Lechia rozgromiła w sparingu Wietcisę

8 października 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Mateusz Bąk jest łącznikiem pomiędzy Lechią, która w maju 2003 roku wygrywała z Wietcisą w Skarszewach, a obecną drużyną. Mateusz Bąk jest łącznikiem pomiędzy Lechią, która w maju 2003 roku wygrywała z Wietcisą w Skarszewach, a obecną drużyną.

Piłkarze Lechii Gdańsk rozbili w wyjazdowym sparingu A-klasową Wietcisę 12:2 (3:0). Dla biało-zielonych był pierwszy mecz z drużyną ze Skarszew od ponad 13 latach. Poprzednio mierzyli się o... punkty w V lidze, wygrywając 5:0 i 6:0. W tamtych spotkaniach jak i tym rozegranym w sobotę wystąpił bramkarz Mateusz Bąk.

Wietcisa:
Rusiecki 82, Stalke 84
Lechia: Haraslin 54, 68, 90, M.Paixao 5, 20, Wiśniewski 64, 80, Kobylański 57, 60, F.Paixao 24, Kovacević 66, Kuświk 70

LECHIA: Bąk (70 Woźniak) - Kobylański, Nunes (46 Maloca), Janicki, Perger - F.Paixao (46 Haraslin), Kovacević, Mila, Krasić (46 Wojtkowiak), Wiśniewski - M.Paixao (46 Kuświk)

TUTAJ PEŁNY HARMONOGRAM MECZÓW TRÓJMIEJSKICH DRUŻYN W NIŻSZYCH KLASACH ROZGRYWKOWYCH NA TEN WEEKEND

W sezonie 2002/03 Lechia i Wietcisa były na tym samym poziomie w hierarchii ligowej. Wówczas gdańszczanie pokonali tego rywala 12 października 2012 5:0 i 17 maja 2003 roku aż 6:0, a miejscowi wbili sobie dwa gole samobójcze. Rozgrywki tamta ekipa Jerzego Jastrzębowskiego zakończyła awansem do IV ligi. Zarówno w tamtym spotkaniu jak i w tym sobotnim zagrał Mateusz Bąk, który przeszedł z Lechią drogę od A klasy do ekstraklasy.

17.05.2003, klasa okręgowa: Wietcisa Skarszewy - Lechia Gdańsk 0:6

Widzicki 58, 79, Żuk 39, Szutowicz 85, Syrotnik 68 (samobójcza), Stobiński 72 (samobójcza)

LECHIA: Bąk - Bartoszuk, Borkowski, Gąsiorowski, Pellowski - Wiszniewski (64 Bloch), Urbański (62 Waniuga), Widzicki, Żuk (69 Wilk) - Szutowicz, Stolc (55 Łukowski)

W zorganizowaniu sobotniego meczu pomógł Jerzy Smuczyński, trener Wietcisy, którego syn - Bartłomiej gra w ekstraklasie w Termalice Nieciecza, a wcześniej był także piłkarzem Lechii. Gdańszczanie zagrali by podtrzymać rytm meczowy w trakcie przerwy w ekstraklasie. Natomiast gospodarze, by mieć wolny termin, przełożyli swój mecz ligowy.

W sobotę przyjazd biało-zielonych był wielkim wydarzeniem, gdyż oni grają w ekstraklasie, a miejscowi spadli nawet o jeden szczeble i występują obecnie w A klasie. Frajdę miejscowym kibicom sprawił też Piotr Nowak, który zabrał na sparing wszystkich piłkarzy pierwszej drużyny z wyjątkiem 8 kadrowiczów oraz narzekających na dolegliwości zdrowotne: Jakuba WawrzyniakaRafała Wolskiego oraz nadal leczącego kontuzję, Bartłomieja Pawłowskiego.

OBROŃCA LECHII STRZELIŁ GOLA DLA REPREZENTACJI KANADY. SPRAWDŹ, Z KIM I KIEDY GRAJĄ POZOSTALI

W pełnym wymiarze czasowym zaprezentował się Sebastian Mila, który z powodu kontuzji kolana w tym sezonie nie wystąpił ani minuty w oficjalnym meczu. Właśnie po jego dwóch podaniach Lechia zdobyła pierwszą i trzecią bramkę.

A-klasowcom najbardziej we znaki dali się portugalscy bliźniacy. Marco Paixao w ciągu kwadrans strzelił dwa gole, a wynik do przerwy ustalił Flavio. Dlatego gospodarze z pewnością odetchnęli z ulgą, gdy ci piłkarze nie wyszli na drugą połowę. Ale najgorsze ich dopiero czekało.

BRACIA PAIXAO ZMIERZAJĄ PO STRZELECKI REKORD NA POLSKICH BOISKACH. TUTAJ WIĘCEJ STATYSTYK

W przerwie trener Nowak dokonał cztery zmiany, czyli pozwolił zaprezentować się wszystkim piłkarzom, którego tego dnia zabrał na mecz. Natomiast w 70. minuty do bramki wprowadził
15-letniego Macieja Woźniaka z drużyny juniorów młodszych Lechii. Wówczas było już 10:0, ale po tej zmianie gospodarzom udało się zdobyć dwa gole.

W drugiej połowie wśród biało-zielonych dużą ochotę do gry przejawiał zwłaszcza Łukasz Haraslin. Słowacki skrzydłowy, który znalazł się tylko na liście rezerwowej w młodzieżowej reprezentacji swojego kraju na październikowe mecze, w Skarszewach trzykrotnie posłał piłkę do siatki.

Golem przypomniał się także inny niedawny kadrowicz młodzieżówki, ale polskiej - Martin Kobylański. Ten piłkarz w tym sezonie nie mieści się nawet do "18" w oficjalnych meczach. Sobotni sparing rozpoczął jako... prawy obrońca, a dopiero po przerwie wrócił do ofensywy, gdyż w defensywie zastąpił go Grzegorz Wojtkowiak. Warto podkreślić, że szkoleniowiec po raz kolejny doskonalił ustawienie 1-4-5-1.

• po kompromitacji z ortografii, również w geografii betony postanowiły się zbłaźnić

nieprzypadkowo budowlany klub sportowy - zawodówka to szklany sufit dla kibica lechii

• 3 6

• No ale drużyny z A klasy 2 bramki wcisnela :) (4)

• 61 12

• wcisnęła, 15-letniemu bramkarzowi (3)

• 20 9

• Bramkarz (1)

do tego nic nie ma. Różnica 5 klas rozgrywkowych.

• 8 3

• to postaw dziecko na bramkę i strzelaj z 17 metrów to zobaczysz różnice

• 5 3

• A co myślałeś że A klasa to nóg nie mają?

• 4 1

• (1)

Lohoho teraz juz tylko Barcelona I Madryt przed nami....