncie ma już 15 punktów
11:8
Przerwa na żądanie (MUSZYNIANKA FAKRO). Trener Serwiński zauważył, że jego drużyna ma kłopoty z kończeniem ataków
punkt
11:9
Kaczor (Muszynianka Fakro) skończyła bardzo długą wymianę, brawa publiczności dla obu drużyn, gdyż sopocianki popisały się wieloma paradami w obronie
11:12
mimo protestów sopocianek punkt po ataku Werblińskiej (Muszynianka Fakro) zaliczony rywalkom
czas
11:12
punkt
11:13
Kożuch (Atom Trefl ) przekroczyła linię trzeciego metra i nie ma punktu, mimo że dobrze zbijała
blok
11:14
Blok
11:14
dwie zmiany w Atomie Treflu równocześnie, na ataku i rozegraniu, weszły Konieczna i Bełcik
punkt
11:15
Ozosy w aut, nie pomagają gwizdy na trybunach i protesty sopocianek, sędzia Agnieszka Michlic nie zmieniła decyzji
czas
11:15
Druga przerwa na żądanie (ATOM TREFL ). Sopocianki straciły siedem punktów z rzędu!
blok
11:16
11:16
Druga przerwa techniczna. Źle dla sopocianek układa się gra, gdyż w ataku większość piłek kierowana jest do Ozsoy, blok Muszynianki niemal w ciemno idzie do Turczynki, przydałoby się bardziej urozmaicić akcje ofensywne
blok
11:17
Blok na Koniecznej (Atom Trefl )
11:17
zmiany powrotne na ataku i rozegraniu, sopocianki straciły dziewięć punktów z rzędu!
punkt
12:17
wreszcie punkt, Kożuch (Atom Trefl ) z drugiej linii
blok
12:18
Blok Bednarek (Muszynianka Fakro) -Kasza (Muszynianka Fakro)
punkt
12:19
12:19
po autowym zbiciu szanse na odpoczynek otrzymała Ozsoy (Atom Trefl ), która eksploatowana jest ponad miarę w tym spotkaniu
punkt
12:20
12:21
Kaczor (MUSZYNIANKA FAKRO) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
punkt
13:21
punkt
13:22
punkt Wensink (Muszynianka Fakro), holenderskiej środkowej, która pojawiła się na parkiecie w końcówce trzeciego seta
13:25
Koniec seta. Atom Trefl przegrywa 1-2. Na razie ten mecz wygląda tak jakby drużyny rywalizowały ze sobą o to, która... przegra wyżej kolejnego seta. Aż 39 ataków wyprowadziła Ozsoy, Muszynianka liczbę punktowych bloków poprawiła do 11
  • 25
Rozpoczynamy czwartego seta. Teraz Atom Trefl na tej stronie boiska, na której w poprzednich setach grały drużyny wygrywające. Sopocianki "6" wyjściową do drugiego i trzeciego seta, Muszynianka w składzie, w którym kończyła seta, czyli z Wensink na środku
1:4
przestrzeliła w ataku Kożuch (Atom Trefl )
6:8
Przerwa techniczna po ataku z drugiej linii Kaczor (Muszynianka Fakro)
7:11
podwójna zmiana w Atomie Treflu, tym razem wchodzą środkowa Dziękiewicz (Atom Trefl ) i przyjmująca Hodge (Atom Trefl )
punkt
8:11
Hodge (Atom Trefl ) punktuje od razu w pierwszej akcji
9:11
Hodge (ATOM TREFL ) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
13:13
"wietrzenie" sali, czyli widzowie machają niebiesko-zielonymi kartonikami, które otrzymali przed meczem
punkt
14:13
Werblińska (Muszynianka Fakro) w aut w ataku. Pierwsze w tym secie prowadzenie gospodyń
punkt
14:14
14:15
blok
14:16
14:16
Druga przerwa techniczna. Za łatwo sopocianki oddają punkty seriami. Jak najszybciej muszą wyjść z ustawienia, gdy na zagrywce jest Bednarek-Kasza, gdyż już wcześniej traciły w nim sporo punktów
14:20
znów w aut Kożuch (Atom Trefl ), to już siódmy punkt z rzędu dla Muszynianki!
punkt
15:20
wreszcie pomyliła się na zagrywce Bednarek (Muszynianka Fakro) -Kasza (Muszynianka Fakro), środkowa posłała piłkę w siatkę
punkt
15:21
znów protesty na trybunach i po stronie sopocianek, ale punkt zaliczony Muszyniance
21:22
Kożuch (ATOM TREFL ) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
22:25
Koniec seta. Atom Trefl przegrał 1-3 i stracił fotel lidera PlusLigi. MVP spotkania została Anna Werblińska (Muszynianka Fakro)

Pozostałe wyniki 11. kolejki:
Aluprof Bielsko-Biała - AZS Białystok 3:1 (25:18, 25:19, 16:25, 25:15); Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - KPSK Stal Mielec 1:3 (25:19, 20:25, 21:25, 21:25); Budowlani Łódź - PTPS Piła 3:0 (25:13, 25:17, 26:24); Impel Gwardia Wrocław - Pałac Bydgoszcz 1:3 (25:16, 21:25, 21:25, 23:25).
Mecz zaległy: Aluprof - Pałac 3:1 (25:23, 20:25, 25:21, 25:20)

Opinie (114) 1 zablokowana

• Muszyna (3)

Doświadczony i zgrany team i to widac....nawet jak sie im przy d....pie paliło potrafią wyjśc a nasze ??....no co tu wiecej mówic.... pograją ze sobą to będzie lepiej...ciekawy mecz

• 23 4

• MUSZYNIANKA FAKRO SUPER STAR

• 6 2

• Baby do garów ! (1)

Kto im woole pozwolił garnac sie do sportu ! ha to nic wspólnego z siatkówką nie ma milion punktów pod rzad !!! żenaada !

• 4 4

• KURT żenujący to Ty jesteś! Myślę, że single przegrał byś z większością tych zawodniczek! Jesteś mocny w gębie i to wszystko taka męska świnia, która nie powinna r-ja od koryta odrywać!

• 2 2

• Największym problemem Trefla (2)

jest to że zamiast trenera mają celebrytę!

• 30 8

• to podstawa

• 6 2

• e tam, czepiasz się

• 1 8

• Drukowanie meczu zakończone (6)

Widzę że nie tylko w futbolu ale i w siatce sędziowie zaczynają drukować mecze .Tyle błędnych decyzji jakie popełniła pani sędzina to można by obdzielić parę meczy i co dziwne że wszystkie na niekorzyść Atomu,ot przypadek.Mecz na dobrym poziomie ,brawo atomówki ale drużyna przeciwnika + dwójka sędziów to naprawdę bardzo mocny przeciwnik i z reguły nie do ogrania.

• 22 22

• (4)

dlaczego za każdym razem jak Atom przegra, to zwala się winę na błędy sędziów ?

• 6 9

• Spoko spoko nie za każdym razem (1)

Ale do Pani z Bydgoszczy to mamy pecha. Zawsze jak ona sędziuje to nam idzie jak po grudzie i decyzje jej zawsze są jak z kapelusza. Jak tylko ją zobaczyłem powiedziałem, że będą jaja.

• 6 5

• Jak bardzo Pani z Bydgoszczy pomogła przegrać seta do 13-tu?

• 4 3

• Bo były błędy.

Oglądałem nagrany mecz. Jeden błąd na korzyść Muszyny w pierwszym secie, dwa w trzecim, w tym jeden w momencie, gdy można było przerwać długą serię Mineralnych, jeden błąd w secie czwartym. Wszystkie ewidentne i wszystkie na korzyść Muszyny. Nie szukam tu teorii spiskowych i wiem, że sędziowie są tylko ludzmi i mogą się mylić, a łatwo jest mówić mając nagranie wideo, ale fakt jest taki: cztery błędy i wszystkie na korzyść jednego zespołu.

• 10 2

• re

Wydaje mi się że nie oglądałeś meczu ,bo błędy sędziny były katastrofalne

• 1 2

• W 3 secie trzy "pomyłki"

W 3 secie: 1 - pierwsza akcja atak Kożuch był w boisku, 2 - piłka po bloku odbiła się od łokcia Werblińskiej i wyszła na aut; 3 - po ataku Ozsoy piłka wyszła w aut po bloku. A odwrotnie sędziowie byli b.uważni (komentatorzy Polsatu "milimetrowy błąd Kożuch " na 3 metrze.). Inna sprawa, że Glass rozgrywa b. czytelnie a do tego niedokładnie (w I połowie 3 seta liczyłem 8x niedokładnie!).

• Faktycznie słabe widowisko. (4)

Można było przegrać, ale do 13 lub 17. :( Nie wiem co siedzi w głowach dziewczyn z Atomu, ale wyraźnie boją się podejść do odbioru zagrywki i uderzyć piłki w ataku. A siatkówka to w gruncie rzeczy prosta gra, sprowadzająca się do odbioru i mocnego zbicie bez zaginania nadgarstka. Od czasu do czasu zagrany środek aby nie przyzwyczajać bloku rywalek do ataku skrzydłem i to wszystko, zero magii. I tyle praktycznie wystarczyło by do nawiązania walki z Muszyną. Plasowaną piłką to można pograć na plaży, gdzie pola broni jeden zawodnik. Na hali powodzenie takich zagrań wymaga mistrzowskiej precyzji. Cóż wyszło jak zwykle...na szczęście cheerleaderki uratowały to "przedstawienie".
      Dziewczyny są na tyle doświadczonymi zawodniczkami iż pewnie same widzą co grają. I tylko od nich samych zależy czy się przełamią, na trenera bym w tym przypadku zbytnio nie liczył...

• 4 4

• a do 16 można przegrać ? (1)

znawco ?

• 4 2

• Szukasz usprawiedliwienia?

Jak rozumiem skoro Muszyna mogła przegrać to Atom też. Cóż jest to pewnie jakieś usprawiedliwienia, tyle że styl tej przegranej pozostawia wiele do życzenia. I stąd też mój smutek. Tak jak wcześniej napisałem, nie twierdzę iż dziewczyny nie potrafią grać, a jedynie iż są BARDZO słabe psychicznie. Do wyciągnięcia wniosków z tego spotkania nie trzeba znawcy. Dziewczynki w gimnazjum wiedzą iż bez przyjęcia zagrywki nie ma gry. Nieco później trenerzy leczą je z nawyku zaginania i usztywniania nadgarstka w ataku. Myślałem iż tak klasowe zawodniczki mają już te nauki za sobą. Ale widać byłem w błędzie. Niestety przychylę się do tego co tu niedawno ktoś napisał. Z taką grą o wynikach w lidze mistrzyń można sobie pomarzyć...

• 3 3

• Mistrzu, prowadź! (1)

• 1 1

• Nie ma sprawy. :)

A tak poważniej jak się dziewczyny same nie ogarną, to nikt za nie tego nie zrobi. To nie jest szkółka niedzielna tylko zespół Plus Ligi. A te "dziewczynki" już dawno wyrosły z niańczenia i prowadzenia za rączkę. Zwłaszcza iż każda z nich spędziła po kilkanaście lat na boisku i treningach.

• 3 1

• Dlaczego mecz na szczycie sędziuje jakaś "ślepa komenda" ??? (2)

Tyle błędów sędziowskich to dawno nie widziałem. Może czas powtórki wideo wprowadzić ?

• 15 13

• i za co minus ? Co najmniej 7 piłek źle oceniła, to chyba ślepa naprawdę musi być (1)

z tego 6 dla Muszyny poszło

• 5 7

• nie oglądaliście transmisji ?

no chyba że sędziowie minusują

• 4 5

• Zbędnymi słowem żenada! (9)

To nawet pierwsza z brzegu drużyna juniorskich ma lepszy odbiór! Co to za żenada? Taki potencjał jest w tej drużynie , a co widzieliśmy?
    - brak przyjęcia!
    - zwromkombinacyjnej gry tylko lewy i prawy, jak w podstawówce!
    ...przepraszam ale bycie liderem i chęć sięgnięcia po mistrzostwo do czegoś zobowiązuje?!
    Następnym razem mocno sie zastanowie czy pójść na mecz Atomu Trefl Sopot!

• 16 11

• mistrzu, znawco (5)

akurat przyjęcie było lepsze niż Muszyny, popatrz na statystyki

• 4 7

• No właśnie widziałem jakie było ...mistrza! (2)