Atom Trefl triumfował w Legionowie

29 listopada 2013 (artykuł sprzed 10 lat)
Julia Szeluchina (nr 7) została uznana najlepszą siatkarką meczu w Legionowie. Sopocka środkowa zdobyła 15 punktów, w tym aż 6 blokiem. Julia Szeluchina (nr 7) została uznana najlepszą siatkarką meczu w Legionowie. Sopocka środkowa zdobyła 15 punktów, w tym aż 6 blokiem.

Siatkarki Atomu Trefla zameldowały się na 2. miejscu na półmetku sezonu zasadniczego. Co prawda w Legionowie sopocianki oddały inauguracyjnego seta, ale po zmianach na skrzydłach wzmocniły siłę ataku oraz postawiły skuteczny blok. Mistrzynie Polski pokonały Siódemkę SK Bank Legionovia 3:1 (19:25, 25:15, 25:15, 25:17). Tytuł MVP przyznano Julii Szeluchinie.

SIÓDEMKA: Raonić 2 punkty, Rakić 6, Barfield 6, Tomsia 23, Rybaczewska 5, Jóźwicka 5, Saad (libero) oraz Wójcik 5, Bąk, Szymańska 1, Łukaszewska

ATOM TREFL: Bełcik 5, Leys 9, Efimienko 9, Podolec 3, Molnar 1, Szeluchina 15, Zenik (libero) oraz Hill 15, Pietersen 14, Łukasik

Sopocianki do gry wyszły najwyraźniej nie do końca skoncentrowane. Po inauguracyjnych siedmiu akcjach na ich koncie był tylko punkt, w dodatku po zepsutym serwisie Katarzyny Jóźwickiej. Przy wyniku 1:6 o czas poprosił Theun Bujis.

Wydawało się, że słowna reprymenda szkoleniowca mistrzyń Polski pomoże, gdyż atomówki zbliżyły się na 7:9. Niestety, potem powróciły kłopoty. Szwankowało przyjęcie zagrywki. Trener odwołał się zatem do zmian. Do gry weszły Kimberly HillJudith Pietersen. Obie zdobyły w tym meczu łącznie 29 punktów.

Sopociankom udało się zbliżyć na 19:21. Wówczas zupełnie skrzydła podcięła im zepsuta zagrywka rezerwowej Justyny Łukasik. Do końca tego seta punktowały tylko gospodynie. Grę zakończył atak Tamary Rakić.

Przed drugim setem trener Bujis przywrócił do gry Charlotte Leys, którą zdjął z parkietu podczas pierwszej partii, zostawił na boisku wspomniane Amerykankę i Holenderkę, a na dobre na ławkę odesłał Annę PodolecBrizitkę Molnar.

Roszady przyniosły doskonały efekt, zwiększając przede wszystkim siłę ataku. Dwie kolejne części gry sopocianki wygrały do 15. W drugim secie Atom Trefl zapędy rywalek poskromił przede wszystkim blokiem. Przy 6:3 połowa punktów była po tym właśnie elemencie. Także bezpośrednią po drugiej przerwie technicznej, gdy spiker krzyczał "odrabiamy straty", na 17:8 też był blok. Skuteczna była też Pietersen, która szybko skompletowała 6 punktów.

W trzecim secie sopocianki obraz gry odmieniły, gdy od 3:4 kolejno Hill punktowała w ataku i na zagrywce, a Julia Szeluchina skończyła piłkę przechodzącą na 6:4. Wynik do 12:6 urósł po dwóch blokach z rzędu.

Również po powrocie do gry, po drugiej przerwie technicznej Szeluchina przy pomocy Izabeli Bełcik dorzuciła dwa kolejne punkty po bloku, a przewaga wzrosła do 18:11.

Szkoda, że nawet przy wysokim prowadzeniu trener Bujis nie pozwala się wykazać młodym siatkarkom Atomu Trefla. Łukasik, która przez większą część poprzedniego sezonu była podstawową środkową, w Legionowie wchodziła tylko na zagrywkę. Natomiast cały mecz w kwadracie dla rezerwowych spędziła rozgrywająca Natalia Gajewska.

W ostatniej odsłonie pojedynku też była szansa, aby dać zaprezentować się młodzieży Atomu Trefla. Wyrównana gra trwała tylko do pierwszej przerwy technicznej. W dużej mierze dlatego, że sopocianki trochę za szybko się odprężyły i prowadzenie 4:1 zamieniły na remis 7:7.

Potem, aż do 20:13 sopocianki systematycznie powiększały przewagę dzięki bardziej regularnej grze od rywalek. Mecz na 25:17 zakończył blok Hill i Zuzanny Efimienko.

Tytuł MVP wywalczyła Szeluchina, która właśnie wiodła prym w bloku. Na jej konto zapisano 6 z 16 punktów zdobytych przez sopocianki w tym elemencie. Ponadto środkowa miała 7 udanych ataków oraz 2 asy serwisowe.

Jednak siatkarką, która zdobyła najwięcej punktów była Berenika Tomsia. Wychowanka Gedanii i była reprezentantka Polski, znana też pod nazwiskiem Okuniewska, po powrocie z Włoch zmieniła pozycję. Ze środka bloku przeniosła się na atak. Na prawym skrzydle radzi sobie coraz lepiej, o czym świadczą 23 punkty zdobyte w meczu z Atomem Treflem i to przy 51 procentowej skuteczności w ataku.

Wyniki 9 kolejki

• Siódemka SK Bank Legionovia - ATOM TREFL Sopot 1:3 (25:19, 15:25, 15:25, 17:25)
  • Beef Master Budowlani Łódź - Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS 3:2 (25:21, 25:17, 14:25, 18:25, 15:13)
  • Impel Wrocław - Chemik Police 2:3 (20:25, 25:23, 27:25, 21:25, 12:15)
  • PGNiG Nafta Piła - Aluprof Bielsko-Biała 0:3 (23:25, 17:25, 22:25)
  • Pałac Bydgoszcz - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 0:3 (19:25, 20:25, 21:25)

• Fajny mecz (2)

Atomówki w coraz wyższej formie.Z atakiem coraz lepiej..Zamiast kupować Podolec trzeba było nie sprzedawać Kasi Koniecznej.Byłoby taniej i efektowniej.

• 7 10

• (1)

Konieczna ma duże wahania formy.

• 7 1

• ale jak już wali to wali, a nie plasuje, no i serwis ma super !

• 1 0

• Apel do działaczy (4)

To nie by zły mecz, szkoda pierwszego seta, bo dziewczyny nie były skoncentrowane, a nawet w naszej lidze nie można sobie na to pozwolić. Mam apel do działaczy, w przyszłym sezonie należy ściągnąć do Atomu Berenikę Tomsię, po odważnej zmianie pozycji ze środkowej na atakującą dziewczyna robi postępy. Osobiste i zawodowe problemy łatwiej będzie jej przeżyć w domu, a domem Bereniki jest Gdańsk.

• 26 3

• (1)

A skąd wiesz w jakiej będzie formie ?

• 2 0

• gorsza od "atakującej" Podolec Bera na pewno nie będzie ;)

• 1 0

• (1)

A Tomsia to już nie Okuniewska?

• 1 0

• Już nie

Jest wolna i wróciła do panieńskiego nazwiska.

• 0 0

• Mecz najlepszych zawodniczek wg statystyki OL (1)

Najwięcej punktów dla Atomu zdobyły: Hill i Szeljukhina - po 15 ze skutecznością powyżej 50%. Pietersen zdobyła 14 punktów ale z skutecznością mniejszą tj 39%. Dla Legionovii Tomisia zdobyła 22 punkty z skutecznością niewiele mniejszą od Hill i Szeljukhiny. tj 51%.

• 10 2

• napisali ci w art

o czym świadczą 23 punkty zdobyte w meczu z Atomem Treflem i to przy 51 procentowej skuteczności w ataku.

• 0 2

• PROTEST (1)

Nie dla meczów Atomu na za małych halach !, w tym sezonie to będzie się powtarzać więc tylko Arena Gdynia!

• 5 3

• Hala AWF

Jest bardzo dobra i tam będą się odbywać mecze.

Oczywiście na Chemik byłaby lepsza Ergo, ale hala AWF i tak większa od tej w Policach.

• 3 1

• Przebudzenie w trakcie meczu .. (1)

Nie powinno być przebudzenia po 1 secie ani kopów w 1 secie.... Każdy mecz w OL powinien być grany, jakby był ostatnim w życiu. Wczoraj najwięcej punktów dla Atomu zdobyły: Kimberly Hill i Julia Szeljukhina po 15. Wyraźnie lepiej niż poprzednio zagrała Judith Pietersen. Normalnie, czyli na wysokim poziomie zagrała Mariola Zenik. Napisałbym, że b. dobrze zagrała Iza Bełcik gdyby nie 2 zepsute wystawki (nieporozumienie). Ale w sumie grała ok. Pozostałe dobrze z wyjątkiem Ani Podolec. Zaczynam się martwić czy po kolejnym nieudanym meczu się totalnie nie zablokuje.