Sopot kontra TVN na remis pod koszem

kfk
29 sierpnia 2008 (artykuł sprzed 15 lat)
W tym roku TV pokonał Sopot, ale w punktacji czterolecia jest remis. W tym roku TV pokonał Sopot, ale w punktacji czterolecia jest remis.

Od czterech lat TVN organizuje Sopot Festiwal, tyle też lat trwa zacięta rywalizacja na koszykarskim parkiecie pomiędzy dziennikarzami stacji telewizyjnej a reprezentacją Urzędu Miasta Sopotu. Podopieczni prezesa "szklanego ekranu" Piotra Waltera tym razem okazali się lepsi, doprowadzając tę konfrontację do remisu 2:2. Wszystko zatem rozstrzygnie piąte spotkanie, wtedy też przedstawiciele obu stron zasiądą do negocjacji w sprawie przyszłości festiwalu.

Dziennikarze, którymi dyrygował bardzo doświadczony Dariusz Rycaj, za sprawą rzutów z dystansu m.in. Dariusza Łapińskiego i Andrzeja Flagi już w pierwszej kwarcie wypracowali sobie 9-punktową przewagę. Z kolei przedstawicieli sopockiego magistratu próbowali poderwać Mikołaj Kortalla oraz 77-letni były reprezentant kraju w koszykówce Jerzy Młynarczyk. Warto dodać, że mimo swojego wieku profesor prawa bardzo dobrze prezentował się na parkiecie. Zagrywek byłego zawodnika Lecha Poznań, czy Wybrzeża Gdańsk obawiali się żurnaliści, często faulując. W efekcie Młynarczyka aż sześciokrotnie można było zobaczyć na linii rzutów wolnych.

W drugiej kwarcie rozstrzelał się najlepszy zawodnik sobotniej rywalizacji Tomasz Retkiewicz (14 pkt, z czego 4 "trójki") i TVN utrzymywał bezpieczny dystans. Zagrzać do walki swoich kolegów próbował jeszcze inspektor ds. sportu Jacek Podgórski. Jednak goście nadal utrzymywali prowadzenie i po dwóch odsłonach na tablicach Hali 100-lecia Sopotu widniał wynik 30:21. W trzeciej części za sprawą przede wszystkim waleczności Marka Stanulewicza z sopockiej policji, gospodarzom udało się nieco zmniejszyć straty.

Ale już w czwartej kwarcie dzięki szczelnej strefie urzędnicy byli bliscy przejęcia inicjatywy. Przez cztery minuty punktowali tylko podopieczni trenera Kazimierza Wierzbickiego. Szlak przetarł miejski radny Jerzy Hall, a po rzucie wolnym Kortalli sopocianie objęli pierwsze w tym spotkaniu prowadzenie (46:45). Ostatecznie nie wykorzystane cztery rzuty wolne oraz agresywna gra przyjezdnych (przepłacona kontuzjami Podgórskiego i Stanulewicza) zadecydowała o wygranej TVN.

Urząd Miasta Sopotu - TVN 51:53 (11:16, 16:13, 10:14, 14:10)

Urząd Miasta Sopotu: Wojciech Fułek (kapitan), Jacek Podgórski (kierownik), Marek Stanulewicz, Mikołaj Kortalla, Jerzy Młynarczyk, Jarosław Polak, Jerzy Hall, Marcin Chojnacki, Kazimierz Wierzbicki (trener).
TVN: Piotr Walter (kapitan), Grzegorz Kajdanowicz, Paweł Gricuk, Adam Kwiatkowski, Dariusz Łapiński, Andrzej Flaga, Mariusz Ćwik, Jarosław Szarski, Marcin Sobolewski, Arkadiusz Lipiec, Tomasz Retkiewicz, Marcin Art, Marcin Wójtowicz, Paweł Kołotusza, Paweł Krasuski, Dariusz Rycaj (grający trener).