Piłkarze ręczni na komplet punktów w I lidze

7 grudnia 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
aktualizacja: godz. 18:24 (7 grudnia 2014)
Szczypiorniści SMS Gdańsk poprawili sobie nastroje w trudnym dla nich sezonie i wygrali drugie kolejne spotkanie. Na zdjęciu Bartosz Kowalczyk (nr 10). Szczypiorniści SMS Gdańsk poprawili sobie nastroje w trudnym dla nich sezonie i wygrali drugie kolejne spotkanie. Na zdjęciu Bartosz Kowalczyk (nr 10).

Szczypiorniści Kar-Do Spójni wygrali w Gdyni z Vetrex Sokołem Kościerzyna 30:21 (14:9). Podopieczni Marcina Markuszewskiego zanotowali szósty kolejny mecz bez porażki w I lidze. Przykład z kolegów bierze w ostatnim czasie SMS Gdańsk, który pokonał we własnej hali AZS AWF Biała Podlaska 34:28 (17:12). Licealiści grali z ostatnim zespołem tabeli falami, ale ostatecznie sięgnęli po drugie z rzędu zwycięstwo.

Kar-Do Spójnia Gdynia - Vetrex Sokół Kościerzyna 30:21 (14:9)
KAR-DO SPÓJNIA: Zimakowski, Skowron, Zielke - Kowalski 2, Chyła 2, Naus 1, Nazimek 2, Stelmasik, Bystram, Staniszewski, Nowaliński 2, Wróbel 4, Szlinger 1, Rychlewski 7, Derdzikowski 7

SOKÓŁ: Pieńczewski, Kasperek - Bronk 1, Kuczyński, M.Reichel 3, Pechowski 2, Szala 3, Ringwelski, J.Reichel 2, Czaja 2, Lisiewicz 7, Janusiewicz 1

- Byliśmy przygotowani na 60 minut walki. Nastawiłem moich podopiecznych na agresywną grę - mówi trener Kar-Do Spójni Marcin Markuszewski.

Gdynianie po wyrównanym kwadransie gry zaczęli odskakiwał zespołowi z Kościerzyny i w 24 minucie po bramce Rafała Staniszewskiego prowadzili już 11:5. Bezpieczne prowadzenie utrzymywali przez cały mecz, ale twardą, zaleconą przez trenera grę okupili dwiema czerwonymi kartkami - dla Staniszewskiego i Michała Derdzikowskiego.

- Najważniejsze, że udało nam się zatrzymać najgroźniejsze bronie Sokoła, czyli bezpośrednie kontry i rzut z drugiej linii Macieja Reichela - chwali swoich zawodników Markuszewski.

W ostatnich sześciu meczach Kar-Do Spójnia zanotowała pięć zwycięstw i remis, dzięki czemu po słabym początku sezonu, cały czas pnie się w górę ligowej tabeli.

- Procentuje ciężka praca. Na początku rozgrywek byliśmy wielką niewiadomą, zmieniliśmy połowę składu. Chłopaki zaczęli się zgrywać i zobaczyli, że z każdym można wygrać. Poukładało im się w głowach i zyskali pewność siebie. Cieszy to, że jesteśmy praktycznie w pełnym składzie. Z kadry do końca sezonu wypadł mi jedynie Paweł Dyszer, który jest kontuzjowany - dodaje Markuszewski.

SMS Gdańsk - AZS AWF Biała Podlaska 34:28 (17:12)
SMS: Skrzyniarz, Szot, Ram - Kowalczyk 7, Majdziński 6, Mrozowicz 6, Kawka 3, Orzechowski 3, Bekisz 3, Skwierawski 3, Pietruszko 2, Moryto 1 oraz Sićko, Salacz, Szała

AZS AWF: Adamiuk, Chmurski - Warmijak 7, Wendrech 6, Stefaniec 5, Helman 3, Kubajka 3, Rusin 2, Antolak 1, Jaszczuk 1, Krawczyk, Wasiłek, Chodur.

SMS do tej pory wygrał zaledwie dwa z jedenastu spotkań w tym sezonie, z czego ostatnie w poprzedniej kolejce przeciwko Henri Lloyd Brodnica. Podopiecznym Marcina Pilcha udało się teraz pójść za ciosem, chociaż w spotkaniu z jedyną drużyną pozostającą bez wygranej w I lidze, wcale nie było łatwo.

Gdańszczanie rozpoczęli od prowadzenia 8:3 po bramce powracającego po kontuzji Macieja Majdzińskiego. Zespół z Białej Podlaskiej zdołał jednak podgonić gospodarzy i po trafieniu Bartosza Warmijaka przegrywał już tylko 8:9. Podopieczni trenera Pilcha grali falami i po słabszym momencie znów zdołał powiększyć przewagę, która do przerwy wynosiła pięć bramek.

Po zmianie stron miejscowi szybko podwyższyli prowadzenie do ośmiu trafień, ale zaliczyli jeszcze mały przestój w grze i pozwolili gościom zbliżyć się na trzy trafienia (24:21). Ostatni kwadrans należał jednak do SMS, który do końca kontrolował przebieg spotkania.

Dla I-ligowców były to przedostatnie mecze w tym roku. W niedzielę 14 grudnia SMS zagra w Olsztynie z Warmią, a Kar-Do Spójnie czeka wyjazd do Legionowa na mecz z KPR.