Spójnia Gdynia liderem I ligi na koniec roku

30 listopada 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
Paweł Ćwikiliński i jego koledzy ze Spójni zdobyli w środę aż 43 bramki. Dzięki efektownej wybranej są już pewni, że zakończą rok na pozycji lidera I ligi, choć czeka ich jeszcze jeden mecz. Paweł Ćwikiliński i jego koledzy ze Spójni zdobyli w środę aż 43 bramki. Dzięki efektownej wybranej są już pewni, że zakończą rok na pozycji lidera I ligi, choć czeka ich jeszcze jeden mecz.

Spójnia Gdynia pokonała we własnej hali Nielbę Wągrowiec aż 43:31 (18:17). To rekordowy wynik w tym sezonie I ligi. - To spotkanie nie miało wiele wspólnego z obroną - przyznaje trener Markuszewski. Wygrana zapewniła gdynianom pozycję lidera grupy na koniec roku, choć został im jeszcze środowy mecz z GKS Żukowo. Dwa mecze do rozegrania ma jeszcze SMS Gdańsk. Licealiści w sobotę o godz. 16 podejmą w hali przy ul. Kołobrzeskiej Orlen II Wisłę Płock.

SPÓJNIA: Zimakowski - Lisiewicz 5, Ćwikliński 5, Oliferczuk 1, Kamyszek 8, Matuszak 2, Ringwelski 2, Brukwicki 4, Rychlewski 2, K.Pedryc 6, P.Pedryc 3, Marszałek 5

NIELBA: Matyjak, Napierała - Gregor 10, Gąsiorek 5, Hoffmann 4, Widziński 3, Izban 2, Skrzypczak 2, Świerad 2, Biniewski 1, Matłoka 1, Pietrzkiewicz 1, Karczewski

Jeszcze w sezonie 2014/15 Nielba Wągrowiec występowała w Superlidze pełniąc obok Wybrzeża Gdańsk rolę beniaminka. O ile gdańszczanom przy okazji powstania Ligi Zawodowej udało się wrócić do elity, o tyle drużyna z Wielkopolski utknęła na zapleczu i wcale nie jest jej czołową siłą. Jeszcze kilka sezonów temu Spójni nie dawano szans z tym rywalem, ale obecnie to gdynianie rozdają karty w I lidze.

SPÓJNIA WYDARŁA REMIS W GORZOWIE

Podopieczni trenera Marcina Markuszewskiego chcieli poprawić sobie nastroje po wyjazdowym remisie w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie stracili dopiero trzeci punkt w sezonie. Gdynianie w środowym pojedynku szybko objęli prowadzenie nad Nielbą.

Przyjezdni nie zamierzali jednak tanio sprzedać przysłowiowej skóry. Przynajmniej nie w pierwszej części gry, w której nie dali odskoczyć gdynianom na więcej niż 3 bramki. Do przerwy tracili natomiast do Spójni zaledwie jedno trafienie.

Zupełnie inaczej było po przerwie. Tempo pierwszych 11 minut po zmianie stron było wręcz zawrotne. Spójnia zdobyła 10 bramek, zaś goście tylko 4. Ten fragment ustawił dalszy przebieg spotkania.

Choć zespół z Wągrowca przegrał różnicą aż 12 bramek, sam nie żałował trafień. W całym spotkaniu piłka trafiała do siatki aż 74 razy. To rekord sezonu w I lidze. Co więcej, Spójnia jako jedyny zespół w tych rozgrywkach obok występującej w drugiej grupie Olimpii Medex Piekary Śląskie, przekroczyła zdobycz 40 bramek w spotkaniu. Olimpia zaliczyła 42 trafienia, więc rekord należy do gdynian.

- Za dużo wspólnego z obroną ten mecz nie miał. Już w pierwszej połowie byliśmy lepsi, ale sporo nam brakowało w defensywie i proste piłki wpadały do bramki. Po przerwie potwierdziliśmy jednak, że jesteśmy w lepszej dyspozycji - mówi trener Spójni Marcin Markuszewski.
Gdynianom do końca tegorocznych występów został jeszcze mecz w Żukowie 7 grudnia przeciwko miejscowemu GKS (początek o godz. 19). Dwa mecze pozostały jeszcze licealistom z SMS. Podopieczni Dariusza Tomaszewskiego w sobotę o godz. 16 podejmą w hali przy ul. Kołobrzeskiej Orlen II Wisłę Płock. W ostatniej tegorocznej kolejce, 7 grudnia o godz. 19 zagrają natomiast na wyjeździe z Warmią Traveland Olsztyn.

Wyniki 12 kolejki

• SPÓJNIA GDYNIA - Nielba Wągrowiec 43:31 (18:17)
  • SMS GDAŃSK - Orlen Wisła II Płock 20:27 (8:11)
  • MKS Wieluń - Real-Astromal Leszno 26:25 (12:14)
  • Mazur Sierpc - Warmia Traveland Olsztyn 23:24 (14:12)
  • Śląsk Wrocław - Sokół Browar Kościerzyna 17:20 (10:9)
  • Polski Cukier Pomezania Malbork - Grunwald Poznań 35:29 (16:11)
  • Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów - GKS Żukowo 31:25 (15:13)

• w ataku dobrze

W obronie rzez. Ale pożegnanie rundy w Gdyni udane. Jeszcze tylko za tydzień kolejne zwycięstwo poprosze...

• 10 0

• Jak Spójnia to tylko Gdańsk a nie Gdynia (5)

• 10 14

• Proszę bez żartów

• 7 4

• Skleroza? (3)

Zapomniałeś, jak ten twój Gdańsk Spójnię olał?

• 9 5

• (2)

OOO widzę cenzura w pełni słowa,ale czego się spodziewać w takim kraju żyjemy.
        Jeszcze raz napiszę nie Gdańsk olał tylko Ramczykowski sprzedał!
        Sprzedał teren na Słowackiego 4 ,sprzedał klub,sprzedał historię Gdańska.
        Teren który miał być przeznaczony pod obiekty sportowe został sprzedany przez Ramczykowskiego,tak tego dzisiejszego prezesa - ciekawe jakim prawem?
        Teraz do czasu jak będzie miał nadzieję że coś przekręci w Gdyni tak długo będzie udawał że jemu zależy na klubie! W każdym sezonie ,pod koniec nie wypłaca zawodnikom którzy chcę odejść do innego klubu i do czasu jak nie podpiszą to kaski nie otrzymają!