Atom mocniejszy od Nafty pod siatką

18 stycznia 2014 (artykuł sprzed 10 lat)
Anna Podolec zdobyła najwięcej punktów i została MVP spotkania. Anna Podolec zdobyła najwięcej punktów i została MVP spotkania.

W meczu otwierającym 15. kolejkę Orlen Ligi siatkarki Atomu Trefla pewnie pokonały na wyjeździe PGNiG Naftę Piła 3:0 (25:10, 26:24, 25:20). Mistrzynie Polski nerwy w tym pojedynku traciły na własne życzenie. W drugiej partii prowadziły 20:12, a mimo to gospodynie jako pierwsze miały... piłkę setową, ale zmarnowały ją, gdyż Natalia Krawulska zepsuła zagrywkę. Tytuł MVP zdobyła sopocka atakująca Anna Podolec, która była również najlepiej punktującą zawodniczką w tym spotkaniu.

PGNIG NAFTA: Kajzer zdobyła 1 punkt, Babicz 4, Kingsley 4, Wawrzyniak 7, Kuligowska 9, Kudakova 1, Kuehn-Jarek (libero) oraz Krawulska 6, Paszek 2, Archangielska, Hawryła 3

ATOM TREFL: Bełcik 6, Leys 12, Efimienko 10, Podolec 19, Hill 7, Szeluchina 7, Zenik (libero) oraz Kaczorowska, Łukasik, Molnar 1

Sopocianki mają już za sobą mecze z drużynami z czołówki tabeli. Teraz z tymi niżej notowanymi nie tylko muszą wygrywać, ale także nie mogą tracić setów, gdyż ich bilans może zdecydować o najwyższym numerze rozstawienia do play-off.

W Pile Atom Trefl doskonale wszedł w mecz. Od wyniku 1:1 na konto naszej drużyny zapisano 7 punktów z rzędu, gdyż z łatwością atakowały wszystkie skrzydłowe przyjezdnych, a i uruchomiona na środki siatki Zuzanna Efimienko nie miała problemu ze skończeniem akcji.

Po przerwie technicznej pilanki nieco podniosły głowy, zmniejszyły straty do 3:9, ale kolejne ataki Anny Podolec zniechęciły je zupełnie do walki w tej partii. W końcu ich męczarnie skończyła Julia Szeluchina, zdobywając ostatni punkt tego seta po ataku z krótkiej.

JULIA SZELUCHINA NOMINOWANA DO TYTUŁU LIGOWCA ROKU 2013 - ZAGŁOSUJ

Po zmianie stron boiska Atom Trefl objął prowadzenie 4:2 i... zachęcił rywalki do walki. Efimienko zepsuła zagrywkę, dwa kolejne ataki sopocianek zostały zablokowane, a Magdalena Wawrzyniak po punktowej zagrywce dała przewagę gospodyniom 6:4.

Teun Buijs wziął czas, ale sopocianki ponownie przełamały rywalki dopiero po pierwszej przerwie technicznej. Po ataku Podolec oraz dwóch punktach z rzędu Efimienko zmieniły wynik z 6:8 na 9:8.

Potem zanosiło się na niemal równie okazałe zwycięstwo jak w pierwszej partii, gdyż sopocianki poprawiły wynik na 20:12! Co więcej można było wygrać i kolejną akcję, ale piłkę sytuacyjną na swoją korzyść rozstrzygnęła Joanna Kuligowska.

I ta akcja niespodziewanie dała początek wielkim emocjom. Przy 22:15 sopocki szkoleniowiec posłał do gry Klaudię Kaczorowską, aby wzmocnić obronę i przyjęcie. Jednak skoro przewaga stopniała do 22:19, wziął drugi w tym secie czas.

Przy 22:21 na parkiet wróciła Kimberly Hill, ale wystawa poszła do Podolec, która pomyliła się w ataku. W następnej akcji Ania została zablokowana przez Rose Kingsley, a Nafta objęła prowadzenie 23:22!

Gospodynie też zdobyły pierwszą piłkę setową, gdy z krótkiej przebiła się Kingsley. Natalia Krawulska zaryzykowała na zagrywce, ale serwis z wyskoku został zepsuty.

Tę wojnę nerwów wygrały ostatecznie sopocianki. Kuligowska popełniła błąd, próbując przyjąć serwis Izabeli Bełcik, a w ostatniej akcji drugiego seta skuteczna w ataku była Charlotte Leys.

W trzecim secie walka punkt za punkt trwała do pierwszej przerwy technicznej, która po bloku Szeluchiny nastąpiła przy prowadzeniu Atomu Trefla 8:7.

Po powrocie do gry sopocianki poprawiły wynik na 11:9 i... stanęły. Rywalki zdobyły pięć punktów z rzędu. Trener Buijs wykorzystał czas, a do gry wprowadził reprezentantkę Serbii, Briżitkę Molnar. Jednak pilanki przeważały aż do rezultatu 18:14.

Dopiero wówczas Bełcik udało się postawić punktowy blok, co poderwało i jej koleżanki do walki. Tym razem po na konto Atomu Trefla zapisano aż 7 punktów z rzędu. Rezultat 21:14 ponownie blokiem okrasiła Bełcik.

Gospodynie jeszcze zerwały się do walki. Zbliżyły się na 20:23. Na więcej nie pozwoliła im Leys. Belgijka skutecznie atakowała w dwóch ostatnich akcjach meczu.

Wyniki 15 kolejki

• PGNiG Nafta Piła - ATOM TREFL SOPOT 0:3 (10:25, 24:26, 20:25)
  • Aluprof Bielsko-Biała - Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS Muszyna 3:2 (19:25, 25:18, 15:25, 25:14, 15:9)
  • Impel Wrocław - Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza 3:1 (25:13, 23:25, 26:24, 25:15)
  • Beef Master Budowlani Łódź - Siódemka SK Bank Legionovia 3:2 (21:25, 12:25, 25:22, 25:20, 15:13)
  • Pałac Bydgoszcz - Chemik Police 0:3 (19:25, 18:25, 20:25)
  • Mecz zaległy z 12. kolejki
  • Chemik - Tauron Banimex MKS 3:1 (25:23, 25:19, 21:25, 25:17)

Opinie (13) 1 zablokowana

• Dobre zwycięstwo z nieobliczalną Piłą

Trzeba wziąść się w garść albo chociaż spróbować , już wiele drużyn pokazało że można wyrywać z Turkami i Azerami .Ostatnio z wyżej notowanyni zespołami nie tylko Tureckimi wygrywalo Cannes i Zurich ...z drugiej strony jak widze że Fenerbahce już nawet w tenisie stołowym jest głównym faworytem a i w piłce ręcznej też Tureckie zespoły próbują.. to ręce opadają , ale przecież oni nie przylecieli z Marsa tylko trzeba znaleźć sposób...

• 12 0

• Piła... (1)

Liczę punkty i jest mi dziwnie: 10+24+20=54 punkty dla Piły, zawodniczki zdobyły 26 punktów- czyli błędy własne Atomówek to aż 28 punktów. Średnio na 1 set jest to 9 punktów. Przy takiej ilości błędów własnych nic dziwnego, że przegrały z Turczynkami.

• 10 2

• Piła...

na stronie Orlen ligi Pilanki zdobyły 35 punktów. Błędów własnych Atomu jest mniej, ale to i tak daje ponad 6 na set. Nadal dużo.

• 5 0

• grają słabo o czym świadzcy tak huśtawka (1)

jak klasowa drużyna może prowadzić 20:12 a rywalkom dać piłkę setową

albo potem męczarnie w trzecim secie

• 10 4

• No tak zawsze można było lepiej

Np można było pokazać klasę tak jak Chemik w meczu z Pilankami.
      One przynajmniej pokazały jak należy grać, bo przecież przegrać 3:0 z Piłą to trzeba umieć :P.

• 5 3

• Turcja

Dziewczyny dużo nie wymagam, przywieźcie z Turcji chociaż jednego wygranego seta. Weźcie się w garść i trzymać poziom!

• 11 0

• Najbardziej dotąd skuteczne w Atomie (pkty/set): (6)