Sopocianki umocniły się na prowadzeniu w PlusLidze

Marta
2 marca 2011 (artykuł sprzed 13 lat)
Atakuje Kinga Maculewicz Atakuje Kinga Maculewicz

Od zwycięstwie w Białymstoku rozpoczęły sesję wyjazdową siatkarki Atomu Trefla. MVP spotkania została Dorota Świeniewicz. Sopocianki pokonały AZS 3:1 (23:25, 25:16, 25:16, 25:17) i umocniły się na prowadzeniu w PlusLidze Kobiet. Podopieczne Alessandro Chappiniego po tym meczu nie wracają do domu. W piątek przeniosą się do Mielca, by dwa dni później zagrać o kolejne ligowe zwycięstwo z tamtejszą Stalą

.

AZS: Godos (2 punkty), Kruk 8, Martin 5, Muresan 3, Kuczyńska 9, Klimakova 20, Saad (libero) oraz Właszczuk 2, Cabajewska, Jack 2.

ATOM TREFL: Świeniewicz zdobyła 16 punktów, Bełcik 2, Maculewicz 9, Fernandez Navarro 8, Fatiejewa 20, Ozsoy 17, Maj (libero) oraz Nuszel 1, M.Śliwa 2, Konieczna.

Mecz zaległy z 12. kolejki z akademiczkami rozpoczął się jednak od niespodzianki. Gospodynie zagrały ambitnie i prowadziły 8:7 a później 16:11 i 21:16. W końcówce pierwszego seta ekipa Atomu Trefla zaczęła odrabiać straty ale były one już zbyt duże i AZS wygrał partię do 23.

Na początku drugiego seta gospodynie również wyszły na prowadzenie, było 8:5 ale na więcej sopocki beniaminek nie pozwolił. Przy drugiej przerwie technicznej Atom Trefl prowadził już 16:13 a po "atomowej" końcówce seta wygrał drugą odsłonę do 16.

Takim samym wynikiem zakończył się również set trzeci. W nim tylko na początku (1:0) prowadził AZS. Później inicjatywę całkowicie przejęły sopocianki szybko doprowadzając do stanu 8:2, 16:7 czy 21:14.

W czwartym, jak się później okazało ostatnim secie, AZS również objął minimalne prowadzenie na początku partii (5:4). Przy pierwszej przerwie technicznej było już jednak 8:7 dla siatkarek z Sopotu. W kolejnej części seta Atom Trefl wypracował sobie bezpieczną przewagę, którą powiększał aż do końca meczu.

Tabela wprowadzona: 2011-03-02

Po meczu z AZS sopocianki pozostają w Białymstoku. - Trenować będziemy tutaj do piątku. Zabraliśmy na wyjazd wszystkie, czternaście zawodniczek. Następnie przeniesiemy się na mecz do Mielca - wyjaśnia Marek Brandt, dyrektor sportowy Atomu Trefla.