Sopocianki w Łodzi z 0:2 na 3:2

31 marca 2011 (artykuł sprzed 13 lat)
W rundzie zasadniczej w meczach Atomu Trefla z Organiką Budowlanymi Łódź w obu przypadkach wygrywali goście 3:2. W rundzie zasadniczej w meczach Atomu Trefla z Organiką Budowlanymi Łódź w obu przypadkach wygrywali goście 3:2.

Siatkarki Atromu Trefla zakończyły rundę zasadniczą w PlusLidze wygraną na wyjeździe z Organiką Budowlanymi Łódź 3:2 (20:25, 18:25, 25:19, 25:20, 15:11}. Sopocianki zrównały się pod względem dorobku punktowego z przewodzącą tabeli drużyną Bankiem BPS Muszynianką Fakro. Rywalki jeszcze jutro rozegrają spotkanie w ramach 18. kolejki i jeśli wygrają choćby jednego seta przystąpią do play-off z pierwszym numerem rozstawienia.

ORGANIKA BUDOWLANI: Echenique zdobyła 2 punkty, Kosek 21, Szeluchina 13, Mirek 7, De Paula 8, Wojcieska 13, Ciesielska (libero) oraz Teixeira, Bryda, Zaroślińska 5, Szymańska 1

ATOM TREFL: Bełcik 4, Ozsoy, Maculewicz 14, Konieczna, Świeniewicz 16, Ozsoy 27, Navarro Fernandez 7, Maj (libero) oraz M.Śliwa, Fatiejewa 2, Boz 10, Sieczka, Dziękiewicz 1.

Alessandro Chappini wystawił niemal optymalny skład. Po kontuzji do gry wróciła Amaranta Navarro Fernandez, a jedyną nieobecną z "żelaznego" składu wyjściowego była Olga Fatiejewa, którą zastąpiła Katarzyna Kanieczna. Rosjanka w pierwszej "6" wyszła dopiero i tylko na drugiego seta.

W inauguracyjnej partii wyrównana walka trwała do pierwszej przerwy technicznej. Przed drugą łodzianki odskoczyły na 16:12. Sopociankom udało się zniwelować straty na 15:17, ale zanim rywalki zdobyły piłkę setową na nasze konto doszły tylko dwa punkty. Jeszcze udało się obronić trzy setballe i było po secie.

W drugą odsłonę gry lepiej wszedł Atom Trefl, który objął prowadzenie 5:2. Jednak na pierwszą przerwę techniczną już z dwupunktową przewagą zeszła Organika (8:7). Po powrocie do gry sopocianki oddały pole. Gospodynie odskoczyły na 15:10, a potem nawet 24:16.

W trzecim secie na pozycji atakującej szkoleniowiec żółto-niebiskich sprawdził trzecią zawodniczką. Po Koniecznej i Fatiejewej szansę otrzymała Meryem Boz. Turczynka zdobyła 10 punktów i zagrała na tyle dobrze, że została na parkiecie do końca meczu.

W trzeciej partii aż do drugiej przerwy technicznej 1-2 punktową przewagę miały gospodynie. Jednak od wyniku 14:16 do zdecydowane ataku o utrzymanie się w meczu przystąpiły sopocianki. Po wznowieniu gry łodzianki zdobyły zaledwie trzy punkty.

Czwarty set wróżył rychłe zwycięstwo Atomu Trefla, gdyż było już 15:10 na korzyść sopocianek. Rywalkom udało się zniwelować straty do 17:18, ale końcówka znów należała do zespołu Chappiniego. Dla wyłonienia zwycięzcy meczu potrzebny był tie-break.

Decydującą część spotkania żółto-czarne rozpoczęły od przewagi 5:2, a zmiana stron boiska następowała przy 8:7. Kluczowe dla losów pojedynki były trzy punkty z rzędu zdobyte przez sopocianki po wznowieniu gry. Przewagi zdobytej przy 11:7 już nasza drużyna nie roztrwoniła.

Wiele wskazuje na to, że Atom Trefl z Organiką Budowlanymi może zmierzyć się również w pierwszej rundzie play-off. Tak się stanie, jeśli w meczach ostatniej kolejki sezonu zasadniczego zaplanowanych na piątek i sobotę nie będzie niespodzianek. MVP meczu została Neriman Ozsoy, która zdobyła aż 27 punktów.

Tabela wprowadzona: 2011-06-02

Wynik w Łodzi najbardziej ucieszył rywalki obu zespołów. Muszyniance w meczu na własnym parkiecie z Impelem Gwardią Wrocław do obrony pierwszego miejsca wystarczy zdobycie jednego seta. Natomiast Organika może znaleźć się poza play-off, jeśli AZS Białystok wygra za trzy punkty w Dąbrowie Górniczej, a Stal zwycięży w Bielsku 3:2.

Na rywalizację o miejsca 7-9 z uwagą patrzyć będą w Sopocie, bo przy pozostaniu Atomu Trefla na drugiej pozycji to drużyna z siódmą lokatą będzie pierwszym przeciwnikiem "atomówek" w play-off.

Opinie (23)

• bravo atom

szkoda że tylko 2 pkt ale cóż...

• 14 1

• Atomówki!!!

Bravo za walkę, z 0:2 na 3:2!!! Ale mimo wszystko powiny wygrać szybciej i łatwiej, jeżeli mierzą w majstra!!! pozdro dla normalnych

• 17 2

• Dopiero wróciłem z meczu. Brawo Organika! Dobry jeden punkt, który przybliża do 8 miejsca w lidze.

Luana Vanessa de Paula powinna grać na ataku!