mik
7 maja 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
aktualizacja: godz. 18:48 (7 maja 2016)
Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Hala AWFiS zamknięta. Piłkarze ręczni i unihokeiści muszą szukać nowej
Szczypiorniści Wybrzeża po zwycięstwie w Płocku muszą czekać na wyniki spotkań Mebli Wójcik Elbląg oraz Warmii Traveland Olsztyn i liczyć na...cuda. Na zdjęciu Piotr Papaj. Szczypiorniści Wybrzeża po zwycięstwie w Płocku muszą czekać na wyniki spotkań Mebli Wójcik Elbląg oraz Warmii Traveland Olsztyn i liczyć na...cuda. Na zdjęciu Piotr Papaj.

Zdarzył się pierwszy z cudów potrzebnych piłkarzom ręcznym Wybrzeża do walki o Superligę. W przedostatniej kolejce I ligi zmienił się lider, a gdańszczanie dogonili wicelidera. Jeśli podopieczni Damiana Wleklaka i Marcina Lijewskiego w ostatniej serii gier zrównają się dorobkiem z Meblami Wójcik Elbląg zagrają w barażach, a kolejna porażka Warmii Traveland Olsztyn może dać im nawet bezpośredni awans. Ale do tego potrzebne jest własne zwycięstwo 13 maja i... kolejne cuda dzień później.

Piłkarze ręczni Wybrzeża przed ostatnią kolejką tracą punkt do Mebli Wójcik Elbląg oraz zrównali się z Warmią Traveland. Gdańszczanie są jednak na 3. pozycji, ponieważ mają gorszy bilans bezpośrednich meczów. Natomiast osiągnęli lepszy wynik dwumeczu z nowym liderem. W tabeli uwzględniającej tylko wyniki trzech drużyn najlepsi są olsztynianie, drugie miejsce zajmują gdańszczanie, a trzeciej elblążanie.

Przypominamy te parametry, gdyż one będą decydować, gdyby dwie lub trzy drużyny zakończyły sezon z identycznym dorobkiem.

Mueller MKS Grudziądz - Meble Wójcik Elbląg

SZCZYPIORNIŚCI WYBRZEŻA MUSZĄ LICZYĆ NA CUDA. PRZEDSTAWIAMY, JAKIE WYNIKI MUSZĄ PAŚĆ, BY GDAŃSZCZANIE ZAGRALI W SUPERLIDZE

Po zwycięstwie w ostatniej kolejce z liderem tabeli - Warmią Traveland Olsztyn przed gdańszczanami otworzyła się szansa na bezpośredni awans do PGNiG Superligi lub zajęcia 2. lokaty, która gwarantuje grę w dwuetapowych barażach. Jednak do tego potrzebne były zwycięstwa gdańszczan i istne cuda na innych parkietach.

I taki zdarzył się w Olsztynie, gdzie Warmia Traveland Olsztyn przegrała z Polskim Cukrem Pomezanią Malbork 29:30 (13:14). To oznacza, że przed ostatnią kolejką mamy nowego przodownika tabeli.

Natomiast gdańszczanie zrobili to co do nich należało. Wygrali z rezerwami Orlenu Wisły, choć nie bez kłopotów. Spotkanie rozpoczęło się od trzech skutecznie wykonanych karnych przez skrzydłowego gospodarzy, Adama Zaremby, którego trafienia przedzieliła bramka Jacka Suleja.

Kibice na parkiecie Orlen Areny oglądali wyrównane starcie, a żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć rywalom. Duża w tym zasługa, broniącego przez premierowy kwadrans na wysokiej skuteczności, Artura Chmielińskiego. W 28. min. przypomniał się były zawodnik Wybrzeża - Kacper Adamski, który trafił na 12:12. Na przerwę obie drużyny schodziły do szatni przy jednobramkowym prowadzeniu przyjezdnych.

ADAMSKI WRÓCIŁ DO GDAŃSKA POSTRASZYŁ BYŁYCH KOLEGÓW

Przez pierwsze minuty drugiej połowy obraz meczu nie uległ zmianie i w 41. min. było 18:17 dla Wybrzeża. Od tego momentu gdańszczanie siedmiokrotnie cieszyli się z goli, pozwalając gospodarzom na tylko jedno trafienie. Dobrą zmianę w bramce dał Sebastian Sokołowski, a jego koledzy świetnie biegali do kontrataków. Gdy w 50. min. 3. karnego z rzędu trafił Paweł Ćwikliński było 25:18 i stało się jasne, że z Płocka czerwono-biało-niebiescy wrócą z kompletem punktów.

W końcówce na parkiecie pojawili się młodzi: Sergiusz Dworaczek oraz Oskar Niedziółka, a ostatni z nich zdobył nawet bramkę.

Wisła Orlen II Płock - Wybrzeże Gdańsk 21:30 (13:14)
WYBRZEŻE: Chmieliński, Sokołowski - Ćwikliński 4, Dworaczek, Niedziółka 1, Bednarek 4, Sulej 5, Rogulski 5, Prymlewicz 1, Papaj 2, Kondratiuk 6 , Skrzypczak 2, Abram

Wybrzeżu mogła pomóc także Spójnia Gdynia, gdyby urwała punkt lub punkty w Elblągu. Podopieczni Marcina Markuszewskiego w ostatnich tygodniach nie błyszczeli formą, ale w pierwszej połowie sobotniego spotkania prezentowali się naprawdę dobrze. Gdynianie podjęli równorzędną walkę z wiceliderem, a do 20. minuty byli nawet na prowadzeniu.

Gra Spójni zupełnie posypała się po przerwie. Przez kwadrans gdynianie zanotowali zaledwie trzy trafienia, tracąc przez ten okres aż dziewięć bramek. Do końca spotkania przyjezdni nie zdołali już zbliżyć się do elblążan i ostatecznie przegrali 22:30.

- Na początku drugiej połowy przytrafiło nam się kilka błędów, które gospodarze bezwzględnie wykorzystali. Bardzo żałujemy, bo w przypadku zwycięstwa w Elblągu nie tylko sprawilibyśmy prezent chłopakom z Gdańska, ale także przedłużylibyśmy swoje szansę na zajęcie 4. lokaty na koniec sezonu. Teraz pozostaje niedosyt, bo gdyby nie końcówka sezonu pozycja tuż za podium byłaby bardzo realna - mówi trener Spójni, Marcin Markuszewski.
Meble Wójcik Elbląg - Spójnia Gdynia 30:22 (13:13)
SPÓJNIA: Skowron, Zimakowski - Kowalski 1, Chyła 1, Matuszak 3, Bielec 1, Wróbel 6, Nazimek, Ringwelski, Brukwicki, Rychlewski 3, Pedryc 4, Rakowski 1, Derdzikowski 2

W ostatniej kolejce z odsieczą Wybrzeżu może pospieszyć SMS, który u siebie zagra z Warmią. W sobotę podopieczni Jana Prześlakiewicza byli blisko punktu w Wolsztynie. Z dużym animuszem rozpoczęli spotkanie i po pierwszych akcjach meczu osiągnęli dwubramkową przewagę. Walczący o uniknięcie baraży Wolsztyniak niedługo później wyrównał stan meczu, ale w 20. min. to goście wyszli prowadzenie 11:8. Niestety, do przerwy licealiści zdobyli tylko dwie bramki, natomiast miejscowi niemal podwoili swój dorobek punktowy i do przerwy to oni wygrywali, 15:13.

Przez całą drugą połowę obie drużyny miały spore problemy ze zdobywaniem bramek. Przez pierwszy kwadrans goście powiększyli swój dorobek o zaledwie dwa trafienia i przegrywali wówczas 15:20. Od tego momentu wręcz bezbłędnie zaczęła funkcjonować ich defensywa. Na 5 min. przed końcem gospodarze prowadzili tylko 21:20, ale udało im dowieźć się zwycięstwo do końca.

- Do Wolsztyna pojechaliśmy bez pięciu zawodników, dlatego swoją szansę otrzymali wyróżniający się gracze pierwszej klasy. Powinniśmy wygrać to spotkanie, ponieważ w ostatnich 15 minutach straciliśmy tylko dwie bramki i graliśmy naprawdę dobrze, ale w pewnym momencie sędziowie "przypilnowali" wyniku - twierdzi trener SMS, Jan Prześlakiewicz.
Wolsztyniak - SMS Gdańsk 22:21 (15:13)
Kozłowski, Wenta - Sićko 9, Mauer 4, Marszałek 4, Jarosiewicz 2, Skuciński 1, Gądek 1, Komarzewski, Harasymek, Chełmiński, Beczek, Pedryc.

Wyniki 25 kolejki

• Orlen Wisła II Płock - WYBRZEŻE GDAŃSK 21:30 (13:14)
  • Meble Wójcik Elbląg - SPÓJNIA GDYNIA 30:22 (13:13)
  • Wolsztyniak - SMS GDAŃSK 22:21 (15:13)
  • Real Astromal Leszno - MKS Poznań 27:28 (13:11)
  • Warmia Traveland Olsztyn - Polski Cukier Pomezania Malbork 29:30 (13:14)
  • MKS Kalisz - Mueller MKS Grudziądz 38:28 (20:14)
  • ŚKPR Świdnica - Sokół Browar Kościerzyna 22:25 (12:9)
mik

Opinie (9) 2 zablokowane

• Liga zawodowa (1)

Czy ktoś już wie kto będzie grac w lidze zawodowej.

• 4 2

• Ci....

...którzy spełnią wymagania licencyjne :-)

• 2 0

• chociaz do przerwy powalczyli

Trudno, bywa i tak, rywal był poza zasięgiem. Jeszcze za tydzień mecz z Lesznem i koniec.

• 4 2

• Umiesz liczyć, licz na siebie! (1)

Pomezania za to wam pomogła!

• 6 3

• Żeby Wybrzeże zagrało o baraże, to Warmia musi przegrać za tydzień z SMS-em , oprócz wygranej Wybrzeża u siebie ze Świdnicą. POtem faktycznie może być baraż z Ostrowem ale ppo ewentualnym wygraniu czeka, w kolenej parze barażowej czeka Pogoń Szczecin ... Tu się bajka kończy!

• 5 3

• Liczenie, że Spójnia wygra z Meblami, było mocno naiwne...
    Ale potencjalna wygrana Malborka w Olsztynie, nie niemożliwe, brawo!
    A Wybrzeże nich gra o baraże. Prawdopodobny rywal to Ostrów Wlkp.

• 9 0

• może olsztynianie nie maja wystarczających pieniędzy na awans ?

jakoś zaczęli przegrywać., dwie porażki ostatnio. dziwne, prowadzenie przez caly sezon i zadyszka na finiszu : )) w takim razie baraże pewne.