Atom Trefl zdobył Pałac

27 stycznia 2013 (artykuł sprzed 11 lat)
Erika Coimbra - MVP niedzielnego spotkania. Erika Coimbra - MVP niedzielnego spotkania.

Na dwie kolejki przed zakończeniem rundy zasadniczej siatkarki Atomu Trefla zapewniły sobie miejsce w czołowej czwórce tabeli, co daje korzystniejszą pozycję do gry w pierwszej rundzie play-off. W niedzielę sopocianki pokonały w Ergo Arenie Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:21, 25:19, 25:20). Sukces podopiecznych Adama Grabowskiego był niezagrożony, mimo że gospodyniom zdarzała się duża huśtawka formy nawet na przestrzeni jednego seta. Jednak mistrzynie zawsze potrafiły otrząsnąć się ze słabszych momentów i pokazały, że na tego rywala mają patent. W ósmy oficjalnym meczu odniosły ósmą wygraną.

ATOM TREFL: Bełcik 1, Kaczorowska 2, Łukasik 10, Rourke 15, Coimbra 12, Szeluchina 6, Zenik (libero) oraz Wilk, Kwiatkowska 5, Podolec 4, Cabrera 2

PAŁAC: Mazurek 2, Grejman 11, Adams 9, Czyżnielewska 6, Mucha 9, Schulz 10, Walczak (libero) oraz Głaz, Biedziak

Inauguracyjny punkt zdobyła Anna Grejman, ale gdy na zagrywkę weszła obchodząca w niedzielę 20. rocznicę urodzin Justyna Łukasik, inicjatywę przejęły sopocianki. Przy prowadzeniu miejscowych 5:2 już o czas poprosił Rafał Gąsior, szkoleniowiec Pałacu.

Tego dnia zresztą trenerzy zbyt długo nie czekali, aby udzielić podopiecznym reprymendy. Wystarczyło, aby w aut zaatakowała Rachel Rourke, na blok nadziała się Klaudia Kaczorowska, a przewaga sopocianek stopniała do 8:9, a grę przerwał Adam Grabowski. Co więcej po powrocie zespołów na parkiet, do wyrównania doprowadziła Grejman.

Impet bydgoszczanek ostudziła zepsuta zagrywka Dominiki Schulz. Po chwili Rourke zmieściła w boisku dwa ataki i od wyniku 13:10 znów Atom Trefl mógł kontrolować to co dzieje się na parkiecie. Przy 14:10, po autowym zbiciu Eweliny Krzywickiej trener Gąsior znów wziął czas. Wkrótce był jeszcze bardziej zdenerwowany, bo podopieczne wróciły do niego na przerwie technicznej z rezultatem 10:16, gdyż nie potrafiły przyjąć zagrywki Kaczorowskiej, ani zatrzymać na siatce Łukasik.

W bydgoskiej drużynie bardzo dobrą zmianę dała Emilia Mucha. Jej ataki wespół z kolejnym odprężeniem, a co za tym idzie błędami miejscowych doprowadziły do... wyrównania 19:19. Co więcej i kolejną piłkę Pałac miał w górze, ale Grejman zaatakowała w aut.

Jednak nawet wtedy trener Grabowski, który drugą przerwę wykorzystał przy 18:17, nie usiał na ławce. Tym razem nerwy nie były potrzebne. Piłkę setową zdobyła Anna Podolec, a grę przy drugim setballu zakończyła Rourke.

W drugą partię lepiej weszły bydgoszczanki, które prowadziły 3:1. Potem serią czterech punktów z rzędu popisały się gospodynie i trener Gąsior znów przerwał grę. Nie był to czas tak owocny jak w pierwszym secie. Po powrocie na parkiet jego podopieczne nadal myliły się w ataku i na zagrywce oraz pozwoliły zaliczyć Rourke asa serwisowego. Pierwsza przerwa techniczna nastąpiła przy przewadze sopocianek 8:4.

W drugim secie Atom Trefl rozluźnił się dopiero przy prowadzeniu 11:5. Gdy przyjezdne zniwelowały połowę tej straty (12:9), trener Grabowski wprowadził do gry Podolec, który od razu popisała się udanym blokiem. To był zresztą element, który powstrzymał napór rywalek. Druga przerwa techniczna przy prowadzeniu gospodyń 16:11 nastąpiła po bloku Rourke i Julii Szeluchiny.

Na australijską skrzydłową mistrzyń Polki bydgoszczanki nie mogły znaleźć recepty również w ataku i to obojętnie, czy zbijała spod siatki, czy z drugiej linii. Przewaga miejscowych wzrosła do 20:13.

Przy 22:18 interweniował jeszcze trener Grabowski, a po jego czasie dwoma blokami z rzędu popisała się Łukasik. Natomiast partię, znów przy drugim setballu zakończyło obicie bloku przez Erikę Coimbrę.

Początek gry w trzeciej odsłonie był niemal bliźniaczo podobny to poprzednich części, a na pewno "regularny" był trener Gąsior, który przerwał grę przy 3:5. Jego podopieczne straciły bowiem trzy punkty z rzędu i prowadzenie 3:2. -Chciałem pomóc zespołowi jak najszybciej wyjść z niedobrego dla nas ustawienia, gdy zagrywała Łukasik - tłumaczył po spotkaniu bydgoski szkoleniowiec.

Pałac ruszył w pogoń dopiero po przerwie technicznej, gdy szybko zmienił wynik z 5:8 na 8:8. Natomiast, gdy na blok nadziała się Rourke, przyjezdne osiągnęły przewagę 12:11. Był też czas dla trenera Grabowskiego, który wyraźnie pomógł sopociankom.

Po wznowieniu gry z atakiem przebiła się Coimbra. Po chwili Brazylijka wspólnie z Szeluchiny postawiły punktowy blok, a as serwisowy Łukasił dał rezultat 14:12 na korzyść miejscowych. Tym razem był czas, ale dla szkoleniowca przyjezdnych. Jednak nie wybił on z uderzenia Łukasik. Niedzielna jubilatka jeszcze raz popisała się asem!

Po drugiej przerwie technicznej, która następowała przy 16:13, Atom Trefl grał już bardzo swobodnie. Trener Grabowski wprowadził do gry trzy rezerwowe, a szanse dostała nawet rzadko oglądana na parkiecie Noris Cabrera. To jej atak poprawił wynik na 21:15, a serwis Kubanki, mimo że rywalki starały się nawet kopać piłkę, aby przebić ją na drugą stronę, dał piłkę meczową przy 24:18.

Grę, po 82 minutach zakończył za trzecim matchballem atak Anity Kwiatkowskiej. MVP spotkania została Coimbra. Było też "Sto lat" od kibica oraz kwiaty od prezesa klubu, Tomasza Słodkowskiego dla Łukasik.

Po meczu w obu ekipach panowały diametralnie różne nastroje i to wcale niepokrywające się z wynikiem. -To my wygraliśmy, ale jestem mniej zadowolony od kolegi z Bydgoszczy. Co prawda był to dla nas w miarę bezpieczny mecz, ale gra nie była porywająca. Brałem czasy namawiałem dziewczyny, aby wygrywały do 12 czy 15, ale one studziły moje nerwy, mówiąc "trenerze, wygramy do 20 punktów" - mówił Adam Grabowski.

Szkoleniowcowi wtórowała kapitan Atomu Trefla. -Mecz był wariacki. Ataki tych młodych dziewczyn sprawiały nam kłopoty, gdyż obijały nasze łokcie. Wówczas niepotrzebnie się denerwowałyśmy i w bloku zaczynałyśmy machać łapkami. Gdy tylko przypominałyśmy sobie to co mieliśmy od początku zaplanowane, wszystko wracało do normy - dodała Izabela Bełcik, a w punktowych blokach sopocianki wygrały 13:7. Jeszcze lepiej wiodło im się na zagrywce. Dziewięć serwisów dało im bezpośrednio punkty, gdy Pałac w ten sposób ani razu nie wzbogacił swojego konta.

-Przywiozłem tutaj młody skład. Na libero wystawiłem uczennicę trzeciej klasy liceum, Alę Walczak, bo Marta Kuehn-Jarek została z grypą w łóżku. Jestem bardzo... zadowolony z postawy zespołu. Co prawda momentami brakowało kropki nad "i", czasami w ataku trzeba było mocniej zaryzykować, ale z punktu widzenia szkoleniowego był to dla nas fajny mecz - podkreślał trener Gąsior.

Wyniki 16 kolejki

• ATOM TREFL Sopot - Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:21, 25:19, 25:20)
  • AZS Metal-Fach Białystok - Budowlani Łódź 1:3 (25:20, 24:26, 14:25, 23:25)
  • Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna – PTPS Piła 3:0 (27:25, 25:13, 25:21)
  • Siódemka Legionovia Legionowo - Aluprof Bielsko-Biała 1:3 (18:25, 25:23, 14:25, 23:25)
  • Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Impel Wrocław 3:1 (25:19, 14:25, 25:16, 25:16)
  • Mecz zaległy z 10. kolejki
  • AZS Metal-Fach - Bank BPS Muszynianka Fakro 0:3 (14:25, 23:25, 21:25)

Opinie (19)

• Rafał

Fakt Sosnowska to bardo perspektywiczna zawodniczka, a swoją drogą to nadchodzi koniec Trefla , Pykosz wraca do gry rozwaliła Rumię , Mielec a teraz czas na Trefla będzie wesoło,

• 0 3

• Prawda

Przeciez wiadomo kto zaniza po kazdym meczu oceny I.Belcik i zawyza D.Wilk. Za tym stoi osoba o nicku r1950

• 9 1

• Wilk bardzo słabo się prezentuje, mimo ze ma wiernego fana który zawyża jej noty

• 9 1

• Rafał

To, ze Trefl jest na 4 miejscu to zasługa przede wszystkim Bełcik , a nie marnej Wilk. Kwiatkowska też słaba, mam nadzieję,że nie dostanie powołania do kadry. Wilk nadal I liga nawet gra w Treflu jej nie pomogła.

• 9 1

• (2)

Głupich nie sieją sami się rodzą niestety!Jeszcze raz powtarzam tej blondynce która domaga się mojego biegania!Po pierwsze na koniec sezonu,czyli po play-offach i tylko wtedy gdy trenował je będzie p.Matlak!!!!!!!!!!!

• 0 4

• (1)

klasyczny wykręt, można się było spodziewać. Nie ma to jak wymagać od innych, tylko nie od siebie

• 2 1

• Buc i tyle

• 0 0

• Odnośnie oceny zawodniczek po meczu z Bydgoszczą . Nikt mi nie powie , że większy udział w wygranie tego meczu miły Cabrera, Wilk ,czy nawet Kaczorowska od Bełcik i Trenera Grabowskiego.

• 13 1

• Trefl 4 miejsce, na tyle je stać i tak za wysoko.

• 1 5

• brawo Sopocianki !

Dziekujemy.

• 4 0

• (1)

No cóż, mecz nieco chaotyczny, ale parę fajnych akcji było.

Szkoda że nie zagrała Sosnowska.

Kiki niczym profesor :)

• 8 1

• Sosnowska fajna jest, ale tym razem przestała mecz w kwadracie, w sumie nie wiem dlaczego.