Arka Gdynia pokonała w sparingu Bytovię

17 stycznia 2018 (artykuł sprzed 6 lat)

Patryk Kun imponuje skutecznością w tegorocznych sparingach. W grach przeciwko I-ligowcom na boisku spędził 90 minut, strzelił 3 gole. Patryk Kun imponuje skutecznością w tegorocznych sparingach. W grach przeciwko I-ligowcom na boisku spędził 90 minut, strzelił 3 gole.

Arka Gdynia pokonała w sparingu w Stężycy I-ligową Bytovią 3:2 (3:1). Snajperską formą imponuje Patryk Kun. Skrzydłowy ma w tym roku na koncie już 3 gole. Rywali od porażki nie uchronił były bramkarz żółto-niebieskich, Michał Szromnik. W piątek podopieczni trenera Leszka Ojrzyńskiego ruszają na zgrupowanie do Turcji.

Kun 32, 45, Marcus 14 (karny) - Kpassa 10, Wilk 55

ARKA (I połowa): Więckowicz - Zbozień, Marcjanik, Sobieraj, Warcholak - Bogdanow, Kriwiec - Marcus, Hołtyn (32 B.Nowicki), Kun - Żebrakowski
(II połowa): Więckowicz (63 Krzepisz) - Socha, Sołdecki, Helstrup, Marciniak - Nalepa - Zarandia, Szwoch, Piesio, Łoś (80 B.Nowicki) - Jurado

BYTOVIA (I połowa): Szromnik - Duda, Stasiak, Wróbel, Kuzdra - Wilczyński, Poczobut, Wacławczyk, Kotlyar, Szewczyk - Kpassa
(II połowa): Witan - Duda, Stasiak, Wróbel, Kuzdra - Poczobut (72 Błaszkowski), Wilk, Hebel, Biel, Opałacz - Kpassa (65 Surdykowski)

LIGOWIEC ROKU 2017. PO PIERWSZYM TYGODNIU PLEBISCYTU LIDEREM PAVELS STEINBORS. GŁOSOWANIE TRWA DO 31 STYCZNIA

Z powodu drobnego urazu pauzuje Rafał Siemaszko. Pod jego nieobecność najlepszym strzelcem Arki tegorocznych sparingów został Patryk Kun, który w dodatku nie gra jako napastnik, a skrzydłowy. W Jarocinie niespełna 23-letni piłkarz otworzył rejestr bramkowy. W Stężycy wyprowadził żółto-niebieskich na prowadzenie 2:1, a tuż przed zejściem z boiska na 3:1. Mógł mieć też asystę, ale z jego podanie nie skorzystał Michał Żebrakowski, gdyż w polu karnym nie trafił w piłkę.

W 32. minucie Kun skorzystał z podania Siergieja Kriwca i ze spokojem przelobował wychodzącego z bramki Michała Szromnika. Natomiast tuż przed przerwą najlepiej znalazł się pod bramką rywali i wykończył składną akcję zespołową. Po zagraniach Bartosza NowickiegoMarcusa strzelał Marcin Warcholak. Po jego uderzeniu piłkę odbił bramkarz Bytovii, a Patryk skutecznie dobijał.

Przypomnijmy, że ten piłkarz jesienią strzelił dla Arki w ekstraklasie jednego gola, a rozegrał 23 spotkania, w tym 15 w wyjściowym składzie. Do Gdyni jest wypożyczony do końca sezonu z Rozwoju Katowice. Żółto-niebiescy mają prawo pierwokupu.

GRZEGORZ PIESIO: NIE PAMIĘTAM, KIEDY CHOROWAŁEM. ZOBACZ, JAK HARTUJE SIĘ PIŁKARZ ARKI

Grzegorz Piesio nawet w mróz i śnieżycę trenuje w krótkich spodenkach

Pierwszego gola dla Arki w sparingu z Bytovią zdobył Marcus. W 14. minucie wykorzystał karnego, którego chwilę wcześniej sam wywalczył, gdyż był faulowany w "16" rywali. Ta bramka pozwoliła żółto-niebieskim... wyrównać.

I-ligowcy zdobyli bowiem prowadzenie 4 minuty wcześniej. Testowany przez nich Ukrainiec Anton Kotlar dośrodkował z rogu, a celnie główkował Orlande Kpassa. W drugiej połowie Szymon Więckowicz znów sięgnął do siatki, ale tym razem zaskoczył go po uderzeniu z dystansu Jakub Wilk. Natomiast zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy bramkarz Arki doskonale obronił strzał Wojciecha Wilczyńskiego, w przeszłości m.in. piłkarza żółto-niebieskich.

RAFAŁ SIEMASZKO NAJLEPSZYM SPORTOWCEM, A PIŁKARZE ARKI - DRUŻYNĄ ROKU 2017 W GDYNI. SPRAWDŹ, PEŁNĄ LISTĘ NAGRODZONYCH

Pod nieobecność trzech piłkarzy, którzy jesienią przeszli operację oraz kilku kolejnych, którzy narzekają na drobne urazy, Leszek Ojrzyński ponownie w sparingu dał szansę wykazać się wyróżniającym juniorom. W bramce sparing kończył 19-letni Kacper Krzepisz, który był z Arką także na zgrupowaniu w Jarocinie. Teraz skorzystał z rekonwalescencji Pavelsa Steinborsa i dolegliwości kolana Krzysztofa Pilarza. Wybronił m.in. trudny strzał byłego napastnika gdynian - Janusza Surdykowskiego.

Natomiast na skrzydle kolejną szansę otrzymał 17-letni Jan Łoś. W 66. minucie był bliski gola, ale piłka ostatecznie obiła słupek bramki rywali. Ponadto po raz pierwszym w tym roku w seniorach zagrali: wspomniany, 19-letni Bartosz Nowicki oraz 20-letni Norbert Hołtyn. Łącznie szkoleniowiec sprawdził aż 24 piłkarzy.

Były już dwie pełne pary środkowych obrońców, bo pierwszy sparing od operacji pachwiny rozegrał Krzysztof Sobieraj, a w tej roli nadal jest wystawiany Dawid Sołdecki, który jesienią częściej grał jako defensywny pomocnik.

Na środku drugiej linii trener Ojrzyński szuka nowych rozwiązań. Tym razem obok pozyskanego Ukraińca Andrija Bogdanowa zagrał Kriwiec, a przed nim operował Hołtyn, a potem Nowicki. Natomiast po przerwie, podobnie jak w sparingu z Miedzią Legnica pozycję numer "6" objął Michał Nalepa, a przed nim grali Mateusz SzwochGrzegorz Piesio, który jesienią był lewoskrzydłowym, ale nigdy nie ukrywał, że lubi grać w środku pola. Ten drugi szukał w swoim stylu uderzeń z dystansu. Raz celnie przymierzył, ale Andrzej Witan nie dał się pokonać.

Czwartek dla piłkarzy Arki ma być dniem wolnym. Natomiast w piątek ruszą na zgrupowanie do Turcji, gdzie w planie są cztery kolejne sparingi.

BLISKO 3 MLN ZŁ ZA PROMOCJĘ GDYNI DLA ARKI W PIERWSZYM PÓŁROCZU 2018 ROKU

ZIMOWE SPARINGI ARKI GDYNIA:
Bilans: 2 zwycięstwa. Bramki: 5:3
13 stycznia, Jarocin - Miedź Legnica 2:1
Bramki: Patryk Kun, Fredrik Helstrup

17 stycznia, Stężyca - Bytovia 3:2 (3:1)
Bramki: Kun 2, Marcus

22 stycznia, Turcja - FC Botosani (Rumunia)
24 stycznia, Turcja - Worskła Połtawa (Ukraina)
28 stycznia, Turcja - Zoria Ługańsk (Ukraina)
28 stycznia, Turcja - Siłeks Kratowo (Macedonia)

• Pytasz (4)

O 7lechie z Druteksem w PP? Czy o Puchary i miejsce w tabeli? Jedynie z czego możecie się cieszyć z wygranych derbach z Arka. Derby wasze ulice i Puchary nasze.!

• 20 7

• Widać pytanie o derby sprawiło Ci duże trudności śledziu, ale czemu mnie to nie dziwi (3)

Powiadasz Derby nasze, a ulice (masz na myśli A1 i obwodnice) wasze :)))) tu masz racje są wasze do biegania

• 6 15

• Najlepsi są te betonu co chwalą się A1 (1)

Net hools lechijka. Każdy z normalnych wie że zrobiliście zasadzke a potem uciekaliscie w las z resztą zostawiliście dwóch swoich kolegów ledwo co żywych.

• 19 5

• Powiadasz ledwo zywych hehe

Obejrzyj dokladnie filmik,wlacznie z godzina ktora sie tam wyswietlala,wychodzi z tego ze najpierw uciekaliscie jak zajace,a jak zjawila sie policja,to dopiero wtedy na skarpie kolo lasu,robiliscie grozne miny,

• 0 2

• A może tak miejsce w tabeli „omnibusie”?

• 7 2

• Haha

Patrz Tabela!

• 9 2

• Najbardziej utytułowanym klubem na pomorzu jest Wielka Arka Gdynia! (1)

• 11 2

• pal gume

• 1 4

• Na nic więcej was nieudacznicy nie stać.

• 0 0

• H

PO KIJ TEN SOBI? Ktos ma dobrze w dekielku powyginane.

• 7 1

• kompleks

śledzi

• 0 0

• Tradycyjnie jak Arka gra na dwa składy to lepszy wynik notuje drużyna bez Szwocha.

Podobnie było z Miedzią i w kilku poprzednich sparingach.
    Oby trener zauważył tą prawidłowość.

• 30 29

• To ta Bytovia (7)

co wyeliminowała ten słynny klub z gdańska?

• 122 11

• (6)

W gdańsku jest jakiś słynny klub? Niesłyszałem...

• 34 5

• A o ironii słyszałeś? :-) (5)

• 23 2

• (4)

No właśnie... Ironia... Nie wbijam szpilki Tobie tylko im... -.-

• 20 1

• Tak to ten klub z Gdańska co dokopał mniej słynnemu klubowi z Gdyni w derbach (3)

• 7 19

• (1)

Jak się niema sukcesów to chociaż można żyć jednym meczem przez cały rok ;-)

• 28 6

• he-he Fajne.

Jak ludzie są na poziomie to z przyjemnością czyta się szpilki wbijane rywalom.
                Zamiast góry wyzwisk jestem zdecydowanie za.

• 12 0

• jedna wygrana lepszym cię nie czyni

a tabela prawdę ci powie

• 1 0

• Gdyby Wigry ktoś nie skrzywdził. . (7)

• 10 62

• Ciekawe (3)

jak długo będzie Was bolało to, że Arka zdobyła PP, mam nadzieję że do końca Waszego marnego żywota.

• 40 3

• Kupione od sióstr z pyrlandii się nie liczą (1)

• 5 29

• Ty też się nie liczysz!

• 29 4

• Byliscie

jestescie i pozostaniecie na wieki w cieniu Lechii chocby Rumia polaczyla sie z Wejcherowem Smiechowem.

• 0 10

• Gdyby babcia miała wąsy .......

• 8 1

• gdyby..

nie slupek,gdyby nie poprzeczka,gdyby sie nie wywrocil,byla by rzecz wielka.

• 8 2

• Gdyby żył prezes Nikodem

• 8 1

• Napastnik (7)

Kiedy dolączy do zespołu dobry napastnik?? Panowie działacze, panie prezesie na obóz do Turcji piwinien już jechać nowy dobry napastnik! A tu cisza kibice ciagle sie dopytuja czekaja a wy zachowujecie sie jakby to was nie dotyczylo! Kuzwa zrobcie w koncu cos z tym tematem!

• 38 12

• To sie opanuj (1)

Zrozum, że napastnika nie będzie w tym okienku. Pomocnik był priorytetem i jest. Teraz jeszcze obrońca i starczy.

• 9 7

• ten głąb nigdy się nie opanuje

do takich nic nie dociera

• 1 2

• i znów ten nudziarz (3)

ze swoimi wpisami o napastnikach..który chciałby, żeby Siemaszko, Kun, Jurado czy Zarandia usiedli na ławie lub nawet na trybunach..
      całe szczęście, że Zarząd Arki lekceważy takie wpisy internetowe i nie zabiegają o żadnych super-snajperów (którzy nie są wcale żadnym pewnikiem sukcesu) ale przez których mogłoby dojść do niepotrzebnego zadłużenia się klubu
      Arka o snajperach/napastnikach będzie myśleć wtedy, kiedy Gdyński Klub będzie zamierzał bić się o tytuł MP..a narazie planem Arki jest wywalczyć prawo gry w europejskich pucharach..i ten plan Arkowcy zrealizują swoim obecnym składem..tyle

• 6 10

• weź ty się lecz i nie pij tyle kryminalisto ...tyle (1)

• 2 3

• kryminalisto? a skąd ty ćwoku znasz takie słowa? od wujka czy od taty? co?