Asseco zdemolowało Trefla w Ergo Arenie

Anthony Hickey zdobył w meczu z Treflem Sopot 18 punktów i w dużej mierze to on poprowadził gdynian do zwycięstwa w derbach Trójmiasta. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

26. derby Trójmiasta miały jednego bohatera. Był nim zespół Asseco. Grający pomysłowo w ataku oraz skutecznie w obronie gdynianie rozbili w Ergo Arenie Trefla 73:51 (17:14, 16:8, 18:9, 22:20). W drugiej i trzeciej kwarcie spotkania, czyli w najważniejszych momentach meczu różnicę zrobił rozgrywający żółto-niebieskich Anthony Hickey. Zupełnie pogubiony w obronie Trefl przegrał w derbach po raz czwarty z rzędu. Wynik nieco zmącił żółto-czarnym świętowanie 20-lecia koszykówki w Sopocie, które uczcili specjalnym tortem w barwach klubu.

TREFL

Duren 18 (1x3, 7 zb.), Dutkiewicz 10 (2x3), Stefański 4 (10 zb.), Kulka 3 (6 zb.), Sikora 2 oraz Bilinovać 5, Krefft 4, Surmacz 3, Motylewski 2, Dzierżak 0, Kolenda 0

ASSECO

Hickey 18 (1x3. 5 zb.), Matczak 10, Żołnierewicz 9 (1x3), Parzeński 9 (1x3, 6 zb.), Frasunkiewicz 3 (1x3) oraz Kowalczyk 12 (2x3), Szczotka 6 (5 zb.), Ahmedović 4, Czerlonko 2, Kołodziej 0, Kaplanović 0, Jankowski 0

Asseco Arka Gdynia

Trenerzy o meczu

Tane Spasev
Tane Spasev
TANE SPASEV (Asseco)
Było to bardzo emocjonalne spotkanie dla obu zespołów. Wiedzieliśmy, że derby Trójmiasta wzbudzają wiele emocji i nie ma w nich faworyta. Dla mnie najważniejsze było to, aby koszykarze zapomnieli o całej otoczce.

Chcieliśmy pchać szybko piłkę do przodu i dzielić się nią tak, aby rywale jak najwięcej pracowali w obronie. Musieliśmy również utrudniać Treflowi oddawanie rzutów za trzy punkty. I to także się udało.

Z drugiej strony sami mieliśmy dużo otwartych pozycji za linią 6,75 m, ale zwłaszcza w pierwszej połowie nie byliśmy skuteczni w tym elemencie gry.

Najważniejsze, że pokazaliśmy energię, której wymagam od zawodników. Dzięki temu udało się zapracować na dobry wynik.

Jestem także zadowolony z młodych zawodników. Posmakowali atmosfery takiego meczu na parkiecie i dobrze poradzili sobie z presją. Chodzi mi o Kołodzieja, Ahmedovicia i Jankowskiego. Uważam, że mamy fajną grupę koszykarzy i czeka nas bardzo ciekawy sezon.

Zoran Martić
ZORAN MARTIĆ (Trefl)
Gratuluję Asseco. Rywale byli bardziej skoncentrowani i lepsi w ofensywie niż my. Zasłużyli na zwycięstwo. Przepraszam, że popsuliśmy celebrowanie 20-lecia koszykówki w Sopocie. Zdajemy sobie sprawę, że był to wielki moment dla klubu i miasta. Rozczarowaliśmy, ale niestety takie jest życie. Mam nadzieję, że już w kolejnym meczu będzie lepiej.

[ICO]
Piątka Asseco: Hickey (ASSECO), Matczak (ASSECO), Żołnierewicz (ASSECO), Frasunkiewicz (ASSECO), Parzeński (ASSECO)
[ICO]
Piątka gospodarzy: Duren (TREFL), Stefański (TREFL), Dutkiewicz (TREFL), Sikora (TREFL), Kulka (TREFL)
1'
ZACZYNAMY MECZ
[ICO]
1'
[0:2] 2 punkty zdobywa 41 Parzeński (ASSECO).
[ICO]
1'
[3:2] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 7 Dutkiewicz (TREFL).
[ICO]
2'
[4:2] Rzut wolny trafia 24 Duren (TREFL).
[ICO]
3'
[4:4] 2 punkty zdobywa 8 Matczak (ASSECO).
[ICO]
3'
[6:4] 2 punkty zdobywa 7 Dutkiewicz (TREFL).
[ICO]
3'
[6:6] 2 punkty zdobywa 8 Matczak (ASSECO).
[ICO]
4'
[6:8] 2 punkty zdobywa 2 Hickey (ASSECO).
[ICO]
4'
[8:8] 2 punkty z szybkiego ataku zdobywa 24 Duren (TREFL).
[ICO]
5'
[8:11] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 10 Żołnierewicz (ASSECO).
[ICO]
5'
[8:13] 2 punkty zdobywa 2 Hickey (ASSECO).
[ICO]
5'
Przerwa na żądanie Marticia (TREFL).
6'
Błędy w ataku po obu stronach
[ICO]
6'
Gdynia - skandują kibice Asseco
[ICO]
7'
[10:13] 2 punkty zdobywa 24 Duren (TREFL).
7'
Błąd 24 sekund Asseco
[ICO]
8'
[12:13] 2 punkty rzutem o tablicę zdobywa 10 Stefański (TREFL).
[ICO]
8'
[12:15] 2 punkty zdobywa 14 Czerlonko (ASSECO).
[ICO]
9'
[12:17] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 20 Szczotka (ASSECO).
[ICO]
10'
[14:17] 11 Bilinovać (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
10'
Hickey (ASSECO) wchodził pod kosz i źle podał do Szczotki (ASSECO). Tak kończy się pierwsza kwarta.
11'
Startuje druga kwarta
[ICO]
11'
[16:17] 2 punkty rzutem o tablicę, w ostatniej sekundzie akcji zdobywa 11 Bilinovać (TREFL).
[ICO]
12'
[18:17] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 24 Duren (TREFL).
[ICO]
12'
Przerwa na żądanie Spaseva (ASSECO).
12'
Po niecelnym rzucie za trzy punkty z obu stron
[ICO]
13'
[18:19] 2 punkty sprytnym rzutem zdobywa 7 Kowalczyk (ASSECO).
[ICO]
15'
[20:19] 2 punkty rzutem z półdystansu zdobywa 7 Dutkiewicz (TREFL).
[ICO]
15'
[20:21] 2 punkty spod kosza zdobywa 20 Szczotka (ASSECO).
[ICO]
16'
[20:23] 10 Żołnierewicz (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
16'
Hej Trefl - skandują fani gospodarzy
[ICO]
16'
[20:25] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 8 Matczak (ASSECO).
[ICO]
16'
[ICO]
17'
[20:27] 2 punkty z kontry zdobywa 2 Hickey (ASSECO).
[ICO]
17'
[22:27] 2 punkty zdobywa 10 Stefański (TREFL).
[ICO]
17'
[22:29] 8 Matczak (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
19'
[22:31] 2 punkty z kontry zdobywa 2 Hickey (ASSECO).
[ICO]
19'
Gdynia - słychać w Ergo Arenie
[ICO]
20'
[22:33] 2 punkty wsadem po kontrze zdobywa 10 Żołnierewicz (ASSECO).
20'
Koniec pierwszej połowy
[ICO]
Na głównym telebimie wyświetlany jest film w okazji 20-lecia koszykówki w Sopocie. Poza archiwalnymi materiałami wideo wyświetlane są życzenia nagrane m.in. przez Łukasza Koszarka czy Adama Waczyńskiego
[ICO]
Kaziu Wierzbicki - skandują fani Trefla
Najskuteczniejsi w pierwszej połowie byli: Hickey (ASSECO) i Matczak (ASSECO) po 8 pkt, Dutkiewicz (TREFL), Duren (TREFL) i Żołnierewicz (ASSECO) po 7 pkt
Na parkiecie, podczas przerw możemy oglądać dzisiaj Cheerleaders Sopot Flex Dance. W tym sezonie, podczas meczów koszykarz będzie to rzadkością.

CHEERLEADERKI GOTOWE NA DERBY KOSZYKARZY
[ICO]
Derby ogląda oficjalnie 4123 widzów
21'
Zaczynamy trzecią kwartę
[ICO]
21'
[22:35] 2 punkty zdobywa 41 Parzeński (ASSECO).
[ICO]
21'
[25:35] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 7 Dutkiewicz (TREFL).
[ICO]
22'
[25:37] 2 punkty wsadem zdobywa 41 Parzeński (ASSECO).
[ICO]
23'
[25:40] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 15 Frasunkiewicz (ASSECO).
23'
Blok Frasunkiewicza (ASSECO) na Bilinovaciu (TREFL)
[ICO]
23'
[25:42] 2 punkty z kontry zdobywa 2 Hickey (ASSECO).
[ICO]
23'
[ICO]
23'
Hej Trefl - starają się pomóc fani żółto-czarnych
[ICO]
24'
[25:44] 2 punkty z półdystansu, w ostatniej sekundzie akcji zdobywa 2 Hickey (ASSECO).
[ICO]
25'
Gdynia kosz - śpiewają kibice Asseco
[ICO]
25'
[25:46] 2 punkty z kontry zdobywa 10 Żołnierewicz (ASSECO).
[ICO]
26'
[25:48] 2 punkty po wejściu od końcowej linii zdobywa 8 Matczak (ASSECO).
[ICO]
26'
[27:48] 14 Kulka (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
26'
[27:49] Tylko jeden rzut wolny trafia 2 Hickey (ASSECO).
[ICO]
26'
[28:49] Tylko jeden rzut wolny trafia 11 Bilinovać (TREFL).
[ICO]
27'
[29:49] Tylko jeden rzut wolny trafia 14 Kulka (TREFL).
[ICO]
28'
[ICO]
30'
[31:49] 2 punkty spod kosza zdobywa 6 Sikora (TREFL).
[ICO]
30'
Trefl Sopot - słychać w Ergo Arenie
[ICO]
30'
[31:51] 2 punkty z kontry zdobywa 2 Hickey (ASSECO).
30'
Koniec trzeciej kwarty
31'
Startuje czwarta kwarta
[ICO]
31'
[33:51] 2 punkty spod kosza zdobywa 33 Surmacz (TREFL), a do tego fauluje go Hickey
[ICO]
31'
[34:51] Rzut wolny trafia 33 Surmacz (TREFL).
[ICO]
32'
[34:54] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 2 Hickey (ASSECO).
[ICO]
32'
[34:56] 7 Kowalczyk (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
32'
Nieskuteczne akcje po obu stronach boiska
[ICO]
34'
[ICO]
34'
[34:58] 2 punkty spod kosza zdobywa 20 Szczotka (ASSECO).
[ICO]
35'
[34:60] 7 Kowalczyk (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
35'
[36:60] 2 punkty zdobywa 24 Duren (TREFL).
36'
Duren (TREFL) pudłuje oba wolne
[ICO]
36'
[36:63] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 7 Kowalczyk (ASSECO).
[ICO]
36'
[38:63] 2 punkty zdobywa 21 Krefft (TREFL).
[ICO]
37'
[40:63] 24 Duren (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
37'
[40:66] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 7 Kowalczyk (ASSECO).
[ICO]
38'
[42:66] 24 Duren (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
38'
[44:66] 24 Duren (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
38'
[44:69] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 41 Parzeński (ASSECO).
[ICO]
38'
[47:69] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 24 Duren (TREFL).
[ICO]
39'
[47:71] 18 Ahmedović (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
39'
[49:71] 2 punkty zdobywa 10 Stefański (TREFL) dzięki samobójczemu trefieniu Ahmedovicia
[ICO]
40'
[49:73] 18 Ahmedović (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
40'
Asseco - słychać w Ergo Arenie
[ICO]
40'
[51:73] 24 Duren (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
40'
Dziękujemy - skandują fani Asseco
40'
KONIEC MECZU
[ICO]
Na parkiecie pojawił się właśnie urodzinowy tort z okazji 20-lecia sopockiej koszykówki