Sopocianki wiceliderkami PlusLigi Kobiet

13 grudnia 2010 (artykuł sprzed 13 lat)
Neriman Ozsoy została wybrana do MVP derbów. Neriman Ozsoy została wybrana do MVP derbów.

Siatkarki Atomu Trefla na zakończenie drugiej kolejki PlusLigi Kobiet wygrały w derbach Pomorza i objęły pozycję wiceliderek w tabeli. Sandeco EC Wybrzeże TPS Rumia dokonywał zaskakujących roszad kadrowych, ale niewiele wskórał. Sopocka drużyna triumfowała 3:0 (25:17, 25:23, 25:13). Poniżej zapis bezpośredniej relacji, którą przeprowadziliśmy z tego pojedynku

.

SANDECO: Leszczyńska, Mikołajewska, Toborek 4, Pykosz 17, Hudima 12, Ziemcowa 3, Jagodzińska (libero) oraz Hohn, Brodacka, Starzyk-Bonach.

ATOM TREFL: Bełcik, Świeniewicz 10 punktów, Maculewicz 13, Ozsoy 13, Sieczka 13, Dziękiewicz 7, Maj (libero) oraz M.Śliwa 1, Nuszel.

SET PIERWSZY - 17:25
Jerzy Skrobecki, próbował zaskoczyć faworytki. W ostatniej chwili do gry zatwierdzona została Natalia Ziemcowa, była środkowa bloku m.in. Gedanii. Nową pozycję szkoleniowiec znalazł dla Doroty Pykosz. Brązowa medalista ubiegłorocznych mistrzostw Europy została przekwalifikowana na atakującą. - Nigdy nie grałam na tej pozycji - asekurowała się kapitan Sandeco.

Mecz rozpoczął się od zepsutej zagrywki przez Ewelinę Sieczkę. To jedna z dwóch nowych zawodniczek, które weszły do wejściowego składu w porównaniu z pierwszym meczem. Przyjmująca zastąpiła Simonę Rinieri, która tego dnia otrzymała wolne. Ponadto jest zmiana na środku bloku. Gra Eleonora Dziękiewicz. Warto podkreślić, że w "6" Atomu Trefla jest tylko jedna zagraniczna zawodniczka.

Gra toczy się w myśl zasady punkt za punkt. Prowadzenie gospodyń, a za chwilę remis. Dopiero nieporozumienie między sopockimi przyjmującymi sprawiło, że miejscowe odskoczyły na 8:6. Przy tym wyniku była pierwsza przerwa techniczna.

Po powrocie do gry Pykosz z drugiej linii zdobyła punkt na 9:6. Atom Trefl na dobre w odwrocie. Przy 12:7 dla Sandeco o przerwę musiał prosić trener Alessandro Chappini. Po powrocie do gry sopocianki zdobyły dwa punkty. Tym razem czas dla gospodyń, choć prowadzą 12:9.

Atom Trefl nie zwalnia. Przy remisie 13:13 trener Skrobecki zdecydował się na pierwszą zmianę. Hudima odzyskała prowadzenie dla miejscowych po ataku z lewego skrzydła.

Sopocianki osiągnęły przewagę na 15:14. Rywalki wymieniły rozgrywające. Nic to nie dało, bo blok dobrze zatrzymał Hudimę. Druga przerwa techniczna przy prowadzeniu Atomu Trefla 16:14. Po powrocie do gry kolejny blok przyniósł sopociankom 17. punkt. Drugi czas dla gospodyń.

Kolejny blok dobrze ustawiany przez Kingę Maculewicz. Już 18:14 dla sopocianek, które chyba na dobre opanowały sytuację. Zmiana powrotna wśród rozgrywających rywalek i kolejne punkt sopocianek. Sieczka i blok dają wynik 20:14! Maculewicz zdobyła już pięć punktów blokami.

Gospodynie na dobre rozbite. Błąd Alicji Leszczyńskiej dał rezultat 21:14 dla Atomu Trefla. Piłka setowa dla sopocianek po "kiwce" Izabeli Bełcik na 24:17. Za pierwszym podejściem seta kończy Neriman Ozsoy, która popisała się skutecznym zbiciem z drugiej linii.

SET DRUGI - 23:25
Zmiana w Sandeco. Debiutuje w tej drużynie Agnieszka Starzych-Bonach, która weszła na przyjęcie. Na początek autowe zbicie z obejścia Dziękiewicz. Na 2:0 poprawiła Hudima. Pierwszy punkt dla sopocianek po zepsutej zagrywce Leszczyńskiej. Dorota Świeniewicz z piłki przechodzącej na 2:2. Kapitan Atomu Trefla dała też Atomowi Treflowi pierwszą przewagę w tej partii (4:3).

Pierwsza przerwa techniczna przy prowadzeniu sopocianek 8:6 po punktach Sieczki (atak) i Dziękiewicz (blok). Po powrocie do gry z trudem przez blok przedarła się Hudima. Przy 10:7 dla przyjezdnych zmiana w Sandeco na przyjęciu. Po chwili roszada też na rozegraniu, bo Sieczka na pojedynczym bloku zatrzymała Ewelinę Toborek.

Gospodynie wracają do gry. Zbliżyły się na 11:12 po dwóch nieskończonych atakach Świeniewicz. Natomiast sopocki szkoleniowiec zdecydował się na zmianę rozgrywających. Na razie nic nie dało. Przy remisie 12:12 o czas poprosił trener Chappini.

Po powrocie do gry z drugiej linii dobrze zaatakowała Sieczka. Sandeco objęło prowadzenie 14:13 po autowym zbiciu Świeniewicz. Po chwili Dorota wyrównała, a Ozsoy zbiła na 15:14 dla Atomu Trefla. Jednak znów błąd Świeniewicz i remis. Przerwa techniczna po dotknięciu siatki przez gospodynie z rezultatem korzystnym dla sopocianek 16:15.

Po powrocie do gry Pykosz przebiła się z drugiej linii. Ziemcowa z piłki przechodzącej na prowadzenie Sandeco (17:16). Gospodynie odskoczyły na dwa punkty przewagi po zbiciach Pykosz i Ziemcowej (19:17). Punkt kontaktowy zdobyła Ozsoy. Trener Skrobecki wziął czas.

Sieczka soczystym atakiem wyrównała, a po chwili punkt bezpośrednio z zagrywki Ozsoy na 20:19 dla sopocianek. Po ataku Dziękiewicz na 21:20 drugą przerwę wykorzystał szkoleniowiec Sandeco. Na zagrywkę w Atomie Treflu weszła Natalia Nuszel, ale na remis zbiła Pykosz.

Ta ostatnia znów zaskoczyła sopocianki atakiem lewą ręką i gospodynie prowadzą 23:22. Wyrównała Maculewicz, a piłkę setową zdobyła Ozsoy. Drugą partię sopocianki wygrały po udanym bloku.

SET TRZECI - 13:25
Tym razem pierwszy punkt w secie dla Atomu Trefla. Sopocianki powiększają przewagę, po ataku Świeniewicz (4:2). Sandeco wymienia rozgrywającą, bo już przegrywają 3:6. Pierwsza przerwa techniczna przy prowadzeniu sopocianek 8:5.

Dziękiewicz skończyła piłkę przechodzącą, a Sieczka poprawiła na 10:5. Czas dla gospodyń. Ewelina tym razem kończy długą wymianę na 12:6. Na razie najmniej emocjonujący set, z dużą przewagą faworytek. Ozsoy ustala drugą przerwę techniczną przy rezultacie 16:8.

Po powrocie do gry w aut strzeliła Pykosz. Czas dla trenera Sandeco, które przegrywa 9:18. Nic nie pomaga. Hudima znów rozbiła się o blok. Sopocianki pewnie zmierzają po pozycje wiceliderek. Po dwóch kolejkach ustępować będą tylko Muszyniance małymi punktami. Przewaga wzrosła do 22:10.

Piłka meczowa po bloku na Hudimej na 24:11. Sandeco przedłuża grę. Najpierw przebiła się Pykosz, po chwili błąd Świeniewicz. Pojedynek ostatecznie kończy atak Sieczki. MVP spotkania została Turczynka Neriman Ozsoy.

Pozostałe wyniki 2. kolejki:
Aluprof Bielsko-Biała - Bank BPS Muszynianką Fakro Muszyna 0:3 (14:25, 16:25, 20:25), Impel Gwardia Wrocław - Organika Budowlani Łódź 1:3 (31:33, 25:10, 23:25, 23:25), AZS Białystok - GCB Centrostal Bydgoszcz 1:3 (25:16, 12:25, 18:25, 14:25), Stal Mielec - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 (25:21, 25:22, 25:15).

Opinie (51) ponad 10 zablokowanych

• Mecz, który elektryzuje całą Europę! Gran Derbi! Wielkie derby Wybrzeża! (1)

Kto wygra?

• 25 7

• Jestem z Trójmiasta a mecz ten mnie interesuje tyle co rozgrywki 3 ligi w Mozambiku.

• 4 5

• ATOM TREFL SOPOT (1)

Przyszły mistrz Polski oraz przyszły triumfator LM!

• 28 19

• Nie żartuj! To nie ta półka, emerytkami nie da się wygrać LM. Na naszą słabą ligę może i wystarczy.

• 5 1

• Mój skład na zwycięstwo w PlusLidze: (1)

Silvia Saint, Monica Sweetheart, Aurora Snow, Crystal Ray, Gianna Michaels a na libero Bamboo

• 6 11

• grały u mnie

• 5 0

• Przy TAKICH derbach to nie przebieranki (1)

To prawie jak wojna!
    Hala w Rumi pewnie nigdy takich tłumów nie gościła. Wszystkie 100 miejsc zajętych, w tym z 40 gości z zaprzyjaźnionego Kamiennego Potoku.
    Transmisje live na cały świat poprzez trojmiasto.pl, liczni dziennikarze i oficjele (prezes spółdzielni Janowo, radny miasta Rumia czy wlaściciel jednego ze sklepów w CH Port Rumia). Tak, to są EMOCJE DERBOWE!

• 27 10

• Nieprawda, nieprawda!!!

To wielkie widowisko z wielkimi tego świata!
      Widziałem pana Tadzia i Henio też zapowiadał, że będzie.
      Ja dostałem darmowy bilet od pani Gieni.

• 1 1

• Doooo booojuuu Rumia!!!! (1)

• 19 28

• Apel do Rumii

nie pozwólcie by TAG wam kibicował, każda drużyna której on kibicuje zajmuje pozycję spadkową :P