Szczypiorniści Wybrzeża zdobyli Grunwald

24 lutego 2013 (artykuł sprzed 11 lat)
Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Unia Tarnów - Energa Wybrzeże Gdańsk 25:33. Piąte zwycięstwo z rzędu
Gdańscy licealiści pokazali charakter w meczu z zespołem Elbląga. Paweł Genda (na zdjęciu z piłką) i jego koledzy odrobili dziewięć bramek w jednej połowie meczu. Do remisu zabrakło im jednego trafienia. Gdańscy licealiści pokazali charakter w meczu z zespołem Elbląga. Paweł Genda (na zdjęciu z piłką) i jego koledzy odrobili dziewięć bramek w jednej połowie meczu. Do remisu zabrakło im jednego trafienia.

Piłkarze ręczni Wybrzeża Gdańsk wygrali czwarty mecz w I lidze z rzędu i umocnili się na pozycji wiceliderów. Fatalną serię sześciu przegranych spotkań przerwała drużyna Kar-Do Spójnia Gdynia, remisując na wyjeździe z outsiderem tabeli. Z naszych drużyn przed własną publicznością zaprezentował się zespół SMS Gdańsk, ale mimo ambitnej pogoni w drugiej połowie 10-bramkowe straty udało się zredukować tylko do jednego trafienia.

Grunwald Poznań - Wybrzeże Gdańsk 27:38 (13:18)
WYBRZEŻE: Głębocki, Chmieliński - Abram 7, Rogulski 7, Piętak 5, Sulej 5, Nilsson 4, Rakowski 4, Mogielnicki 3, Jasowicz 1, Steege 1, Waszkiewicz 1, Strzebiecki, Markuszewski, Kondratiuk.

Po czwarte zwycięstwo z rzędu sięgnęło Wybrzeże Gdańsk, które pozostaje niepokonane w tym roku. Przez kwadrans kibice w Poznaniu obserwowali wyrównane spotkanie, ale później prym wiedli już podopieczni Daniela WaszkiewiczaDamiana Wleklaka, którzy najpierw objęli prowadzenie trzema bramkami, a następnie powiększyli je do ośmiu bezlitośnie wykorzystując liczebne osłabienie gospodarzy.

Do przerwy przewaga gdańszczan wyniosła pięć trafień, ale w drugiej części meczu wzrosła ponad dwukrotnie. Dobre spotkanie rozegrali Patryk AbramŁukasz Rogulski, a na uwagę zasługuje Paweł Piętak, który już w drugim meczu w gdańskich barwach należał do czołowych strzelców zespołu.

Co istotne, Wybrzeże wygrywając w Poznaniu odrobiło niezwykle cenny punkt straty do lidera KPR Legionowo, które niespodziewanie zremisowało we własnej hali z zespołem z Leszna.

GSPR Gorzów Wlkp. - Kar-Do Spójnia Gdynia 22:22 (13:11)
KAR-DO SPÓJNIA: Zimakowski - Nowaliński 8, Wróbel 4, Karpiński 4, M.Gębala 3, Radecki 2, S.Gębala 1, Wesołek.

Passę sześciu porażek zdołali przerwać zawodnicy Kar-Do Spójni Gdynia, choć zaledwie remis z GSPR Gorzów Wlkp. chwały im nie przynosi. Dla nękanych problemami finansowymi gorzowian był to dopiero pierwszy zdobyty punkt w siedemnastym spotkaniu obecnych rozgrywek!

Mecz rozpoczął się lepiej dla ambitnie grających gospodarzy, którzy po niespełna 10 minutach objęli prowadzenie 10:4. Gdynianie zdołali odrobić część strat przed przerwą, ale dopiero na trzy minuty przed końcem gry zdołali doprowadzić do remisu 22:22. Do końca żadna bramka już nie padła i tym sposobem obie drużyny przerwały swoje niechlubne serie.

SMS Gdańsk - Meble Wójcik Elbląg 31:32 (10:20)
SMS: Plaszczak, Morawski - Genda 7, Prymlewicz 5, Chełmiński 4, Bartłomiejczyk 4, Krupa 4, Ciosek 4, Malczewski 2, Pacała 2, Bąk, Szopa, Grzegorek, Misiejuk, T.Gębala.

- Od samego początku nic nam nie wychodziło. Obrona, atak - rywale wypunktowali nas w każdym elemencie gry - mówi trener SMS Dariusz Tomaszewski.

Po przerwie gdańscy licealiści postanowili zaryzykować i bardzo wysoko wyjść do obrony, co pozwoliło im odrobić pięć bramek w 13 minut.

- Powiedzieliśmy sobie, że skoro rywale są w stanie uciec nam na dziesięć trafień w pierwszej połowie to my jesteśmy w stanie zrewanżować się tym samym w drugiej - dodaje szkoleniowiec.

W 57. minucie po bramce Pawła Gendy gospodarze przegrywali już tylko 29:30. Elblążanie zdołali się jednak odgryźć, co zrobili także po trafieniach Jakuba Malczewskiego i kolejnym Gendy.

- Chłopaki mocno się napracowali i pokazali charakter. Niestety, w końcówce zrobili kilka bezsensownych błędów, niepotrzebnych fauli. Przydarzyło się nie trafić z szóstego metra i w efekcie nie udało nam się doprowadzić chociażby do remisu. Możemy mieć pretensje tylko do siebie - zakończył Tomaszewski.

Wyniki 18 kolejki

• KAR-DO SPÓJNIA GDYNIA - Polski Cukier Pomezania Malbork 31:30 (16:16)
  • MKS Poznań - WYBRZEŻE GDAŃSK 22:33 (13:20)
  • Meble Wójcik Elbląg - SMS GDAŃSK 28:27 (15:17)
  • Nielba Wągrowiec - AZS UW Warszawa 37:20 (18:8)
  • AZS UKW Bydgoszcz - Grunwald Poznań 22:18 (9:11)
  • Real-Astromal Leszno - Vetrex Sokół Kościerzyna 27:27 (11:14)
  • Warmia Traveland Olsztyn - Wolsztyniak Wolsztyn 36:30 (18:16)

Opinie (8)

• panie redaktorze proszę być uczciwym w przekazywaniu informacji.Gorzów ma problemy finansowe a Gdynia i takie i do tego kadrowe.Jak już wcześniej pisałem "a może być jeszcze gorzej".