Sopron Basket - VBW Arka Gdynia 67:40. Fatalna gra koszykarek w drugiej połowie

dak.
16 grudnia 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

VBW Arka Gdynia nie dorównała kroku Sopronowi Basket w drugiej połowie i przegrała po rozczarowującej grze na Węgrzech. VBW Arka Gdynia nie dorównała kroku Sopronowi Basket w drugiej połowie i przegrała po rozczarowującej grze na Węgrzech.

VBW Arka Gdynia przegrała na wyjeździe z Sopronem Basket 40:67 (17:13, 9:11, 11:26, 3:17) w meczu 9. kolejki fazy grupowej Euroligi kobiet. Pierwsza połowa nie porwała, ale żółto-niebieskie prowadziły grę do przerwy. Po niej Węgierki się poprawiły i odjechały gdyniankom, które po zmianie stron zdobyły jedynie 14 punktów. W całym starciu podopieczne Gundarsa Vetry zanotowały aż 29 strat.

SOPRON: Hatar 20 (8 zb.), Williams 16 (2x3), Brooks 9, January 9 (3x3), Fegyverneky 5 (1x3) oraz Peddy 6, Jovanovic, Gaye 0, Varga 0

VBW ARKA: Gustafson 16, Kunek 6 (7 zb.), Bertsch 6 (6 zb.), Lundquist 6, Kastanek 1 oraz Borkowska 2, Podgórna 3, Bernies 0, Begić 0, Szymkiewicz 0

To są intensywne dni dla koszykarek VBW Arki Gdynia. We wtorek poleciały przez Wiedeń do Sopronu, by rozegrać spotkanie w Eurolidze. Stamtąd udadzą się do Wrocławia, a następnie do Polkowic, by w niedzielę zmierzyć się z wicemistrzyniami Polski i zdobywcą Superpucharu Polski.

VBW Arka Gdynia - Enea AZS Politechnika Poznań 90:50. Przeczytaj relację, wystaw oceny koszykarkom i trenerowi

Dlatego też trener Gundars Vetra odchodząc od zwyczaju, także i w europejskich pucharach dał pograć wszystkim z kadry. W starciu z Węgierkami do przerwy każda z nich zaznaczyła swoją obecność na parkiecie.

I to przynosiło korzyści, choć nie od początku, bo po wyrównanej walce żółto-niebieskie odskoczyły dopiero pod koniec premierowej kwarty. Ostatnia minuta należała do Alice Kunek, która zachowała zimną krew przy dwóch rzutach.

Gdynianki prowadziły grę również w kolejnej partii, jednak spotkanie nie należało do porywających. Rywalki wykorzystały tylko 9 z 35 rzutów z gry (25 proc.), a przyjezdne 10/24 (42 proc.). Stąd też skromny wynik 26:24 do przerwy.

Po niej gospodynie totalnie odjechały. W trzeciej kwarcie zdobyły więcej punktów niż w całej pierwszej połowie. W 25. minucie miały już 9 punktów przewagi, a ostatecznie zakończyło się na 13. Taka postawa nie może dziwić przy 5 celnych rzutach VBW Arki.

W jakich warunkach podróżują koszykarki?

Gdy wydawało się, że gorzej być nie może, żółto-niebieskie pokazały, że się da. W czwartej partii zdobyły tylko 3 punkty! Węgierki dopełniły formalności i wygrały 67:40.

W całym meczu VBW Arka Gdynia trafiła tylko 16 z 43 rzutów (37 proc.). Natomiast żaden z 10 z dystansu nie znalazł drogi do kosza. Jeszcze gorsza jest liczba strat. Podopieczny Vetry zanotowały ich aż 29.

16 grudnia 2021, godz. 19:15