Spójnia Gdynia uległa Enerdze MKS Kalisz. Nieudany debiut duetu Dawid Nilsson - Adam Lisiewicz

15 lutego 2018 (artykuł sprzed 6 lat)
Rafał Rychlewski (na zdjęciu z piłką) rzucił w czwartek 9 bramek, ale nie uchronił Spójni przed porażką. Rafał Rychlewski (na zdjęciu z piłką) rzucił w czwartek 9 bramek, ale nie uchronił Spójni przed porażką.

Szczypiorniści Spójni przegrali w Gdynia Arenie z Energą MKS Kalisz 27:34 (13:18). Było to pierwsze spotkanie, w którym zespół poprowadził duet szkoleniowców: Dawid Nilsson i grający trener Adam Lisiewicz. Do składu Spójni wrócił Jewgen Krawczenko, ale gospodarze grający bez kontuzjowanego Roberta Kamyszka dotrzymali gościom kroku tylko do 18. minuty.

SPÓJNIA: Głębocki, Michalczuk, Zimakowski - Brukwicki 1, Czaja 6, Ćwikliński 1, Jamioł 7, Lisiewicz, Marszałek, K.Pedryc 3, Rychlewski 9, Krawczenko

Energa MKS: Tatar, Zakreta - Adamski 4, Bożek 4, Czerwiński 5, Drej 5, Galewski, Klopsteg 2, Kniazew 5, Kobusiński 1, Kwiatkowski 1, Misiejuk, Szpera 4, Wojdak 1, Krytski 2

Pierwszy mecz po odejściu trenera Marcina Markuszewskiego do zespołu mistrzyń Polski GTPR Gdynia był okazją do trenerskiego debiutu w Spójni dla Dawida NilssonaAdama Lisiewicza.

Pierwszy poprowadził gdynian z ławki, a drugi także na boisku. Premierowe minuty tej współpracy wypadły kiepsko, bo gospodarze stracili 3 bramki z rzędu. Dopiero w 5. minucie spotkania wynik po stronie miejscowych otworzył Rafał Rychlewski.

DWAJ TRENERZY POPROWADZĄ SPÓJNIĘ. KONIEC SEZONU DLA ROBERTA KAMYSZKA

Chwilę później gdynianie doszli rywali na bramkę (3:4), ale Energa MKS znów odpowiedziała serią trzech kolejnych trafień. Spójnia najlepszy okres gry zaliczyła pomiędzy 12. a 17. minutą.

Zbudowała wówczas serię 5:1, a 3 bramki zdobył Rafał Jamioł. Po jego trafieniu na tablicy widniał wynik 8:8, ale jak się okazało, pierwszy udany zryw gdynian był zarazem ostatnim w tym spotkaniu.

Po kilku szybkich ciosach i bramce Michała Czerwińskiego przyjezdni, którzy w Trójmieście gościli już od środy, odskoczyli na 16:10. Przed przerwą Spójni udało się nieznacznie skrócić dystans, a po zmianie stron zbliżyć nawet na 17:20 po kolejnej bramce Jamioła.

W drugiej połowie znakomicie rzutowo prezentował się Rychlewski, ale to było za mało. Po rzucie Mariusza Czaji było jeszcze 23:26 jednak kaliszanie do końca kontrolowali sytuację i zgarnęli 3 punkty.

Warto odnotować, że w składzie gdynian po raz pierwszy w tym roku pojawił się Jewgen Krawczenko. Ukraiński kołowy miał podzielić los swojego rodaka Oleksandra Kirilenki i rozstać się ze Spójnią.

- Jego sytuacja wygląda tak, że zostaje z nami do końca sezonu. Jewgen nie trenował z nami dłuższy czas, jedynie ostatnie dwa dni i wszedł w mecz nieco z marszu, ale bardzo przydał nam się w obronie. Goście ograli nas dziś przede wszystkim doświadczeniem. U nas bardzo odczuwalny był brak Roberta Kamyszka, bo mamy tylko jednego zawodnika na zmianę w drugiej linii. Początek był w miarę równy, ale później popełniliśmy błędy w defensywie, straciliśmy kilka piłek i mecz nam uciekł. Było widać też zmęczenie w ostatnim kwadransie. Budujące jest to, że chłopaki włożyli w ten mecz sto procent serca, tu nie mogę im niczego zarzucić - podsumował trener Nilsson.

8 Sandra Spa Pogoń Szczecin 21 4 1 2 14 522:599 18
W tabeli najpierw kolejność w grupie granatowej, następnie w grupie pomarańczowej.
W Superlidze przyznawane są 3 pkt za zwycięstwo w regulaminowym czasie gry, 2 pkt za zwycięstwo po rzutach karnych i 1 pkt za porażkę po karnych. Dodatkowo drużyna zdobywa punkt bonusowy, gdy pokona rywala ze swojej grupy.
Do play-off awansują po 3 najlepsze drużyny z każdej z grup. Te z miejsc 4. i 5. rozegrają dwumecz o "dziką kartę
Tabela wprowadzona: 2018-02-18

Wyniki 22 kolejki

• WYBRZEŻE GDAŃSK - Stal Mielec 28:26 (18:11)
  • Spójnia Gdynia - Energa MKS Kalisz 27:34 (13:18)
  • Górnik Zabrze - PGE Vive Kielce 28:37 (11:16)
  • Orlen Wisła Płock - Zagłębie Lubin 31:27 (14:13)
  • Sandra Spa Pogoń Szczecin - Azoty Puławy 24:38 (14:17)
  • Meble Wójcik Elbląg - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 27:20 (15:8)
  • MMTS Kwidzyn - Gwardia Opole 26:34 (15:18)
  • Chrobry Głogów - KPR Legionowo 30:25 (11:12)

Opinie (3)

• Trudne zadanie dla Pana Redaktora

szukać co rundę synonimu dla słowa "przegrana" ;)

• 9 1

• z jakiego tytułu ???

Czy Krawczenko ma ważny kontrakt z klubem? Oby się nie okazało że grał nieuprawniony zawodnik?