Atom Trefl dwa sety od półfinału PP

25 lutego 2014 (artykuł sprzed 10 lat)
Muszynianka przekonała się w ostatnim starciu o sile sopockiego bloku. Jeśli będzie on funkcjonował dalej na wysokim poziomie, to mistrzynie Polski powinny być w środę spokojne o wynik. Muszynianka przekonała się w ostatnim starciu o sile sopockiego bloku. Jeśli będzie on funkcjonował dalej na wysokim poziomie, to mistrzynie Polski powinny być w środę spokojne o wynik.

Atom Trefl musi wygrać dwa sety w środowym starciu z Polskim Cukrem Muszynianką Fakro Bank BPS, aby zapewnić sobie spokojny awans do półfinału Pucharu Polski. W nim czeka już Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza. Spotkanie z zespołem z Muszyny rozpocznie się w Hali 100-lecia, o godz. 19. Bilety: 25 zł normalne i 17 zł ulgowe.

W ćwierćfinale Pucharu Polski Atom Trefl rozgrywa z Muszynianką dwumecz. W pierwszym starciu, na wyjeździe, sopocianki wygrały 3:1.

ATOM TREFL WZIĄŁ REWANŻ NA MUSZYNIE

Ten wynik stawia je w bardzo korzystnej sytuacji. W rewanżu, w Hali 100-lecia wystarczy, że mistrzynie Polski wygrają dwa sety, a już będą w półfinale. Awans może im zapewnić nawet porażka 1:3, ale wówczas trzeba będzie liczyć punkty zdobyte w poszczególnych setach. Po meczu w Muszynie Atomówki są aż 17 na plusie. Wszystko głównie dzięki drugiej partii, którą wygrały różnicą 12 pkt. Półfinał Pucharu Polski jest więc dla mistrzyń Polski na wyciągnięcie ręki.

- Jestem przekonana, że w tej chwili każdy zespół jest w naszym zasięgu. Nie było dla nas różnicy, czy będziemy grały z Siódemką Legionowo czy z Muszynianką - mówi Izabela Bełcik, rozgrywająca i kapitan Atomu Trefla.

Starcie w Muszynie pokazało, że sopociankom przydała się krótka przerwa, która od ostatniego ligowego spotkania do pierwszego meczu ćwierćfinału PP trwała ponad dwa tygodnie. Atomówki ponownie zaczęły straszyć rywalki blokiem. W Muszynie aż 17-krotnie zdobywały punkty tym elementem gry. Także atak był urozmaicony, na co uwagę zwraca od początku sezonu trener Teun Buijs. Aż cztery siatkarki: Charlotte Leys, Anna Podolec, Kimberly HillJustyna Łukasik zdobyły ponad 10 pkt.

Jeśli sopocianki awansują po raz czwarty z rzędu do turnieju finałowego PP, to ponownie spotkają się w nim z drużyną z Dąbrowy Górniczej. W latach 2012-2013 Atom Trefl grał z Tauronem w decydującym o trofeum spotkaniu. Za każdym razem górą były rywalki.

- Po ostatnim finale Pucharu Polski pomyślałam, że już nigdy nie będzie mi dane zdobyć tego trofeum. Teraz jednak nadzieja powróciła - dodaje Bełcik.

Turniej finałowy PP zostanie rozegrany w weekend 8-9 marca, w Ostrowcu Świętokrzyskim. W drugim półfinale Chemik Police zmierzy się z Aluprofem Bielsko-Biała.

Pozostałe wyniki rewanżowych spotkań ćwierćfinału PP:

Chemik Police - PGNiG Nafta Piła 3:1 (25:23, 25:23, 20:25, 25:13)
Pierwszy mecz 3:0. Awans Chemika

Aluprof Bielsko-Biała - Developres Rzeszów 3:0 (25:11, 25:18, 25:21)
Pierwszy mecz 0:3. Awans Aluprofu

Impel Wrocław - Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza 3:2 (25:25, 25:21, 25:17, 23:25, 15:11)

Najlepiej z Policami w finale.
    Potrzebne by to było przed play-offami. Przytemperować zbyt pewne siebie Police.
    Czego sobie i przede wszystkim dziewczynom z Sopotu życzę !

• 9 2

• Drużyna, która zdobywa PP nie wygrywa MP!!! (1)

• 3 1

• czas to zmienić !!!

• 4 2

• F4 w zasięgu ręki

Dobrym symptomem formy zespołu jest niemalże równy rozkład zdobywanych punktów przez poszczególne zawodniczki jak i formacje zespołu. To utrudnia przeciwnikowi ustawić obronę. Jeśli zadziała najsilniejsza broń Atomu, blok i zagrywka, to o wynik można być spokojny. Dziewczyny do boju, liczymy na Was sukces.

• 5 4

• wygrają ale w cymbergaja pierwszy set w plecy drugi zanosi się że też i z czym do ludzi z tą miernotrą trenerem .