Spójnia Gdynia przegrała z Gwardią Opole. Zabrakło sił w końcówce

10 lutego 2018 (artykuł sprzed 6 lat)
Osiem bramek Rafała Rychlewskiego nie pomogło. Spójnia nie wytrzymała tempa jakie w ostatnim kwadransie gry narzuciła Gwardia i przegrała w Opolu. Osiem bramek Rafała Rychlewskiego nie pomogło. Spójnia nie wytrzymała tempa jakie w ostatnim kwadransie gry narzuciła Gwardia i przegrała w Opolu.

Spójnia Gdynia uległa na wyjeździe Gwardii Opole 24:33 (13:17). Gdynianie na 17 minut przed końcem odrobili 6 bramek straty i doprowadzili do remisu. Miejscowi po krótkiej drzemce nie dali im jednak szans w końcówce spotkania i zainkasowali pewne zwycięstwo.

Gwardia: Malcher, Zembrzycki - Lemaniak 6, Siwak 4, Zarzycki 3, Łangowski 1, Klimków 4, Tarcijonas 3, Mokrzki 1, Diementiew 2, Jankowski 2, Mauer 6, Milewski, Morawski 1

SPÓJNIA: Głębocki, Michalczuk, Zimakowski - Lisiewicz 3, Ćwikliński 2, Kamyszek 4, K.Pedryc 3, Czaja 1, Jamioł, Brukwicki 2, Rychlewski 8, Wolski, Marszałek 1

Mecz w Opolu miał dość niecodzienny przebieg. Spójnia rozpoczęła od prowadzenia 2:0 po bramkach Pawła Ćwiklińskiego. Gospodarze najpierw wyrównali, a potem po serii czterech kolejnych trafień odskoczyli na 7:4.

W 20. minucie było 12:7, ale osłabienie w postaci kary Siergieja Diemientiewa i odrobili 3 bramki. Do przerwy gdynianie byli gorsi o cztery trafienia a ich waleczna postawa była sporym zaskoczeniem.

ENERGA MKS KALISZ - WYBRZEŻE GDAŃSK 25:24. RELACJA. WYSTAW OCENY

Gdy po zmianie stron miejscowi powiększyli prowadzenie o kolejne 2 bramki, wydawało się że na dobre zaczną uciekać gościom. Ci napędzani przez dobrze dysponowanego Rafała Rychlewskiego zanotowali serię 4:0, gdy Gwardia obijała w tym czasie słupki i poprzeczkę marnując m.in. rzut karny.

Trzy kolejne trafienia Rychlewskiego i bramka Borysa Brukwickiego pozwoliły Spójni wyrównać stan meczu na 20:20 w 43. minucie spotkania. Wtedy opolanie wyrwali się z letargu. Szybko zdobyli 3 bramki i odzyskali pełną kontrolę w czym wydatnie pomógł swoimi interwencjami Mateusz Zembrzycki zmieniający Adama Malchera.

Ostatnie minuty to pełna dominacja gospodarzy, którzy w nieco ponad kwadrans wypracowali na nowo 11 bramek przewagi i zgarnęli komplet 3 punktów.

W barwach Spójni debiut zaliczył Jakub Wolski. To 20-letni skrzydłowy, który dotychczas występował w barwach I-ligowego Mazura Sierpc.

8 Sandra Spa Pogoń Szczecin 20 4 1 2 13 498:561 18
W tabeli najpierw kolejność w grupie granatowej, następnie w grupie pomarańczowej.
W Superlidze przyznawane są 3 pkt za zwycięstwo w regulaminowym czasie gry, 2 pkt za zwycięstwo po rzutach karnych i 1 pkt za porażkę po karnych. Dodatkowo drużyna zdobywa punkt bonusowy, gdy pokona rywala ze swojej grupy.
Do play-off awansują po 3 najlepsze drużyny z każdej z grup. Te z miejsc 4. i 5. rozegrają dwumecz o "dziką kartę
Tabela wprowadzona: 2018-02-11