Sopocianki wiceliderkami PlusLigi

19 stycznia 2011 (artykuł sprzed 13 lat)
Sopockie siatkarki wygrały szósty mecz ligowy w tym sezonie i wróciły na fotel wiceliderek tabeli. Sopockie siatkarki wygrały szósty mecz ligowy w tym sezonie i wróciły na fotel wiceliderek tabeli.

To było najłatwiejsze zwycięstwo siatkarek Atomu Trefla w Pluslidze Kobiet. Sopocianki rozbiły w Ergo Arenie w zaległym spotkaniu Stal Mielec 3:0 (25:16, 25:17, 25:11), mimo że w dużej części gry trener Alessandro Chappini pozwolił wykazać się rezerwowym zawodniczkom. Żółto-czarne po siedmiu kolejkach plasują się na drugim miejscu w tabeli. Poniżej zapis bezpośredniej relacji, którą przeprowadziliśmy z dzisiejszego pojedynku

.

ATOM TREFL: M.Śliwa zdobyła 4 punkty, Świeniewicz 9, Maculewicz 10, Ozsoy 6, Sieczka 9, Navarro Fernandez 9, I.Śliwa (libero) oraz Boz 7, Nuszel 3.

STAL: D.Wilk 4, A.Wilk 5, Koczorowska 4, Kwiatkowska 9, Ściurka 4, Pycia 5, Durajczyk (libero) oraz Sadowska 3, Gierak, Szpak.

SET PIERWSZY - 25:16
Spotkanie, które zgodnie z terminarzem miało odbyć się w przerwie międzyświątecznej zgromadziło na trybunach około 1,5 tysiąca widzów.
Gospodynie rozpoczęły w eksperymentalnym składzie. Z podstawowej "6" na parkiet wyszły tylko środkowe bloku Maculewicz i Navvaro Fernandez oraz skrzydłowe Ozsoy i Świeniewicz. Na libero po raz pierwszy w tym sezonie szanse dostała Izabela Śliwa, a na rozegraniu występuje jej... matka - Magdalena.

Kapitalny początek Atomu Trefla. Zagrywki M.Śliwy i ataki Doroty Świeniewicz dały gospodyniom prowadzenie 6:0, a po pierwszych pięciu punktach trener rywalek prosił o czas. Przerwa techniczna nastąpiła zaś przy 8:1! Jedyny punkt dla gości zdobyła Agata Wilk.

Kolejna przerwa dla Andrzej Grabowskiego nastąpiła przy wyniku 13:3. Tym razem trener Stali trafił do podopiecznych. Poprawiły one przede wszystkim grę w ataku i zbliżyły się na 15:9. Przy tym rezultacie grę przerwał Alessandro Chappini. Druga przerwa techniczna nastąpiła przy 16:10.

Reprymendy poskutkowały także w miejscowych szeregach. Sopocianki znów podkręciły tempo. Pierwszą piłkę setową zdobyły na 24:14. Tę partię za trzecim podejście zakończył atak Neriman Ozsoy.

Jako, że Atom Trefl prowadzi korespondencyjny pojedynek z Bankiem BPS Muszynianką Fakro podajmy, że także wicemistrzynie wygrały pierwszego seta. Na własnym parkiecie pokonały GCB Centrostal Bydgoszcz 25:16.

SET DRUGI - 25:17
Pierwszy punkt w tej partii zdobyły mielczanki, które tym samym zdobyły pierwsze prowadzenie w tym meczu. Atom Trefl szybko odpowiedział pięcioma udanymi akcjami, a duża była w tym zasługa serwującej Świeniewicz. Przerwa techniczna miała miejsce przy prowadzeniu gospodyń 8:2, a nastąpiła po bloku Ozsoy.

Ta pauza trenerowi Stali nie wystarczyła. Ponownie poprosił podopieczne do siebie przy 11:2. Po powrocie do gry mielczanki zdobyły punkt blokiem, a trener Chappini zdecydował się na pierwszą zmianę, wymieniając sopockie Turczynki.

Druga przerwa techniczna miała miejsce przy przewadze Atomu Trefla 16:5 i kiwce M.Śliwy. Rośnie przewaga miejscowych. Już 18:6. Ostatnia w tym secie przerwa dla trenera Grabowskiego.

Czujnie na ławce zachowywał się również Chappini. Wystarczyło, że wprowadzona z ławki Natalia Nuszel została zablokowana na 18:9, była przerwa dla "atomówek". Blok Maculewicz i Boz na 20:12 chyba już na dobre poskromił zapał mielczanek na odrabianie strat.

"Idziemy na lidera" - skandował sopocki klub kibica. Ewelina Sieczka zdobyła piłkę setową na 24:14. Jednak grę przedłużyły ataki z drugiej linii Anity Kwiatkowskiej, która po odpoczynku na ławce odzyskała skuteczność. Stal pogrążyła dopiero za czwartym setballem Sieczka, ładnie bijąc z lewego skrzydła.

Również w Muszynie drugi set padł łupem gospodyń. Tym razem pokonały one bydgoszczanki 25:22. Przypomnijmy, że jeśli "mineralne" i "atomówki" wygrają swoje mecze po 3:0 to na czele tabeli będzie Muszynianka przed Atomem Treflem.

SET TRZECI - 25:11
3:0 dla Atomu Trefla i od razu czas dla trener Grabowskiego. Po powrocie gry sopocki blok znów zatrzymuje Stal. Tej serii kres położyła zepsuta zagrywka przez M.Śliwę. Jednak tylko na chwilę. Przerwa techniczna przy przewadze sopocianek 8:2 po kiwce Meryem Boz.

Zgodnie z powiedzeniem, że szczęście sprzyja lepszym, fortuna w kolejnej akcji była przy Nuszel. Piłka po odbiciu od jej rąk wychodziła w aut, ale jeszcze trafiła Kwiatkowską, która nie zdążyła odskoczyć po ataku. As Kingi Maculewicz na 12:2 i czas dla Grabowskiego.

Tymczasem w Muszynie gospodynie mają kłopoty i przegrywają w trzecim secie 12:14. Atom Trefl prowadzi zaś przy drugiej przerwie technicznej 16:4.

W Ergo Arenie mecz zmierza się nieuchronnie do końca, a w Muszynie gospodynie wyszły na prowadzenie 17:16. "Dziewczyny, szybkie 3:0" - skanduje sopocka publiczność, a "atomówki" prowadzą już 20:8.

Nie będzie jeszcze dziś lidera dla Atomu Trefla, gdyż Muszynianka opanowała sytuację i prowadzi z Centrostalem 24:18. Piłka meczowa także w Ergo Arenie, ale Sieczka posłała zagrywkę w siatkę. Natomiast bez litości dla rywalek Maculewicz. Zbicie Kingi z obejścia zakończyło to spotkanie. Sopocianki wróciły na pozycję wiceliderek, którą zajmowały na początku sezonu.

Tytuł MVP spotkania otrzymała środkowa sopockiego bloku - Kinga Maculewicz, która zdobyła najwięcej punktów dla miejscowej drużyny (10). To co działo się na parkiecie najlepiej oddają pomeczowe wypowiedzi gości.

- Takiego lana w niedługiej jeszcze karierze trenerskiej wcześniej nie dostałem. Może na pozór jestem spokojny, ale w środku wszystko się we mnie gotuje - przyznał trener Grabowski. - Dostałyśmy lekcje siatkówki, choć do gry wcale nie wyszłyśmy z opuszczonymi głowami. Popełniłyśmy za dużo błędów, kiepsko przyjmowałyśmy zagrywkę - dodała Magdalena Sadowska, kapitan mielczanek.

Pozostałe wyniki zaległych meczów:
Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna - GCB Centrostal Bydgoszcz 3:0 (25:16, 25:22, 25:19), AZS Białystok - Impel Gwardia Wrocław 3:2 (25:23, 8:25, 22:25, 25:17, 15:8).