Wiadomości

stat

Wielki mecz żużlowców w Lublinie. Wybrzeże pokonało Motor i ma szanse na play-off

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Duńskie trio Wybrzeża "wyciągnęło" w Lublinie wygraną z bonusem na wagę zachowania szans na play-off.
Duńskie trio Wybrzeża "wyciągnęło" w Lublinie wygraną z bonusem na wagę zachowania szans na play-off. fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Żużlowcy Zdunek Wybrzeża pokonali na wyjeździe Speed Car Motor Lublin 48:42 i zdobyli punkt bonusowy za dwumecz. Gdańszczanie jako pierwsi w tym sezonie pokonali obecnego lidera I ligi, a zrobili to odrabiając 10-punktową stratę z początku spotkania. Fenomenalnych rzeczy dokonywali na lubelskim torze Mikkel Michelsen, Mikkel BechAnders Thomsen, a Wybrzeże zachowało szanse na awans do play-off.Speed Car Motor Lublin

9. Dawid Lampart 3 (0,2,1,0,-)
10. Paweł Miesiąc 3 (3,w,0,-,-)
11. Sam Masters 9 (2,3,2,2,0,0)
12. Robert Lambert 5+3 (1*,2*,1*,1)
13. Andreas Jonsson 15 (3,2,1,3,3,3)
14. Oskar Bober 1+1 (1,0,1*)
15. Wiktor Lampart 5+1 (3,2*,0,0)
42:48
Sędziowie:
Sokołowski (Ostrów Wlkp.)

ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

1. Mikkel Bech 8+3 (1*,1,2*,3,1*)
2. Michał Szczepaniak 3+1 (2,0,-,1*)
3. Oskar Fajfer 8 (0,1,3,2,2)
4. Anders Thomsen 11+3 (3,3,2*,2*,1*)
5. Mikkel Michelsen 15 (1,3,3,3,3,2)
6. Dominik Kossakowski 1 (0,1,0)
7. Karol Żupiński 2 (2,0,0)

kibice oceniają

zobacz wszystkie oceny »


Relacja LIVE

Ze względu na przerwę w rozgrywkach i dwukrotnie przełożenie meczu z Orłem Łódź, gdańszczanie nie ścigali się w Nice 1. Lidze Żużlowej od sześciu tygodni. Obcokrajowcy ścigali się jednak w ligach zagranicznych, a młodzieżowcy w rozgrywkach drużynowych mistrzostw Polski juniorów. Treningami i pracą nad sprzętem musieli zadowolić się Fajfer i Szczepaniak.
Jeśli gdańszczanie nie wygrają, a najlepiej z bonusem, mogą pożegnać się z play-off. Do czwartego miejsca tracą 9 pkt. Mają dwa rozegrane mecze mniej w stosunku do ROW Rybnik. W razie niepowodzenia w Lublinie, ta strata będzie już nie do odrobienia.

- Musimy ten mecz wygrać za 3 punkty, a nawet jeśli, i tak nie wszystko będzie zależało od nas. To trudna sytuacja. W tym sezonie jeszcze nie wygraliśmy na obcym torze. Motor to najsilniejszy zespół w lidze, ale jeśli nie teraz, to kiedy? Z miesiąca przerwy od ligi zrobiło się sześć tygodni. Sytuacja z odwołanymi meczami w Łodzi jest bardzo dołująca, ale taki jest żużel. Wiemy, jaka jest stawka meczu w Lublinie i nie musimy się dodatkowo nakręcać. Głowy muszą być spokojne, a my powinniśmy robić po prostu swoje - mówił nam przed meczem z liderem Nice 1. Ligi Żużlowej Dominik Kossakowski.

DOMINIK KOSSAKOWSKI: MUSIMY WYGRAĆ NA WYJEŹDZIE. JAK NIE TERAZ, TO KIEDY?
Aby zdobyć punkt bonusowy, Wybrzeże musi wygrać przynajmniej różnicą 5 pkt, gdyż Motor wygrał w Gdańsku 47:43.

PRZECZYTAJ RELACJĘ I ZOBACZ ZDJĘCIA Z MECZU WYBRZEŻE - MOTOR
Przypomnijmy, że wciąż nie wiemy czy mecz z Orłem Łódź zostanie rozegrany w nowym terminie, czy też łodzianie zostaną ukarani walkowerem za nieregulaminowe przygotowanie toru i 3 pkt trafią do Gdańska. Decyzja w tej sprawie zapadnie w przyszłym tygodniu. W razie niepowodzenia gdańszczan w Lublinie, wynik meczu Orzeł - Wybrzeże nie będzie miał jednak większego znaczenia.

GKSŻ WYJAŚNIA, CZY ŁODZIANIE PRZYGOTOWALI TOR ZGODNIE Z REGULAMINEM
Na próbę toru wyjechali najpierw Fajfer i Thomsen, a następnie Miesiąc i W.Lampart.
[ICO]
Wszystkie bilety na mecz zostały wyprzedane.
[ICO]
I
W biegu wystartują:
  Mikkel Bech,
  Dawid Lampart,
  Michał Szczepaniak,
  Paweł Miesiąc.
[ICO]
I
[3:3] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Paweł Miesiąc (3 pkt), Michał Szczepaniak (2 pkt), Mikkel Bech (1 pkt), Dawid Lampart (0 pkt).

Miesiąc zameldował się pierwszy przy krawężniku w pierwszym łuku i nie oddał prowadzenia. Wygrał z dużą przewagą nad Szczepaniakiem. Bech na początku musiał odpierać ataki D.Lamparta. Ostrzeżenie dla tego ostatniego za utrudnianie startu.
[ICO]
II
W biegu wystartują:
  Wiktor Lampart,
  Dominik Kossakowski,
  Oskar Bober,
  Karol Żupiński.
[ICO]
II
[7:5] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Wiktor Lampart (3 pkt), Karol Żupiński (2 pkt), Oskar Bober (1 pkt), Dominik Kossakowski (0 pkt).

5:1 ze startu dla gospodarzy, ale Żupiński po słabszym starcie z czwartego pola znakomicie przedarł się na wejściu w drugi łuk, przy krawężniku przed Bobera i mądrze bronił drugiej pozycji do samej mety.
[ICO]
III
W biegu wystartują:
  Sam Masters,
  Oskar Fajfer,
  Robert Lambert,
  Anders Thomsen.
[ICO]
III
Wyścig przerwany. Fajfer idealnie wstrzelił się start, ale ruszył się zanim taśma poszła w górę. Powtórka w czterech i ostrzeżenie dla zawodnika Wybrzeża. Kolejne będzie skutkowało wykluczeniem.
[ICO]
III
[10:8] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Anders Thomsen (3 pkt), Sam Masters (2 pkt), Robert Lambert (1 pkt), Oskar Fajfer (0 pkt).

5:1 ze startu dla gospodarzy po fatalnym wyjściu spod taśmy Fajfera. Błyskawicznie z czwartego toru prędkości po zewnętrznej nabrał jednak Thomsen. Duńczyk na wyjściu z pierwszego łuku "opędzlował" obu rywali jadąc bliżej bandy.
[ICO]
IV
W biegu wystartują:
  Mikkel Michelsen,
  Wiktor,
  Karol Żupiński,
  Andreas Jonsson.
[ICO]
IV
[15:9] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Andreas Jonsson (3 pkt), Wiktor Lampart (2 pkt), Mikkel Michelsen (1 pkt), Karol Żupiński (0 pkt).

Wygrany start gospodarzy. Michelsen dwoił się i troił, ale nie wyprzedził W.Lamparta, choć Jonsson nawet się za nim nie oglądał.
Przerwa na równanie toru.
[ICO]
V
W biegu wystartują:
  Robert Lambert,
  Mikkel Bech,
  Sam Masters,
  Michał Szczepaniak.
[ICO]
V
[20:10] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Sam Masters (3 pkt), Robert Lambert (2 pkt), Mikkel Bech (1 pkt), Michał Szczepaniak (0 pkt).

Nokaut w wykonaniu gospodarzy, którzy wygrali start i uciekli do przodu. Trzeci w pierwszym łuku był Szczepaniak, który jednak nie próbował nawet zaatakować rywali, a spowolnił nieco kolegę z pary. Bech zdążył minąć Szczepaniaka, ale po wyścigu nie krył do niego pretensji.
[ICO]
VI
W biegu wystartują:
  Oskar Fajfer,
  Andreas Jonsson,
  Anders Thomsen,
  Oskar Bober.
[ICO]
VI
[22:14] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Anders Thomsen (3 pkt), Andreas Jonsson (2 pkt), Oskar Fajfer (1 pkt), Oskar Bober (0 pkt).

3:3 ze startu, ale kapitalnie pojechał Thomsen, który napędzał się przez pierwsze okrążenie i na wejściu w pierwszy łuk drugiego okrążenia minął Jonsonna przy krawężniku. Fenomenalna jazda Duńczyka i pierwsza wygrana gości.
[ICO]
VII
W biegu wystartują:
  Dawid Lampart,
  Mikkel Michelsen,
  Paweł Miesiąc,
  Dominik Kossakowski.
[ICO]
VII
Wyścig przerwany. Równy start, ale najpierw Michelsen, a następnie Kossakowski po zewnętrznej, minęli obu rywali i jechali na 5:1. Jadącemu na trzeciej pozycji Miesiącowi podniosło koło i upadł na tor. Wstał o własnych siłach, ale z powtórki jest wykluczony. Sytuacja nie miała miejsca na ostatnim okrążeniu, więc sędzia nie mógł zaliczyć prowadzenia gdańszczan.
[ICO]
VII
[24:18] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Mikkel Michelsen (3 pkt), Dawid Lampart (2 pkt), Dominik Kossakowski (1 pkt), Paweł Miesiąc (w/0 pkt).

Dobry start gdańszczan, ale na drugim okrążeniu Lampart dopadł Kossakowskiego. Szkoda, że Michelsen nie przypilnował młodszego kolegi. Duńczyk wygrał z dużą przewagą, ale w ogóle nie był zainteresowany jazdą zespołową. Obejrzał się za nim jedynie na wyjściu z pierwszego łuku.
Przerwa na równanie toru.
[ICO]
VIII
W biegu wystartują:
  Andreas Jonsson,
  Mikkel Michelsen,
  Wiktor Lampart,
  Mikkel Bech.

Michelsen jako rezerwa taktyczna za Szczepaniaka.
[ICO]
VIII
[25:23] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Mikkel Michelsen (3 pkt), Mikkel Bech (2 pkt), Andreas Jonsson (1 pkt), Wiktor Lampart (0 pkt).

Udany manewr trenera Berlińskiego. Ze startu najlepiej Michelsen. Znakomicie z czwartego toru pojechał Bech, który po zewnętrznej wyszedł na drugą pozycją tuż przed końcem pierwszego okrążenia. Wykorzystał błąd W.Lamparta ścinając do krawężnika.
[ICO]
IX
W biegu wystartują:
  Anders Thomsen,
  Paweł Miesiąc,
  Oskar Fajfer,
  Dawid Lampart.
[ICO]
IX
[26:28] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Oskar Fajfer (3 pkt), Anders Thomsen (2 pkt), Dawid Lampart (1 pkt), Paweł Miesiąc (0 pkt).

Kapitalny start gdańszczan i duża przewaga na mecie. Świetna współpraca Fajfera i Thomsena. Wybrzeże odbija prowadzenie w meczu!
[ICO]
X
W biegu wystartują:
  Karol Żupiński,
  Sam Masters,
  Mikkel Michelsen,
  Robert Lambert.
[ICO]
X
[29:31] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Mikkel Michelsen (3 pkt), Sam Masters (2 pkt), Robert Lambert (1 pkt), Karol Żupiński (0 pkt).
Niesamowita jazda Michelsena. To może być wyścig sezonu! Gdańszczanie przegrali start, ale Duńczyk dwoił się i troił przez trzy okrążenia napędzając się pod bandą. Lublinianie nie zostawiali mu praktycznie żadnego miejsca. Michelsen nie zamykał gazu i chwilami "pachniało gipsem", ale w końcu Mikkel "połknął" obu rywali szaleńczym atakiem na wejściu w ostatnie okrążenie.
Przerwa na równanie toru.
[ICO]
XI
W biegu wystartują:
  Wiktor Lampart,
  Michał Szczepaniak,
  Andreas Jonsson,
  Oskar Fajfer.
W.Lampart jako rezerwa zwykła za Miesiąca.
[ICO]
XI
[32:34] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Andreas Jonsson (3 pkt), Oskar Fajfer (2 pkt), Michał Szczepaniak (1 pkt), Wiktor Lampart (0 pkt).

Dobry start Fajfera, ale nie zdołał założyć się na rywali. Gospodarze jechali na 5:1, ale najpierw Fajfer pod bandą, a następnie Szczepaniak przy krawężniku mijają W.Lamparta. Bardzo cenny remis dla gości!
[ICO]
XII
W biegu wystartują:
  Dominik Kossakowski,
  Oskar Bober,
  Mikkel Bech,
  Sam Masters.
[ICO]
XII
[35:37] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Mikkel Bech (3 pkt), Sam Masters (2 pkt), Oskar Bober (1 pkt), Dominik Kossakowski (0 pkt).

5:1 dla lublinian ze startu, ale Bech zrobił to, co wcześniej Michelsen. Napędzał się cały wyścig pod płotem z "nawiniętą" manetką gazu i na wejściu w czwarte okrążenie wyszedł na pierwszą pozycję. Gdańscy Duńczycy rządzą na zewnętrznej w Lublinie! Kapitalna jazda kapitana Wybrzeża!
[ICO]
XIII
W biegu wystartują:
  Robert Lambert,
  Anders Thomsen,
  Dawid Lampart,
  Mikkel Michelsen.
[ICO]
XIII
[36:42] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Mikkel Michelsen (3 pkt), Anders Thomsen (2 pkt), Robert Lambert (1 pkt), Dawid Lampart (0 pkt).

Start wygrał Michelsen. Drugi jechał Lambert, ale Thomsenowi nie zajęło długo wyprzedzenie zawodnika gospodarzy. Zrobił to już na pierwszym łuku drugiego okrążenia. Duńczycy robią co chcą na torze w Lublinie.
Przerwa na równanie toru.
[ICO]
Aby wygrać z punktem bonusowym, Wybrzeże potrzebuje zwycięstwa różnicą 5 pkt. To oznacza, że potrzeba jeszcze 6 pkt w wyścigach nominowanych.
[ICO]
XIV
W biegu wystartują:
  Mikkel Bech,
  Sam Masters,
  Oskar Fajfer,
  Andreas Jonsson.
Jonsson i Masters jako rezerwy taktyczne za D.Lamparta i Miesiąca.
[ICO]
XIV
[39:45] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Andreas Jonsson (3 pkt), Oskar Fajfer (2 pkt), Mikkel Bech (1 pkt), Sam Masters (0 pkt).

Jonsson wygrał walkę w pierwszym łuku i nie dał wyprzedzić się gdańszczanom.
[ICO]
Gdańszczanie wygrali już mecz. Potrzebują jeszcze 3 pkt, aby zapewnić sobie bonus w dwumeczu z Motorem.
[ICO]
XV
W biegu wystartują:
  Sam Masters,
  Anders Thomsen,
  Andreas Jonsson,
  Mikkel Michelsen.
[ICO]
XV
[42:48] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Andreas Jonsson (3 pkt), Mikkel Bech (2 pkt), Anders Thomsen (1 pkt), Sam Masters (0 pkt).
15'
Wybrzeże wygrywa mecz 48:42 i zgarnia punkt bonusowy. Gdańszczanie wciąż mają szanse na play-off!

opinie kibiców w trakcie relacji (85)


Typowanie wyników

mecz ligowy
12.08.2018 godz.14:30
wartość: 3 punkty
Speed Car Motor Lublin
42:48
ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

Jak typowano

1

80%

289 typowań

x

1%

1 typowanie

2

19%

70 typowań


Tabela po 12 kolejkach

Nice 1. Liga Żużlowa
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Speed Car Motor Lublin 12 10 1 1 638:423 25
2 Car Gwarant Start Gniezno 12 8 1 3 560:487 20
3 Lokomotiv Daugavpils 12 7 1 4 495:491 19
4 ROW Rybnik 12 7 0 5 660:509 17
5 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 11 5 0 6 508:477 11
6 Orzeł Łódź 11 3 2 6 487:502 9
7 Euro Finannce Polonia Piła 11 2 0 9 443:567 4
8 Arge Speedway Wanda Kraków 11 1 1 8 328:632 3

Tabela wprowadzona: 2018-08-18

aktualna tabela »

Wyniki 12 kolejki:

  • Speed Car Motor Lublin - ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 42:48 (47:43, bonus dla Wybrzeża)
  • Orzeł Łódź - ROW Rybnik 41:49 (42:48, bonus dla ROW)
  • Arge Speedway Wanda Kraków - Lokomotiv Daugavpils 45:45 (34:56, bonus dla Lokomotivu)
  • Euro Finannce Polonia Piła - Car Gwarant Start Gniezno 40:50 (32:58, bonus dla Startu)
  • Zaległy mecz 9. kolejki:
  • Orzeł Łódź - Euro Finannce Polonia Piła 53:37 (41:49 bonus dla Orła)

Opinie (138) 5 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Terminarz

31.03 (nd) godz.14:30 Car Gwarant Start Gniezno typuj ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
06.04 (sob) godz.14:30 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk typuj Unia Tarnów
14.04 (nd) Lokomotiv Daugavpils ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
29.08 (śr) godz.17:15 Arge Speedway Wanda Kraków 45:43 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
28.08 (wt) godz.17:00 Orzeł Łódź 60:30 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
19.08 (nd) godz.17:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 63:27 Euro Finannce Polonia Piła LIVE!
12.08 (nd) godz.14:30 Speed Car Motor Lublin 42:48 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
01.07 (nd) godz.14:15 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 50:40 ROW Rybnik LIVE!
17.06 (nd) godz.14:30 Lokomotiv Daugavpils 48:42 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
10.06 (nd) godz.14:15 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 46:44 Car Gwarant Start Gniezno LIVE!

Aktualna tabela

Nice 1. Liga Żużlowa
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Car Gwarant Start Gniezno 0 0 0 0 0:0 0
2 Lokomotiv Daugavpils 0 0 0 0 0:0 0
3 Orzeł Łódź 0 0 0 0 0:0 0
4 Ostrovia Ostrów Wlkp. 0 0 0 0 0:0 0
5 ROW Rybnik 0 0 0 0 0:0 0
6 Unia Tarnów 0 0 0 0 0:0 0
7 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 0 0 0 0 0:0 0

Do rozgrywek nie została dopuszczona Stal Rzeszów. Po rundzie zasadniczej cztery najlepsze drużyny awansują do play-off. Ostatni zespół pojedzie w barażach z drugim zespołem II ligi.

Najbliższe spotkanie

początek meczu: 31.03.2019 godz. 14:30

Car Gwarant Start Gniezno
:
ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
mecz ligowy

Jak typują inni

1

22%

45 typowań

x

1%

2 typowania

2

77%

160 typowań

TYPUJ!

Najczęściej czytane