PGE Atom Trefl wydarł trzy punkty PTPS

5 grudnia 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
Maret Balkestein-Grothues była pierwszą opcją w ataku PGE Atomu Trefla w meczu z PTPS. Wykonała aż 51 zbić, którymi zdobyła 22 punkty. Maret Balkestein-Grothues była pierwszą opcją w ataku PGE Atomu Trefla w meczu z PTPS. Wykonała aż 51 zbić, którymi zdobyła 22 punkty.

Nie było trzeciego, ligowego meczu pod rząd bez straty seta siatkarek PGE Atomu Trefla. Tym razem sopocianki pokonały w Ergo Arenie PTPS Piła 3:1 (25:21, 25:18, 20:25, 28:26). W ataku rządziła Holenderka Maret Balkestein-Grothues, która wykonała aż 51 zbić i w sumie zdobyła 25 punktów oraz oczywiście MVP meczu. Po dwóch spotkaniach przerwy na boisko powróciła Katarzyna Zaroślińska, ale była nieco "zardzewiała".

PGE ATOM TREFL: Radenković 2 punkty, Balkestein-Grothues 25, Tokarska 13, Zaroślińska 8, Kaczorowska 15, Efimienko 7, Durajczyk (libero) oraz Kaczmar, Damaske, Łukasik 1, Miros 8, Djerisilo

PTPS: Wilk 2, Babicz 20, Skorupa 8, Sobczak 14, Kwiatkowska 15, Leggs 8, Pauliukouskaja (libero) oraz Urban, Lewandowska, Konieczna

Siatkarki PGE Atomu Trefla mogły w sobotę porządnie rozgrzać się przed ważnym, środowym meczem w Lidze Mistrzyń, w Novarze. W poprzedniej kolejce Orlen Ligi, można powiedzieć, że odbyły trening. Pokonały KSZO Ostrowiec w 76 minut 3:0.

PTPS jest bardziej wymagającym rywalem. Przede wszystkim znajduje się w grupie, która wygrała więcej niż dwa mecze. I właśnie od tylu, ale punktów pilanek, rozpoczęło się spotkanie. Jeden z nich zdobyła była siatkarka sopockiego klubu, Anita Kwiatkowska. Oprócz atakującej grę w PGE Atomie Treflu ma za sobą również rozgrywająca PTPS Dorota Wilk.

Mocny akcent w grze w ataku dała na początku Maret Balkestein-Grothues. Holenderska przyjmująca była zmorą rywalek już w całym meczu. W pierwszej partii wykonała aż 17 zbić i zdobyła 10 pkt. A blok PTPS zupełnie nie radził sobie z leworęczną siatkarką i przyjezdne mogły jedynie liczyć na jej pomyłki.

Bardzo dobre, szybkie piłki posyłała Holenderce rozgrywająca Danica Radenković. Drugim mocnym elementem Atomówek był blok. Na punkt zamieniła go także Serbka, a to dało sopociankom prowadzenie 10:9. Dobrze wypadała w nim także Zuzanna Efimienko. Po jej bloku zrobiło się 14:11. Rywalki potrafiły jednak dojść wicemistrzynie Polski na 22:21. Co odrobiły, szybko oddały. Ich trzy błędy w ataku z rzędu zakończyły partię.

Ważnym wydarzeniem w sobotnim meczu był powrót do gry po dwóch spotkaniach przerwy Katarzyny Zaroślińskiej. W nich atakująca zbierała siły przede wszystkim przed wyjazdem do Novary. Z PTPS musiała się już rozruszać, ale widać było, że nieco "zardzewiała". Boisko opuściła po raz pierwszy pod koniec pierwszej partii, mając skończone zaledwie 2 z 16 ataków. W drugiej trener Lorenzo Micelli zdjął ją przed drugą przerwą techniczną. Jej miejsce zajęła Anna Miros. Na boisku pojawiła się także Justyna Łukasik, a później Magdalena Damaske.

Punkt Miros z przechodzącej piłki pozwolił Atomówkom prowadzić 18:12. Wcześniej zagrywką dobrze popracowały Maja TokarskaKlaudia Kaczorowska. Do tego dochodziły błędy rywalek, które kolejny punkt zdobyły przy prowadzeniu Atomówek 21:12. Wtedy obie drużyny były już myślami przy trzecim secie.

W nim przyjezdne, po ataku Agaty Babicz prowadziły 4:0. Serię rywalek przerwała Balkestein-Grothues. Do remisu 11:11 doprowadziła blokiem Efimienko, za chwilę asa posłała Radenković i Atomówki po raz pierwszy w partii były na prowadzeniu (12:11). Nie poszły jednak za ciosem. Na drugiej przerwie technicznej przegrywały 14:16. A do przerwy na żądanie zmusił Micelliego atak z przechodzącej piłki Kieshay Leggs (15:18). Po nim Kaczorowska zaatakowała w aut, później rywalki skończyły swoją akcję, także po słabym zbiciu przyjmującej (15:20). Micelli szybko zamienił ją na Ivanę Djerisilo. Ani ona, ani Miros i Anna Kaczmar, które weszły po Serbce, nie odmieniły już losów seta.

Atak a następnie blok Tokarskiej dały Atomowi prowadzenie w czwartej partii 4:3. Kolejne dwa punkty dołożyła Kaczorowska (6:3). Na pierwszą przerwę to jednak przyjezdne schodziły wygrywając 8:7. Wydawało się, że losy seta odwróciły trzy błędne ataki PTPS (12:10). Później jednak błędami odpowiedziała Miros (14:15). Ataków nie potrafiła skończyć również zmieniająca ją w tym secie Zaroślińska (16:19). Po skutecznych zagrywkach Balkestein-Grothues i bloku Kaczorowskiej zrobił się z 19:23 remis 23:23. Wymiana cios za cios trwała do stanu 26:26. Mecz zakończyły blok Tokarskiej i kiwka Miros.

- Było to zacięte i męczące spotkanie. Cieszę się, że zdobyłyśmy w nim komplet punktów. Zagrałyśmy jako zespół, gdyż dziewczyny, które wchodziły do gry z kwadratu dla rezerwowych potrafiły zmienić oblicze setów - podsumowuje Balkestein-Grothues.
- Czy 51 ataków to mój rekord? Może być. Choć w lidze włoskiej zdobyłam raz ponad 30 punktów. Wtedy także mogłam atakować podobną ilość razy - dodaje.

Wyniki 11 kolejki

• PGE ATOM TREFL SOPOT - PTPS Piła 3:1 (25:21, 25:18, 21:25, 28:26)
  • Chemik Police - Developres SkyRes Rzeszów 3:1 (24:26, 25:12, 25:15, 25:15)
  • KSZO Ostrowiec - Polski Cukier Muszynianka 0:3 (14:25, 24:26, 27:25)
  • Aluprof Bielsko-Biała - Impel Wrocław 1:3 (19:25, 28:26, 17:25, 18:25)
  • SK bank Legionovia Legionowo - Pałac Bydgoszcz 2:3 (25:14, 22:25, 25:22, 22:25, 11:15)
  • Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Budowlani Łódź 3:2 (22:25, 25:18, 22:25, 25:16, 15:6)

PGE ATOM TREFL Sopot
PTPS Piła

92% 326 typowań PGE ATOM TREFL Sopot
8% 28 typowań PTPS Piła

Opinie (18)

• Ufff (4)

Niestety nie widziałem meczu, ale wypoczynek nie zrobił chyba dobrze Zaroślińskiej -tylko 24% w ataku. Mógłby, ktoś kto widział mecz podzielić się swoimi 'wrażeniami ?

• 4 0

• SMOKU

primo Piła dobrze broniła wyblok i obrona więc próbowała kiwac ale albo podbijały albo nie trafiała
      secundo tak jakby grała nie na pełnym gazie może ją boli może się boi

• 5 1

• (1)

Żałuj. Zdecydowanie najlepszy mecz w tym sezonie a emocji naprawde sporo.

• 5 1

• Oj , tak !

Czy najlepszy , to nie wiem. Ale zapewniły widzom wysokie ciśnienie. Szczególnie w czwartym secie. Ale przecież to cały urok siatkówki.

• 5 1

• Widziałem. Niestety jest to prawda.

Gdzieś się zagubiła nasza Smoku.

• 3 3

• (3)

trzeci set mega wydarty brawo za walkę ważne 3punkty powodzenia w dalszych meczach.

• metoda na gorący doping

miałem wrażenie że po drugim secie włączyli klimę tak że kostnica ( a chirleaders w krótkich majtkach ) i zaraz wszyscy klaskacze w dłonie ale w końcówce czwartego doping na stojąco i zaraz zrobiło się cieplej

• 10 2

• Fajny mecz, sporo walki, dłuższych akcji, ciekawych sytuacji i trochę dramaturgii na końcu.
    Brawa dla obu drużyn :)

• 11 1

• Mieszane odczucia (2)

Zastanawiam się jak można było pozwolić zdobyć 20 punktów zawodniczce, która ma 171cm wzrostu? (Babicz). Co robiły nasze "wieżowce"? I dlaczego Kaczorowska poryczała się na koniec?

• 8 8

• Po prostu trzeba było ją zapytać po meczu, a nie nas tutaj ;)

Babicz może i mała, ale skoczna bestyjka ;) a nasze ją trochę zlekceważyły.

• 6 2

• Babicz zdobywała punkty dzieki szybkiemu rozegraniu swej siostry Doroty

Cała tajemnica.

• 5 1

• Waleczne i szybko rozgrywające Pilanki, ale to za jednak mało aby pokkonać Atom. (1)

Szacunek za walkę pilanek do końca meczu. Były niesamowite emocje, które na dodatek potęgował sędzia. Efekt w sumie dobry są trzy punkty. I to był cel. __ Na marginesie: dlaczego statystyki meczu są na tej stronie rozbieżne z oficjalnymi znajdującymi się na stronie Orlen ligi ? Powyżej zostały zaniżone dane dotyczące M.Tokarskiej (wb 14 pkt), K.Kaczorowskiej (wb 16 pkt) i Z.Efimienko (wb 8 pkt). Więcej o 1 pkt zapisano natomiast M.Balkestein i A.Miros. W sumie aż 5 rozbieżności ! W dobie szybkiej informacji jest to przynajmniej niezrozumiałe.

• 5 6

• Co to wb?

wyciąg bankowy
      welcome back
      czy Twoja "potoczna mowa polska" (wobec)

• 2 6

• byłem na meczu i nie tyle wygrał trefl co przegrała piła a w szczególności Kwiatkowska . pobyt jej na boisku to była katastrofa a prawdą jest że super grała Babicz. Wydaje się że atom to jednak w tym sezonie dużo niżej niż dwa,trzy lata temu