Sparing Wisła Płock - Arka Gdynia 0:0. Zarandia, Młyński, Łoś zagrali w kadrze

7 września 2018 (artykuł sprzed 5 lat)
aktualizacja: godz. 18:41 (7 września 2018)

Najmłodsi piłkarze w kadrze pierwszej drużyny Arki Gdynia. Od prawej: Mateusz Młyński, Jan Łoś, Mariusz Sławek. Najmłodsi piłkarze w kadrze pierwszej drużyny Arki Gdynia. Od prawej: Mateusz Młyński, Jan Łoś, Mariusz Sławek.

Arka Gdynia bezbramkowo zremisowała z Wisłą Płock w meczu sparingowym w Gniewinie. Trener Zbigniew Smółka sprawdził 23 piłkarzy. Pozyskany w środę Adam Deja wystąpił na środku obrony, gdyż kontuzjowany jest Fredrik Helstrup. Pod koniec gry na boisko weszli testowani zawodnicy: Rogelio Chavez z Meksyku oraz Augustino Baran z Urugwaju. W juniorskiej reprezentacji Polski wystąpi: Jan ŁośMateusz Młyński.

ARKA (pierwsza połowa): Krzepisz - Zbozień, Maghoma, Marić, Marciniak - Danch - Marcus, Bogdanow, Janota, Jankowski - Kolew

(druga połowa): Staniszewski - Socha, Maghoma (71 Chavez), Deja, Sławek (78 Baran) - Sołdecki - Sulewski, Aankour, Klimczak, Danielak - Siemaszko

WISŁA: (pierwsza połowa): Zapytowski - Stefańczyk, Łasicki, Sielewski, Warcholak - Grym, Rasak - Oliveria, Szwoch (15 Furman), Łukowski - Angielski

(druga połowa): Żynel - Stępiński, Uryga, Sielewski, Miś - Rasak (76 Gałązka), Furman - Łukowski (60 Zawada), Grym (76 Wieliczko), Oliveria (70 Pawlak) - Angielski (85 Łasicki).

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O TESTOWANYCH PIŁKARZACH Z MEKSYKU I URUGWAJU

Wykorzystując przerwę w rozgrywkach ligowych Wisła Płock przyjechała na zgrupowanie w Gniewinie. Arka Gdynia pojechała tam tylko na sparing. Z konfrontacji z tym rywalem miała dobre wspomnienia. Przed trzema tygodniami wygrała na boisku rywala 3:1. Jak na razie jest to jedyne zwycięstwo żółto-niebieskich w tym sezonie ligowym.

Z wyjściowej "11", która zaczynała wspomniane spotkanie 18 sierpnia Zbigniew Smółka ponownie wystawił do gry w podstawowym składzie tylko pięciu piłkarzy. Zgodnie z zapowiedziami szkoleniowiec eksperymentował, szukał nowych ustawień. Na przykład Adam Danch sprawdzony został na pozycji defensywnego pomocnika, a po raz pierwszy w tym sezonie na boisku widzieliśmy też Marcusa.

PRZYPOMNIJ SOBIE JAK ARKA WYGRAŁA W PŁOCKU

Po zmianie stron eksperymentów było znacznie więcej. W takim ustawieniu Arka jeszcze nie grała. Na środku defensywy sprawdzał się m.in. pozyskany w środę Adam Deja. Była to odpowiedź na kontuzję w ostatnim meczu Fredrika Helstrupa. Ponadto na boisko widzieliśmy m.in. 18-letniego Mariusza Sławka, który włączony został do treningów pierwszej drużyny, ale w ekstraklasie nie było go jeszcze w "18".

Natomiast w 71. i 78. minucie go gry weszli piłkarze testowani: obrońca Rogelio Chavez z Meksyku oraz skrzydłowy Augustino Baran z Urugwaju.

Przypomnijmy, że trener Arki nie mógł skorzystać z czterech piłkarzy, którzy zostali powołani do drużyn narodowych.

ADAM DEJA W ARCE. PRZECZYTAJ WIĘCEJ O TYM PIŁKARZU

Luka Zarandia rozegrał całe spotkanie w młodzieżowej reprezentacji Gruzji w eliminacjach mistrzostw Europy U-21. Skrzydłowy był kapitanem. Został ukarany żółtą kartką. Jego drużyna w Gargżdy bezbramkowo zremisowała z Litwą. Ten wynik ostatecznie eliminuje oba zespoły z walki o awans do turnieju finałowego. Gruzja z 9 punktami jest czwarta, Litwa dorobkiem 4 punktów zamyka tabelę. Bezpośredni awans tylko do zwycięzcy grupy, a drugi zespół będzie mógł ewentualnie zagrać w barażach.

Mateusz Młyński zadebiutował w reprezentacji Polski do lat 18. Skrzydłowy od razu zagrał w podstawowej "11". Grał przez 45 minut. Biało-czerwoni w towarzyskim meczu pokonali w Skopje rówieśników z Macedonii 1:0 (1:0). Rewanż odbędzie się 10 września.

Jan Łoś z kolei wszedł na drugą połowę w reprezentacji Polski U-19. Jednak musiał opuścić boisko w 69. minucie z powodu kontuzji. W Opolu biało-czerwoni przegrali w towarzyskim meczu ze Szkocją 1:3 (1:0). Rewanż zaplanowano w niedzielę w Brzegu Dolnym.

Pavels Steinbors przesiedział całe spotkanie na ławce w pierwszej reprezentacji Łotwy. Jego drużyna na inaugurację Ligi Narodów w dywizji D zremisowała w Rydze z Andorą 0:0.

Wszyscy ci piłkarze pozostają na kadrach, gdyż ich drużyny mają zaplanowane jeszcze kolejne spotkania.

Natomiast Wisła do pierwszej reprezentacji Polski oddała swego kapitana: Damiana Szymańskiego oraz Adama Dźwigałę. Mimo że to podstawowi defensorzy drużyny Dariusza Dźwigały, sparing przetrwała ona bez straty gola.

LUKA ZARANDIA MA W KONTRAKCIE Z ARKĄ KLAUZULĘ ODSTĘPNEGO. O TYM M.IN. W WYWIADZIE Z GRUZIŃSKIM SKRZYDŁOWYM

Przed przerwą Arka zagrażała rywalom jedynie po rzutach rożnych. Jednak i wówczas piłka po strzałach była blokowana lub wybijana spod własnej bramki przez defensorów Wisły. O wiele bardziej musiał wykazać się Kacper Krzepisz, broniąc uderzenie Ricardinho, a po chwili i dobitkę Marcina Warcholaka w 34. minucie.

Poza Warcholakiem do Wisły z Arki latem odszedł Mateusz Szwoch. W piątek po raz kolejny potwierdziło się, że nie ma on szczęścia do gier przeciwko żółto-niebieskim. Pomocnik opuścił plac gry już po kwadransie. Kontuzji nabawił się w starciu z Michałem Janotą, które na pozór wydawało się nie być groźne.

Przypomnijmy, że przed rokiem Mateusz z Legią Warszawa przegrał w Superpucharze Polski, a w meczu ligowym w Płocku przeciwko Arce po raz pierwszy w tym sezonie wylądował na ławce

Po przerwie w sparingu lepsze sytuacje do zmiany wyniku mieli gdynianie. Strzelali m.in.: Rafał Siemaszko (kilkukrotnie), Tadeusz SochaKarol Danielak, ale Bartłomiej Żynel nie dał się pokonać.

Natomiast bramkarz Arki, Marcin Staniszewski dobrze bronił przy uderzeniach Karola Angielskiego i w samej końcówce Alana Urygi.

PRZYPOMNIJ SOBIE, DO KOGO PRETENSJE MIELI PIŁKARZE ARKI PO REMISIE Z ZAGŁĘBIEM

NAJBLIŻSZE MECZE PIŁKARZY ARKI NA MIĘDZYNARODOWEJ ARENIE
9 września
Pavels Steinbors - mecz pierwszej reprezentacji Łotwy w ramach Ligi Narodów z Gruzją w Tbilisi

Jan Łoś - mecz towarzyski reprezentacji Polski U-19 ze Szkocją w Brzegu Dolnym

10 września, poniedziałek
Mateusz Młyński - mecz towarzyski reprezentacji Polski U-18 z Macedonią w Skopje

11 września, wtorek
Luka Zarandia - mecz reprezentacji Gruzji w ramach eliminacji mistrzostw Europy U-21 z Maltą na wyjeździe

Opinie (54) 6 zablokowanych

• po przerwie kolejny mecz i pewnie kolejna przegrana (1)

co na to rewolucjonista prezesik i młody właściciel?

• 32 37

• Remis - tak dla odmiany.

• 5 4

• piłkarze i trener których nikt nie chciał w ekstraklasie, spadamy? (1)

• 24 29

• Ciebie też nikt tu nie chce trollu.

• 2 0

• Tak się zastanawiam...czemu Arka w sparingach przedsezonowych i przerwach gra o niebo lepiej niż w lidze??? (2)

A może by zmienić system wynagradzania ze "czy stoi czy się leży 10 kafli się należy "?? 40% pensja za gre w klubie i 60% za wynik danego meczu w miesiącu plus extra premia za runde i sezon:)

• 17 5

• Dobry pomysł

Pomysłów na zastąpienie czy się stoi czy się leży... To w kraju już było wiele. Ale każdy nowy nastawiony na motywowanie a nie kasę za to że jesteśmy warty jest zainteresowania.
      A co do sparingów no to są to gry szkoleniowe w nich nie gra się na wynik tylko piłkarze mają pewne rzeczy zrealizować próbuje się różne schematy ustawienia piłkarzom zmienia się pozycje od tego są te mecze dlatego często gra w nich wychodzi lepiej niż w lidze gdzie obie drużyny chcą tego samego wygrać mecz.
      Łatwiej jest wygrać gdy przeciwnikowi trener nakaże możliwie dużo grać na jeden kontakt wtedy ci grający normalnie mają łatwiej i wygrywają tylko że ci drudzy przegrani uczą się dzięki temu czegoś nowego gry szybszej na jeden kontakt w przyszłości dzięki temu mogą mieć lepsze wyniki.
      Kilka lat temu Arka wygrała prawie wszystkie sparingi zimą. Potem zaczęła się liga i 3 pierwsze mecze 3 porażki. Nie warto nadmiernej wagi przywiązywać do przed sezonowych sparingów.

• 2 0

• Pomysł śwoetny

Teraz tylko namów jakiegoś zawodnika na takie warunki

• 2 0

• Arka Gdynia wygra derby w 2018 roku (3)

Z lechią gdańsk

• 33 40

• Można się nie lubić, ale się szanujmy - Lechią Gdańsk. (1)

Poza tym niech wygra lepszy.

• 24 3

• W Gdyni

W Gdyni to od lat marzenie kibiców. Moim zdaniem od lat w klubie te mecze były lekceważone z różnych względów za to w Gdańsku zawsze dobrze przygotowani.
        Często to Arka mimo że Lechia to lokalny rywal była zaskoczona grą Lechii co najmniej jak gdyby Lechia przyjechała z ameryki południowej lub Australii. Za to nie pamiętam czy kiedyś Arka zaskoczyła czymś Lechię. To pokazuje kto dobrze przygotowywał się do tych meczów a kto traktował je lekko. No i wyniki są tego efektem to nie przypadek.
        Jak będzie w tym roku najpierw Arka jedzie do Gdańska i jak nie przegra to będzie można się cieszyć. Bo po ubiegłorocznych wyczynach brak przegranej będzie sukcesem. Ale że sport nie przewidywalny jest to .... . to dlatego wszyscy go tak lubimy, mimo że każdy kibicuje swoim i oczywiście zna się na piłce najlepiej. he-he TAK jak JA.