• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Wielki mecz żużlowców w Lublinie. Wybrzeże pokonało Motor i ma szanse na play-off

Rafał Sumowski
12 sierpnia 2018 (artykuł sprzed 5 lat) 

Energa Wybrzeże Gdańsk

Duńskie trio Wybrzeża "wyciągnęło" w Lublinie wygraną z bonusem na wagę zachowania szans na play-off. Duńskie trio Wybrzeża "wyciągnęło" w Lublinie wygraną z bonusem na wagę zachowania szans na play-off.

Żużlowcy Zdunek Wybrzeża pokonali na wyjeździe Speed Car Motor Lublin 48:42 i zdobyli punkt bonusowy za dwumecz. Gdańszczanie jako pierwsi w tym sezonie pokonali obecnego lidera I ligi, a zrobili to odrabiając 10-punktową stratę z początku spotkania. Fenomenalnych rzeczy dokonywali na lubelskim torze Mikkel Michelsen, Mikkel BechAnders Thomsen, a Wybrzeże zachowało szanse na awans do play-off.Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone


Speed Car Motor Lublin Speed Car Motor Lublin
9. Dawid Lampart 3 (0,2,1,0,-)
10. Paweł Miesiąc 3 (3,w,0,-,-)
11. Sam Masters 9 (2,3,2,2,0,0)
12. Robert Lambert 5+3 (1*,2*,1*,1)
13. Andreas Jonsson 15 (3,2,1,3,3,3)
14. Oskar Bober 1+1 (1,0,1*)
15. Wiktor Lampart 5+1 (3,2*,0,0)
Sędziowie: Sokołowski (Ostrów Wlkp.)
Składy
1. Mikkel Bech 8+3 (1*,1,2*,3,1*)
2. Michał Szczepaniak 3+1 (2,0,-,1*)
3. Oskar Fajfer 8 (0,1,3,2,2)
4. Anders Thomsen 11+3 (3,3,2*,2*,1*)
5. Mikkel Michelsen 15 (1,3,3,3,3,2)
6. Dominik Kossakowski 1 (0,1,0)
7. Karol Żupiński 2 (2,0,0)

Kibice oceniają


Relacja LIVE

Ze względu na przerwę w rozgrywkach i dwukrotnie przełożenie meczu z Orłem Łódź, gdańszczanie nie ścigali się w Nice 1. Lidze Żużlowej od sześciu tygodni. Obcokrajowcy ścigali się jednak w ligach zagranicznych, a młodzieżowcy w rozgrywkach drużynowych mistrzostw Polski juniorów. Treningami i pracą nad sprzętem musieli zadowolić się Fajfer i Szczepaniak.
Jeśli gdańszczanie nie wygrają, a najlepiej z bonusem, mogą pożegnać się z play-off. Do czwartego miejsca tracą 9 pkt. Mają dwa rozegrane mecze mniej w stosunku do ROW Rybnik. W razie niepowodzenia w Lublinie, ta strata będzie już nie do odrobienia.

- Musimy ten mecz wygrać za 3 punkty, a nawet jeśli, i tak nie wszystko będzie zależało od nas. To trudna sytuacja. W tym sezonie jeszcze nie wygraliśmy na obcym torze. Motor to najsilniejszy zespół w lidze, ale jeśli nie teraz, to kiedy? Z miesiąca przerwy od ligi zrobiło się sześć tygodni. Sytuacja z odwołanymi meczami w Łodzi jest bardzo dołująca, ale taki jest żużel. Wiemy, jaka jest stawka meczu w Lublinie i nie musimy się dodatkowo nakręcać. Głowy muszą być spokojne, a my powinniśmy robić po prostu swoje - mówił nam przed meczem z liderem Nice 1. Ligi Żużlowej Dominik Kossakowski.

DOMINIK KOSSAKOWSKI: MUSIMY WYGRAĆ NA WYJEŹDZIE. JAK NIE TERAZ, TO KIEDY?
Aby zdobyć punkt bonusowy, Wybrzeże musi wygrać przynajmniej różnicą 5 pkt, gdyż Motor wygrał w Gdańsku 47:43.

PRZECZYTAJ RELACJĘ I ZOBACZ ZDJĘCIA Z MECZU WYBRZEŻE - MOTOR
Przypomnijmy, że wciąż nie wiemy czy mecz z Orłem Łódź zostanie rozegrany w nowym terminie, czy też łodzianie zostaną ukarani walkowerem za nieregulaminowe przygotowanie toru i 3 pkt trafią do Gdańska. Decyzja w tej sprawie zapadnie w przyszłym tygodniu. W razie niepowodzenia gdańszczan w Lublinie, wynik meczu Orzeł - Wybrzeże nie będzie miał jednak większego znaczenia.

GKSŻ WYJAŚNIA, CZY ŁODZIANIE PRZYGOTOWALI TOR ZGODNIE Z REGULAMINEM
Na próbę toru wyjechali najpierw Fajfer i Thomsen, a następnie Miesiąc i W.Lampart.
kibice
Wszystkie bilety na mecz zostały wyprzedane.
start wyścigu
I
W biegu wystartują:
  Mikkel Bech,
  Dawid Lampart,
  Michał Szczepaniak,
  Paweł Miesiąc.
bieg 3:3
I
[3:3] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Paweł Miesiąc (3 pkt), Michał Szczepaniak (2 pkt), Mikkel Bech (1 pkt), Dawid Lampart (0 pkt).

Miesiąc zameldował się pierwszy przy krawężniku w pierwszym łuku i nie oddał prowadzenia. Wygrał z dużą przewagą nad Szczepaniakiem. Bech na początku musiał odpierać ataki D.Lamparta. Ostrzeżenie dla tego ostatniego za utrudnianie startu.
start wyścigu
II
W biegu wystartują:
  Wiktor Lampart,
  Dominik Kossakowski,
  Oskar Bober,
  Karol Żupiński.
bieg 4:2
II
[7:5] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Wiktor Lampart (3 pkt), Karol Żupiński (2 pkt), Oskar Bober (1 pkt), Dominik Kossakowski (0 pkt).

5:1 ze startu dla gospodarzy, ale Żupiński po słabszym starcie z czwartego pola znakomicie przedarł się na wejściu w drugi łuk, przy krawężniku przed Bobera i mądrze bronił drugiej pozycji do samej mety.
start wyścigu
III
W biegu wystartują:
  Sam Masters,
  Oskar Fajfer,
  Robert Lambert,
  Anders Thomsen.
ważne zdarzenie
III
Wyścig przerwany. Fajfer idealnie wstrzelił się start, ale ruszył się zanim taśma poszła w górę. Powtórka w czterech i ostrzeżenie dla zawodnika Wybrzeża. Kolejne będzie skutkowało wykluczeniem.
bieg 3:3
III
[10:8] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Anders Thomsen (3 pkt), Sam Masters (2 pkt), Robert Lambert (1 pkt), Oskar Fajfer (0 pkt).

5:1 ze startu dla gospodarzy po fatalnym wyjściu spod taśmy Fajfera. Błyskawicznie z czwartego toru prędkości po zewnętrznej nabrał jednak Thomsen. Duńczyk na wyjściu z pierwszego łuku "opędzlował" obu rywali jadąc bliżej bandy.
start wyścigu
IV
W biegu wystartują:
  Mikkel Michelsen,
  Wiktor,
  Karol Żupiński,
  Andreas Jonsson.
bieg 5:1
IV
[15:9] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Andreas Jonsson (3 pkt), Wiktor Lampart (2 pkt), Mikkel Michelsen (1 pkt), Karol Żupiński (0 pkt).

Wygrany start gospodarzy. Michelsen dwoił się i troił, ale nie wyprzedził W.Lamparta, choć Jonsson nawet się za nim nie oglądał.
Przerwa na równanie toru.
start wyścigu
V
W biegu wystartują:
  Robert Lambert,
  Mikkel Bech,
  Sam Masters,
  Michał Szczepaniak.
bieg 5:1
V
[20:10] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Sam Masters (3 pkt), Robert Lambert (2 pkt), Mikkel Bech (1 pkt), Michał Szczepaniak (0 pkt).

Nokaut w wykonaniu gospodarzy, którzy wygrali start i uciekli do przodu. Trzeci w pierwszym łuku był Szczepaniak, który jednak nie próbował nawet zaatakować rywali, a spowolnił nieco kolegę z pary. Bech zdążył minąć Szczepaniaka, ale po wyścigu nie krył do niego pretensji.
start wyścigu
VI
W biegu wystartują:
  Oskar Fajfer,
  Andreas Jonsson,
  Anders Thomsen,
  Oskar Bober.
bieg 4:2
VI
[22:14] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Anders Thomsen (3 pkt), Andreas Jonsson (2 pkt), Oskar Fajfer (1 pkt), Oskar Bober (0 pkt).

3:3 ze startu, ale kapitalnie pojechał Thomsen, który napędzał się przez pierwsze okrążenie i na wejściu w pierwszy łuk drugiego okrążenia minął Jonsonna przy krawężniku. Fenomenalna jazda Duńczyka i pierwsza wygrana gości.
start wyścigu
VII
W biegu wystartują:
  Dawid Lampart,
  Mikkel Michelsen,
  Paweł Miesiąc,
  Dominik Kossakowski.
ważne zdarzenie
VII
Wyścig przerwany. Równy start, ale najpierw Michelsen, a następnie Kossakowski po zewnętrznej, minęli obu rywali i jechali na 5:1. Jadącemu na trzeciej pozycji Miesiącowi podniosło koło i upadł na tor. Wstał o własnych siłach, ale z powtórki jest wykluczony. Sytuacja nie miała miejsca na ostatnim okrążeniu, więc sędzia nie mógł zaliczyć prowadzenia gdańszczan.
bieg 4:2
VII
[24:18] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Mikkel Michelsen (3 pkt), Dawid Lampart (2 pkt), Dominik Kossakowski (1 pkt), Paweł Miesiąc (w/0 pkt).

Dobry start gdańszczan, ale na drugim okrążeniu Lampart dopadł Kossakowskiego. Szkoda, że Michelsen nie przypilnował młodszego kolegi. Duńczyk wygrał z dużą przewagą, ale w ogóle nie był zainteresowany jazdą zespołową. Obejrzał się za nim jedynie na wyjściu z pierwszego łuku.
Przerwa na równanie toru.
start wyścigu
VIII
W biegu wystartują:
  Andreas Jonsson,
  Mikkel Michelsen,
  Wiktor Lampart,
  Mikkel Bech.

Michelsen jako rezerwa taktyczna za Szczepaniaka.
bieg 5:1
VIII
[25:23] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Mikkel Michelsen (3 pkt), Mikkel Bech (2 pkt), Andreas Jonsson (1 pkt), Wiktor Lampart (0 pkt).

Udany manewr trenera Berlińskiego. Ze startu najlepiej Michelsen. Znakomicie z czwartego toru pojechał Bech, który po zewnętrznej wyszedł na drugą pozycją tuż przed końcem pierwszego okrążenia. Wykorzystał błąd W.Lamparta ścinając do krawężnika.
start wyścigu
IX
W biegu wystartują:
  Anders Thomsen,
  Paweł Miesiąc,
  Oskar Fajfer,
  Dawid Lampart.
bieg 5:1
IX
[26:28] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Oskar Fajfer (3 pkt), Anders Thomsen (2 pkt), Dawid Lampart (1 pkt), Paweł Miesiąc (0 pkt).

Kapitalny start gdańszczan i duża przewaga na mecie. Świetna współpraca Fajfera i Thomsena. Wybrzeże odbija prowadzenie w meczu!
start wyścigu
X
W biegu wystartują:
  Karol Żupiński,
  Sam Masters,
  Mikkel Michelsen,
  Robert Lambert.
bieg 3:3
X
[29:31] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Mikkel Michelsen (3 pkt), Sam Masters (2 pkt), Robert Lambert (1 pkt), Karol Żupiński (0 pkt).
Niesamowita jazda Michelsena. To może być wyścig sezonu! Gdańszczanie przegrali start, ale Duńczyk dwoił się i troił przez trzy okrążenia napędzając się pod bandą. Lublinianie nie zostawiali mu praktycznie żadnego miejsca. Michelsen nie zamykał gazu i chwilami "pachniało gipsem", ale w końcu Mikkel "połknął" obu rywali szaleńczym atakiem na wejściu w ostatnie okrążenie.
Przerwa na równanie toru.
start wyścigu
XI
W biegu wystartują:
  Wiktor Lampart,
  Michał Szczepaniak,
  Andreas Jonsson,
  Oskar Fajfer.
W.Lampart jako rezerwa zwykła za Miesiąca.
bieg 3:3
XI
[32:34] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Andreas Jonsson (3 pkt), Oskar Fajfer (2 pkt), Michał Szczepaniak (1 pkt), Wiktor Lampart (0 pkt).

Dobry start Fajfera, ale nie zdołał założyć się na rywali. Gospodarze jechali na 5:1, ale najpierw Fajfer pod bandą, a następnie Szczepaniak przy krawężniku mijają W.Lamparta. Bardzo cenny remis dla gości!
start wyścigu
XII
W biegu wystartują:
  Dominik Kossakowski,
  Oskar Bober,
  Mikkel Bech,
  Sam Masters.
bieg 3:3
XII
[35:37] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Mikkel Bech (3 pkt), Sam Masters (2 pkt), Oskar Bober (1 pkt), Dominik Kossakowski (0 pkt).

5:1 dla lublinian ze startu, ale Bech zrobił to, co wcześniej Michelsen. Napędzał się cały wyścig pod płotem z "nawiniętą" manetką gazu i na wejściu w czwarte okrążenie wyszedł na pierwszą pozycję. Gdańscy Duńczycy rządzą na zewnętrznej w Lublinie! Kapitalna jazda kapitana Wybrzeża!
start wyścigu
XIII
W biegu wystartują:
  Robert Lambert,
  Anders Thomsen,
  Dawid Lampart,
  Mikkel Michelsen.
bieg 5:1
XIII
[36:42] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Mikkel Michelsen (3 pkt), Anders Thomsen (2 pkt), Robert Lambert (1 pkt), Dawid Lampart (0 pkt).

Start wygrał Michelsen. Drugi jechał Lambert, ale Thomsenowi nie zajęło długo wyprzedzenie zawodnika gospodarzy. Zrobił to już na pierwszym łuku drugiego okrążenia. Duńczycy robią co chcą na torze w Lublinie.
Przerwa na równanie toru.
ważne zdarzenie
Aby wygrać z punktem bonusowym, Wybrzeże potrzebuje zwycięstwa różnicą 5 pkt. To oznacza, że potrzeba jeszcze 6 pkt w wyścigach nominowanych.
start wyścigu
XIV
W biegu wystartują:
  Mikkel Bech,
  Sam Masters,
  Oskar Fajfer,
  Andreas Jonsson.
Jonsson i Masters jako rezerwy taktyczne za D.Lamparta i Miesiąca.
bieg 3:3
XIV
[39:45] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Andreas Jonsson (3 pkt), Oskar Fajfer (2 pkt), Mikkel Bech (1 pkt), Sam Masters (0 pkt).

Jonsson wygrał walkę w pierwszym łuku i nie dał wyprzedzić się gdańszczanom.
ważne zdarzenie
Gdańszczanie wygrali już mecz. Potrzebują jeszcze 3 pkt, aby zapewnić sobie bonus w dwumeczu z Motorem.
start wyścigu
XV
W biegu wystartują:
  Sam Masters,
  Anders Thomsen,
  Andreas Jonsson,
  Mikkel Michelsen.
bieg 3:3
XV
[42:48] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Andreas Jonsson (3 pkt), Mikkel Bech (2 pkt), Anders Thomsen (1 pkt), Sam Masters (0 pkt).
15'
Wybrzeże wygrywa mecz 48:42 i zgarnia punkt bonusowy. Gdańszczanie wciąż mają szanse na play-off!

Typowanie wyników

12 sierpnia 2018, godz. 14:30
3 pkt.
Speed Car Motor Lublin
ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

Jak typowano

80% 289 typowań Speed Car Motor Lublin
1% 1 typowanie REMIS
19% 70 typowań ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

Twoje dane


Tabela po 12 kolejkach

1. Liga Żużlowa
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Speed Car Motor Lublin 12 10 1 1 638:423 25
2 Car Gwarant Start Gniezno 12 8 1 3 560:487 20
3 Lokomotiv Daugavpils 12 7 1 4 495:491 19
4 ROW Rybnik 12 7 0 5 660:509 17
5 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 11 5 0 6 508:477 11
6 Orzeł Łódź 11 3 2 6 487:502 9
7 Euro Finannce Polonia Piła 11 2 0 9 443:567 4
8 Arge Speedway Wanda Kraków 11 1 1 8 328:632 3
Tabela wprowadzona: 2018-08-18

Wyniki 12 kolejki

 • Speed Car Motor Lublin - ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 42:48 (47:43, bonus dla Wybrzeża)
 • Orzeł Łódź - ROW Rybnik 41:49 (42:48, bonus dla ROW)
 • Arge Speedway Wanda Kraków - Lokomotiv Daugavpils 45:45 (34:56, bonus dla Lokomotivu)
 • Euro Finannce Polonia Piła - Car Gwarant Start Gniezno 40:50 (32:58, bonus dla Startu)
 • Zaległy mecz 9. kolejki:
 • Orzeł Łódź - Euro Finannce Polonia Piła 53:37 (41:49 bonus dla Orła)

Kluby sportowe

Opinie (138) 5 zablokowanych

 • (1)

  Można wybrzeże

  • 76 0

  • a po V biegu przedrywali 20:10

   można jednak wyjść z dołka

   • 11 0

 • BRAVO

  Gdynianin dumny z Gdańska!

  ...

  • 124 3

 • Lechia (7)

  Super Wybrzeże!

  • 70 11

  • WYPAD na Traugutta stąd! (3)

   chłopie

   • 13 43

   • (2)

    Uspokój się , wielu z Lechii chodzi na żużel , jak również wielu z Wybrzeża na Lechię

    • 34 4

    • WON na Traugutta dziadu!!!

     • 2 10

    • Niech sobie chodzą, ale na wybrzeże chodzi się w barwach Wybrzeża a nie Lechii koniec kropka.

     • 3 0

  • Wielka Lechia mistrzem wszechświata za 2 lata (1)

   • 6 19

   • Taaaa jak w zeszlym sezonie

    • 2 2

  • Gdyńskie prowokacje

   • 7 3

 • Piękna walka!

  Gratulacje!

  • 77 2

 • Wazne punkty Karola (2)

  Zrobiły robotę

  • 69 2

  • Ale dlaczego znowu wystartował Kossakowski zamiast Turowskiego?!!! (1)

   Skoro Turowski o wiele lepiej radzi sobie w młodzieżówkach, a Kossakowski jeździ gorzej niż młody po licencji!

   • 9 1

   • Tego też kompletnie nie rozumiem. Myślę, że w tych meczach, które zostały, Kossakowskiemu już trzeba podziękować i niech jeżdżą Marcin z Karolem.

    • 8 1

 • Kocham Duńczyków

  • 58 2

 • dobry meczyk, gratulacje (1)

  1. Duńczycy pojechali b.agresywnie.
  2.Fajfer przywiózł punkty.
  3.Trener Berliński w odpowiednim momencie wprowadził ZZ , czego nie potrafił Kędziora.
  Brawo Trenerze.
  4.Tak trzymać . Dajcie jesienią trochę radości kibicom.

  • 116 1

  • Taktyczna powinna być już w 5 biegu.

   Ale zwycięzców się nie sądzi

   • 2 20

 • BRAWO !!! (4)

  Mam tylko jedno pytanie ! Gdzie jest ten blazen bolek ?

  • 40 7

  • Pewnie płacze

   • 16 1

  • w Krakowie liczy na utrzymanie Wandy

   • 15 1

  • Zobaczymy ma koniec sezonu matole... (1)

   Lubn oddal bo jechal o pietruszke a ty ceaniakujesz bucul

   • 1 10

   • Pajacu przyznaj się w końcu do swojej głupoty i błędu i przeproś.

    • 5 1

 • Mecz (2)

  Fajny mecz i kibice Lublina pokazali że można zapełnić stadion bez różnicy o której godzinie się odbywa brawo wybrzeże

  • 79 0

  • Mega racja

   Ludzie tworzą różne historie a to za wcześnie a to za późno a to słońce źle świeci itp. Dla większości liczy się tylko wynik. Teraz są świetni a na mecz z pila będzie nas max 3 tys..

   • 17 4

  • Lublin nad Bałtykiem nie leży ..stąd mniej atrakcji i pełen stadion

   • 9 3

 • Wiara nadzieja I walka bez tego nie ma nic (2)

  Gratulacje !!! Oby nie było kontuzji I ekstraliga jest nasza. Dzisiejszy mecz jest tego dowodem. Powodzenia jestem dobrej myśli. GKS !!!

  • 55 0

  • Hm

   Eksraliga ale w ktorym roku.2020 no moze.

   • 1 4

  • Priorytet to zatrzymać Dunów. Nie wiem, jak Zdunek to zrobi, ale po prostu musi.

   • 18 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ostatnie wyniki

Enea Falubaz Zielona Góra
26 sierpnia 2023, godz. 16:30
96% Enea Falubaz Zielona Góra
0% REMIS
4% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Enea Falubaz Zielona Góra
9% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
90% Enea Falubaz Zielona Góra

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Filippo Xyz 16 35 81.3%
2 Baltyk Gdynia 16 34 81.3%
3 Adam Markuszewski 16 34 81.3%
4 Krzysztof Walaszek 16 34 75%
5 Janusz Ciopcinski 16 33 75%

Relacje LIVE

Najczęściej czytane