Atom Trefl w Final Four

Marta
2 marca 2013 (artykuł sprzed 11 lat)

Siatkarki Atomu Trefla nie miały większych problemów z wywalczeniem awansu do Final Four Pucharu Polski. W rewanżowym meczu ćwierćfinałowym sopocianki pokonały w Hali 100-lecia Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:17, 25:22, 25:20). W pierwszym spotkaniu, na wyjeździe podopieczne Adama Grabowskiego triumfowały 3:1.

ATOM TREFL: Bełcik 2, Kaczorowska 4, Łukasik 3, Rourke 10, Coimbra 6, Szeluchina 14, Zenik (libero) oraz Wilk, Kwiatkowska 4, Cabrera 3, Podolec 4, Kuziak

W pierwszej partii prowadzenie sopocianek nie podlegało dyskusji ani na chwilę. Rozpoczęły od wyniku 2:1, 4:2, a przy pierwszej przerwie technicznej prowadziły 8:4. Gospodynie prezentowały dojrzalszą technicznie siatkówkę, dokładniej rozgrywały piłkę i kolejne punkty były tylko kwestią czasu.

Po pierwszej przerwie technicznej w inauguracyjnym secie sopocianki wyszły już na prowadzenie 11:6, na chwilę straciły rytm gry i zespół gości nieco zniwelował straty (12:9). Wówczas jednak trener gospodyń poprosił o czas, poustawiał odpowiednio zespół i "Atomówki" ponownie wróciły do dyspozycji z pierwszych chwil seta.

Później było jeszcze 20:14 i 21:17 dla Atomu Trefla. Od tego momentu punkty zdobywały już wyłącznie sopocianki, a seta atakiem na wolne pole zakończyła Rachel Rourke.

W drugim secie gra już bardziej się wyrównała. Bydgoszczanki zdołały w nim kilka razy wyjść na prowadzenie, a kiedy w końcówce wyszły na 22:20 wydawało się, że mogą tę partię rozstrzygnąć na swoją korzyść. Sopocianki jednak popisały się skutecznym finiszem. Zdobyły pod rząd 5 punktów i po autowym ataku rywalek wygrały do 22.

W tym momencie sopocianki miały już zapewniony udział w pilskim turnieju finałowym PP, który zaplanowano na 9 i 10 marca 2013.

Gospodynie sobotniego meczu nie zamierzały jednak wcale z tego powodu odpuszczać rywalkom. W trzecim secie, mimo zmian w wyjściowym składzie poczynionych przez trenera Adama Grabowskiego, "Atomówki" prowadziły od początku do końca. Przy pierwszej przerwie technicznej gospodynie prowadziły 8:3, później było jeszcze 13:6 i 16:9.

Po powrocie do gry po drugiej przerwie technicznej sopocianki nieco zgubiły rytm gry, oddały rywalkom 3 punkty z rzędu, ale ich trener zareagował od razu i biorąc czas przerwał serię Pałacu. Atom Trefl odzyskał rytm gry i zdobywając kolejne punkty, szybko doprowadził do zakończenia trzeciego seta i całego spotkania.

Sopocianki jako pierwsza drużyna zapewniły sobie awans do Final Four, który odbędzie się w przyszły weekend w Pile. W półfinale Atom Trefl spotka się z lepszą drużyną z pary Aluprof Bielsko-Biała - Impel Wrocław.

ATOM TREFL Sopot
Pałac Bydgoszcz

99% 412 typowań ATOM TREFL Sopot
1% 3 typowania Pałac Bydgoszcz

Pozostałe mecze o Final Four Pucharu Polski:
Impel Wrocław - Aluprof Bielsko-Biała 3:2 (22:25, 25:20, 25:16, 21:25, 15:9). Rewanż w Bielsku 6 marca
PTPS Piła - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 0:3 (17:25, 12:25, 20:25). Rewanż w Dąbrowie 5 marca
Eliteski AZS UEK Kraków - Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna 0:3 (20:25, 20:25, 21:25). Rewanż w Muszynie 5 marca
Marta

Opinie (10)

• final four pucharu Poslki? (3)

ktos ma kompleksy czy ustawy o języku polskim nie zna?

• 5 3

• człowieku taka jest nazwa własna (2)

• 0 1

• Ja się języka polskiego nie wstydzę (1)

Doprawdy? A nie lepiej byłoby po prostu : finał pucharu Polski.

• 0 0

• Nie do końca

To są 2 finały i 2 półfinały.
          Więc to jest nie nazwa meczu, a turnieju.

• 1 0

• Plan wykonany. Teraz czekamy na walkę o Puchar Polski

Powodzenia! :)

• 9 1

• Oglądając to spotkanie odniosłem wrażenie, że z taką grą, to za wiele nie wywalczą w tym "final four".

• 2 6

• (1)

Ania Podolec grała w meczu w 3 secie, gdy została zmieniona większość składu. Zagrała nawet całkiem pozytywnie w porównaniu do jej ostatnich wyczynów.